Connect with us

Economy

Supermarket: Zmienia się to po wyjściu z Lidla ze skutkiem natychmiastowym

Published

on

Lidl umożliwia teraz płatności za pomocą aplikacji Zdjęcie: dpa / Lidl

Liddl: To się zmienia od dzisiaj, kiedy wychodzisz z supermarketu

Od piątku do zakupów w Lidlu nie potrzebujesz portfela – wystarczy telefon komórkowy. Z Liddell Zapłać, przeciwnik zaczyna płacić inteligentny telefon. Jak ogłosiła sieć supermarketów, klienci mogą teraz płacić za pomocą skanera aplikacji Lidl Plus po wyjściu z platformy.

Funkcję tę należy oczywiście wcześniej aktywować. Przed dokonaniem pierwszego zakupu za pomocą program Potrzebujesz klientów według strony Lidl Wpisz dane swojego konta bankowego i adres w aplikacji Lidl Plus w sekcji „Lidl Pay” i ustaw osobisty numer identyfikacyjny.

Lidl jest trzecią siecią supermarketów, która ma własną aplikację płatniczą

Dzięki tej innowacji Lidl jest trzecią siecią supermarketów, która oferuje swoim klientom tak zwany system płatności mobilnych. Był wcześniej Edica Firma Netto uruchomiła podobną aplikację z opcjami płatności. Zapłać przez aplikację na Niemcy Ale jest to również możliwe za pośrednictwem aplikacji Payback u sprzedawców detalicznych, takich jak Dm, Rewe, Penny, Alnatura i Aral.

Funkcja Lidl: Odkąd aplikacja Lidl Plus jest używana przez długi czas do systemu nagród i kuponów oraz do zakupów online, kilka milionów klientów zainstalowało już aplikację na swoich smartfonach, zgodnie z zapowiedzią rabatu. Aby zapłacić, wystarczy kilka dodatkowych kliknięć.

Kupon na pierwszy zakup

Lidl przyciąga klientów różnymi zachętami do korzystania z nowej funkcjonalności płatności. Użytkownicy otrzymują kupon o wartości 5 € zaraz po pierwszym zakupie, który można wymienić na następny zakup za 30 € lub więcej.

Oprócz naciskania na nową aplikację, klienci Lidla otrzymują teraz spersonalizowane treści na swoich smartfonach. Na podstawie wcześniejszych zachowań zakupowych użytkownicy aplikacji będą teraz mogli zobaczyć do 40 rekomendacji produktów aktualizowanych dwa razy w tygodniu.

READ  Steadier DAX - Azja giełda na czerwono - SYNLAB debiutuje na giełdzie - MTU zarabia nieco mniej niż się obawia - WACKER CHEMIE, BNP, Swiss Re, Saint-Gobain, Amazon, Twitter, w centrum uwagi

Tak więc celem aplikacji jest zbieranie danych. Celem jest stworzenie większej liczby zachęt do zakupów dla klientów Lidla, wiedząc jak najwięcej o ich zachowaniach zakupowych.

(NB)

Ceny w supermarkecie rosną: te produkty wkrótce staną się droższe

Kryzys koronowy spowodował skok cen w supermarketach. Oczywiście, gdy rośnie popyt na określone produkty, podaż zmniejsza się, a ceny rosną. Można dobrze zapamiętać zdjęcia pustych półek w supermarketach wiosną 2020 r. Chociaż wysoki popyt początkowo ograniczał się do żywności o przedłużonej trwałości, kosmetyków i masek, teraz ceny zupełnie innych produktów wzrosną.

Jeden z nich może właściwie …

Link do artykułu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Handel zagraniczny Niemiec z Europą Wschodnią - Ostexperte.de
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  Nowy napływ uchodźców: Seehofer widzi obowiązek działania

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Presja rządu: chińscy giganci technologiczni drżą
Continue Reading

Trending