Connect with us

Top News

W Shichel i Bothal zastrzelono cztery osoby – żołnierz na warcie | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

W Shichel i Bothal zastrzelono cztery osoby – żołnierz na warcie |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 1 marca 2024 r., 17:32

32-letni żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko, ze swojego prywatnego otoczenia w dzielnicy Rotenburg. Oddał się po zbrodniach w Schiezel i Bothal.

Policja podała, że ​​sąd rejonowy w Verdun wydał po południu nakaz aresztowania w związku z podejrzeniem poczwórnego morderstwa. W związku z tym 32-latek trafił do zakładu karnego. Policja podała, że ​​podejrzany sprawca zgłosił się do sądu po incydentach, które miały miejsce w gminach Schiezel i Bodel w piątek wczesnym rankiem. Później został aresztowany w koszarach w Rottenburgu. Wcześniej zgłosił się do tamtejszej placówki Bundeswehry i oddał się w ręce policji. Rzecznik prasowy policji powiedział jednak o północy, że nie został zatrzymany w tym obozie. Cel człowieka jest wciąż niejasny. „Nie można wykluczyć motywu rodzinnego” – stwierdzili śledczy. Federalny minister obrony Boris Pistorius (SPD) stwierdził, że istnieją wystarczające dowody na to, że przestępstwo zostało popełnione w kontekście prywatnym.

Pistorius mówi o „strasznym” czynie

Komentując cztery osoby zabite w piątek, Pistorius wspomniał o „straszliwym” czynie. Minister obrony narodowej wyjaśniła także, że rozdzielenie tła zbrodni byłoby kolejnym makabrycznym zabójstwem kobiet kończącym związek. „Ale to wszystko spekulacje, a ja nie chcę i nie mogę teraz w tym uczestniczyć”. Pierwszy kontakt z Pistoriusem”Spiegel Online” skomentował sprawę.

filmy

1 minuta

Wśród zmarłych jest dziecko. Policja podała, że ​​podejrzany od tego czasu się ukrywał. Jego intencja nie jest jasna. (03.01.2024) 1 min

Sceny w Westerwesttedt i Broeckel

Według wstępnych informacji policji, w piątek około godziny 3:30 w domu rodzinnym w Westervestedt w gminie Schiessel padły strzały. Według biura prokuratora stanowego w Verdon podejrzany rzekomo zabił dwóch mężczyzn w wieku 55 i 30 lat. Niedługo później kolejne obserwacje miały miejsce w Brockel, około dziesięciu kilometrów dalej, w gminie Bothel. Mówi się, że i tutaj doszło do strzelaniny. Zginęła 33-letnia kobieta, jej trzyletnie dziecko i 33-letnia matka. Początkowo nie było wiadomo, czy żołnierz przyznał się do zbrodni.

READ  W 2024 r. towary będą wszędzie droższe

Znaleziono koktajle Mołotowa i broń – ta ostatnia z Bundeswehry?

Pojazd jest sprawdzany pod kątem wskazówek.  © Sina Schult/dpa Zdjęcie: Sina Schult/dpa

W samochodzie śledczy znaleźli broń i koktajl Mołotowa.

Śledczy przeszukali samochód podejrzanego, który rzekomo zaparkował po popełnieniu przestępstwa na parkingu dla gości koszar w Rottenburgu. Policja poinformowała, że ​​w samochodzie znaleziono broń, kule i koktajl Mołotowa. Jeśli chodzi o amunicję, prokuratura początkowo nie podała informacji, czy broń podejrzanego pochodziła z Bundeswehry.

Poproś o to w każdej chwili

Widok na kultową lappen w Oldenburgu.  © NTR Zdjęcie: Julius Matuchik

8 minut

W nagraniu wiadomości regionalnych o godzinie 15:00 w NDR 1 Dolna Saksonia dowiesz się, co jest ważne w Twoim regionie. 8 minut

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Regionalny Oldenburg | 1 marca 2024 | 15:00

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Putin osłania Ukrainę rakietami

Published

on

Putin osłania Ukrainę rakietami
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

W piątkowy wieczór Rosja ponownie zrzuciła ciężkie bomby na Ukrainę. W Polsce samoloty bojowe NATO znalazły się w stanie najwyższej gotowości.

WARSZAWA – Zakończyły się kolejne podstępne naloty rosyjskiego reżimu Władimir Putin W sąsiednim kraju na zachodzie Wojna ukraińska.

Rosyjskie naloty na Ukrainę: polskie samoloty bojowe znów wzbijają się w powietrze

Jak poinformowało w piątek (19 kwietnia) Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych RP. Ukraina zauważony.”

Stwierdzono, że „wszczęto wszelkie niezbędne procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej”, a siły powietrzne „będą w dalszym ciągu monitorować sytuację”. Warszawa Niedawne rosyjskie naloty na główne miasta Ukrainy. Ponadto: „W przestrzeni powietrznej rozpoczęły się loty samolotów służbowych, co doprowadzi do zwiększonego hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodniej części kraju, w związku z powtarzającymi się odwołaniami lotów w ciągu ostatnich kilku tygodni”. Moskwa Polskie myśliwce NATO stacjonowały na wschodniej flance sojuszu obronnego.

Myśliwiec F-16C Polskich Sił Powietrznych. (Zdjęcie kodowe) © IMAGO/Björn Trotsky

Wojna na Ukrainie: Trzy rosyjskie rakiety „zgubiły się” w polskiej przestrzeni powietrznej

Według doniesień mediów, zostały one przeliczone Polska W ciągu ostatnich 16 miesięcy trzy duże rosyjskie rakiety wleciały w ich przestrzeń powietrzną bez pozwolenia, a następnie zawróciły. Mówi się, że są to zdalnie sterowane rakiety manewrujące. To jedyny powód, dla którego nie mogą wyrządzić żadnej szkody w kraju NATO – wprowadzanie w błąd. Na przykład 29 grudnia w pobliżu Zamościa w południowo-wschodniej Polsce zidentyfikowano rosyjski pocisk.

Materiały wybuchowe: Około 120 kilometrów na południowy zachód od Zamościa znajduje się polskie lotnisko wojskowe w Rzeszowie, przez które NATO obsługuje swoją logistykę w tej części wschodniej flanki. Skąd pochodzi zachodnia pomoc wojskowa dla Ukrainy? Dlatego na lotnisku w Rzeszowie stacjonuje kilka amerykańskich baterii przeciwlotniczych „Patriot” – zasięg rakietowy do 160 kilometrów.

READ  Trzy kraje UE w dalszym ciągu sprzeciwiają się importowi zbóż z Ukrainy

Front Wschodni NATO w Polsce: niedaleko Warszawy stacjonują myśliwce F-16C.

Niedawno rosyjski rakieta naruszyła polską przestrzeń powietrzną NATO 24 marca, po czym Stany Zjednoczone zapewniły o swoim „solidnym” wsparciu dla wszystkich krajów NATO. „Nasze zaangażowanie w NATO i obronę naszych sojuszników z NATO, w tym Polski, jest solidne i niezachwiane” – powiedział wówczas Matthew Miller, rzecznik Departamentu Obrony USA w Pentagonie. Po stronie polskiej obserwację polskiej przestrzeni powietrznej NATO prowadzą zwykle 3. i 6. Siły Powietrzne Taktyczne z Poznania oraz 10. Siły Powietrzne Taktyczne z Łaszcza pod Warszawą.

Żołnierze są wyposażeni w 48 amerykańskich myśliwców F-16C/D. Polska posiada również kilka starszych myśliwców MiG-29 z byłej produkcji radzieckiej. Głośny Globalny wskaźnik siły ognia (GFP) Według stanu na 19 kwietnia w służbie operacyjnej znajdowały się zaledwie 44 z ogólnej liczby 59 samolotów bojowych Sił Powietrznych RP. Dla porównania: według tego samego źródła niemieckie siły powietrzne posiadały w Bundeswehrze jednocześnie 106 operacyjnych myśliwców Eurofighter Typhoon i Tornado. Siły powietrzne obu krajów ściśle ze sobą współpracują, szczególnie w regionie Morza Bałtyckiego. (wieczór)

Continue Reading

Top News

Alfa Romeo sprawia kłopoty: Alfa z Polski?

Published

on

Alfa Romeo sprawia kłopoty: Alfa z Polski?

Nowy model Alfy Romeo wywołał kontrowersje, ponieważ jest produkowany za granicą. Tradycyjni producenci muszą ustąpić po sprzeciwach.

Almuta Seifferta

21 kwietnia 2024 – 16:46Milan może być uosobieniem włoskiego stylu i designu – podobnie jak samochody Alfy Romeo. Więc pasuje, pomyślała Stellandis Group i zaprezentowała najnowszy model w stolicy Lombardii. Nazwa też jest adekwatna: „Alfa Milano”.

Ale samochód z pięknie zaokrąglonym przodem był denerwujący. Jest to nie tylko pierwszy w pełni elektryczny model marki, ale także pierwszy wyprodukowany w całości za granicą – w fabryce Stellandice w Tychach w Polsce. Odkąd objął urząd prawicowo-nacjonalistyczny rząd Giorgii Meloni, Włochy mają własnego ministra ds. przedsiębiorstw i „Made in Italy”. I zrobił krok. „Samochód o nazwie Milano powinien być produkowany we Włoszech” – powiedział minister Adolfo Urso. Makaron! W rzeczywistości prawo zabrania etykietowania wprowadzającego konsumentów w błąd co do pochodzenia produktu. Nie każdy twardy ser można nazwać „Parmigiano Reggiano”, ale tylko te z Emilii-Romanii.

Minister Urso otrzymał także wsparcie Włoskiej Unii Ochrony Konsumentów. Jej prezes Martina Donini powiedziała, że ​​nikt nie będzie tolerował sprzedaży zagranicznego wina jako włoskiego. Dyrektor generalny Carlos Tavares wyjaśnia, że ​​nowy model będzie o 10 000 euro tańszy i nie będzie produkowany w rodzimej fabryce kasyna. Jednak firma ustąpiła i nazwę Milano zmieniono na „Alfa Junior”: „chcieli zachować pozytywne emocje, jakie zawsze wywołują nasze produkty”. Pewnie powiedział Andreas Müller. Albo w skrócie: Mediolan czy Polska – najważniejsze są Włochy.

READ  Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy
Continue Reading

Top News

Autokar przewożący 67 uczniów rozbija się w Nadrenii Północnej-Westfalii

Published

on

Autokar przewożący 67 uczniów rozbija się w Nadrenii Północnej-Westfalii

Stan na: 21 kwietnia 2024 r., 14:52

Dziś rano autobus przewożący 67 uczniów z Marburga zjechał z drogi i przewrócił się na autostradzie A45 w Nadrenii Północnej-Westfalii. Wielu jest rannych. Przyczyna wypadku jest nadal niejasna.

W swoim ostatnim raporcie dortmundzka policja wspomniała o 73 zatrzymanych, w tym 67 uczniach, pięciu nauczycielach i kierowcy ze szkoły w Marburgu. Czterech uczniów (trzy dziewczynki, jeden chłopiec) i 23 uczniów odniosło lekkie obrażenia. Strażacy wyjrzeli przez przednią szybę autobusu, aby uwolnić uczniów.

Policja w Dortmundzie podała, że ​​ranni młodzi ludzie mieli 14 i 15 lat. 54-letni kierowca autobusu również został przewieziony do szpitala z lekkimi obrażeniami. Pięciu nauczycieli liceum w Marburgu nie odniosło obrażeń.

Według policyjnej klasyfikacji, jeśli musisz spędzić noc w szpitalu, jesteś uważany za „poważnie rannego” – taka decyzja została podjęta w przypadku czterech młodych mężczyzn, którzy zostali przebadani w szpitalu w Seagan. Policja podała wcześniej, że tylko osiem osób odniosło lekkie obrażenia. Wszyscy w autobusie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa.

Studenci wyjeżdżali do Anglii

Policja podała, że ​​uczniowie byli na wycieczce szkolnej i w drodze do Anglii. Wygląda na to, że podróż została odwołana. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze jasna – ale według wstępnych ustaleń na autostradzie nie ma gołoledzi.

Karetki są dostępne przy zakrętach na autostradzie A45

Kilka ambulansów było gotowych udzielić pomocy rannym. Straż pożarna Seagan wysłała na miejsce wypadku autobus, który zabrał uczniów do szpitala.

Uczniowie czekają na rodziców

Policja poinformowała, że ​​obecnie organizuje się podróż powrotną uczniów do Marburga. Wielu rodziców przyprowadziło już swoje dzieci. Nad młodzieżą czuwał zespół funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, służb ratunkowych i szpitala. W szpitalu zatrudniony jest także personel przeszkolony psychologicznie.

W niedzielne popołudnie autostrada A45 w kierunku Dortmundu musiała zostać ponownie całkowicie zamknięta, aby odzyskać leżący na boku autobus.

Uwaga: w pierwotnej wersji raportu wymieniono 75 uczniów.

Nasze zasoby:

  • Reporter WDR na miejscu
  • Straż pożarna
  • Policja w Dortmundzie
READ  13-latek ucieka autostradą A24 po ucieczce przed policją
Continue Reading

Trending