Connect with us

Economy

Cummins: Przełom w badaniach nad dronami

Published

on

Cummins. Powietrzna taksówka nad miastem zastępuje samoloty? Ogromne drony przynoszące towary do klientów? Wkrótce nie było to już fantazją. Kiedy dzieci w latach siedemdziesiątych poproszono o namalowanie, jak wyobrażają sobie przyszłość za 50 lat, rzeczy mogły wyglądać trochę inaczej niż to, co wkrótce wystartuje z lotniska Cummins. Ale badania nad takimi obiektami latającymi będą prowadzone tutaj w przyszłości. Centrum AEF znajduje się na lotnisku.

Intensywne przygotowania trwały przez ostatnie osiemnaście miesięcy do innowacyjnego projektu, unikalnego na Łużycach i nie tylko. Poniedziałek w porze lunchu był dobrym czasem na kolejny kamień milowy na tej ścieżce: odbyła się symboliczna ceremonia, aby położyć podwaliny pod nową stodołę przy idealnej pogodzie. Albo lepiej: nad starym pasem startowym byłego lotniska wojskowego.

Partnerzy międzynarodowi łączą swoje kompetencje

Do jesieni powstanie nowa hala o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, w której prace badawczo-rozwojowe będą możliwe w możliwie najlepszych warunkach. Do symbolicznej akcji przystąpiło wielu przedstawicieli polityki, biznesu i nauki. W związku z tym niewielki kopiec na ceremonię wmurowania kamienia węgielnego został gęsto ogrodzony.

Mnóstwo celebrytów dla małej ziemi: aktorzy ze świata polityki, biznesu i nauki podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego hangaru na lotnisku Cummins. © Matthias Schumann

Minister stanu ds. Rozwoju regionalnego Saksonii Thomas Schmidt (CDU) również skorzystał z okazji, aby wziąć udział w wybiegającej w przyszłość konferencji. W końcu sieć międzynarodowych partnerów łączy obecnie swoje doświadczenie w zakresie silników elektrycznych i hybryd w Leissingstadt. Oprócz miasta Cummins obejmuje to również instytuty Fraunhofera, uniwersytety i ponad 20 firm z różnych branż, a także partnerów z Turyngii, Brandenburgii, Francji, Polski i Czech.

Czy w przyszłości przesyłki będą dostarczane dronem?

Profesor dr powiedział. Johannes Markmiller z Aerospace Institute w TU Dresden, który komunikował się z gośćmi za pośrednictwem czatu wideo. Dzięki chęci szukania tylko odważnych osób wszystko idzie do przodu. Oczywiście autonomiczne latanie nie jest już dostępne dla wielu ludzi i czasami jest postrzegane ze sceptycyzmem.

Przepaść Niemiec w technologii dronów w porównaniu z wiodącymi krajami, takimi jak USA, Izrael czy Chiny w sektorze wojskowym i cywilnym, jest ogromna. Podczas gdy Amazon testuje już wysyłkę paczek dronami na przykład w USA, nie jest to nawet oczekiwane w Niemczech – również ze względu na kilka przepisów.

Można stworzyć ponad 200 miejsc pracy

To jest miejsce, w którym AEF chce zacząć w ciągu najbliższych kilku lat. Fakt, że temat autonomicznego lotu dużo się porusza, można również zauważyć w wielkim zainteresowaniu, które trwało od czasu, gdy projekt Cummins stał się znany. „Co tydzień otrzymujemy podania od młodych ludzi, mimo że nawet nie opublikowaliśmy ofert pracy” – mówi Thomas Ernstberger z AEF.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, firma spodziewa się stworzyć ponad 200 miejsc pracy do 2030/35 roku. Będzie to miało ogromne znaczenie, zwłaszcza w słabym strukturalnie regionie Łużyc.

Miasto Cummins inwestuje ponad milion

W świetle tych perspektyw miasto Cummins zainwestuje również ponad 1 mln euro w swoje lotnisko w 2021 roku, które zostało zbudowane 30 lat wcześniej niż dawne lotnisko wojskowe. Przede wszystkim uwzględniono koszty budowy nowej drogi startowej. „Sześć różnych firm chce jak najszybciej się tu osiedlić” – mówi burmistrz Roland Dantz (nie jest partyzantem). Radość w tym jest świetna. „Więc nie mogliśmy się całkowicie mylić 30 lat temu! Utworzenie teraz dużego centrum badawczego to świetna zabawa”.

Z 16 000 lotów rocznie, Kamenz jest jednym z najlepiej działających portów lotniczych w regionie. Jest ich sporo. Teraz też ważne będzie ich powiązanie. Sekretarz stanu Thomas Schmidt pochwalił doskonałe warunki na miejscu. „Musimy lepiej połączyć umiejętności, które można znaleźć w Saksonii” – mówi. „To dobry dzień dla firmy Cummins” – mówi dyrektor okręgowy Michael Harrig (CDU). „I dobry dzień dla dzielnicy!”

Jeśli chodzi o badania UAV firmy Cummins, liczy się nie tylko sam bezzałogowy statek powietrzny, ale także związana z nim infrastruktura naziemna i komunikacja danych między komponentami. Następnie zbuduje prawdziwe laboratorium i zamieni wieżę w centrum seminariów i innowacji. Oprogramowanie do drona jest już napisane na miejscu. Temat technologii 5G odgrywa w tym kontekście istotną rolę. Zainteresowanie badaniami wyrazili również silni partnerzy przemysłowi.

Inne artykuły

Cummins: To się dzieje na lotnisku

Co jest dziś ważne w dzielnicy Budziszyn? Znajdziesz go codziennie w naszym bezpłatnym biuletynie. Zarejestruj się teraz.

Więcej aktualności z Budziszyna można przeczytać tutaj.

Więcej aktualności z Bischofswerdy można przeczytać tutaj.

Przeczytaj więcej wiadomości od Cummins tutaj.

READ  Woda za 81 euro? Cena jest odpowiednia - supermarket wyjaśnia wyjaśnienie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Szczyt G20 w Indonezji: Ukraina uzależnia udział od przebiegu wojny – Polityka

Published

on

Wojska rosyjskie zdobywają przyczółek w Łysychańsku

Siły rosyjskie według danych ukraińskich Wszedłem do Łysyczańska. „W obwodzie donieckim okupanci skupiają się na Umocnić swoje pozycje w miastach Łysieczańsk i WerkniukamyankaUkraiński Sztab Generalny ogłosił w niedzielę. Ukraiński gubernator wojskowy w Ługańsku, Serhiy Haji, również potwierdził na swoim kanale Telegram, że Rosjanie kontynuują natarcie. „I zdobył przyczółek w obwodzie łysyczańskim” To było. Nie wiadomo, czy w mieście są obecne jednostki ukraińskie.

Już w sobotę prorosyjscy separatyści zapowiedzieli, że zamierzają zająć Łysiczańsk, a Kijów odpowiedział, że strategicznie ważne miasto nadal jest pod ich kontrolą. Po upadku Siewierodoniecka Łysychańsk był ostatnim ważnym, kontrolowanym przez Ukraińców miejscem w obwodzie ługańskim.

Jak wynika z raportu Sztabu Generalnego, było też Rosyjskie ataki na Charków i Słowiańsk. Rosyjskie ataki zostały odparte w obu kierunkach.

w w kierunku Bashmut, ważnym węzłem komunikacyjnym w obwodzie donieckim, walki trwają. To samo dotyczy Spartaka, przedmieścia Doniecka, które rosyjskie wojska próbują szturmować.

na południu Ukrainy Osada IwanówkaKtóra poprzedniego dnia miała zostać przejęta przez siły ukraińskie w rejonie Chersoniu, była przedmiotem intensywnych rosyjskich nalotów. Ponadto rakiety zostaną wystrzelone w rejon Mikołajów. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane. (dpa)

READ  Ustawa przeciwko wolności mediów w Polsce: „Bezprecedensowy atak na wolność mediów” - Polityka za granicą
Continue Reading

Economy

Pliki sprzedawcy po bankructwie – inni mogą wkrótce śledzić

Published

on

Po Orsay i Conradzie znika kolejny znany detalista ze specjalnym konceptem. Czy jest koniec z większym biznesem?

BERLIN – Wygląda na to, że kolejny sprzedawca jest na skraju upadku. Znany startup z Berlina, który zainspirował podobne modele biznesowe w wielu miastach, złożył wniosek o upadłość. Pionier koncepcji „zero odpadów”„Original Unpacked” rozpoczęło się w 2014 roku i wkrótce zostanie ukończoneJak RUHR24 wspomniany. Ale wciąż jest nadzieja.

supermarket Oryginalne rozpakowane
szef Milena Glimbowski
powód niewypłacalność

Czy popularni sprzedawcy detaliczni mogą wkrótce zostać zamknięci – czy „oryginalne opakowanie zbiorcze” się skończy?

Koncepcja sklepu, która do tej pory stała się popularna, polega na tym, że zamiast kupować żywność, taką jak ryż, makaron lub musli w plastikowych lub papierowych opakowaniach, klienci przynoszą własne pojemniki i opakowania, takie jak zakręcane słoiki lub puszki wielokrotnego użytku. Podobnie jak giganci drogerii Dm i Rossmann eksperymentowali z takimi koncepcjami.

„Original Unverpackt” otworzył concept store w Berlinie w 2014 roku, a wiele sklepów nieopakowanych zostało już otwartych w całych Niemczech. Firma od 2016 roku prowadzi również sprzedaż sklepu internetowego.

Dokładne powody wszczęcia postępowania upadłościowego według Industry Journal Gazeta Żywności (LZ) Jeszcze nieznany. Czy alternatywny supermarket ma problemy z konkurencją z takimi konkurentami jak Aldi, Edeka i Lidl?

Rozpakowany sklep w Dortmundzie też niewypłacalny – ten sam problem w Berlinie?

Przynajmniej to zgadywanie LZ. Bo działający w bardzo podobny sposób internetowy supermarket „Gerneohne” również zapowiedział, że wkrótce zniknie. Sprzedawca rozlewa żywność ekologiczną do kubków wielokrotnego użytku i sprzedaje te produkty w zrównoważonych opakowaniach online. Ale pod koniec czerwca było po wszystkim.

Wraz z „Öke Möke” w dzielnicy Aplerbeck Dortmund również stracił rozpakowany sklep. Według bloga, firma musiała również złożyć wniosek o upadłość w lutym 2022 r.Jesteśmy w Dortmundziewspomniany. Jednym z powodów był po prostu za mało klientów. Czy zatem matka wszystkich nieopakowanych sklepów w Niemczech, „Original Unverpackt” w Berlinie, ma podobne problemy? I czy inne sklepy, które realizują tę koncepcję, mogą zostać naruszone, a także zamknięte? Można o tym tylko spekulować.

Supermarket w Niemczech ogłosił upadłość.

© Joseffson / Imago

Tymczasem w centrach miast zamykane są kolejne sklepy: m.in. Conrad, Primark i Zara zapowiedziały zamknięcie oddziałów.

READ  Tania woda mineralna na pierwszym miejscu: zwycięzca testu Stiftung Warentest

Kupujący poszukiwali sprzedawców detalicznych: Unverpacktladen chce kontynuować

W każdym razie „Original Unverpackt” ma nadzieję znaleźć kupca na sklep w Berlinie i biznes internetowy. według LZ Dyrektor Zarządzająca Milena Glimbowski i ekspert ds. restrukturyzacji Sven Kirchner „z optymizmem odnajdą ją 1 sierpnia.

„Biorąc pod uwagę ogólnopolską świadomość marki i popularność sklepów masowych, jestem przekonany, że w ramach wstępnych działań pojawi się długofalowe rozwiązanie restrukturyzacyjne” – mówi Glimbowski.

Lista zasad: © Anja Cord / Imago

Continue Reading

Economy

Börse Express – Isosport przejmuje polskiego specjalistę ds. tworzyw sztucznych Novo Tech od Avallon MBO Fund

Published

on

Włączenie 145 pracowników w trzech lokalizacjach do Grupy Isosport

Eisenstadt (OTS) – Isosport jest kompetentnym partnerem w zakresie indywidualnych i innowacyjnych rozwiązań z tworzyw sztucznych. Firma z oddziałami w Eisenstadt i Słowenii jest światowym liderem na rynku kompozytowych tworzyw sztucznych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz dostawcą wysokiej jakości produktów do zastosowania w różnych sektorach, od technologii ochrony środowiska po budownictwo i motoryzację branże. Na dzień 30 czerwca 2022 r. Isosport przejął polską firmę Novo Tech od Avallon MBO Fund II z trzema lokalizacjami w Polsce, Rumunii i Belgii, zatrudniającymi łącznie 145 pracowników. Wraz z przejęciem Isosport nadal rozwija swoją wiodącą rolę i specjalizację. Uzgodniono, że cena zakupu nie zostanie ujawniona.

Novo Tech to wiodący producent wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych. Różnorodne opcje zastosowania obejmują panele do śmieciarek, maty wejściowe, drzwi, sztuczną trawę i maty śniegowe, a także plastikowe podłogi do stosowania w hodowli kur i ptaków drapieżnych. Produkcja prowadzona jest w Polsce i Rumunii, a firma posiada dodatkowy punkt sprzedaży w Belgii.

„Podążamy wyraźną ścieżką wzrostu. Szczególne znaczenie ma dywersyfikacja biznesu i zajmowanie strategicznych obszarów rynku. Oferujemy naszym klientom innowacyjne i szyte na miarę rozwiązania. Integrując Novo Tech, możemy poszerzać nasze portfolio i otwierać nowe rynki” – mówi Isosport Dyrektor Zarządzający, Karl Mad: „Z około 750 pracownikami w przyszłości będziemy mogli oferować naszym klientom szerszy asortyment”.

O Grupie Novo Tech

Novo Tech to wiodący producent wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych. Grupa prowadzi dwa zakłady produkcyjne pod odrębnymi podmiotami prawnymi: Novo Tech Sp. z oo z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą w Polsce oraz Grass Tech SRL z siedzibą w Oradei w Rumunii. Zespół sprzedaży grupy z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wspiera zakłady produkcyjne swoją wiedzą o sprzedaży.

O Isosporcie

Isosport jest światowym liderem na rynku kompozytowych materiałów plastikowych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz dostawcą wysokiej jakości laminatów technicznych, kompozytowych płyt warstwowych, materiałów z włókien kompozytowych i nici tenisowych. Oddział ISOKON w Słowenii specjalizuje się w produkcji wytłaczanych i prasowanych tworzyw termoplastycznych dla różnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, motoryzacyjny i mechaniczny. Firma koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki jakości, usługom i innowacjom firma Isosport stała się wartościowym partnerem w zakresie rozwoju i strategicznym dostawcą. Blisko 600 wykwalifikowanych pracowników wykorzystuje również wiedzę techniczną, którą zdobyli w branży skateboardowej przez kilka dziesięcioleci, aby otworzyć nowe rynki.

READ  Zarzut rasizmu: Indianie obrazili Kauflanda i zostali wydaleni? | regionalny

O Avallon MBO. Pudełko

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w przejęciach menedżerskich. Avallon MBO od 25 lat inwestuje w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej z dyrektorami. Avallon uczestniczył do tej pory w ponad stu transakcjach, a łączne środki pozyskane na cele inwestycyjne przekroczyły 300 mln euro. W portfolio Avallon znajduje się sześć innych firm: Hortimex, Clovin, Norlys, Globema (AVALLON MBO Fund III), Wosana, EDC Expert i Marketplanet (Avallon MBO Fund II). po więcej informacji: www.avallon.pl/pl/

Continue Reading

Trending