Connect with us

entertainment

Subtelna komedia o wprawnym opiekunie

Published

on

Kiedy ktoś wreszcie odwróci dramat o wyzyskiwanych pracownikach opieki z Europy Wschodniej? Dniem i nocą troszczą się o poświęcenie się dla tych, którzy są im powierzeni, dla których opuścili swoje rodziny. Często muszą trudzić się po domu i zostają wciągnięci w służbę mistyczną, jak widać w „Wandzie, moim cudzie”.

Jednak szwajcarska reżyserka Bettina Oberley nie nakręciła filmu o wyzysku kobiet z Europy Wschodniej na zamożnym Zachodzie – w tym przypadku jest znacznie przyjemniej. „Wanda, mein Wunder” to celna, żywa, pełna miłości komedia, która ma duże znaczenie społeczne, ale przede wszystkim jest rozrywką na wysokim poziomie.

Wandy (Agnieszka Grochowska) z pewnością posługuje się zamożna rodzina Wegmeister-Gloor. Polka opiekuje się leżącym po udarze patriarchą Józefem (Andrej Jung) w rodzinnym domu nad pięknym Jeziorem Zuryskim. Dla niego patent Wandy to właściwie cud, który go ekscytuje.

Żona Else (Marthe Keller) lubi więcej pracować w kuchni dla Wandy, targując się o kilka franków, jakby zagrożony był rodzinny spadek. Inaczej Else wolałaby, żeby Joseph zostawił ją pielęgniarce, która śpi tylko w nocy z nianią elektroniczną. Z drugiej strony, druga wydaje się czuć swobodnie w szpitalnej sali Josepha i całuje go w policzek, jakby miała randkę na śniadaniu na balkonie sąsiedniego jeziora.

Jeśli Joseph jest zdenerwowany swoim nietrzymaniem moczu, Mephisto, Els odpowiada sucho: „Tobie też nie uśpimy”. Uśmiecha się słodko, jakby żadna zła myśl nie mogła się ukryć za jej czołem.

nadziewane ptaki

W przeciwnym razie Else upewnia się, że wygląd społeczny rodziny jest prawidłowy. Wymaga to jednak pewnego wysiłku, choćby dlatego, że jego syn Greg (Jacob Machins) nie chce iść w ślady ojca jako przedsiębiorca. Marzyciel woli naśladować kosa i małpę podczas wiosłowania w jeziorze i wypełniać swój pokój wypchanymi ptakami. A potem zakochuje się też w Wandzie.

Pasjonatka kariery córka Sophie (Birgit Meinchmayr) wpada tylko po to, by przy specjalnych okazjach poczytać o innych zamieszkach, zwłaszcza o „Polance”, jak ją stale nazywa Wanda. Sophie ma wystarczająco dużo wspólnego z rozpaczliwym małżeństwem z notariuszem Manfredem (Anatol Tubman) i nie może znieść intymności, która łączy Wandę i jej ojca.

READ  Dyskusje o zielonej krzywej

skarb w domu

Rodzina Wegmeister-Gloor wie dokładnie, jaki skarb przywieźli do domu z Wandą. Wanda też to wie. W żaden sposób nie czujesz się ofiarą. Robi to tylko dlatego, że musi wiązać koniec z końcem z dwoma synami przebywającymi w dalekiej Polsce, którymi opiekują się rodzice w czasie ich wielomiesięcznej nieobecności.

W ten sposób Wanda czerpie najwięcej z tego związku zawodowego, będąc bliżej większości członków rodziny niż siebie nawzajem. Dlatego – oczywiście za dobrą opłatą – jest gotowa udzielić niezwykłej nocnej pomocy – co już po kilku minutach filmu prowadzi do zdumienia, że ​​jest w ciąży i że staruszek Józef wstaje z łóżka przepełniony radością na szczęście zmarłego ojca. Reszta Wegmeister-Gloorów jest zbulwersowana, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ich dziedzictwo.

Przynajmniej teraz poruszamy się pośród skomplikowanych rodzinnych zmagań i kłamstw, których Wanda działa jak katalizator. Sytuacja staje się jeszcze bardziej zagmatwana, gdy nad jeziorem pojawia się klan Wand z krową (ta z bydłem to osobna historia). Wyraźnie widać, że rodzina to w Polsce mikrokosmos, w którym trudno jest zachować równowagę.

Szwajcarski reżyser Oberle (Die Herbstzeitlosen, „Tannöd”) wie, jak lekceważyć trudności. Do tego ma potężny skład, a przede wszystkim Agnieszkę Grochowską, która nie dopuszcza do siebie goryczy w swojej grze. Marthy Keeler jest jej idealistycznym odpowiednikiem, bardzo odmiennym w jej eleganckim życiu klasy średniej, a Wanda, jako kobieta, jest zawsze bardzo blisko.

Oberley napisał scenariusz z Kokim Zischem, ulubionym autorem Andreasa Driessena („Pół schodów”, „Cloud Nine”, „Stop on the Open Track”). Emanuje tym samym głębokim poczuciem humoru. Jednak jest w tym trochę więcej ironii, niż pozwala filantrop Driessena. Dobrze ułożone linie żalu są nieco trudniejsze niż zwykle w większości niemieckich komedii rodzinnych.

W końcu rodzina Wegmeister-Gloors wymyśla własne rozwiązanie, jak poradzić sobie z nagłym potomstwem. Ale to Wanda podejmuje decyzję.

READ  Mina Gamble w Berlinie – Galilea

„Wando mój cud”, Reżyseria: Bettina Oberli, z Agnieszką Grochoską, Birgit Mineschmayr, Marthe Keeler, Andre Jung, 112 min, FSK 0

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Najlepsze dzisiejsze programy telewizyjne: „Doskonała kolacja” i „Jestem gwiazdą – zabierz mnie stąd! Część pierwsza”

Published

on

Szukasz wskazówek na poniedziałkowy program? Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze rekomendacje z programu telewizyjnego. Niezależnie od tego, czy jest to reality show, czy pojedynek kulinarny: tutaj znajdziesz przegląd naprawdę wartościowych programów telewizyjnych. jego praca!

Wskazówki telewizyjne dla Ciebie dzisiaj na news.de
Zdjęcie: Adobestock/Jenko Ataman

Dzięki wskazówkom dzisiejszego programu z news.de jesteś dziś dobrze poinformowany, czy jest to pojedynek kulinarny, czy reality show: po raz kolejny znaleźliśmy dla Ciebie cztery ekscytujące programy z programu telewizyjnego, abyś mógł oglądać najlepsze tylko z tych dwóch. Znani aktorzy i aktorki, tacy jak Marceline Raydan Ivins i Bob McCarron, czekają na Ciebie. Znajdź programy, których na pewno nie możesz dziś przegapić dzięki rekomendacjom telewizyjnym z news.de.

Ciesz się programami HD — dzięki Sky

Pojedynek kulinarny: „The Perfect Dinner” (19:00 na Vox)

Pięciu kucharzy-amatorów z jednego miasta zaprasza do swojego domu i serwuje trzydaniowe menu. Cały wieczór oceniają uczestnicy: czy stół jest pięknie udekorowany, dobór dań harmonijny, a obsługa uprzejma?.

Ten kulinarny pojedynek Lis Zajmuje 75 minut.

Reality Show: „Jestem gwiazdą – zabierz mnie stąd! Część 1” z Bobem McCarronem (22:15 w RTL)

Wreszcie znowu gorączka dżungli w ciepłych regionach! Z RPA zaczyna się „Jestem celebrytą – zabierz mnie stąd!” W piętnastolecie sezonu. Nominowanym jak zwykle towarzyszyć będą mediatorzy Sonya Zittlow i Daniel Hartwich. Również D Bob powraca i przygotuje gwiazdy na Próby Dżungli. Kto zostanie królem lub królową dżungli w 2022 roku?

Ten reality show z Bobem McCarronem w roli głównej RTL Zajmuje 55 minut.

Dokumentacja: „Nigdy nie było miłości” (22:30, 3 soboty)

Dokument opowiada historię niesamowitej, ale prawdziwej miłości oficera SS do żydowskiego więźnia, która zaczyna się w Auschwitz, a kończy 30 lat później w wiedeńskiej sali sądowej. Helena Citron była jedną z pierwszych tysięcy kobiet deportowanych do Auschwitz, Franz Wansch młody oficer SS znany w obozie ze swojego brutalnego zachowania. Helena szybko znajduje w nim pocieszenie i ochronę, ponieważ zakochuje się w jej pięknym, śpiewającym głosie. I musi mu w kółko śpiewać piosenkę: „To nigdy nie była miłość”.

READ  Frank Elstner i Karlheinz Böhm: To był najważniejszy zakład w ich życiu | regionalny

Te dokumenty na 3sob Zajmuje 80 minut.

Dokumentacja: „Marceline. Woman. Century” z Marceline Loridan Ivins i Joris Ivins (23:50 w sobotę 3rd)

Bezczelna i ognista, ruda na jej dzikich włosach wciąż błyszczy w wieku 90 lat: Ocalała z obozu koncentracyjnego i pisarka Marceline Loridan Evins była tak żywa, że ​​nie wydawała się pomnikiem. Urodzona w Paryżu jako Marceline Rosenberg, w wieku piętnastu lat została deportowana z ojcem do okupowanej przez Niemców Polski. On jest Auschwitz, ona Birkenau. Swoją powieścią „Ona nie wróciła” utrzymywała przy życiu jego pamięć.

Dokument Cordelii Dvorak przedstawia Marceline Loridan Ivins jako siebie i Jorisa Ivinsa obiecującego sobie 75 minut rozrywki.

Jeśli szukasz ekscytujących filmów, seriali lub innych programów sportowych w programie telewizyjnym, znajdziesz je w naszym dziale wiadomości Wiele rekomendacji telewizyjnych.

Do stworzenia tego artykułu wykorzystano dane z programu telewizyjnego z grupy medialnej FUNKE. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, prosimy o kontakt z [email protected]

Śledź News.de już na Portal społecznościowy Facebook i youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy, ekscytujące informacje o swoich ulubionych gwiazdach i bezpośrednią linię redaktora.

ROJ / news.de

Continue Reading

entertainment

Jungle Camp 2022: Skandal w „Spotkaniu Jungle Stars” – TV – Jungle Camp

Published

on

Było jasne, że to nie będzie pokojowe!

W niedzielny wieczór odbyła się premiera RTL „Spotkanie klas z Gwiazdami Dżungli – Rozpakowujemy!” Znane, ponieważ nagranie faktycznie doprowadziło do dramatu: najbardziej spiczasty język i dżungla IBES w 2004 roku, Desirée Nick (65), upadł podczas kręcenia filmu i musiał iść do szpitala.

Więc jeśli serial wysadzi twojego złego Nicka, strzeż się. Aktorka Katie Karenbauer, lat 59, która uciekła w środku spotkania w klasie buszu i wyszła ze studia, prawdopodobnie też tak myślała.


Urocza, hałaśliwa gospodarz Olivia Jones ze swoimi gośćmi, którzy wszyscy przybyli na zjazd klasowy w stonowanych barwach. Tylny rząd (od lewej): Dolly Buster, Georgina Fleur, Katie Karenbauer, Mariella Arens, Thomas Robrath i Torsten Legat. W pierwszym rzędzie (od lewej): Jürgen Melsky, Melanie Muller, prezenterka Olivia Jones, Danny Buechner, Joy Heindel, Menderes Bagji i Sarah Knabek Zdjęcie: RTL/Frank W. Humble

Co się stało?

Znakomita grupa byłych Forest Stars była właściwie dość spokojna. Menderes Bağcı (37 l.) był asystentem moderatora Olivia Jones (52 l.), Thorsten Legat (53 l.) przywiózł ze sobą zaskakującą część „Kasalla”, a Królowa Dżungli z 2014 r., Melanie Müller (33 l.), była w dobrym humorze.

Kiedy Olivia zapytała ją: „Odkąd się widzieliśmy, co zrobiłeś?” Melanie odpowiedziała po prostu: „Rozwód. Rozwód”.

W każdym razie wycieczka była zaskakująco cicha, chociaż nikt wcześniej nie dowiedział się, kto został zaproszony na „zjazd klasowy”. Jednak Legat był przerażony, że na dywanie może nagle znaleźć się dawna koleżanka z lasu: Helena Forrest (47 l.).

Grawerowane: „Nie mogę. Mam opryszczkę na wardze”. Dla Melanie Muller było również jasne: „Czy możesz też powiedzieć, kogo nie możesz się doczekać? Sarah Knabeck. Nie byłabym z tego zadowolona”.

Ale ani śladu po tych dwojgach – trasa pozostała zaskakująco harmonijna. Olivia Jones prawie się trochę znudziła: „Wszyscy się kochacie, prawda?”


Dyskusja: Melanie Muller, Georgina Fleur i Joy Heindel (od lewej)

Dyskusja: Melanie Muller, Georgina Fleur i Joy Heindel (od lewej)Zdjęcie: RTL/Frank W. Humble

To w ogóle nie pasuje do obozu w buszu, więc Jones był zachwycony, gdy nagle zadzwonił dzwonek do drzwi: „Moja niespodzianka. Teraz proszę się na coś przygotować!” I nagle w pokoju znalazła się Sarah Knabeck (35 l.).

Stanęła przed wszystkimi innymi kandydatami i zaczęła z mikrofonem napisaną przez siebie piosenkę rapową: „Pozostanę leśną gwiazdą, bez względu na to, co mówią inni!”

Między nimi była trochę zdezorientowana, a Melanie Muller nie mogła w to uwierzyć: „O mój Boże!” Pozdrowienia były wtedy w połowie przyjazne. Nawet Katie Karenbauer, lat 59, została przytulona, ​​chociaż ogromny Zoff z Sarah i jej kolegami z obozu w legendarnym sezonie 2011 pozostaje niezapomniany.


Tryb myśliciela: Thorsten Legat i Sarah Knappik

Tryb myśliciela: Thorsten Legat i Sarah KnappikZdjęcie: RTL/Frank W. Humble

W tamtym czasie wszyscy prosili ją, by opuściła obóz, a ona założyła, że ​​gwiazda boysbandu Jay Khan (39) był dramatem miłosnym, w końcu przerwała występ z irytacją.

Po ponownym pokazaniu zdjęć z tamtych czasów, Sarah z dumą stwierdziła podczas trasy „Class Reunion”: „Jestem jedynym, który miał jaja i oddał swoje pieniądze!”

Katie nie była już w nastroju na życzliwość, odpowiedziała: „Po tym zarobiłeś dużo pieniędzy, kochanie!” I nagle wybuchła jedenaście lat później – Katie Karenbauer zaczęła mówić: „Nagle beczka podniosła się i powiedziała coś o nas obu, co nie było prawdą. Pani powiedziała wtedy, że jedna z nich lubi stopy, a ja jestem pijany koniakiem, koniaku nie piję!”


Nie wyglądaj na zbyt podekscytowanego: Menderes, Thomas Robrath, Danny Buechner i Katie Karenbauer (od lewej)

Nie wyglądaj zbyt namiętnie: Menderes Bagci, Thomas Robrath, Danny Buechner i Katie Karenbauer (od lewej)Zdjęcie: RTL/Frank W. Humble

Sama Sarah chciała całkowicie opuścić tę historię, twierdząc: „Nie chcę już schodzić do tego poziomu”.

Po tym zdaniu Katie zerwała się i wyszła ze studia: „Przepraszam”. Pozostali się nią zaopiekowali, nawet Olivia Jones była trochę zszokowana: „Czy to nie takie szalone, jak Katie wciąż jest zdenerwowana?”

Stała teraz przed willą i protestowała: „Zarobiłam pieniądze będąc ofiarą. Wszyscy jesteśmy złymi facetami. Siedzę tam, nie lubię słuchać kłamstw. Kiedy skończysz z Sarah, ja chętnie wrócę.”

Sarah pozostała zrelaksowana i powiedziała tylko: „Musisz w pewnym momencie zrezygnować”. Niedługo później Katie Karenbauer wróciła do studia z Sarah Knabeck bez komentarza.

READ  Frank Elstner i Karlheinz Böhm: To był najważniejszy zakład w ich życiu | regionalny
Continue Reading

entertainment

Poważne zarzuty wobec rodziny Williego Herrena

Published

on

Celebryci właśnie przenieśli się do obozu w dżungli, ale tajemnice dotyczące ogniska zostały już ujawnione. Jasmine Heirin rzuca światło na przerażające szczegóły swojego życia z nieżyjącą gwiazdą telewizyjną.

Zmarł 20 kwietnia Willie Śledź Całkowicie nieoczekiwane w wieku zaledwie 45 lat. śmierć „LindenstrasseGwiazdy były ogromną stratą, zwłaszcza dla jego żony Jasmine Heeren, która zmaga się z tym do dziś, jednak po dziewięciu miesiącach odważyła się podjąć jedno z największych wyzwań na niemieckiej scenie telewizyjnej: „Gwiazda – weź mnie stąd! „

W piątek 43-latek przeprowadził się do RTL z dziesięcioma innymi celebrytamiobóz w dżungli – Drugiego dnia ujawniła swój związek z nieżyjącą gwiazdą telewizyjną. Krótko przed jego śmiercią nie mieszkają już razem, ale „nigdy się nie rozstaliśmy”, wyjaśniła teraz Jasmine i ujawniła: „Kłamaliśmy”. Powód: rodzina Willisów.

Jasmine i Willie Hearn: Para jest małżeństwem od 2018 roku. (Źródło: IMAGO / Future Image)

Żadne z nich nie chciało się zerwać, ale „pewne rzeczy się wydarzyły i po prostu chciałem zostać sam” – powiedział piosenkarz. „Zawsze byli ludzie, którzy próbowali nas zerwać, ponieważ podobno to moja wina, że ​​Willie brał jakieś substancje”.

Nie tylko grożono jej, gdy jej mąż przebywał za granicą w programie telewizyjnym, ale także została fizycznie zaatakowana. „Kilka osób mnie pobiło. Zabrano mnie do mieszkania pod pretekstem, a potem mnie pobili” – powiedziała Yasmin, podnosząc poważne zarzuty wobec krewnych zmarłego męża.

„Jestem tutaj, aby zacząć od nowa”

43-latka powiedziała, że ​​nie potrafi wymienić żadnego przed kamerami, ale było to trzech członków rodziny. Resztę opowiedziała policja. W każdym razie, ze względu na ciągłe zagrożenie, ona i jej mąż sformułowali plan skierowania rodziny w złym kierunku: „Powiedział, że mam pomysł: idź do adwokata rozwodowego, zabierz ich ze sobą, pomyślą, że jesteśmy rozdzielony.”

READ  Księżna Kate w przepięknej sukience na premierze Jamesa Bonda – „Steal the Show”

Ich zgoda: kiedy wszystko się uspokoiło, chcieli razem uciec. Ale potem zmarł Willie Hearn. „To była moja wielka miłość,” powiedziała Jasmine ze łzami. „Wciąż bardzo mnie to boli, ale bardzo się staram się tego pozbyć.” Piosenkarka powiedziała, że ​​nie chce rozmawiać na ten temat, bo jestem tu, żeby zacząć wszystko od nowa.

Continue Reading

Trending