Connect with us

entertainment

50 lat „Polizeiruf 110”: teraz znowu piją!

Published

on

Teraz znowu piją! Jasny. I założę się, że ktoś byłby nagi przed kamerą? W jubileuszowym filmie „Polizeiruf 110” nowy komisarz Henry Koech (Peter Court) z Halle wylądował w bagażniku z nowym znajomym po odpowiednim zatankowaniu. Typowy Ossi! Typowy Ossi?

Niektóre frazesy nigdy nie wydają się być zapomniane. W końcu prawie trzy dekady temu kolega z Hanoweru powiedział mi szeptem, że lubi oglądać „Wezwanie policyjne”, bo zawsze do zobaczenia jest kilka nagich ludzi. Strefa panny młodej powinna być bardzo nieskomplikowana – mrugnięcie okiem. AHA? To nie może być prawda. Studium tego środowiska hali w żałobnej szarości stanowiły dolne schody. Stary nieremontowany budynek, świecące światła domu, stomia przy magnetofonie.

Rocznicowy odcinek „Polizeiruf” z podpowiedziami

„The Police Call” świętuje 50 lat od premiery – a większość krytyków chwaliła jubileuszowe wydanie Halle z nowymi komisarzami Henrym Koechem (Peter Kurth) i Michaelem Lehmannem (Peter Schneider), nawiązując do sprytnie ukrytych aluzji do portretów bohaterów. Niestety, Halle’s Fresh Start jest nadal wszechogarniającym symbolem przegranych, których wygląd polega na powierzchownej zabawie, bez prawdziwego zainteresowania tym „prostym” środowiskiem. Szkoda wspaniałego personelu.

Pomijając ostatni odcinek: pytanie, czy „Polizeiruf 110” jest najlepszą „sceną zbrodni” nigdy nie przyszło mi do głowy. Siła obu formatów staje się widoczna, gdy stan jest inteligentnie zintegrowany z odpowiednim regionem. Jeśli nie chodzi tylko o przestępczość, ale o pracę zespołową – ostatecznie chodzi o to, jak działa społeczeństwo.

Operacyjne krytyczne zespoły dochodzeniowe

Niezależnie od tego, czy jest to „miejsce przestępstwa”, czy „wezwanie policyjne”: to, czy zostanie wywołane w niedzielę wieczorem, nie zależy tylko od zespołu detektywów szukających wskazówek. W tym miejscu społeczność kryminałów jest podzielona: niektórzy narzekają na dobrze wyszkolone pary mężczyzn, inni zachwycają się żartem każdego profesora na temat niskiego wzrostu. Jedni są podekscytowani Pucharem Kowbojów z Północy, inni są znudzeni niemiecko-polską drużyną. Jeśli nie lubisz Tila Schweigera, nie spodoba ci się żaden z jego stylizacji „Tatort”. Każdy, kto lubi oglądać Norę Cherner, wybaczy „Tatortowi” Weimarowi złą historię. lub w inny sposób.

READ  Specjalny program telewizyjny o wyborach europejskich: Czy Polska może wkrótce nas zostawić w tyle?

Oczywiście Police Call zaczął 50 lat temu być najlepszym miejscem zbrodni. Napędem była idea współzawodnictwa: wszak deklarowaną misją telewizji NRD było pokazanie prawdziwego socjalizmu opartego na najbardziej pożądanej formie społeczeństwa. Alternatywa dla jeszcze wtedy młodej „miejsca zbrodni” „brutalnego kapitalistycznego Zachodu”. Tak więc „wezwanie policyjne” nie dotyczyło poważnych przestępstw, ale raczej drobnych przestępstw i codziennych kłótni. Ta sprzeczność nie zawsze jest łatwa: system nie mógł stanowić podstawy do zabójstwa i zabójstwa, często natarczywie ograniczając go do drobnych przestępstw.

Komisarze są w pełni zaangażowani – bez szczególnych obaw

Żadnych rywalizujących gangów, dzikich strzelanin i niekończących się pościgów samochodowych. Skupienie się na kradzieżach, oszustwach, nadużywaniu alkoholu i przestępstwach seksualnych również uwiarygodniało „wezwanie policyjne”. O prawdziwych niespójnościach można dyskutować pod przykrywką kryminału. Komisarze pozostali skoncentrowani – publiczność nie miała szczególnych obaw ani problemów psychologicznych.

Do końca NRD do serialu nakręcono prawie 150 filmów, większość z nich też była emitowana, ale niektóre sceny zostały po prostu wycięte. W Polizeiruf 110: Zwei Schwestern, porucznik śledczy desperacko szukał zaworów rowerowych, ale nie znaleziono ich nigdzie, gdzie można je było kupić. Przepisy te padły ofiarą cenzury – wszak mieszkańcy NRD nie powinni zdawać sobie sprawy z wąskich gardeł.

„The Police Call” od samego początku był o krok przed „Tatortem”: w pierwszym odcinku Vera Arndt była kobietą szukającą przestępców, podczas gdy w „Tatorcie” przez pierwsze kilka lat śledztwo dotyczyło tylko mężczyzn.

Nieznane miasta

I dzisiaj? Tymczasem dawny orientalny klasyk słusznie zasłużył sobie na niedzielne miejsce dla wszystkich Niemców. Podczas gdy „Tatort” jest kręcony głównie w dużych, znanych i głównie niemieckich (zachodnich) miastach, „Polizeiruf” – z wyjątkiem Monachium – organizuje również miejsca i regiony z Magdeburgiem, Rostockiem, Halle i Brandenburgią, które również są liczne w Media są nieco nieznane widzom. Trochę lokalnej historii, głównie na zdjęciach i ze świetnym personelem: to nigdy nie zaszkodzi.

READ  Mundial 2022 – Lewandowski zdradza: Messi powiedział mi to po ostatnim gwizdku! Rozmowa po Polsce i Argentynie doszła do 1/8 finału

W jednym temacie „Crime Scene” jest wyraźnie lepsze niż „The Police Call”: w napisach początkowych. Ta „kwestia” musi zostać pilnie ponownie umieszczona na porządku dziennym – pomimo wielokrotnych prób odnowienia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak zakochałam się w gangsterze

Published

on

Jak zakochałam się w gangsterze

Od początku widzowie są uświadamiani, że film Netfliksa Jak zakochałam się w gangsterze „Częściowo fikcyjna”. Nie zmienia to jednak faktu, że Nikodim Skoutarchak rzeczywiście istniał. Do historii przeszedł w 1998 roku jako „Król polskiej mafii samochodowej”, kiedy w wieku zaledwie 44 lat został zastrzelony przez dwóch zamaskowanych mężczyzn podczas jedzenia śniadania w polskim nadmorskim miasteczku. Zatem ta część filmu, w której Skotarczak zasłynął jako kierowca samochodu, jest prawdziwa. Do Niemiec przyjechał w połowie lat osiemdziesiątych i zamieszkał najpierw w Hamburgu, potem w Berlinie, aby stąd lepiej zorganizować swój „biznes”. Kiedy policja złapała go w skradzionym samochodzie w 1989 r., swój pierwszy wyrok odbył nieco ponad rok temu w berlińskim Moabit. A raczej musi jej służyć, bo zaledwie kilka miesięcy po skazaniu dokonał spektakularnej ucieczki. W pokoju gościnnym zamienił się ubraniami z bratem, a następnie po prostu przeszedł przez drzwi na zewnątrz. Udało mu się uciec z powrotem do Polski przez Austrię. W tym momencie Niemcy zjednoczyły się na kilka miesięcy, a władze miały coś innego do roboty niż odesłanie zbiegłego złodzieja samochodów do Niemiec, aby mógł odbyć karę. Polska odmówiła także ekstradycji obywatela. W tym kraju również istnieje takie prawo.
Jego kryminalna kariera zakończyła się w Niemczech, ale nie w Polsce. W 1992 roku uciekł z konwoju policyjnego w Warszawie, gdyż Nikodim Skotarczak również był poszukiwany listem gończym w Polsce. Rok później, w lutym 1993 r., kliknęły kajdanki i został skazany na dwa lata więzienia. Z więzienia wyszedł już po roku – oficjalnie za dobre sprawowanie, ale w rzeczywistości dzięki łapówkom. Po odzyskaniu wolności zaczął inwestować w legalne biznesy, choć nigdy nie porzucił nielegalnego biznesu. Śledztwo w sprawie jego śmierci nie przyniosło żadnych rezultatów. Według plotek Nikodim Skoutarchak miał paść ofiarą wojny partyzanckiej. Miałby wystarczająco dużo wrogów. Ponieważ zabójców nigdy nie złapano, pogłoski trwają.

READ  Polski pianista jazzowy Ludik Paulek jest gościem Muzeum Goethego.
Continue Reading

entertainment

Półfinał ESC: nienawiści wobec Izraela w belgijskiej telewizji | rozrywka

Published

on

Półfinał ESC: nienawiści wobec Izraela w belgijskiej telewizji |  rozrywka

Israel-Hass im belgischen TV! Der öffentlich-rechtliche TV-Sender VRT in Belgien unterbrach am Donnerstagabend die Übertragung des zweiten ESC-Halbfinales mit einer Anti-Israel-Botschaft. Auf einer Demo in Malmö zeigte viele Teilnehmer offen Sympathie für antisemitische Terroristen.

Der Grund für die Unterbrechung im VRT-Sender: Der Auftritt der israelischen Sängerin Eden Golan (20), die sich später in der Sendung mit ihrem Song „Hurricane“ für das ESC-Finale am Samstag qualifizieren konnte. Und das trotz Buh-Rufen von Israel-Hassern im Publikum.

Eden Golan jubelt nach ihrem Auftritt über ihr Weiterkommen ins ESC-Finale

Foto: IMAGO/TT

Die Botschaft ging von der belgischen TV-Gewerkschaft ACOD aus und wurde zu Beginn (21 Uhr) der Liveübertragung und am Ende (23.10 Uhr) auf einer Tafel eingeblendet.

In dem Protest-Text heißt es: „Dies ist eine Gewerkschaftsaktion. Wir verurteilen die Menschenrechtsverletzungen des Staates Israel. Außerdem beeinträchtigt der Staat Israel die Pressefreiheit. Deshalb unterbrechen wir das Bild für einen Moment.“ Dazu die Hashtags #CeaseFireNow #StopGenocide

Diese Tafel wurde während der TV-Show im belgischen Fernsehen eingeblendet

Diese Tafel wurde während der TV-Show im belgischen Fernsehen eingeblendet

Foto: privat

Die Gewerkschaft begründete ihre Entscheidung, die Botschaft landesweit auszustrahlen, auf Facebook mit den Worten: „Wir haben die Ereignisse im Nahen Osten seit Monaten mit Entsetzen verfolgt. Wir sind davon überzeugt, dass der Staat Israel Völkermord begeht, und es ist daher ein Skandal, dass ein israelischer Kandidat am Eurovision Song Contest teilnimmt.“

Weiter heißt es: „Nichtstun, nur zuschauen, ist keine Option mehr. Die EBU (Europäische Rundfunkunion) hat leider die israelische Beteiligung ermöglicht und wir haben daher beschlossen, die Sendung zu unterbrechen.“ Man schließe weitere Aktionen nicht aus.

READ  Polski pianista jazzowy Ludik Paulek jest gościem Muzeum Goethego.

Die Gewerkschaften hatten die Sender-Leitung im Voraus über die Aktion informiert, wie ein Sendersprecher bestätigte. „Die Gewerkschaften haben das Recht, Maßnahmen zu ergreifen und brauchen dafür keine Genehmigung“, so der Sprecher weiter.

Die Aktion des belgischen Fernsehens ist Teil der Boykott-Aufrufe, Israel vom Eurovision Song Contest auszuschließen. In Malmö kam es am Donnerstag wegen der Teilnahme Israels zu propalästinensischen Demonstrationen, an denen auch Klima-Aktivistin Greta Thunberg (21) teilnahm.

Und Eden Golan? Sie musste in einer Auto-Kolonne von mehr als 100 Polizisten auf dem Weg in die Arena geschützt werden. Sie verließ ihr Hotel nur für die Proben.

Greta Thunberg mischte sich mit Palästinensertuch unter die demonstrierenden Israel-Hasser in Malmö

Greta Thunberg mischte sich mit Palästinensertuch unter die demonstrierenden Israel-Hasser in Malmö

Foto: Johan Nilsson/dpa

Auf der Demo in Malmö zeigte sich offen Sympathie für antisemitische Terroristen. So sollen Teilnehmer dem Hamas-Führer Yahya Sinwar (61) ihre Treue geschworen haben, indem sie skandierten: „Israel ist ein Mörder! Sinwar, wir werden dich nicht sterben lassen.“ Die israelische News-Seite „ynet“ berichtete über antisemitische Rufe. Einige Teilnehmer hätten „Schickt die Juden zurück nach Polen!“ gerufen.

Die Europäische Rundfunkunion hat sich auf BILD-Anfrage bisher nicht zu der Aktion des belgischen Fernsehens geäußert.

Anmerkung der Redaktion: In der ersten Version des Artikels hatte BILD geschrieben, dass VRT mit der Hass-Botschaft den Auftritt von Eden Golan beim ESC unterbrochen habe. Dies trifft nicht zu. Wir haben den Artikel dementsprechend korrigiert.

Continue Reading

entertainment

Konkurs Piosenki Eurowizji: Izraelska piosenkarka dotarła do finału ESC pomimo wezwań do bojkotu

Published

on

Konkurs Piosenki Eurowizji: Izraelska piosenkarka dotarła do finału ESC pomimo wezwań do bojkotu

Pomimo nawoływań do bojkotu Izraela podczas demonstracji ulicznych i buczenia przed sceną, publiczność półfinału ESC w Malmö wybrała do finału izraelską piosenkarkę Eden Golan. Kilka tysięcy demonstrantów w mieście na południu Szwecji domagało się wykluczenia Izraela z Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC). Według policyjnych raportów pod tym hasłem zgromadziło się od 10 do 12 tysięcy osób Wykluczenie Izraela z Eurowizji Do marszu przez miasto. Była wśród nich aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.

„Jestem fanem Konkursu Piosenki Eurowizji i łamie mi to serce, ale go bojkotuję” – powiedział AFP jeden z uczestników protestu. Nie podoba jej się rywalizacja, gdy w Strefie Gazy w tym samym czasie umierają dzieci. Demonstranci czasami skandowali hasła antysemickie i skandowali: „Izrael jest państwem terrorystycznym”. Wezwali między innymi do zawieszenia broni w Strefie Gazy. the Policja Na dachy wysłano helikopter i funkcjonariuszy. Według nich protest miał charakter cichy.

Pomimo protestów 20-letnia Eden Golan wraz z dziewięcioma innymi zwycięzcami dotarła do drugiego półfinału Konkurs Piosenki Eurowizji (ESC) Gotowe. „Wspaniale jest widzieć, że jest tu tak wielu ludzi oddanych Palestynie, nawet jeśli dzieje się to w strasznych okolicznościach” – Golan powiedział szwedzkiej agencji prasowej TT. Nie podziela poglądu, że Eurowizja jest pozbawiona stanowisk politycznych. Wykluczanie Rosji po inwazji na Ukrainę i zakaz wywieszania flag palestyńskich jest polityką.

Przed finałem zapowiedziano więcej protestów

Piosenkarka była obecna na sali, aby wykonać piosenkę tornado Świętuj głośno. Żądania bojkotu najwyraźniej nie spodobały się także widzom telewizyjnym: podczas gdy w finale ESC o miejscach w finale decyduje jury i publiczność, w półfinałach o tym, kto przejdzie do finału, decyduje wyłącznie publiczność. Według bukmacherów Eden Golan może liczyć na miejsce w pierwszej dziesiątce. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem jest chorwacki piosenkarz Pepe Lasagna, który zakwalifikował się już do pierwszego półfinału.

READ  Polski pianista jazzowy Ludik Paulek jest gościem Muzeum Goethego.

Bilet kwalifikujący do meczu finałowego uzyskała także Szwajcaria. Nemo przekonał publiczność swoim potężnym głosem i muzyką z pogranicza rapu, bębna i basu lub opery na jednej płycie na scenie. Raper Joost Klein dołącza do Holandii Europa Do finału. 26-latek szturmem zdobył w zeszłym roku listy przebojów w Niemczech, śpiewając przebój Otto Falkesa z berlińskim raperem Ski Ajo. Freisingong zamieniono w wersję techno. Zakwalifikowały się także Grecja, Austria, Armenia, Łotwa, Gruzja, Norwegia i Estonia. Ustalono już, które 26 krajów weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Finał odbędzie się w sobotę (11 maja) na stadionie w Malmoe. Grupy propalestyńskie ogłosiły, że następnie ponownie zademonstrują.

Tytuł utworu nawiązuje do 7 października

ESC to najbardziej szanowany konkurs muzyczny na świecie. Program ma mieć charakter apolityczny zgodnie z zasadami Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dlatego też organizatorzy zwracają w tym roku szczególną uwagę na to, czy protesty przeciwko Izraelowi dotrą na targi. Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył demonstrantów o „straszną falę antysemityzmu”. Udział Izraela w Radzie Ekonomiczno-Społecznej od kilku miesięcy budzi krytykę. Podczas środowych treningów do półfinału Eden Golan został wygwizdany przez część widzów.

Wielu artystów od początku nawoływało do wykluczenia Izraela. Organizatorzy ESC odrzucili takie żądania. Wezwali jednak Izrael do zmiany tekstu okólnika. Pierwotnie nosiło to tytuł Październikowy deszczbyła kolejna sugestia Tańczyć na zawsze -Obydwa tytuły rozumiano jako nawiązanie do 7 października i Festiwalu Muzycznego Nova. Europejska Unia Nadawców (EBU) Odrzuć sugestie Z tego powodu, że było to zbyt polityczne. Po zmianie nazwy na tornado Zmiana poszczególnych klipów tekstowych pozwoliła utworowi pozostać w konkursie.

READ  Sąd potępia dramat wojenny ZDF Nasze matki i nasi Ojcowie

7 października 2023 r. w zakrojonym na szeroką skalę ataku palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas zabiła w południowym Izraelu około 1200 osób i wzięła ponad 200 zakładników. Na festiwalu Nova doszło również do kilku zgonów. Następnie Izrael ogłosił stan wojny i odpowiedział bombardowaniem kontrolowanej przez Hamas Strefy Gazy i wysłaniem w ten obszar sił lądowych.

Continue Reading

Trending