Connect with us

science

Wskaźnik infekcji nadal wzrasta do 5,5: trzeci dzień z rzędu z ponad 900 nowymi infekcjami

Published

on

Wskaźnik infekcji nadal rośnie do 5,5
Trzeci dzień z rzędu z ponad 900 nowymi infekcjami

Tego trendu nie można już przeoczyć: po tygodniach spadku liczba nowych infekcji ponownie rośnie. Zapadalność również rośnie na niskim poziomie. W porównaniu tygodniowym zmniejszyła się tylko liczba zgłoszonych zgonów spowodowanych koronawirusem.

Wskaźnik infekcji koronowej rósł przez siedem dni trzeciego dnia z rzędu. Było to 5,5 nowych infekcji w ciągu siedmiu dni na 100 000 mieszkańców. Dla porównania: dzień temu było to 5.2, dwa dni temu było to 5.1. Władze zdrowia w Niemczech zgłosiły 949 nowych przypadków korony do Instytutu Roberta Kocha (RKI) w ciągu jednego dnia. Świadczą o tym liczby z piątkowego poranka, które odzwierciedlają stan deski rozdzielczej RKI o godzinie 04.15. Dla porównania: tydzień temu wartość wynosiła 649 trafień.

Siedmiodniowe maksimum trzeciej fali przypadło 26 kwietnia 2021 r. na 169,3. Następnie, poza kilkoma wartościami odstającymi, początkowo stopniowo spadał. Jednak na początku lipca oscylowała wokół wartości 5. Tak więc w piątek w zeszłym tygodniu wynosiła 5,0. Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 49 zgonów. Tydzień temu było 69 zgonów.

RKI wyliczył 3734468 wykrytych infekcji Sars-CoV-2 od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych. RKI podało liczbę osób, które wyzdrowiały na około 3 633 300. Liczba osób, które zmarły lub miały potwierdzoną infekcję SARS-CoV-2, wzrosła do 91 190.

Liczba kopii, która ma kluczowe znaczenie dla szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa, znacznie wzrosła w ostatnim czasie i według najnowszych danych z RKI przekroczyła próg 1, RKI przyznało tzw. 7-dniowe R- wartość w czwartek 1.09 (poprzedni dzień: 1, 01) . Oznacza to, że 100 zarażonych osób teoretycznie zaraża kolejne 109 osób. Wartość R reprezentuje częstość infekcji 8 do 16 dni wcześniej. Jeśli przez dłuższy czas jest mniejszy niż 1, proces infekcji ustępuje; Jeśli jest stale wyższy, liczba przypadków wzrasta. Wartość R od kilku tygodni utrzymuje się znacznie poniżej 1. Zdaniem ekspertów, wzrost ten może być spowodowany rozprzestrzenianiem się najbardziej zaraźliwego wariantu delta i złagodzeniem ograniczeń Corona.

Uwaga: numery RKI zwykle różnią się nieco od danych o stanie, które ntv.de udostępnia codziennie wieczorem. Zespół danych ntv.de ma bezpośredni dostęp do numerów rejestracyjnych z krajów związkowych publikowanych przez ministerstwa i władze lokalne. Z drugiej strony RKI przestrzega prawnie określonych kanałów raportowania, co może prowadzić do opóźnień.

Ponadto odpowiednie wartości dzienne określają różne okresy rejestracji: ocena ntv zbiera informacje o kraju publikowane do wieczora i wykorzystuje je do obliczenia dziennego statusu liczby zgłoszonych przypadków, zwykle publikowanych od godziny 20:00. Z kolei system scoringowy RKI uwzględnia raporty otrzymane do północy, a aktualny stan danych ogłaszany jest następnego dnia rano.

READ  Jak naprawdę zdrowe są niskokaloryczne napoje gazowane
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Twierdza Corona w Górnej Bawarii: dlaczego nie chce, aby zdarzenie w regionie Miesbach po prostu upadło?

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.