Connect with us

Tech

Szukaj planet podobnych do Ziemi: odkryj superszybką, superszybką egzoplanetę – Wikipedia

Published

on

Pod koniec przeciętnego ziemskiego dnia kolejny rok skończył się już gdzie indziej – Sylwester każdego wieczoru! Na egzoplanecie GJ 367 b, która znajduje się 31 lat świetlnych od Ziemi, jest tylko osiem godzin rocznie, stosunkowo mała i bardzo jasna planeta krąży wokół swojej gwiazdy macierzystej, czerwonego karła o nazwie GJ 367, przez dobrą trzecią ziemskiego dnia. Gwiazda znajduje się w konstelacji Żagla na półkuli południowej, więc nie jest widoczna z półkuli północnej.

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

W naszym Układzie Słonecznym Merkury jest najszybszą planetą, potrzebuje tylko 88 dni, aby okrążyć Słońce, ale w porównaniu do GJ 367 b jest także ślimakiem. Ciało niebieskie jest jedną z najlżejszych znanych planet w naszej galaktyce około 5000 egzoplanet: jest ultralekkie i niezwykle szybkie, co odróżnia je od innych znanych wcześniej egzoplanet.

Przy masie zaledwie połowy masy Ziemi jest jedną z najlżejszych odległych planet – o średnicy około 9000 km jest nieco większa od Marsa.

Uczestniczył zespół 78 badaczy

Międzynarodowy zespół 78 badaczy odkrył planetę w 2019 roku za pomocą teleskopu kosmicznego TESS. Naukowcom udało się teraz zmierzyć ten mały, szybki instrument poprzez dalsze obserwacje w Europejskim Obserwatorium Południowym ESO w Chile z wcześniej nieosiągalnym poziomem precyzji – oraz określić jego charakterystykę wewnętrzną.

Grupie badawczej kierowali Kristen W. F. Lamm i Szilárd Csizmadia z Instytut Badań Planetarnych Z Niemieckiego Centrum Lotnictwa Kosmicznego (DLR) w Berlinie Adlershof. Twoje wyniki były Został opublikowany w czwartek w czasopiśmie „Science”..

Jednym ze szczególnych osiągnięć grupy badawczej jest wysoka dokładność, z jaką byli w stanie zmierzyć promień i masę maszyny szybkoobrotowej. Dostarcza to ważnych informacji o jej naturze, co z kolei może przyspieszyć poszukiwania przez astronomów drugiej Ziemi.

READ  Użytkownicy WhatsApp powinni zachować ostrożność: to paskudne oszustwo naraża smartfon na niebezpieczeństwo

Na pewno skalista planeta

„Po dokładnym określeniu promienia i masy GJ 367 b można z całą pewnością zaklasyfikować jako planetę skalistą” – wyjaśnia Christine Lamm. Pod względem wielkości i składu przypomina badaczom Merkurego, przez co jest jedną z planet ziemskich, czyli ciał niebieskich podobnych do Ziemi.

Według wiedzy naukowców, skalista planeta o małej masie ma większą gęstość niż Ziemia. „Wysoka gęstość wskazuje na żelazny rdzeń” – wyjaśnia Szilard Sismadia. W tym charakterze również byłby podobny do Merkurego, który różni się od innych ciał ziemskich w naszym Układzie Słonecznym nieproporcjonalnie dużym rdzeniem żelazowo-niklowym.

GJ 367 b należy do grupy planet o bardzo krótkich okresach (USP), które okrążają swoje Słońce w czasie krótszym niż 24 godziny. „Niektóre z nich już znamy, ale ich pochodzenie jest nadal nieznane” – mówi Lamm. „Dzięki starannej identyfikacji podstawowych właściwości mamy wgląd w konfigurację i rozwój systemu”.

Dzięki starannym badaniom i połączeniu różnych metod oceny astronomowie byli w stanie bardzo dokładnie określić promień i masę, co oczywiście nie stanowi problemu dla egzoplanet: promień wynosi 72% promienia Ziemi, a masa stanowi 55% masy Ziemi.

Planeta krąży blisko swojej gwiazdy macierzystej

Młody, szybki sprinter jest bardzo blisko swojej macierzystej gwiazdy. W rezultacie jest narażona na znacznie wyższe promieniowanie niż Ziemia. Naukowcy stawiają hipotezę, że promieniowanie jest 500 razy silniejsze.

W rezultacie temperatura powierzchni po stronie planety zwróconej do gwiazdy może wynosić od 1300 do 1500 stopni Celsjusza. W takich temperaturach topią się wszystkie skały i minerały. „GJ 367 b zdecydowanie nie jest 'drugą Ziemią’” – podsumowali astronomowie: Wewnątrz.

Praca powstała w ramach DFG-Schwerpunktprogramm „Odkrywanie różnorodności planet pozasłonecznych„, który jest koordynowany z Berlina przez Heike Rauer za pośrednictwem TU Berlin i wspiera 51 projektów badawczych w Niemczech. Pojawiło się już wiele publikacji. Badanie zostało niedawno opublikowane na GJ 367b.

READ  WhatsApp nie będzie wkrótce działać na 43 smartfonach – dotyczy to modeli Samsung
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pierścionek Elden osiągnął złoty status

Published

on

Na Taipei Game Show 2022 firmy Bandai Namco i FromSoftware ogłosiły, że elden pierścień Osiągnął złotą pozycję. Oznacza to, że gra jest skończona i gotowa do masowej produkcji. Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie planowanej premierze 25 lutego.

Teraz nadal pracują nad korektą pierwszego dnia. Kiedy producent Yasuhiro Kitao został zapytany o wywiad, do którego link znajduje się poniżej, stwierdził, że gra zostanie ukończona za około 30 godzin (dzięki VGC).

„To będzie się znacznie różnić w zależności od gracza, ale jeśli chodzi o cele wyznaczone podczas tworzenia, chodzi o to, aby główna droga mogła zostać ukończona w około 30 godzin” – powiedział Kitao.

Oczywiście możesz też spędzić więcej czasu z Elden Ring. „Gra jako całość jest bardzo duża i ma dziesiątki dodatkowych godzin rozgrywki, ale gdybyśmy rozmawiali tylko o głównym torze, nie zajęłoby to dużo więcej czasu”.

Możecie sami Zamów Elden Ring od Amazon tutaj*. Zostanie wydana fizycznie na PS4, PlayStation 5, Xbox i cyfrowo na PC. Jeśli chcesz wejść w bardziej odpowiedni nastrój, możemy Ci pomóc Nasz raport z gry Również z testów sieci Zwiastun historii Polecamy.

Prezentacja na Taipei Game Show 2022

youtube

Przesyłając film, zgadzasz się z Polityką prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

przez JimatsuMateriał: pierścień ognia, Bandai NamcoZ oprogramowania

READ  Użytkownicy WhatsApp powinni zachować ostrożność: to paskudne oszustwo naraża smartfon na niebezpieczeństwo
Continue Reading

Tech

Watch Dogs Legion: koniec z aktualizacjami

Published

on

Jak ogłosili twórcy Watch Dogs Legion, wsparcie popremierowe dla tytułu z otwartym światem zostało przerwane. Dodaje, że trzeci, czwarty i piąty sezon gry wieloosobowej online powróci kilka razy w nadchodzących miesiącach.

W liście otwartym deweloperzy odpowiedzialni za przygodę z otwartym światem Watch Dogs Legion ponownie zwrócili się do społeczności i podziękowali graczom za wsparcie.

Jednocześnie urzędnicy spojrzeli wstecz na rozwój „Legionu Strażników Psów” i zauważyli, że od czasu wydania wydano różne aktualizacje, które obejmują nowe tryby, takie jak „Inwazja”, „Opór” lub pod-„Oglądanie zombie”. Dogs: Legion of the Dead”. Jednak ta zawartość pozostanie bez zmian, ponieważ wsparcie popremierowe dla Watch Dogs: Legion zostało już zakończone. Tym samym łatka 5.6, wydana we wrześniu 2021 r., jest ostatnią aktualizacją tytuł akcji.


Powtarzają się sezony w trybie online

„Wreszcie, dzięki waszym opiniom, dodaliśmy do gry kilka ulepszeń jakości życia. Przez cały czas pokazaliście nam swoje zespoły DedSec, swoich ulubionych rekrutów, najlepsze momenty w grze, grafiki fanów, kostiumy, filmy, i nie tylko.Bardzo podobało nam się oglądanie zawartości specjalnej Duża aktualizacja 5.6 była naszą najnowszą aktualizacją do Watch Dogs Legion” – napisali twórcy na oficjalnej stronie internetowej.

Więcej aktualności o Legionie Watch Dogs:

Jak ogłoszono również, gracze, którzy przegapili wiele nagród w trybie online, mogą spodziewać się kolejnej okazji do zdobycia dodatków. Sezony 3–5 będą regularnie powtarzane przez kilka następnych miesięcy: „Obecny czwarty sezon Rebeliantów będzie kontynuowany z 80 rangami do 22 stycznia 2022 r., a następnie Stripes, sezon 5. Następnie rozpoczną się sezony 3-5 i powrócą gra, dająca ci możliwość zdobycia nagród. Być może przegapiłeś to w przeszłości.

Watch Dogs Legion jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Stadia.

READ  Aktualizacje Androida: Xiaomi wkrótce rozprowadzi nowe MIUI i Huawei HarmonyOS

tych: Ubisoft

Więcej wiadomości na temat Watch Dogs Corps.

Omów tę wiadomość na PlayStation Forum

Zazwyczaj linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców są linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać na sfinansowanie darmowej witryny. Nie masz wad.

Continue Reading

Tech

Apple opóźnia wprowadzenie nowych zasad usuwania kont i masowych wirtualnych wydarzeń online

Published

on

| 21:11 | 0 komentarzy

Apple opóźniło egzekwowanie niektórych zasad App Store, które miały wejść w życie 31 stycznia. Daje to programistom więcej czasu na zmianę aplikacji, aby były zgodne z planowanymi regułami wirtualnych wydarzeń grupowych online i usuwanie kont w aplikacji. Nowy termin wyznaczono na 30 czerwca.

Kredyt fotografa: Apple

Apple wydłuża terminy nowych polis

W aktualizacji wydanej w sobotę w Apple Witryna programisty Firma poinformowała, że ​​zmieniły się terminy obowiązywania zasad dotyczących aplikacji w App Store. Terminy zostały przedłużone, dając programistom kilka miesięcy więcej na wprowadzenie zmian w swoich aplikacjach.

„Aby dać Ci więcej czasu na aktualizację aplikacji, zmieniliśmy następujące wymagania do 30 czerwca 2022 r.” – napisał Apple.

Pierwsze przedłużenie terminu dotyczy wyjątku, który Apple wprowadził dwa lata temu. Firma Apple zezwoliła aplikacjom oferującym usługi grupowe w czasie rzeczywistym (wirtualne wydarzenia grupowe online) na korzystanie z metod płatności innych niż zakupy w aplikacji podczas pierwszego zamknięcia w 2020 r. To zwolnienie zostało wprowadzone, aby pomóc firmom próbującym dostosować się do pandemii. Ze względu na niedawny powrót COVID, zwolnienie to zostało przedłużone do czerwca. To już drugi raz, kiedy Apple przedłużyło zwolnienie.

Planowane reguły usuwania kont zachęcą aplikacje do oferowania łatwej do znalezienia opcji usuwania kont w aplikacji. Apple powiedział, że ta funkcja powinna usunąć całe konto użytkownika wraz ze wszystkimi danymi osobowymi. Pierwotny termin stosowania tej zasady upłynął pod koniec stycznia. Apple twierdzi teraz, że firma daje wydawcom i programistom aplikacji więcej czasu, dostrzegając złożoność wprowadzenia tej funkcji.

W pewnym sensie trendem stało się ogłaszanie przez Apple zmian w zasadach App Store i terminie, tylko po to, aby kilkakrotnie opóźnić wdrożenie. To odpowiedź firmy na komentarze deweloperów, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na przykład w zeszłym roku przejrzystość śledzenia aplikacji została wdrożona w kwietniu 2021 r., po tym, jak pierwotnie była zaplanowana na wrzesień 2020 r. W niektórych przypadkach, po komentarzach deweloperów, całkowicie zrezygnowano ze zmiany reguły.

READ  Diablo 2 Resurrected: W Remaster skrzynia staje się większa
Continue Reading

Trending