Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Polska: Pies kupuje 20 gazet i buduje siłę mediów

Spiegel: PKN Arlene, państwowy koncern naftowy, ma polskie aktywa Komitet Wydawniczy Pasav Zakupione. Narodowo-konserwatywny rząd ma dostęp do 20 gazet regionalnych, kilku gazet lokalnych i stron internetowych, w tym வா Nova Tribuna Opolska. Co się potem dzieje?

Krzysztof Żyzik: Orlan twierdzi, że przejęcie to decyzja czysto biznesowa. Jednak większość dyrektorów została już zastąpiona. Wszyscy ci nowi ludzie są politycznie bliscy rządzącej partii Bais. Można się domyślać, że ten hurtowy zakup pomaga sprowokować publiczną debatę na temat ciasta Polska Więcej do kontrolowania. Wszystkie sprzedawane razem media docierają do 17 milionów konsumentów.

Spiegel: Czy wkrótce zostaniesz zwolniony?

Psychiczny: Tak, to oczywiste. Toczą się debaty o tym, kto powinien mnie zmienić. Uczestniczą również przedstawiciele partii rządzącej. Dlaczego Arlene miałoby postępować w Opolu inaczej niż w innych częściach kraju.

Spiegel: Konserwatyści przekonują, że niemiecki właściciel polskich mediów zawsze będzie im narzucał „niemiecki pogląd” i reprezentował niemieckie interesy. Służysz Niemcom?

Psychiczny: Jestem dyrektorem od 14 lat, ale nigdy nie widziałem, żeby właściciele próbowali w jakikolwiek sposób wpłynąć na nasz raport. Napisałem, że Niemcy to skomplikowane napisane dla Niemiec – jeśli chcesz to tak nazwać: np. Polska nie powinna być przedłużoną panną Niemiec, gdzie prosta robota jest wykonywana tanio. To twierdzenie, że wszyscy jesteśmy za Niemcami, jest fałszywą wiadomością, która nas dyskredytuje.

Jak można sprawować kontrolę mediów w nadchodzących wyborach?

Spiegel: Jak zmieni się bezpieczeństwo między nowymi właścicielami?

Psychiczny: Nadal nie mogę powiedzieć dokładnie. Ale możesz zobaczyć, co się zmieniło w publicznej telewizji i radiu, co jest czystą kampanią na rzecz sukcesu rządu: wszystko, co robią, jest niesamowite! Jednocześnie opozycja jest bezwzględnie atakowana.

Spiegel: Jaki jest cel rządu?

READ  Hellman rozbudowuje magazyn w Polsce

Psychiczny: Pice uważa, że ​​większość mediów jest im przeciwna – moim zdaniem to nieprawda. Gazety i strony internetowe grupy Passover Edition muszą zmienić tę nadwagę. Wraz z publiczną telewizją i radiem mają teraz pod ręką ogromną szpulę medialną. W ten sposób możesz wygrać wybory. Był w ostatnich wyborach prezydenckich Andrzej Duda A kandydat liberałów Rafa Trasakowski otrzymał tylko 400 000 głosów. Media są dla każdego.

Czytelnicy mogą odejść

Spiegel: Czy redakcje takie jak twoja przysięgają wierność rządowi na jedną linijkę?

Psychiczny: Wielu dziennikarzy w Polsce poszukuje obecnie nowych miejsc pracy. W końcu można by założyć, że czytelnicy nie doceniają zmian w treści. Media publiczne, na przykład Polly Radio 3, straciły wielu słuchaczy, ponieważ stacja zajmuje się wyłącznie rządową propagandą. Ludzie tego nie rozumieją i nie chcą otrzymywać rekomendacji politycznych od mediów. Jednak: PKN Arlon, koncern naftowy i nowy właściciel, jest bardzo bogaty. Mogą temu przeciwdziałać kampaniami reklamowymi. W przyszłości gazety można dostać za darmo na stacji benzynowej.

Spiegel: Czy ten sposób oszczędzania energii ma zastosowanie do nowoczesności? Europa: Czy agencje rządowe kupują prywatne media i wykorzystują je jako rządowe trąby propagandowe?

Psychiczny: Coś w tym stylu Niemcy Lub Szwecja Dzieje się, nie wyobrażam sobie. Musimy kontrolować czwartą potęgę i potężnych. Fakt, że partia rządząca jest tak wpływowa w mediach, zdarza się tylko w Europie Węgry – i Rosja.