Connect with us

science

Hormony zapobiegają utracie masy kostnej i osteoporozie

Published

on

Hormony zapobiegają utracie masy kostnej i osteoporozie
  1. Soest indeks
  2. życie
  3. zdrowie

kreatura:

z: Natalie Hall z penisem

Wykazano, że hormony pomagają kobietom złagodzić niektóre objawy menopauzy. Stosowane wcześnie zapobiegają utracie masy kostnej.

Jest to etap w życiu, który każda kobieta przechodzi lub doświadczy. Jedne przechodzą menopauzę (menopauzę) dobrze, inne gorzej, doświadczając nieprzyjemnych objawów, takich jak uderzenia gorąca i regularne zaburzenia snu, a także obniżone nastroje i bóle głowy. Większość kobiet przechodzi z wieku 40 do 45 lat, a niektóre przechodzą wcześniej. Menopauza i towarzyszące jej zmiany hormonalne wiążą się również z konsekwencjami zdrowotnymi, szczególnie dotyczącymi kości. the Ryzyko osteoporozy dramatycznie wzrasta. Przyjmowanie hormonów może przeciwdziałać utracie masy kostnej. Jednak opinie na temat hormonalnej terapii zastępczej są bardzo zróżnicowane wśród ekspertów. Internista i autor dr. Medycyna W wywiadzie Helena Orfanus-Boekl wyjaśnia, dlaczego opowiada się za terapią hormonalną w celu zachowania kości u kobiet.

Zapobieganie i leczenie osteoporozy: Pomocna może być hormonalna terapia zastępcza

Ruch i sport są nie tylko ważne i dobre dla kości. Hormonalna terapia zastępcza może być korzystna dla niektórych kobiet po menopauzie w celu utrzymania gęstości kości i zapobiegania osteoporozie. (ikoniczny obraz) © Daniel Ingold / Imago

Od lat 60. XX wieku tak zwana hormonalna terapia zastępcza – w skrócie HTZ, hormonalna terapia zastępcza – jest przepisywana kobietom z ciężkimi objawami menopauzy. Niedobór hormonu spowodowany zmianą można zrekompensować za pomocą leków, więc na przykład dzięki HTZ częstotliwość uderzeń gorąca u kobiet dotkniętych chorobą zmniejsza się średnio o 75 proc. Dziennik farmaceutyczny Podsumowując.

Nie przegap niczego: w regularnym biuletynie naszego partnera 24vita.de znajdziesz wszystko, co dotyczy zdrowia.

To, co wiem od ludzi, których znam, to to, że wiele kobiet boi się przyjmować hormony, ponieważ myślą, że zawsze mogą spowodować raka piersi.

Leczenie nie może dokładnie przywrócić poprzedniego stężenia hormonów w organizmie, ale objawy i choroby menopauzy wynikające z niedoboru estrogenów można zmniejszyć lub nawet im zapobiec – podaje portal. Ginekolodzy online. Jednocześnie dzięki hormonalnej terapii zastępczej możliwe jest przeciwdziałanie rozpadowi kości, a tym samym zapobieganie osteoporozie. Badania pokazują. W rozmowie z lekarzem ginekologiem lub lekarzem rodzinnym zawsze należy rozważyć „plusy” i „wady” indywidualnego przypadku, gdyż HTZ nie tylko daje szanse, ale także zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet z predyspozycją genetyczną, ponieważ dr . Orfanos-Boeckel jest biały. Szczególnie w odniesieniu do zdrowia kości doświadczony lekarz postrzega hormonalną terapię zastępczą jako cenną opcję zapobiegawczą.

Na przykład kobieta po pięćdziesiątce, która już wykazuje objawy osteoporozy z powodu dziedziczności w densytometrii kości, będącej prekursorem osteoporozy, zaleciłaby profilaktyczne podawanie przezskórnego estradiolu w połączeniu z progesteronem, nawet jeśli nie jest. Każdy, kto bierze udział w kulminacji, cierpi z powodu utraty estrogenu, ponieważ może to naprawdę pomóc kościom nie rozpadać się tak szybko. Wielokrotnie to sprawdzałem w praktyce.

Ten artykuł zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnozy, leczenia ani przyjmowania leków. W żaden sposób nie zastępuje wizyty u lekarza. Niestety nasza redakcja nie jest w stanie odpowiedzieć na indywidualne pytania dotyczące obrazów klinicznych.

READ  Komary zostały genetycznie zmodyfikowane w Stanach Zjednoczonych: dlatego wypuszczono miliard komarów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach