Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Sytuacja epidemiologiczna: „Rząd musi być przygotowany na niepełnosprawność Hiszpanii”

Niemcy Pogotowie koronowe

„Rząd federalny musi przygotować się na niepełnosprawność Jensa Spanna”

Federalny minister zdrowia Jens Spann (CDU, M), który jest również członkiem Komunalnego Centrum Zdrowia w Chosangwei, powiedział D.T.  Klinika przemawia podczas podróży do Shoshankuwe.  Spaan planuje wkrótce rozpocząć produkcję szczepionek koronowych w Afryce.  Zadeklarował europejskie wsparcie podczas sobotniej wizyty w RPA. Federalny minister zdrowia Jens Spann (CDU, M), który jest również członkiem Komunalnego Centrum Zdrowia w Chosangwei, powiedział D.T.  Klinika przemawia podczas podróży do Shoshankuwe.  Spaan planuje wkrótce rozpocząć produkcję szczepionek koronowych w Afryce.  Zadeklarował europejskie wsparcie podczas sobotniej wizyty w RPA.

Quell: Image Alliance / DPA

W piątek związek i socjaldemokraci chcą określić „epidemię” na kolejne trzy miesiące. Zieloni widzą w tym rozszerzenie „regulacyjnego bałaganu” – i domagają się natychmiastowego uchylenia specjalnych uprawnień ministra zdrowia.

RE.Wezwał Zielonych w Bundesstock do szybkiej ogólnej korekty kilku specjalnych epidemii. „Wszystkie regulacje federalne związane z sytuacją epidemiologiczną na szczeblu krajowym” powinny zostać poddane przeglądowi, zgodnie z wnioskiem, który komisja parlamentarna chce w piątek wnieść do Bundestagu. Czas pokaże, czy warunki wygasną – czy też będą kontynuowane. Wniosek został złożony do WELT.

„Obecnie istnieje wiele potrzebnych, ale już nie potrzebnych regulacji związanych z sytuacją epidemiczną” – powiedział Polityk prawniczy Manuela Rodman ŚWIAT. „Rząd federalny musi skończyć z regulacyjnym bałaganem epidemii i być gotowym na niepełnosprawność Jensa Spanna do września”.

Czytaj więcej

Tłem dla ruchu jest przedłużenie określenia epidemii o kolejne trzy miesiące, które związek i socjaldemokraci umieścili w porządku obrad w piątek. Daje to rządowi federalnemu – zwłaszcza ministrowi zdrowia Jensowi Spannowi (CDU) – prawo do uchwalania przepisów dotyczących kontroli epidemii, bez zgody Bundesstocku i Bundestratu.

Wpływa na przepisy dotyczące prób, szczepień, bezpieczeństwa pracy i imigracji. Stan wyjątkowy jest podstawą szeregu ograniczeń związanych z epidemią w zakresie praw podstawowych krajów związkowych. Wymogi dotyczące maski lub godzina policyjna mogą zostać nałożone tylko w przypadku wystąpienia stanu zakaźnego.

Frakcje koalicyjne argumentowały wcześniej, że dalsze określenie epidemii jest konieczne, aby nadal wprowadzać mniej inwazyjne środki, takie jak noszenie maski. Rzecznik Konstytucyjny Przyznał jednak, że ich liczebność nie wystarczyła do pokonania rządu Łukaszenki. Stan wyjątkowy grozi utrzymywaniem się.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Korzystamy z odtwarzacza firmy Podiji, dostawcy naszych podcastów WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, abyś mógł oglądać odtwarzacz podcastów, wchodzić w interakcje lub wyświetlać treści z Podiji i innych sieci społecznościowych.

„Power Transformation” to podcast Welt do wyboru z Docmarem Rosenfieldem i Robinem Alexandrem. W każdą środę. Subskrybuj z innymi Podcasty Apple, Spotify, Muzyka Amazon, Zwiastun Lub przez Kanał RSS.

W szczególności uznanie Odradza się Green View nie jest już odnawiany. „Ostatnie kilka miesięcy pokazało, że specjalne uprawnienia federalnego ministra zdrowia nie są uzasadnione” – powiedział Rodman. „Byłoby miło, gdyby zobaczył to ktoś inny niż testowy regulator domowy Jensa Spanna”.

Wasza komisja parlamentarna proponuje, aby Bundesstock i Bundestrad ponownie przedstawiły ważne terminy. Zgodnie z rezolucją komisji sejmowej należy również zrezygnować z „epidemiologicznie nieuzasadnionych ograniczeń”. Na przykład obejmuje to różne ograniczenia dotyczące podróżowania po Niemczech.

Czytaj więcej

Podstawa zasad koronowych

Ogólny przegląd przepisów pozwoli na szybkie określenie epidemii celu krajowego. Pomysłowe byłoby podjęcie takich niezbędnych środków, jak noszenie maski na innej podstawie prawnej. Zdaniem Zielonych i tak jest to konieczne – bo wymagania dotyczące stanu wyjątkowego zostaną wkrótce zlikwidowane.

„Diagnoza infekcji powinna zakończyć się po spełnieniu wymagań prawnych” – mówi Rodman. „To wtedy zdrowie publiczne nie jest już poważnie zagrożone”. Podobnie jak rząd federalny, nie wystarczy, aby wywołać ryzyko skurczu mutacji wirusowych. „Jeśli przyjmiesz to jako kryterium, epidemia nigdy się nie skończy”.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Aby komunikować się lub wyświetlać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

READ  Little Falls Boys Basketball pokonali Polskę w meczach jeden po drugim