Connect with us

Top News

Surowe zasady dotyczące korony w Hesji: Działania do wdrożenia teraz

Published

on

  • ZSvenja Wallocha

    Do końca

Hesson zaostrzył zasady dotyczące korony. Może to być bardzo kłopotliwe w przyszłości, zwłaszcza dla osób, które nie zostały zaszczepione. Nowe czynności na pierwszy rzut oka.

Vicebedon – The Korona– W całych Niemczech sytuacja się pogarsza. Aby dalej chronić ludzi przed wirusem, w tym prezydent Angelę Merkel i premiera Volker Bouffier (CDU), w czwartek (18 listopada 2021 r.) kontraktuje na rygorystyczne operacje koronacyjne Zdecydowany.

Gabinet Hesji Corona przyjął te rezolucje w piątek (19 listopada 2021 r.). Hesja Włączony. Nowe przepisy dotyczące koronacji wprowadzają nowe zasady bezpieczeństwa. Są one ważne przez cztery tygodnie od czwartku (25 listopada 2021) do 23 grudnia 2021. Wszystkie nowe czynności na pierwszy rzut oka.

Corona w Hesji: zasady dotyczące imprez, usług gastronomicznych i fitness

Najważniejsza zmiana Hessen dotyczy ograniczeń dostępu dla pacjentów, którzy przekraczają określone limity ciśnienia w klinikach. Punktem odniesienia jest wskaźnik hospitalizacji w danym kraju związkowym. W tym celu Instytut Roberta Kocha (RKI) odnotowuje, że 100 000 osób zostało hospitalizowanych z powodu korony w ciągu siedmiu dni. Od jednego Wskaźnik przyjęć do szpitala 3,0 Uderzenia Kontrola 2G (zaszczepiona i zregenerowana) dla imprez w pomieszczeniach, restauracji, hoteli i usług przyjaznych dla ciała.

W związku z tym w przyszłości będzie to dotyczyć Hessey 2G Kryte obiekty rekreacyjne, obiekty sportowe, obiekty kulturalne, restauracje, kasyna i pasaże rozrywkowe; Dotyczy to również usług, które nie są konieczne z medycznego punktu widzenia i są blisko ciała. 2G dotyczy również noclegów w hotelach. Istnieją jednak wyjątki dotyczące noclegów ze względu na pracę. Następnie 3G zaczyna się od codziennych testów. We wszystkich tych obszarach zastosowanie ma również maska. W gastronomii maskę zdecydowanie można zdjąć z siedziska. Osoby wykluczone z 2G to dzieci poniżej 18 roku życia i młodzież oraz osoby, których nie można zaszczepić z powodów medycznych.

  • Od wskaźnika przyjęć do szpitala 6,0: 2G-Plus (bieżący szybki test na ujemne antygeny, szczepienie i odzyskiwanie) Wysokie ryzyko infekcji
  • Od wskaźnika przyjęć do szpitala 9,0: Kraje mogą przeprowadzać bardziej kompleksowe kontrole
READ  Zaskakujący werdykt w Polsce: Sędzia wygrywa z krytyką rządu

Na Wydarzenia W pomieszczeniach zamkniętych powyżej 25 osób obowiązuje sterowanie 2G – z maską i odległością. W przypadku dużych imprez halowych obowiązują rezerwacje zatwierdzające od maksymalnie 1000 uczestników. Ze względu na dużą zmienność na ceremoniach publicznych i innych wydarzeniach przeprowadzane są losowe testy, aby zapewnić zgodność z obowiązującymi przepisami.

Odwiedzanie dyskotek i barów w Hesji: dostępne tylko przez 2G-Plus

w Dyskoteki, bary czy burdele Zasady zostały ponownie zaostrzone. W przyszłości będziesz potrzebować dowodu szczepienia lub powrotu do zdrowia oraz negatywnego testu (2G-Plus). W przypadku zewnętrznych obszarów dysków 2G ma kluczowe znaczenie.

Kompleksowa zasada 2G: Hessey wzmacnia operacje koronowe.

© Vanessa Reiber / dpa

Korona rządzi w Hesson: testy szczepionek lub prądów dla wyspecjalizowanych grup zawodowych

Wszyscy pracownicy i goście Szpitale, domy spokojnej starości i domy spokojnej starościProcedury medyczne, kliniki rehabilitacyjne lub placówki pomocy integracyjnej powinny być zaszczepione lub rehabilitowane lub udowadniać negatywny wynik szybkiego testu, który nie trwa dłużej niż 24 godziny. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów i mieszkańców placówek. Obiekty są zobowiązane do przeprowadzenia testu na miejscu – dozwolona jest nadzorowana samokontrola. Jednak test można również zdać w zatwierdzonym centrum egzaminacyjnym. Ponadto zaszczepiony i wyzdrowiony personel powinien być sprawdzany dwa razy w tygodniu. Wszystkie bezobjawowe, zaszczepione i rehabilitowane osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu w Hesji, będą mogły w przyszłości wykonać bezpłatne badanie PCR po 5 dniach izolacji.

Zasada 3G w autobusach i pociągach oraz w Hesji – w szkołach

Um Lokalny transport publiczny (ÖPNV) oraz pociągi regionalne i dalekobieżne W uzupełnieniu do obecnego wymogu maski wprowadzono zasadę 3G. Rhein-Men-Verkehrsbund (RMV) i Związek Transportu Północnoheskiego (NVV) już zapowiedziały, że dokonają wyrywkowego przeglądu rozporządzenia. Zgodnie z wymogami maski ograniczenia zostaną wprowadzone we współpracy z organami regulacyjnymi policji i gmin. Ponadto przestrzeganie nowych zasad w Hess ma być w przyszłości ściślej monitorowane. Dlatego oprócz organów regulacyjnych dyżur pełni również policja stanowa. Wraz z gminami wdrażana jest radykalna koncepcja.

READ  Pamięć o ofiarach nazizmu w Polsce: Miejsce pamięci i spotkania

Jak również Miejsce pracy W przyszłości obowiązuje zasada 3G. Tak zaszczepiony, wyleczony lub przez codzienne badanie koronowe. Pracodawca powinien to kontrolować i dokumentować, ale nie przechowywać go zbyt długo. Ponadto istnieje potrzeba jednolitej maski do powiązanych sytuacji w pracy. Pracownicy mogą pracować z domu – jeśli nie jest to możliwe ze względów operacyjnych.

W przyszłości technologia 3G obejmie również uniwersytety, akademie i instytucje pozaakademickie w Hesji. Siedzenia wymagają jednolitej maski. To nadal ich dotyczy Szkoły, Uczniowie powinni być regularnie badani trzy razy w tygodniu.

Po szczycie w Coronie premier Hesji Volker Boufier podkreślił, że sytuacja jest gorsza niż kiedykolwiek. Teraz stara się podnieść poziom bezpieczeństwa ludzi i jednocześnie jak najbardziej utrzymać życie publiczne. Bouffier podkreślił, że nie ma planów zamykania jarmarków bożonarodzeniowych w Hesji ze względu na ogromny wzrost liczby koron. Jednak każdy obywatel musi zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać zasad. Na przykład rozsądnie jest odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy. (svw z materiałem z dpa) * fnp.de to oferta IPPEN.MEDIA.

Lista rubryk: © Vanessa Reiber / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

„Na woli”: Lotterbach – „Niegodny tego zaszczytu”

Published

on

mDzięki szczepionkom przypominającym, ograniczeniu kontaktu i ograniczeniom wobec osób niezaszczepionych politycy próbują przełamać czwartą falę korony. Chociaż istnieje obawa, że ​​sektory takie jak standardowy handel detaliczny lub sektor imprez ucierpią bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, nowy wariant Omikrona budzi obawy opinii publicznej dotyczące mutanta, który nie radzi sobie z układem odpornościowym i szczepionkami.

Nie ma co do tego wątpliwości: koronawirus nadal mocno trzyma się życia społecznego, a rozmowy z nim pokazują.

„Obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy nie są zaszczepieni i zablokowani – w jaki sposób rządy federalne i stanowe odzyskują kontrolę?” Zapytała gości Anne Will w niedzielny wieczór. Ich program ARD. Oprócz premiera Bawarii Markusa Södera (CSU), ekspert ds. zdrowia SPD Karl Lauterbach, rzecznik ds. polityki wewnętrznej FDP Konstantin Kuhle i dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Cerstin Gammelin zostali również zaproszeni przez recenzenta. Lekarz medycyny ratunkowej Carola Holsner.

Czytaj

Opisał w trzeźwych słowach napiętą sytuację w republikańskich izbach przyjęć. „Jesteśmy w ciągłym ruchu, przez całą dobę” – wyjaśnił lekarz i bloger medyczny znany jako „Doc Caro”. „Niektórzy ludzie potrzebują łóżek do intensywnej opieki, my tego nie mamy”.

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Źródło: NDR / Wolfgang Borrs / JM

Jak mówi Holzner, kontakt telefoniczny w poszukiwaniu wolnego miejsca w pobliżu lub często w sąsiednim obszarze, a także ruch uliczny w tym miejscu, to strata cennego czasu.

Lauterbach postrzega „Annę Will” jako „powód do niepokoju”

Na tle wysokiej zachorowalności, stosunkowo niskiego wskaźnika zaszczepienia i nierozwiązanej sytuacji w kontekście nowego wariantu. Polityk SPD, Lauterbach, powiedział, że dane z Izraela i Wielkiej Brytanii dotyczące rozprzestrzeniania się Omigran wśród już zaszczepionych są „niepokojące”. „Widać, że wariant Omigron nadrabia zaległości szybciej, niż się spodziewaliśmy”.

Epidemiolog jak najszybciej zaleca szczepionkę przypominającą i obiecuje dobry efekt ochronny. „Prawdopodobieństwo, że Omigran odniesie sukces w szczepionce przypominającej, jest bardzo niskie”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

We wszystkich innych przypadkach ryzyko jest większe, wyjaśnił Lauterbach i podsumował: „Teraz właściwie szczepimy się z czasem”. W związku z tym najszybszą metodą wyboru szczepionki przypominającej, aby uniknąć blokowania, jest ta, którą nie uważa za możliwą. Ale nie mógł rządzić.

Zapytany przez rzeczoznawcę Ann Will, czy przemawiała już tutaj jako przyszły minister zdrowia, Lauterbach odpowiedział twierdząco. „SPD ma wielu ludzi, którzy potrafią to zrobić lepiej” – powiedzieli socjaldemokraci.

Jego koledzy dyskutujący stali się jeszcze jaśniejsi. Holsner, podobnie jak on sam, upierał się, że zna wielu kolegów, którzy chętnie objęliby urząd w Lotharbach – jako kogoś z terenu. Dodając doktora i dziękując mu za pochlebny adres za komplement, powiedział, że nie będzie nikogo, kto by go sprawnie wypełnił.

Minister zdrowia Soder lubi Lotterback

Były też pochwały i wsparcie rywalizacji politycznej z Bawarii. „Cieszę się z tego” – powiedział szef CSU Söder o poglądzie Lauterbacha na ewentualną nominację. Poznanie siebie nie trwa długo, a teraz ma potrzebny „podstawowy kompas”.

– Pochodziliśmy z bardzo różnych biegunów, ale często mieliśmy podobne stanowiska; tak, podziwiam go i szanuję – powiedział premier Bawarii i nie napotkał w grupie żadnych sprzeczności.

Czytaj

Carl Lauterbach jest uważany za gorącego kandydata na stanowisko ministra zdrowia

Jednak Soder musiał usprawiedliwiać się najniebezpieczniejszymi warunkami koronowymi w swoim stanie. Między innymi obwiniał za to tradycyjnie silne podejrzenia dotyczące szczepionek i skłonność do „ezoterycznych i innych alternatywnych terapii”.

W końcu obowiązkowe szczepienie jest jedyną szansą na wyjście z obecnego tam iz powrotem. Soder początkowo podejrzewał, że może dosięgnąć część społeczności, ale w końcu doprowadzi to do pokoju, ponieważ wielu przekona się, że szczepionka nie jest zła.

„Grupy hardkorowe i ekstremistyczne nie dadzą się na nas naciskać, to nie zadziała” – powiedział polityk CSU, który podobnie jak poprzednio przyznał się do tego z koleżanką socjaldemokratyczną i koleżanką socjaldemokratyczną.

„Ci ludzie nie są godni tego zaszczytu”.

„Rząd nie powinien dać się szantażować” – powiedział członek SPD Lauterbach. „Kiedy jesteśmy pod presją ulicy, nie jest całkowicie wątpliwe, aby naruszyć naszą zdolność do czynności prawnych. Na pewno nie zasługują na ten szacunek” – brzmiał jasno jego osąd.

Kamelin również mocno wierzył, że wprowadzenie obowiązkowych szczepionek „podzieli to mniej niż odwieczną debatę na ten temat”. Jednocześnie dziennikarka „Süddeutsche Zeitung” zaapelowała do działaczy społecznych, takich jak kościoły, o podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz zaangażowania ludzi na terenach o niskim wskaźniku szczepień.

Czytaj

Anna Schneider - 05.2021 Autor Photo Die Weld Sesja zdjęciowa

Ostrzegawcze sprzeciwy wobec kontrowersyjnego posunięcia wyszły tylko ze strony Kuhleya, który chciał w pełni poprzeć wymóg szczepień personelu pielęgniarskiego związany z placówką. „Nie mogę dziś powiedzieć, czy w końcu zagłosuję za szczepionką publiczną” – powiedział polityk FDP, zwracając uwagę na brak zdecydowanej opinii. W związku z tym zadawał sobie pytania, takie jak bezpłatny wybór szczepionek, rozważenie nowych szczepionek oraz udzielanie informacji i porad obywatelom.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Obowiązkowe przyjęcie szczepionki i wizyta ma problemy

„Nie mamy teraz czasu, aby o tym rozmawiać” – powiedział lekarz pogotowia Holzner całemu szpitalowi. Ponadto lekarz zwrócił uwagę, że w domu jest problem z przyjęciem obowiązkowej szczepionki, ponieważ dawno została ona wykluczona lub odrzucona przez polityków – m.in. uczestników Tolkiena Sodera i Lotterbacha.

Ewaluator przekonywał, że obowiązkowe szczepienia mogą wejść w życie w lutym lub marcu, ujawniając dalsze braki w walce z poważnymi niedoborami. Kalkulacja znów stała się jasna ze słów Loterbacha, przynajmniej w oparciu o oczekiwany efekt: jeśli stało się jasne, że ogólna obowiązkowa szczepionka już będzie na miejscu, wielu uważało to za nieuniknione. Szczepionka. Tak wiele nadziei na działanie wydaje się teraz dla wielu ostatnią nadzieją.

Czytaj

Z drugiej strony „Doc Caro” nadal polega na perswazji. Powiedział w programie, że mógłby przekonać się do zaszczepienia „dziewięć na dziesięć”. Pod koniec „Anne Will” pozwolono jej wyjaśnić, jak na co dzień radzi sobie z zaszczepionymi podejrzanymi.

Rozmowa ze sobą jest ważna. „Mówię im bardzo prosto: masz wybór, możesz się zarazić lub zaszczepić i być może zarazić się, ale nie poważnie zachorować”. W każdym razie zainfekowany. Stała w obliczu faktu, że ryzyko, że osoba nie zostanie zaszczepiona, jest wielokrotnie wyższe.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Kolejnym kontrargumentem byłyby skutki uboczne szczepionki koronowej. „Jeśli jestem zaszczepiona, pojawiają się skutki uboczne. Jeśli nie jestem zaszczepiona, to nie” – często pyta. „Wtedy mówię: to nieprawda” – kontynuował Holzner Wspomniany do badania. To pokazuje, że ryzyko zawału mięśnia sercowego jest wielokrotnie wyższe w przypadku infekcji niż w przypadku szczepienia. Wyjaśnia również proces powstawania szczepionek mRNA. „Wtedy faktycznie dostaję jedno lub drugie”.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych oraz komunikować się, wymagana jest Twoja zgoda.

READ  Szczepionki Corona: Krytyka Span dotycząca racji biotechnologicznej
Continue Reading

Top News

Z kopalni w Polsce uratowano zaginiętą osobę – trwają poszukiwania drugiego mężczyzny

Published

on

Pracownik zostaje uratowany po trzęsieniu ziemi w polskiej kopalni. Poszukiwania trwają przez sekundę.

Krótko o podstawach

  • W polskiej kopalni doszło do wstrząsu.
  • Tymczasem uwięziony robotnik został uratowany.
  • Poszukiwania drugiego pracownika trwały.

Ratownicy ratują uwięzionego pracownika po trzęsieniu ziemi w kopalni na południu Polski. Drugie poszukiwanie kontynuowano w niedzielę w trudnych warunkach. Uratowany został ranny, ale jego życie nie było zagrożone, poinformował szpital.

Epicentrum zostało zgłoszone w sobotę o godzinie 9 rano w Galerii Bielszowice w Rudzie Śląskiej, jak podała agencja PAP i lokalne stacje telewizyjne.

Siedmiu pracowników w niebezpiecznym obszarze

W tym czasie, według kierownictwa kopalni, na głębokości około 780 metrów w niebezpiecznym obszarze znajdowało się siedmiu robotników. Najpierw uratowano 5 z nich bez szwanku. Jednak kontakt z dwoma górnikami w wieku 31 i 42 lat został początkowo całkowicie odcięty. Tak rozpoczęło się dziś rano polowanie na wielką skalę.

W niedzielę wieczorem ratownicy nawiązali kontakt głosowy i wzrokowy z zaginionym człowiekiem i ostatecznie go uwolnili. Rzecznik górnictwa powiedział, że na wpół leżał, na wpół siedział i był zamknięty w wąskiej przestrzeni.

Z drugą zaginiętą osobą nie było kontaktu do niedzielnego popołudnia. Wcześniej informowano, że ratownicy będą drążyć tunele ratownicze, aby dotrzeć do osób pozostawionych na mieliźnie z różnych kierunków. Niewiele było też miejsca dla ratowników, którzy mogliby przenieść się w nieco zasypany obszar. Możesz robić postępy tylko „cal po calu”, wyjaśnił rzecznik firmy. Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane.


READ  Zaskakujący werdykt w Polsce: Sędzia wygrywa z krytyką rządu
Continue Reading

Top News

Lindner na konferencji FDP: „Porozumienie koalicyjne posuwa nas do przodu”

Published

on

Status: 05.12.2021 14:08

FDP głosowało w sprawie umowy Traffic Lighting Alliance na specjalnej konferencji partyjnej. Lider partii Lindner prowadził kampanię na rzecz porozumienia w obecności przedstawicieli. Jednocześnie wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowej szczepionki koronowej.

Lider FDP Christian Lindner prowadził energiczną kampanię na rzecz porozumienia koalicyjnego ze swoją partią SPD i Zielonymi. „To jest umowa koalicyjna dla polityki centrum, która chce posuwać nasz kraj naprzód, bez przesuwania go w lewo” – powiedział Lindner na Konferencji Partii Cyfrowej Liberałów, która musi głosować nad porozumieniem.

FDP uważa się za gwaranta umiarkowanego kursu w przyszłym sojuszu z SPD i Zielonymi. – powiedział Lindner.

Nowe startupy, solidne finanse, cyfryzacja

Lider FDP, który jest jednocześnie ministrem finansów w planowanej Koalicji Oświetlenia Transportowego, podkreślił, że porozumienie odnowiło liberalną obietnicę edukacji i promocji. Reprezentuje świadomość społeczno-polityczną, zapewnia solidne finansowanie i obejmuje cyfryzację państwa i społeczeństwa.

Lindner pośrednio złożył specjalny hołd następnemu prezydentowi, Olafowi Scholesowi (SPD), za jego rolę w rozmowach o sygnalizacji świetlnej. „Nie zawsze nam to ułatwialiśmy” – powiedział szef FDP. Chciałbym zaznaczyć, że rozmowy charakteryzowały się szacunkiem i „wysiłkiem w celu zrozumienia, zwłaszcza mianowanego przez Kanclerza Federalnego, który potrafił w znaczący sposób zintegrować wcześniej podzielonych”.

„Największa liberalizacja od dziesięcioleci”

„Planujemy największą liberalizację od lat 90., być może od lat 70.”, powiedział wiceprzewodniczący FDP Johannes Vogel na początku konferencji partyjnej. Wokalne programy reform oświetlenia ulicznego dotyczące prawa obywatelskiego, prawa imigracyjnego, prawa rodzinnego, wejścia na akcje emerytalne i legalizacji marihuany.

W sobotę SPD miała już ponad 98 procent głosów delegatów Kongresu. Koalicja zatwierdziła porozumienie. W poniedziałek spodziewane jest również zakończenie strajku Zielonych.

READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje

Krytyka obecnego zarządzania kryzysowego

Epidemia korony była tematem zjazdu partii: Lindner ostro skrytykował obecną państwową administrację kryzysową. „Ogólny obraz przedstawiony przez odpowiedzialną społeczność stanową w ciągu ostatnich kilku tygodni od rządu federalnego i stanowego, rządu federalnego i zbiórki funduszy nie jest satysfakcjonujący” – powiedział Linder. „Dlatego radzę wszystkim, aby nie robili tego ponownie” – dodał.

Linder wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowych szczepień. Zaznaczył, że możemy odejść od negatywnego stanowiska, jakie do tej pory mieliśmy w tej sprawie. „Jednak różne argumenty i niska preferencja do szczepień skłoniły mnie do myślenia” – powiedział Lindner. „Ta debata jest wrażliwa dla naszej społeczności, ponieważ może prowadzić do podziałów” – przyznał, ponieważ jest to bardzo osobista koncepcja etyczna. Dlatego konieczna jest szczegółowa dyskusja. Lindner poparł plan wyeliminowania konieczności głosowania komisji parlamentarnej nad ogólną obowiązkową szczepionką.

Więcej zachęty w szczepionkach

Szef FDP bronił bardziej ukierunkowanych środków kontroli korony i wezwał do większej liczby szczepień. „Wszyscy spodziewali się, że ta zima będzie inna niż w zeszłym roku ze względu na dostępność szczepionek” – powiedział. „To przekonanie nie zostało potwierdzone”. Czwarta fala, z dramatyczną liczbą infekcji, stanowi nowe szczególne niebezpieczeństwo. Jest teraz przedmiotem strategii, która „nieustannie walczy z ryzykiem, ale jednocześnie bardziej chroni życie społeczne”.

Lindner podkreślił, że należy teraz rozwinąć odpowiedzialność za ograniczenie kontaktów i szczepień, aby nie podejmować działań koronacyjnych. „Droga do niewypłacalności jest w twoich rękach” – zaapelował do obywateli. W przypadku epidemii „nie chodzi o wolność czy opiekę zdrowotną, ale o właściwą równowagę tych dwóch”. Lindner przyznał, że wizerunek „odpowiedzialnej wspólnoty stanowej” rządu, parlamentu, rządu federalnego i krajów związkowych był „niezadowalający” w fazie przejściowej po wyborach federalnych.

READ  Szczepionki Corona: Krytyka Span dotycząca racji biotechnologicznej
Continue Reading

Trending