Connect with us

science

Podwyżki czynszów dla emerytów – naukowiec broni swojego pomysłu

Published

on

Podwyżki czynszów dla emerytów – naukowiec broni swojego pomysłu
  1. Strona główna
  2. Praca

kreatura:

z: Amy Walker

Świat jest obecnie kontrowersyjnym podejściem. (obraz ikony) © Sebastian Kahnert / dpa-Zentralbild / dpa

Naukowiec z Regensburga proponuje podwyższenie starych czynszów, aby przekonać zwłaszcza emerytów do przeprowadzki do mniejszych mieszkań. Wywołało to wrzawę – ale obronił swój pomysł.

BERLIN – Gdy Stephen Sebastian po raz pierwszy przedstawił tę propozycję, nie została ona dobrze przyjęta. Mimo krytyki i zdecydowanego odrzucenia pomysłu w kręgach politycznych, trzyma się go: aby walczyć z niedoborem mieszkań, konieczna jest zmiana systemu – mówi w rozmowie z brytyjską gazetą The Guardian. świat. Ci, którzy mieszkają w zbyt dużych mieszkaniach, powinni być „zmotywowani” do przeprowadzki do mniejszych mieszkań, aby zrobić miejsce dla rodzin poszukujących mieszkania. bodziec? Podwyżki czynszów za mieszkania ze starymi umowami.

Ekonomista: Państwo powinno przestać chronić niskie czynsze

Stephen Sebastian jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie w Regensburgu i doradcą rządu federalnego. Mówi, że w Niemczech praktycznie nie brakuje mieszkań, miejsca do życia starczy dla wszystkich. To po prostu zła dystrybucja.

Ale problem nie polega na tym, że starsi ludzie koniecznie chcą mieszkać w swoich dużych mieszkaniach. Zamiast tego czują się zmuszeni do pozostania tam, ponieważ czynsze w okolicy wzrosły tak bardzo, że mniejsze mieszkanie byłoby droższe. Wielu emerytów po prostu na to nie stać. Mieszkają więc w bardzo dużych mieszkaniach, podczas gdy młode rodziny nie mogą znaleźć odpowiedniego mieszkania.

Steven Sebastian chciałby coś w tym zmienić: jego zdaniem stare czynsze nie powinny być tak niskie. Ci, którzy mają pieniądze na pobyt w dużym mieszkaniu, powinni nadal mieć taką możliwość. Uważa jednak, że to też musi coś kosztować. „To nie może być tak, że państwo chroni ludzi, którzy od dziesięcioleci płacą niskie czynsze, niezależnie od tego, czy są w potrzebie, czy nie. Inni nigdy nie mogą znaleźć niedrogiego mieszkania” – mówi światowy ekonomista. zamiast subsydiować najemców o niskim czynszu”.

READ  Obserwowanie progresji SM może stać się lekarstwem

Stowarzyszenie Lokatorów proponuje: zakotwiczyć prawnie zamianę mieszkań

W rzeczywistości wielokrotnie obserwowano w Niemczech, że zwłaszcza rodziny z dziećmi mieszkają w ciasnych mieszkaniach, podczas gdy wielu emerytów mieszka w mieszkaniach, które są zbyt przestronne. W styczniu Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW) w Kolonii ustalił w badaniu, że około sześć procent gospodarstw domowych w dużych miastach mieszka w zbyt ciasnych miejscach, a kolejne 6 procent mieszka w zbyt dużych mieszkaniach. W rodzinach powyżej 70 roku życia 9 procent żyło bardzo gościnnie. Dlatego też IW doszedł do wniosku, że zamiana mieszkania mogłaby zaradzić tej sytuacji.

Są też inne głosy, które generalnie zgadzają się z propozycją profesora z Regensburga. Ale niektórzy mają inne pomysły, jak zorganizować redystrybucję mieszkań. Na przykład Matthias Gunter z Pestel Institute sugeruje, że osoby mieszkające w większych mieszkaniach powinny płacić wyższe podatki.

Niemieckie Stowarzyszenie Lokatorów sprzeciwia się jakimkolwiek podwyżkom czynszów, ale widzi również potencjał w zamianach domów. Stowarzyszenie Lokatorów sugeruje zatem, aby zamiana mieszkań była dobrze ugruntowana prawnie, tak aby każdy, kto chce przenieść się do mniejszego mieszkania, miał do tego prawo – i za ten sam czynsz, który już płaci. Giełdę można finansować ze środków publicznych, stąd pomysł.

Politycy stawiają na budownictwo mieszkaniowe – co obecnie nie ma miejsca

Jest wysoce wątpliwe, czy pomysł uczonych z Regensburga kiedykolwiek zostanie zrealizowany politycznie. Bo propozycja nie została dobrze przyjęta w żadnej partii – w końcu politycy wiedzą, jak bardzo byłaby niemile widziana. Ale w polityce nie ma rewolucyjnych pomysłów na rozwiązanie problemu braku mieszkań w Niemczech. Zamiast tego, nacisk kładziony jest zawsze na budownictwo mieszkaniowe, która przechodzi obecnie głęboki kryzys.

Podczas tegorocznego Dnia Budownictwa Mieszkaniowego w Berlinie eksperci ze wszystkich branż ostrzegali przed całkowitym zastojem w budownictwie, chyba że szybko zmieni się coś politycznego. Koszty i przeszkody są teraz tak wysokie, że nowy budynek nie jest już możliwy – chyba że zbudujesz go później pod wynajem po wygórowanych stawkach.

READ  Jak odpowiednia dieta przynosi relaks na talerzu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach