Connect with us

Economy

Porsche 968 Turbo S: 650 000 euro za czterocylindrowy silnik

Published

on

Porsche zbudowało tylko 14 Turbo S z czterocylindrowej serii 968. Wyczuwalny jest również rzadki kolor tego modelu. Cena jest niesamowita!

Krwawa pomarańcza to jeden z sześciu kolorów używanych przez Porsche w 1993 roku 968 Rysunek Turbo S. Grand Prix White, Indian Red i Speed ​​Yellow są znane przez CS, a także były tam niebieskie i srebrne. Turbo S było uliczną wersją 968 Turbo RS na ADAC GT Cup. Plan zakładał zbudowanie 50 do 100 S i RS, a ostatecznie 14 S i 3 RS, które miały powstać w oddziale wyścigowym Weissach. Czy to była cena? Wersja uliczna kosztowała 175 000 marek, w tym 15 procent podatku VAT, podczas gdy Porsche nałożyło 225 000 marek na wersję wyścigową.


Czterocylindrowy z turbodoładowaniem i 500 Nm

Brian Hencker / Gooding & Company

W przeciwieństwie do zwykłego 968, Turbo S ma dwuzaworową głowicę cylindrów z obniżonym ciśnieniem do 7,5: 1. Chłodzona wodą turbosprężarka KKK z pojedynczym tłoczyskiem zwiększa ciśnienie i chłodnicę powietrza doładowującego z produkcji do 305 KM. Moment obrotowy 500 Nm dostępny jest przy 3000 obr / min, maksymalna moc przy 5600 obr / min – co świadczy o bardzo szerokim użytkowym zakresie prędkości. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów jest wysoka Porsche „Niewiele się zmieniło” i zostało przetłumaczone tylko na piątym i szóstym biegu. Według producenta Turbo S osiąga prędkość maksymalną „około 280 km / h” i przyspiesza od 0 do 100 km / h w około pięć sekund.


Badanie

Porsche 924 S.

924. Czysty, fajny i jednocześnie mocny jak S lub Turbo.

Porsche 944 seria 1

944. Sportowy samochód na co dzień.

Porsche 968 (1992)

968. Najlepsza 4-cylindrowa skrzynia biegów.

Porsche 928 GT, zbudowane w 1989 roku

928. Projekt ikony na długie podróże.

Porsche 911 Carrera 992

W ogóle nie ma transmisji. Tylko 911 to prawdziwe Porsche.Czytaj więcej

Kompromis w zakresie wyposażenia, takiego jak elektrycznie sterowane szyby, tylne siedzenia, osłona dolnej części z PCV oraz centralny zamek, redukuje masę własną przy pełnym zbiorniku do 1300 kg – Turbo S waży 70 kg mniej niż model podstawowy. Jeśli chcesz, możesz zamówić zwykłe siedzenia zamiast plastikowych pokrowców tapicerowanych skórą. Pokrowce na siedzenia są zapinane na antypoślizgową tapicerkę z tkaniny w samochodzie, który Gooding obecnie wystawia na aukcji.

READ  Jörg Kramer, ekonomista Commerzbanku: Kolejna kosztowna fala już nadciąga – polityka wewnętrzna


Hamulce znacznie mocniejsze i niższe niż w 911 Turbo

1993 Porsche 968 Turbo S

Brian Hencker / Gooding & Company


Podwozie jest ściślej dostrojone, a nadwozie obniżone o 20 mm. Hamulce na przedniej osi pochodzą z 911 Turbo S. Zaciski hamulcowe za trzyczęściowymi kołami 18-calowych Carrera Cup są pomalowane na czerwono. W standardzie dostępny jest mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu z 75-procentowym mechanizmem różnicowym oporu i ciągu.


Dwa dodatkowe otwory wentylacyjne maski i jeden większy w przedniej części doprowadzają powietrze chłodzące do czterocylindrowego silnika. Pod przednim fartuchem zaprojektowano krawędź spojlera i tylny spojler, który można odchylić o dziesięć stopni, aby poprawić docisk. Dzięki mocy 337 KM RS ma na pokładzie więcej mocy i sprzętu wyścigowego: spawaną okrągłą klatkę, system gaśniczy, sześciopunktową uprząż i 42-litrowy zbiornik bezpieczeństwa. Podwozie zostało ściślej dostrojone, „całkowicie zrezygnowano z izolacji i materiałów okładzinowych”, powiedział Porsche w komunikacie prasowym w tamtym czasie.


Szacunkowa cena nie do końca dotarła

1993 Porsche 968 Turbo S

Brian Hencker / Gooding & Company

Gooding & Company wystawił na aukcji jeden z 14 Turbo S w dniu 9 maja 2021 r. Podczas aukcji internetowej. Samochód nie do końca osiągnął szacunkową cenę miliona euro: przy 792 tysiącach dolarów osiągnięta cena jest nadal dość wysoka. Równowartość 651380 euro to dumna suma 968 Turbo S.


Samochód o numerze podwozia 0064 został dostarczony do Niemiec i pozostał u pierwszego właściciela w Bochum do 2000 roku. W drugiej posiadłości samochód otrzymał osiągi i maskę modelu RS. Po dalszych zmianach właścicielskich samochód trafił do Reiner Telkamp, ​​specjalizującego się w przekładniach Porsche, w latach 2009-2011, a następnie do niemieckiej Grupy Porsche. Jego właściciel naprawił Turbo S pięć lat temu za około 40 000 euro, zanim został sprzedany w USA. Licznik kilometrów 64000, historia według domu aukcyjnego jest poświadczona notarialnie. Pojazd jest dostarczany z pełną dokumentacją, w tym zestawem prasowym, zdjęciami, artykułami z czasopism oraz wykazem wszystkich numerów nadwozia S i RS.

READ  Czy sprzedaż się zbliża?: Goldman Sachs: Te akcje technologiczne mogą bardzo ucierpieć z powodu planów podatkowych Bidena | Wiadomość


wniosek

To skrócona lista numerów podwozi dla 968 Turbo S i Turbo RS: zbudowano tylko 17. Dlatego rzadki model przekładni serii Sport jest rzadko dostępny na rynku. Jednak ceny w euro są zwykle zbliżone do nowego poziomu cen D-Marks, około 200 000. Osiągnięty wynik jest najprawdopodobniej nowym rekordem cen transmisji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

20 maja 2022 – Międzynarodowy komunikat prasowy

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestaje akceptować Finlandię i Szwecję do NATO. (DPA/Image Alliance/Sergey Karpukhin)
napisz o tym Zurych nowe czasy Ze Szwajcarii: „Wątpliwe jest, aby prezydent Turcji Erdogan wyświadczył sobie przysługę swoją niedawną grą w pokera. Większość członków Kongresu w USA i partnerów z NATO prawdopodobnie użyje jego weta dla własnych interesów w obliczu braku solidarności i niespójna wojna ukraińska. Odpowiedzialne. Powinieneś także wzmocnić ich opinię, że Turcja pod rządami Erdogana jest niewiarygodna. W końcu może istnieć porozumienie. Erdogan często otwierał usta szeroko na początku, ale potem musiał się poddać. może zaszkodzić pokerowi, którego Erdogan używa tak samo, jak robi to w NATO” – spekuluje Zurych nowe czasy.
Szwedzka gazeta Aftonblad Nie ma sympatii dla Erdogana: „To nie pierwszy raz, kiedy groził zawetowaniem. W większości przypadków rozwiązanie znajduje się po kilku wspaniałych ofertach. Ale NATO, a co nie mniej ważne, prezydent USA Biden musi w końcu zająć się tym Problem, Turcja stawia przed Szwecją wiele żądań, każdy bardziej niemożliwy niż poprzedni, a Sztokholm musi udzielić Erdoganowi tej samej odpowiedzi, której udzielił Putin, gdy chciał uniemożliwić Szwecji wstąpienie do NATO: „Jesteśmy niezależnym krajem, który podejmuje własne decyzje. Turcja nie ma uprawnień do dyktowania Szwecji i Erdogan też o tym wie. Biden i sekretarz generalny NATO Stoltenberg zapewnili Szwecję, że drzwi są otwarte. Erdogan zachowuje się jak wściekły strażnik. Teraz kolej członków, aby szybko złożyli obietnice wykupienia członkostwa” – ostrzega Aftonblad ze Sztokholmu.

The London Telegraph dodaje: „Erdogan jest postrzegany jako dobry przedsiębiorca. Dlatego większość analityków uważa, że ​​poparcie Turcji dla członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO można ostatecznie zapewnić poprzez ustępstwa. Miejmy nadzieję, że mają rację”.

Litewska gazeta LIETUVOS RYTAS z zadowoleniem przyjmuje szybkie przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO: „Ponieważ byłoby również korzystne dla Litwy, gdyby Morze Bałtyckie stało się morzem czysto śródlądowym dla NATO. Moskwa może teraz rozmieścić więcej sił na swoich zachodnich granicach, skierowanych na imigranci i tym podobne – ale poza tym nie. Wiele może zdziałać, zwłaszcza że siły rosyjskie są związane na Ukrainie i wydaje się, że nie uważa tego już za bezpośrednie zagrożenie – zauważa LIETUVOS RYTAS z Wilna.

ten New York Times Z USA ostrzega przed nadmiernym optymizmem w sprawie sytuacji militarnej na Ukrainie: „Kuszące jest widzieć oszałamiające sukcesy w walce z rosyjską agresją jako znak, że kraj, przy wystarczającej pomocy amerykańskiej i europejskiej, jest na skraju pokonania Rosjan. którzy odsuwają się do granicy. Ale odbudowa terytoriów okupowanych przez Rosję Od 2014 roku nie jest to realistyczny cel. inwazji prezydenta USA Bidena, więc powinni wyjaśnić ukraińskiemu prezydentowi Zełenskiemu, że USA i NATO nie mogą bez końca sprzeciwiać się Rosji i że broń, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zmobilizować, są ograniczone, nie powinni ich ścigać po wyimaginowanym zwycięstwo.” New York Times.
Polski RZECZPOSPOLITA Chwali obrońców Mariupola: „Ci bohaterowie nie byli w Europie od pokoleń. Od ponad 80 dni bronią się przed bezwzględnymi napastnikami przy kurczących się zapasach. Przede wszystkim wiedzą, że niewielu wyjdzie z tego żywych lub bez szwanku, którzy mogą stawić czoła więźniów Mariupola w Rosji. Teraz twarde wyroki w fikcyjnych procesach, w których Kreml próbuje udowodnić swoją szaloną tezę, że wojna miała na celu „oszpecenie” Ukrainy. Można użyć dowolnego tatuażu na ramieniu ukraińskiego żołnierza trzymającego III Rzeszę za taką operację propagandową – wyjaśnia. RZECZPOSPOLITA z Warszawy.
EL PAIS Z Madrytu na rzecz większej współpracy obronnej w Europie w świetle rosyjskiej agresji: „Państwa członkowskie UE planują masowy wzrost wydatków na obronę. Jest to ważne dla bezpieczeństwa Unii. Ale Europa musi zrobić zdecydowany krok naprzód i skoordynować swoje programy zaopatrzenia ”.
prasa Z wiedeńskich umów z byłym kanclerzem Schroederem, któremu Bundestag cofnął wczoraj oficjalne przywileje. Gazeta buduje most między Schroederem a byłą austriacką minister spraw zagranicznych Kneissl, która również była krytykowana za jej bliskość z Putinem: „Nie mówią ani słowa o zbrodniach Putina na mocy prawa międzynarodowego i praw człowieka. Jeśli teraz Parlament Europejski tego zażąda dwóch na unijnej liście sankcji i Schroeder traci stanowisko byłego kanclerza, opłaconego pieniędzmi podatników, czy nie ma litości dla Kneissla i Schroedera? jest już integralną częścią kremlowskiej machiny propagandowej?” prasa z Austrii.

Asahi Shimbun z Tokio zajmujący się epidemią korony w Korei Północnej: „Według oficjalnych informacji, od końca kwietnia dziesięć procent populacji zachorowało na chorobę znaną tam jako „nieznana gorączka”. Ponad 60 osób zmarło. rzeczywisty zakres jest niejasny na większą skalę”. Gubernator Kim zainwestował ogromne sumy w rozwój broni jądrowej i rakiet, ale zaniedbał system opieki zdrowotnej. Kraj płaci teraz za to wysoką cenę. Kim musi teraz przyjąć pomoc medyczną z zagranicy, aby uratować Japońska gazeta Asahi Shimbun domagała się: „Społeczność międzynarodowa również musi stać się bardziej aktywna”.

READ  Jörg Kramer, ekonomista Commerzbanku: Kolejna kosztowna fala już nadciąga – polityka wewnętrzna

LIANHE ZAOBAO z Singapuru mówi: „Wirus mógł dotrzeć do kraju przez Chiny, a następnie mógł się masowo rozprzestrzenić podczas wielkiej parady wojskowej w kwietniu. Co gorsza, prawie cała ludność kraju nie została zaszczepiona. Oferty pomocy zagranicznej odrzucono tam również brak testów. Reżim oddaje teraz swój kraj wirusowi z powodu paranoidalnej polityki blokowania. Jest to wyraźny kontrast z Chinami, gdzie przestrzeganie strategii ma coraz wyraźniejsze konsekwencje dla gospodarki ”.

Konsekwencje gospodarcze blokady w Chinach wywołują również niepokój Huanqiu Xibao, który pojawia się w Pekinie. Chociaż gazeta broni strategii zerowego Covida, ostrożnie krytykuje: „Teraz jest to kwestia wytrwałości i wytrwałości, ponieważ wciąż nie oczekuje się, jak rozwinie się epidemia. Jednocześnie jednak produkcja, a co za tym idzie rozwój gospodarczy, powinny nie dajcie się zdusić, bo stabilna gospodarka. Tylko on gwarantuje stabilność w sercach obywateli i stabilność sytuacji w kraju”. Międzynarodowy przegląd prasy kończy się głosem HUANQIU SHIBAO z Chin.

Continue Reading

Economy

Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald’s – resort szuka nowej nazwy – Gospodarka

Published

on

PERFECT BURGER DEAL: Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w czwartek, że prawie 850 oddziałów w Rosja Zostanie sprzedany rosyjskiemu licencjobiorcy Aleksandrowi Govorowi. Na początku milczano o szczegółach finansowych.

Govor posiadał już 25 sklepów na Syberii, zanim McDonald’s wycofał się z Rosji. A teraz powinniśmy pomalować sklepy z burgerami w całym kraju. Ponieważ: Oddziały nie mogą być kontynuowane pod marką McDonald’s.

Rosyjskie Ministerstwo Handlu oferuje teraz swoją pomoc i ogłosiło publiczne wezwanie do nazwiska. Amerykański dziennikarz Kevin Rothrock, który pisze dla krytycznego rządowego magazynu elektronicznego ”meduzaJak pisze, telegram zamieścił w czwartek wywiad z ministerstwem.

Rothrock napisał: „Rosyjskie Ministerstwo Handlu prosi opinię publiczną o sugestie dotyczące nowej nazwy dla Aleksandra Govora, który kupuje McDonald’s w Rosji. Na liście znajdują się Rosburger, RusDonald’s, Nashmak, Mashkinfarsh, ZBurger (mniam) i wiele innych. ”.

Zwłaszcza propozycja „ZBurgera” nie jest atrakcyjna: w Rosji łacińska litera „Z” jest wyświetlana na samochodach, budynkach lub na koszulkach jako wyraz poparcia dla wojny Rosji z Ukrainą. Ikona ma oznaczać „Za Pobedu” – „O zwycięstwo”. Kod jest również używany za granicą oraz w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Rothrock połączył plik wywołanie telegramu Później dodał: „Po 222 odpowiedziach ministerstwo zawiesiło funkcję komentowania”. Dopiero okaże się, jak poważnie ministerstwo podchodzi do propozycji.

W każdym razie usta uczestnikom śliniły się. Post w Telegramie mówi: „Przekażemy najbardziej kreatywne i interesujące pomysły (sugestie, redaktor) rosyjskiemu właścicielowi. Kto wie, może będzie to ta sama nazwa dla kilkuset restauracji fast food w Rosji – śmiało!”


Telegram z rosyjskiego Ministerstwa HandluZdjęcie: Telegram

Oprócz propozycji ze strony społeczeństwa wydaje się, że w tle są też konkretne plany. Dowodem może być niedawno złożony wniosek patentowy.

Rzecznik patentowy natychmiast zgłosił znak towarowy na logo, które miało reprezentować firmę prowadzącą „bary z przekąskami, kawiarnie, kawiarnie, restauracje i restauracje samoobsługowe” po zamknięciu restauracji. Imię: „Wujek Wania”. Logo: Logo McDonald’s jest przechylone na bok. W aplikacji zastosowano również charakterystyczne „oryginalne kolory” McDonald’s – czerwony i żółty.


Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji

Rejestracja w Moskiewskim Urzędzie Patentowym pokazuje logo sieci restauracji „Onkel Vanya”. Przyciągający wzrok: to logo McDonald’s przecięte z bokuZdjęcie: Twitter / JoshGerben

Rosja również rozpoczęła już „proces replikacji” różnych produktów spożywczych. Na przykład po tym, jak Coca-Cola i Pepsi opuściły rynek rosyjski, krajowy producent Ochakovo zaczął wytwarzać produkty w stylu kultowych marek.

Coca-Cola stała się CoolColą, Fanta została Cool, a Sprite Street stała się. Wszystko to przy zachowaniu klasycznej kolorystyki opakowań napojów bezalkoholowych. Jednak: litery nie są już zakrzywione, ale są wytłoczone dużymi literami na etykietach.

Czy McDonald’s może w końcu wrócić do Rosji?

Po rozpoczęciu rosyjskiej wojny agresji wiele światowych firm, w tym McDonald’s, zawiesiło lub całkowicie zakończyło działalność w Rosji. Chicagowski gigant burgerów pozostawia jednak otwartą kwestię, czy w przyszłości może wrócić na rosyjski rynek.


Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald's, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjski

Przynajmniej Chris Kempinski, prezes McDonald’s, nie wykluczył powrotu na rynek rosyjskiZdjęcie: Reuters

W liście do pracowników prezes McDonald’s Chris Kempinski napisał: „Nie da się przewidzieć, co przyniesie przyszłość, ale chcę zakończyć mój list w tym samym duchu, który sprowadził McDonald’s do Rosji: nadzieja. Więc nie kończmy na pożegnanie Zamiast tego powiedzmy , jak opisano w języku rosyjskim: dopóki się nie spotkamy ”.

McDonald’s otworzył swój pierwszy rosyjski sklep w styczniu 1990 r. – na krótko przed upadkiem ówczesnego Związku Radzieckiego.

READ  Nestlé przejmuje firmę przyprawową Ankerkraut – fani oburzeni
Continue Reading

Economy

Aldi i Lidl: Produkt przekracza limit ceny, którego nigdy wcześniej nie widziano w wyprzedaży

Published

on

Produkty mleczne stają się coraz droższe. Staje się to szczególnie widoczne przy zakupie masła.

Dortmund – Produkty w supermarketach i dyskonty drożeją z powodu wojny i inflacji na Ukrainie. Na masło wpływają również wyższe ceny, tak że w niektórych przypadkach jego koszt już na początku kwietnia przekracza 2 euro. Ale ceny wciąż rosną.

produkt masło
znaczenie Tłuszcz z kremu mlecznego
produkcja Głównie z mleka krowiego

Aldi, Lidl i Edeka: cena masła bije historyczny rekord

Lubić gazeta z jedzeniem Według doniesień, niemieckie masło kosztuje obecnie 2,29 za 250-gramowe opakowanie. Oznacza to wzrost cen o 20 centów w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niektóre markowe produkty maślane z supermarket Teraz przełam nawet znak 3 euro. Powinny one obejmować artykuły od największych producentów, takich jak Meggle, Weihenstephan i Kerrygold, które obecnie sprzedają się za 3,19 do 3,39 euro – ceny, których do niedawna nikt się nie spodziewał. Inne produkty również obecnie doprowadzają klientów do desperacji – na przykład A Dziwny pokaz w Aldijak? Heidelberg 24 wzmiankowany.

Ale na południowoniemieckiej giełdzie masła i sera w Kempten mówi się o „normalnym popycie” pomimo wysokich cen. Komisja uznała, że ​​nowe ceny nie powinny zniechęcać konsumentów do kupowania masła pakowanego. Ponadto Produkty zbożowe prawdopodobnie wkrótce zdrożejąjak? bw24.de wzmiankowany.

Aldi, Lidl, Edeka: Producenci nie chcą przeciążać konsumentów

Na tle rosnących kosztów energii i surowców nie oczekuje się obecnie spadku poziomu cen. W związku z tym producenci mleka wywierają coraz większą presję na detalistów, aby przerzucali zwiększone koszty na konsumentów w postaci wyższych cen.

To właśnie zamówił Heinrich Gruber w mleczarni Gruber w Egipcie gazeta z jedzeniem Elastyczne rozwiązania i umowy na okres krótszy niż trzy do czterech miesięcy. Z drugiej strony, inni producenci nie chcą przeciążać swoich klientów i zamiast tego chcą oszczędzać na własnych kosztach, jak np. produkty mleczne Berchtesgadener Land.

Masło drożeje.

© agefotostock / Imago

Jednocześnie trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Pozycja rynkowa nadal jest klasyfikowana jako niepewna. Komisja stwierdziła w kwietniu, że dopiero się okaże „jak szybko lub jak szybko wzrosną ceny w przyszłości”.

READ  Tata: Pracownik mówi prostym językiem - nigdy nie powinieneś tego robić w supermarkecie

Lista zasad: © Imago

Continue Reading

Trending