Connect with us

science

Jeśli powiedziałeś 4 z tych 7 zdań, musisz pracować nad swoim myśleniem!

Published

on

Jeśli powiedziałeś 4 z tych 7 zdań, musisz pracować nad swoim myśleniem!

Podstawy w skrócie

  • Pesymizm to negatywne nastawienie do życia.

  • Mogą istnieć różne powody, dla których ludzie są pesymistami: na przykład wychowanie, negatywne doświadczenia i niepewność.

  • Optymizm jest przeciwieństwem pesymizmu.

Twoja szklanka jest do połowy pełna czy do połowy pusta? Dzięki naszym siedmiu pytaniom dowiesz się, czy naprawdę jesteś pesymistą i czy powinieneś popracować nad swoim myśleniem.

Oznacza to, że jesteś pesymistą

Lepiej, żeby optymista się mylił, niż pesymista, który zawsze ma rację – znasz to powiedzenie? To, czy żyjesz jako optymista, czy pesymista, bezpośrednio decyduje o tym, jak bardzo jesteś szczęśliwy. Oczywiście nie jest to jedyny element układanki osobistego szczęścia, ale wpływa na wiele dziedzin twojego życia. Choć może to zabrzmieć banalnie, optymizm jest tym, czego nikt nie zauważa u nas i co pozostaje z nami, nawet gdy sprawy nie idą dobrze.

Bycie optymistą nie oznacza bycia zawsze w dobrym nastroju, ani nie oznacza zawsze wiary we wszystko i wszystkich. Oznacza to raczej nie tracić nadziei i stawiać czoła wyzwaniom i trudnym czasom z pewną siebie i afirmującą życie postawą. Optymizm jest ściśle powiązany z manifestacją: wiele osób jest przekonanych, że siłą swoich myśli może kreować własną rzeczywistość. Oczywiście taka postawa ma również wpływ na twoją charyzmę.

Jest to sprzeczne z pesymizmem, znanym również jako postawa lekceważąca. Pesymiści nie mają pozytywnego nastawienia, często są sceptyczni, mają niewielkie lub żadne oczekiwania i praktycznie porzucili nadzieję (na dobre życie). Istnieją dwa różne typy pesymistów: ci, którzy bez pytania przedstawiają swoje opinie wszystkim i tworzą toksyczną atmosferę, oraz ci, którzy już się poddali, ale zwykle zachowują swoje negatywne nastawienie do siebie. Tak czy inaczej, pesymizm mocno ciąży na tobie i na ludziach wokół ciebie.

READ  Wort & Bild Verlag - Raporty zdrowotne: W ten sposób rodzice dowiadują się o cukrzycy swoich dzieci na wczesnym etapie

Interesujesz się tematyką psychologiczną? Te cechy charakteryzują ludzi sukcesu. Znamy 8 wskazówek, które dodadzą Ci pewności siebie. Chcesz dalej pracować nad sobą? Te pięć ćwiczeń na większą miłość do siebie jest dla ciebie dobre. Być może pozycja mocy jest właśnie dla Ciebie.

W klipie: Te strategie sprawią, że będziesz bystry

Nikt nie jest pesymistą tylko dlatego, że ma zły dzień lub dlatego, że trudno mu uwierzyć w dobro. Wszyscy znamy te etapy. Odmienność to podstawowa postawa wobec życia.

Pesymiści zakładają, że przyczyna przykrych zdarzeń jest stała i uniwersalna. Ponadto niosą te negatywne wydarzenia ogółowi społeczeństwa, czyli całemu życiu. Może wynikać z niskiej samooceny i dużego niezadowolenia. Nierzadko pesymiści obwiniają siebie za to, co im się przydarza.

Ale co o tobie? Czy dla Ciebie szklanka jest zawsze do połowy pełna czy do połowy pusta? Oto popularne zwroty, które pesymiści uwielbiają mówić. Jeśli brzmią one dla Ciebie znajomo, nadszedł czas, aby popracować nad spojrzeniem na siebie, swoje życie i świat! Zmień to, co możesz zmienić i wykorzystaj wszystko, co masz za pewnik.

1. „Wolę nie oczekiwać niczego, zanim się wścieknę”.

Czy próbujesz się chronić, nie mając żadnych oczekiwań wobec niczego lub nikogo? Daj sobie i światu szansę! Masz prawo mieć oczekiwania co do ludzi i sytuacji, ale musisz też coś z nimi zrobić.

Pozytywne nastawienie pomaga nam w codziennym życiu: 6 nawyków szczęśliwych ludzi. W ten sposób możesz brzmieć bardziej pewnie swoim głosem. Te sześć zdań pokazuje, że ktoś jest niepewny. Nasze wskazówki pomogą ci uzyskać pozytywną charyzmę w twoim zewnętrznym wizerunku. Tutaj wyjaśniamy olejki eteryczne, które cię uspokajają lub podnoszą na duchu.

2. „Przypuszczam, że najgorsze, rozczarowanie nie będzie tak wielkie”.

To zdanie wynika głównie z samoobrony, ale niestety nie jest to właściwa droga. Nie tylko ważne jest, aby twoje zdrowie psychiczne zaczęło się pozytywnie. Najgorszy przypadek może się oczywiście zdarzyć, ale nie musi! Co za strata energii, kiedy cały czas jesteś negatywny.

READ  NASA dokonuje zaskakującego odkrycia na Marsie: „To naprawdę zagadkowe”

3. „Jestem tylko realistą!”

Klasyk wśród pesymistów! Tak, niektórzy ludzie mogą dobrze sobie radzić z odrobiną naiwności, ale co w ogóle oznacza „realizm” w tym kontekście? To znak, że nie zazdrościsz innym miękkości serca i pozytywnego nastawienia do życia.

4. „Zawsze dobrze jest najpierw spojrzeć na negatywy”.

Czy to naprawdę? Nie zrobilibyśmy większości ekscytujących i satysfakcjonujących rzeczy w życiu, gdybyśmy najpierw skupili się na negatywnych aspektach. Ponieważ zawsze tam było – a jeśli go tam nie ma, pesymistom nie jest szczególnie trudno go znaleźć.

5. „Jestem jedną z tych osób, które zawsze mają pecha.”

To bardzo cienka granica, ponieważ za tym zdaniem często kryje się użalanie się nad sobą. Tak, są ludzie, którzy mają w życiu szczególne szczęście i tacy, którzy muszą ciężko pracować lub walczyć o swoje szczęście. Jednak nic nie zyskasz na ciągłym pamiętaniu o tym i patrzeniu z góry na innych. Skoncentruj się na swoim życiu i ulepszaj wszystko, co możesz!

6. „Kiedy przydarza mi się coś dobrego, na początku jestem sceptyczny”.

Czy miałeś świetną randkę lub zostałeś przyjęty do pracy? Czy zamiast po prostu cieszyć się chwilą i czuć się szczęśliwym, kwestionujesz bezpośrednio całą sprawę? Czy to zbyt piękne, aby było prawdziwe? Musi być z tym coś nie tak? Proszę nie!

7. „Często zdumiewa mnie naiwność innych.”

Większość ludzi wokół ciebie jest naiwna i zmierza prosto ku swojej zagładzie?! Czy kiedykolwiek myślałeś o pomyleniu naiwności z optymizmem?

Wniosek: jeśli powtarzasz lub myślisz 4 z tych zdań (lub nawet więcej) w kółko, najprawdopodobniej masz bardzo pesymistyczne podejście do życia. Pracuj nad tym – abyś mógł być bardziej pogodzony ze sobą i swoim życiem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

NASA interweniuje w imieniu Rosji

Published

on

NASA interweniuje w imieniu Rosji
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik marsjański Rosalind Franklin był skazany na porażkę. A teraz, dzięki NASA, nadal może ukończyć swoją misję na Czerwonej Planecie.

Paryż – Mars jest obecnie domem dla dwóch aktywnych łazików, Curiosity i Perseverance, obu wysłanych przez NASA. Pierwotnie trzeci łazik, Rosalind Franklin, również działał na Czerwonej Planecie przez około półtora roku. Jednak misja ta, będąca efektem współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, została wstrzymana z powodu wojny na Ukrainie.

Projekt Rosalind Franklin wydawał się skazany na porażkę, a statek był przechowywany we włoskim magazynie. Ale teraz statek kosmiczny otrzymał drugą szansę – od NASA.

Łazik marsjański Rosalind Franklin powstał w wyniku współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosji

Historia Rosalind Franklin to historia projektu ExoMars, będącego owocem współpracy europejskich i rosyjskich lotów kosmicznych. W 2016 r. należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej sonda ExoMars Trace Gas Orbiter została wysłana w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rosyjskiej rakiety. Sonda Schiaparelli miała wylądować na Marsie, ale ta próba się nie powiodła. Wystrzelenie kolejnej części projektu ExoMars, łazika Rosalind Franklin, zaplanowano na jesień 2022 roku. Roscosmos dostarczył na misję rakietę, lądownik i część przyrządów pomiarowych.

Jednak wraz z wybuchem wojny z Ukrainą Europejska Agencja Kosmiczna zakończyła współpracę z Rosją, przez co wystrzelenie statku kosmicznego stało się poza zasięgiem. Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się zbudować własny lądownik, brakowało mu jednak rakiety i modułów ogrzewania promiennikowego. Tutaj pojawia się rola NASA. Jak wynika z komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej, w połowie maja 2024 roku podpisano protokół ustaleń, w którym ustalono, kto dostarczy najważniejsze elementy łazika Rosalind Franklin.

NASA pomaga ocalić Marsa Rosalind Franklin

NASA zapewni „usługę startową”, czyli rakietę i jej sterowane silniki przepustnicy. Ponadto amerykańska agencja kosmiczna we współpracy z Departamentem Energii USA dostarczy do pojazdu radioizotopowy moduł grzewczy.

Pojazd ma wyruszyć w trasę
Łazik Rosalind Franklin ma udać się na Marsa jesienią 2022 r. Obecnie start zaplanowano na 2028 r. – z pomocą NASA. (Wrażenie artysty) © Esa/ATG Medialab

Rosalind Franklin będzie pierwszym łazikiem zdolnym do wwiercenia się w marsjańską glebę na głębokość do dwóch metrów. Mamy nadzieję, że na tej głębokości próbki pozostaną odporne na promieniowanie powierzchniowe i ekstremalne temperatury panujące na Marsie. „Unikalne możliwości wierceń i laboratorium pobierania próbek na pokładzie łazika Rosalind Franklin mają wyjątkową wartość naukową w poszukiwaniu przez ludzkość dowodów na starożytne życie na Marsie” – powiedziała Nicola Fox, zastępca szefa Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„NASA wspiera misję Rosalind Franklin, aby kontynuować silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą w celu badania nieznanego w naszym Układzie Słonecznym i poza nim” – dodał Fox.

Nowy łazik marsjański ma rozpocząć swoją podróż na Czerwoną Planetę w 2028 r. Fakt, że ze wszystkich ludzi Stany Zjednoczone są w stanie uratować łazik, jest dość ironiczny: przed rozpoczęciem europejsko-rosyjskiego programu „ExoMars” , toczyły się rozmowy pomiędzy NASA a Europejską Agencją Kosmiczną na temat wspólnej misji na Marsa. Jednak ze względu na problemy z finansowaniem NASA wycofała się i interweniowała Rosyjska Agencja Kosmiczna. Dzięki temu udziałowi projekt marsjański prawie się nie powiódł. (niezapłacony rachunek)

READ  Według psychologów niepokorne dzieci odnoszą większe sukcesy niż dorośli
Continue Reading

science

Mózg sam się „oczyszcza” i w ten sposób zapobiega chorobie Alzheimera

Published

on

Mózg sam się „oczyszcza” i w ten sposób zapobiega chorobie Alzheimera
  1. 24vita
  2. doradca
  3. Życie i codzienność

Naciska

Zdrowie naszego mózgu ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Naukowcy odkryli „program samooczyszczania” w doświadczeniach na zwierzętach.

Demencja i choroba Alzheimera – dla większości ludzi są to koszmary, które nieubłaganie zbliżają się wraz z wiekiem. Ale nauka jasno pokazuje: to, czy zachorujemy na chorobę neurodegeneracyjną, taką jak choroba Alzheimera, również zależy od nas. Wspierając zdrowie naszego mózgu, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko. Ważną rolę odgrywają także zdolności naszego organizmu do samoleczenia.

Czym są choroby neurodegeneracyjne?

Choroby otępienne, takie jak choroba Alzheimera, są chorobami neurodegeneracyjnymi. Do tej grupy zaliczają się choroby, które wynikają z postępującego niszczenia komórek nerwowych. W zaawansowanych stadiach całe obszary mózgu stają się niezdolne do funkcjonowania. Jak wie Federalne Ministerstwo Edukacji i BadańChoroby neurodegeneracyjne są ściśle powiązane z procesami starzenia. Ponieważ odsetek osób starszych w populacji Niemiec stale rośnie, w dalszym ciągu uważa się je za ważne wyzwanie medyczne w nadchodzących dziesięcioleciach.

Mózg usuwa szkodliwe osady poprzez „program prania”

Naukowcy z Katedry Patologii i Immunologii Washington University School of Medicine w St. Louis w USA wykazali, że Jak mózg pozostaje zdrowy?. „Nasze badanie pokazuje, że neurony działają jako główny regulator filtrowania mózgu” – napisali w czasopiśmie naukowcy pod kierownictwem Li Fengjiang Shiha. Natura.

Czy zależy Ci na wystarczającej ilości snu? To dobrze zrobi twojemu umysłowi. © imago

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

W eksperymentach na myszach badacze byli w stanie wykazać, w jaki sposób nagromadzone produkty przemiany materii są usuwane niezależnie przez mózg. Pokazali, jak wibracje w mózgu przemieszczają płyny w tkance mózgowej rytmicznymi falami, usuwając potencjalnie szkodliwe złogi. Pozostaje jednak zbadać, czy impulsy elektryczne mają taki wpływ również na ludzi.

READ  Corona Dortmund: Decyzja w sprawie badań przesiewowych + dyskusja w sprawie zamknięcia szkół

To „pranie mózgu” jest również konieczne w kontekście zapobiegania chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera i Parkinsona, ponieważ „nagromadzenie produktów przemiany materii jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób neurologicznych”. Napisz badaczy pod przewodnictwem Jiang Xie.

Zapobieganie chorobie Alzheimera: wysypiaj się i prowadź zdrowy tryb życia

Aby wspomóc samooczyszczanie mózgu, musisz zadbać o odpowiednią jakość snu. Ponieważ w tym czasie zaczyna działać układ glimfatyczny. Naukowcy wykorzystują to do opisu systemu usuwania odpadów w ośrodkowym układzie nerwowym, kontrolowanym przez mózg i rdzeń kręgowy.

Co możesz zrobić dla zdrowia swojego mózgu:

  • Program sprawności psychicznej: Nasz mózg jest jak mięsień: regularne „sesje treningowe” utrzymują go w dobrej kondycji i wydajności. Ucz się nowych rzeczy, rozwiązuj zagadki i zagadki, dużo czytaj i dyskutuj o różnych sprawach z przyjaciółmi. W ten sposób wzmacniasz sieć neuronów i wzmacniasz rezerwę mentalną.
  • Ćwiczenia utrzymują formę – także w głowie: Aktywność fizyczna pobudza krążenie krwi i zaopatruje mózg w tlen i składniki odżywcze. Regularne ćwiczenia, czy to pływanie, jazda na rowerze czy piesze wędrówki, mają pozytywny wpływ na funkcje poznawcze. Nawet 30 minut ćwiczeń dziennie może zrobić różnicę.
  • Zdrowe odżywianie dla głowy: To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na nasz mózg. Szczególnie zalecana jest dieta śródziemnomorska bogata w świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste oraz oliwę z oliwek. Ryby i orzechy dostarczają cennych kwasów tłuszczowych omega-3, które wspomagają funkcjonowanie mózgu.
  • Redukcja stresu i dobry sen: Chroniczny stres uszkadza mózg. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo okresów relaksu, czy to poprzez jogę, medytację, czy po prostu spacer na łonie natury. Zdrowy sen jest również ważny dla regeneracji mózgu.
  • Opieka profilaktyczna u lekarza: Regularne kontrole u lekarza są ważne, aby na wczesnym etapie zidentyfikować i leczyć czynniki ryzyka, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub wysoki poziom cholesterolu we krwi.
READ  „Naukowe i polityczne szaleństwo jest teraz w kolorze świateł drogowych”

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

NASA interweniuje w imieniu Rosji

Published

on

NASA interweniuje w imieniu Rosji
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik marsjański Rosalind Franklin był skazany na porażkę. A teraz, dzięki NASA, nadal może ukończyć swoją misję na Czerwonej Planecie.

Paryż – Mars jest obecnie domem dla dwóch aktywnych łazików, Curiosity i Perseverance, obu wysłanych przez NASA. Pierwotnie trzeci łazik, Rosalind Franklin, również działał na Czerwonej Planecie przez około półtora roku. Jednak misja ta, będąca efektem współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, została wstrzymana z powodu wojny na Ukrainie.

Projekt Rosalind Franklin wydawał się skazany na porażkę, a statek był przechowywany we włoskim magazynie. Ale teraz statek kosmiczny otrzymał drugą szansę – od NASA.

Łazik marsjański Rosalind Franklin powstał w wyniku współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosji

Historia Rosalind Franklin to historia projektu ExoMars, będącego owocem współpracy europejskich i rosyjskich lotów kosmicznych. W 2016 r. należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej sonda ExoMars Trace Gas Orbiter została wysłana w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rosyjskiej rakiety. Sonda Schiaparelli miała wylądować na Marsie, ale ta próba się nie powiodła. Wystrzelenie kolejnej części projektu ExoMars, łazika Rosalind Franklin, zaplanowano na jesień 2022 roku. Roscosmos dostarczył na misję rakietę, lądownik i część przyrządów pomiarowych.

Jednak wraz z wybuchem wojny z Ukrainą Europejska Agencja Kosmiczna zakończyła współpracę z Rosją, przez co wystrzelenie statku kosmicznego stało się poza zasięgiem. Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się zbudować własny lądownik, brakowało mu jednak rakiety i modułów ogrzewania promiennikowego. Tutaj pojawia się rola NASA. Jak wynika z komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej, w połowie maja 2024 roku podpisano protokół ustaleń, w którym ustalono, kto dostarczy najważniejsze elementy łazika Rosalind Franklin.

NASA pomaga ocalić Marsa Rosalind Franklin

NASA zapewni „usługę startową”, czyli rakietę i jej sterowane silniki przepustnicy. Ponadto amerykańska agencja kosmiczna we współpracy z Departamentem Energii USA dostarczy do pojazdu radioizotopowy moduł grzewczy.

Pojazd ma wyruszyć w trasę
Łazik Rosalind Franklin ma udać się na Marsa jesienią 2022 r. Obecnie start zaplanowano na 2028 r. – z pomocą NASA. (Wrażenie artysty) © Esa/ATG Medialab

Rosalind Franklin będzie pierwszym łazikiem zdolnym do wwiercenia się w marsjańską glebę na głębokość do dwóch metrów. Mamy nadzieję, że na tej głębokości próbki pozostaną odporne na promieniowanie powierzchniowe i ekstremalne temperatury panujące na Marsie. „Unikalne możliwości wierceń i laboratorium pobierania próbek na pokładzie łazika Rosalind Franklin mają wyjątkową wartość naukową w poszukiwaniu przez ludzkość dowodów na starożytne życie na Marsie” – powiedziała Nicola Fox, zastępca szefa Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„NASA wspiera misję Rosalind Franklin, aby kontynuować silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą w celu badania nieznanego w naszym Układzie Słonecznym i poza nim” – dodał Fox.

Nowy łazik marsjański ma rozpocząć swoją podróż na Czerwoną Planetę w 2028 r. Fakt, że ze wszystkich ludzi Stany Zjednoczone są w stanie uratować łazik, jest dość ironiczny: przed rozpoczęciem europejsko-rosyjskiego programu „ExoMars” , toczyły się rozmowy pomiędzy NASA a Europejską Agencją Kosmiczną na temat wspólnej misji na Marsa. Jednak ze względu na problemy z finansowaniem NASA wycofała się i interweniowała Rosyjska Agencja Kosmiczna. Dzięki temu udziałowi projekt marsjański prawie się nie powiódł. (niezapłacony rachunek)

READ  „Naukowe i polityczne szaleństwo jest teraz w kolorze świateł drogowych”
Continue Reading

Trending