Connect with us

science

Różowy szum podczas głębokiego snu poprawia pracę serca

Published

on

Różowy szum podczas głębokiego snu poprawia pracę serca

Ukierunkowana stymulacja tak zwanym „różowym szumem” podczas głębokiego snu poprawiła wydajność pompowania i zdolność serca do relaksacji u osób badanych, jak Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu (ETH Zurich) napisał w artykule informacyjnym. Wspólne badanie przeprowadzone przez ETH i Szpital Uniwersytecki w Zurychu zostało opublikowane w czwartek w specjalistycznym czasopiśmie European Heart Journal.

Według uniwersytetu może to być interesujące dla sportowców wyczynowych. „W sporcie wyczynowym ten system wywołujący głęboki sen mógłby w przyszłości umożliwić poprawę czynności serca, być może zapewniając szybszą i lepszą regenerację po wyczerpującym treningu” – stwierdziła główna autorka Stephanie Hoeler. Ale leczenie chorób sercowo-naczyniowych można również ulepszyć, stosując te lub podobne metody stymulacji.

Krążenie krwi jest bardziej wydajne

Aby przeprowadzić badanie, naukowcy obserwowali 18 mężczyzn w wieku od 30 do 75 lat w laboratorium snu przez trzy nie następujące po sobie noce. Pewnej nocy komputer odtwarzał różowy szum, gdy tylko ludzie wchodzili w głęboki sen. Są to bardzo krótkie dźwięki o określonej częstotliwości, które brzmią jak hałas.

Naukowcy odkryli, że podczas stymulacji wydłużył się głęboki sen u mężczyzn oraz że zmieniło się ich tętno i ciśnienie krwi.

Uniwersytet stwierdził, że szczególnie lewa komora zaczęła się bardziej kurczyć i rozluźniać. Oznacza to, że podczas uderzenia serca mniej krwi pozostaje w komorze, a więcej dostaje się do krążenia, co pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Lewa komora zaopatruje większość narządów, kończyn i mózgu w krew tętniczą bogatą w tlen.

Według ETH wyniki są znaczące, mimo że przebadano niewielką grupę osób. Jednak potrzeba więcej badań. Na przykład, aby sprawdzić, czy te same procesy zachodzą również u kobiet i czy osoby z chorobami serca również korzystają z tej stymulacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach