Connect with us

Top News

Własna zasada 1G – Corona, popularny gospodarz w Berlinie, zwiększa szczelność

Published

on

W Berlinie na jego „October Fest” powinni uczestniczyć tylko dobrze znani zaszczepieni gospodarze. Wiał silny wiatr. Ale mężczyzna nie dał się zniechęcić – teraz chce zaostrzyć zasady koronowania w innych restauracjach.

Joseph Lockner idzie lepiej. Najpierw słynny właściciel ogłosił, że wybiera się na swój „OctoberFest” w Slotzenci. Berlin Wpuszczaj do środka tylko osoby zaszczepione. Potem zaczęła się burza gówna przeciwko restauracji w mediach społecznościowych. Między innymi na Facebooku jest proszony o ogłoszenie bankructwa.

Berliner Word może wytrzymać gównoburzę

Lockner pozostawia to zimno: trzyma się swojego planu, ufa podszywającym się, a teraz nawet zapowiedział rozszerzenie swoich planów. Chce też, by do wnętrz jego czterech restauracji w Poczdamie wchodzili tylko zaszczepieni. Ci, którzy nie zostali zaszczepieni, powinni siedzieć na zewnątrz, powiedział „Texaspecial”. Nawet uzdrowieni nie mają już wstępu.

Według Tagesspiegela dotyczy to „Kongsnaes” w Schwanenallee, „Augustiner” przy Mittelstrasse, nowo otwartego „Bgerrgerbahnhof” w parku Sanssouci oraz posiadłości Bornstedt Crown Estate. Gazeta Lockner cytuje, że nie chce być pociągnięty do odpowiedzialności za epidemie, które występują na jego terenach – i że sytuacja, w której jego restauracje muszą zostać zamknięte, nigdy więcej nie powinna się powtórzyć.

Wcześniej powiedział “BZ”: “Tylko ci, którzy są zaszczepieni, powinni wszędzie jeździć. Ci, którzy nie są zaszczepieni, powinni żyć z ograniczeniami”.

1G zostało pierwotnie ogłoszone tylko na wydarzenia takie jak „OctoberFest”

Punkt wyjścia do hostingu recenzji 1G ”PaździernikFest„Chce świętować od 26 września do 19 października w swojej słynnej berlińskiej restauracji turystycznej „Fisherhatte w Slotchensi”.

„Zgodnie z zasadą 2G muszę sprawdzić, czy ktoś wyzdrowiał” – powiedział Lockner Bildtowi. „Wtedy muszę ocenić, czy obrona immunologiczna przed wirusem jest nadal odpowiednia. Nie mogę i nie chcę. Nie jestem lekarzem, ale restauracją”.

READ  Kane zostaje najlepszym strzelcem karnym wszechczasów w Anglii, wykonując rzut karny z Polski

„October Fest” w Fischerhat to popularne wydarzenie w Berlinie. W przeszłości pojawiały się tam gwiazdy takie jak nieżyjący już fryzjer Udo Walls. W zabytkowej karczmie nad brzegiem Slotzenci goście „Octoperfest” mogą świętować na płasko z piwem, precelkami i obastami.

Zasada 2G dotyczy klubów nocnych

W Berlinie Senat nazwał niedawno zasadę 2G w klubach. Oznacza to, że odwiedzający klub mogą sami decydować, czy wpuszczać tylko tych, którzy zostali zaszczepieni i tych, którzy wyzdrowieli. W odpowiedzi prawie wszystkie ograniczenia dotyczące korony nie mają już zastosowania. Nie musisz już dłużej trzymać dystansu. Nie musisz nosić więcej masek. Taki model 2G nie był jeszcze stosowany w barach czy restauracjach w stolicy. Rządzący burmistrz Michael Mல்லller (SPD) powiedział jednak, że można sobie wyobrazić, że zasady 2G wkrótce będą miały zastosowanie do większej liczby obszarów.. We wtorek Senat ponownie omówi 2G.

Chata Rybaka w Schlochtenzie, Berlin-Gelendorf (archiwum): Lockner chce wpuścić tylko tych, którzy zostali zaszczepieni w serii zdarzeń. (Źródło: Shonning / Imego Images)

Ostatnio stało się jasne, że ta koncepcja nie zapewnia stuprocentowej ochrony przed infekcjami koronowymi Munster Jasne Ponad 40 gości, którzy wzięli udział w imprezie 2G, zostało zarażonych. Ofiary były szczepione głównie w wieku około dwudziestu kilku lat.

Locner to jedna z najpopularniejszych restauracji w stolicy. Oprócz Fischerincell do grupy Lockner należą „Luther & Wechner”, „Augustine am Gendermanmark” i „Newton Bar” w Charlottenstrass. Gwiazdy takie jak Herbert Knob, Cader Loth i Catherine Fleming były już gośćmi w jego restauracjach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Rosja wydala ambasadorów z Polski i Stanów Zjednoczonych
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Call of Europe: Młodzi Polacy i Niemcy spotykają się w Semnitz

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Policja nie była w stanie znaleźć broni ani amunicji dla 16-letniego podejrzanego
Continue Reading

Trending