Rzut karny dla Niemiec – Broner zdobywa bramkę

on

1. Strona główna
  2. Sporty
  3. piłka nożna

Max Morstedt świętuje swoją bramkę, która zapewniła Argentynie wynik 3:2 w półfinale. © IMAGO/Marcio Machado/MiS

Niemiecka reprezentacja U-17 chce ukoronować tytułem mistrzowskim swój znakomity występ na Pucharze Świata w Indonezji. Transmisja na żywo meczu finałowego z Francją.

Minuta 29: Brawo dla Niemiec!!! Broner podchodzi i skręca płasko w lewo. Argney kieruje się do drugiego rogu.

Niemcy – Francja 1:0 (-:-)

Skład Niemiec: Heide – Hennig, Odogu, Gilčić, da Silva Moreira – Ousaoui, Harchaoui – Brunner, Darvić, Yalcinkaya – Morstedt
Skład Francji: Argney – Sadi, Meupiyou, Kayi Sanda, Titi – Amougou – Bouabré, Sila, Bouneb, Gomis – Lambourde
Portale: 1:0 Broner (FE, 29.)

Minuta 28: Rzut karny dla Niemiec!

Minuta 26: Ocena sytuacji jest w toku. Yalsinkaya został wyraźnie sfaulowany, ale gdy Darvić skończył, był na spalonym. Nasuwa się pytanie, czy decydujący kontakt z piłką innego zawodnika nastąpił pomiędzy strzałem a faulem.

Minuta 24: Cztery ataki przeprowadzone przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej już postępują. Piłka trafia do Darvicia po Yalsinkyi i Morstedcie, którego środkowy strzał blokuje Arjenj. W końcówce sytuacji Yalcinkaya po mocnym uderzeniu Saadiego wpada w pole karne. Sytuacja jest sprawdzana.

Minuta 21: Heidi musi interweniować po raz pierwszy i to jak! Próbę zmiany stron przerwał Bouabré, który włączył turbo i był nie do zatrzymania. W polu karnym wchodzi do środka i celuje w dalszy róg. Hyde jest tam i odpycha się na bok.

Minuta 19: Sceny po bramce w ostatnich minutach są rzadkie, ale tempo gry jest nadal bardzo wysokie. Ogólnie rzecz biorąc, niemiecka drużyna wygląda zauważalnie bardziej niebezpiecznie. Dzieje się tak również dlatego, że próby francuskiego kontrataku są zawsze blokowane.

READ  Werder Brema rozpoczynająca XI: Czy to skład przeciwko FSV Mainz 05!?

Minuta 15: Natychmiast sprawy znów potoczą się szybko do przodu. Moerstedt zabiera ze sobą Darvicha, który zamiast Henniga z lewej strony, wchodzi z drugiego rzędu. Dobry kawałek na pudełku z organami.

Minuta 13: Teraz jest też pierwszy zakręt Francji. Sporadyczne BONP nie stwarza żadnego zagrożenia. Próba kontrataku Niemiec zostaje zatrzymana, a wrzut z autu jest kontynuowany na ich połowie.

Minuta dziewiąta: Obrona Francji znów jest niepewna. Rzut rożny w Niemieckiej Lidze Piłki Nożnej sprawia problemy Argne, który odbija piłkę w środek kibiców przed własną bramką. Ostatecznie to Morstedt próbował szczęścia, ale został wyrzucony. Następny filar przynosi tylko kolejny filar. Wtedy Francja będzie mogła wreszcie wyjaśnić.

Siódma minuta: To idzie tam i z powrotem. Ale chociaż Niemcy są zwykle w stanie odeprzeć francuskie ataki ze strefy zagrożenia, Francja nie jest jeszcze całkowicie bezpieczna w obronie.

Broner strzela dla Niemiec, ale Morstedt był na pozycji spalonej

Czwarta minuta: Moerstedt z głową pośrodku zostaje przedstawiony Bronerowi. Stoi samodzielnie i idzie w lewy górny róg, ale flaga podnosi się. Moerstedt był byłym hakerem.

Druga minuta: Francja początkowo wybiła rzut rożny, ale tylko pod nogami Harchaouiego. Jego strzał z 20 metrów minął bramkę.

Pierwsza minuta: Niemcy po raz pierwszy idą do przodu. Przejdź dalej w lewo. Dośrodkowanie Henniga zostało zablokowane przez niemiecki rzut rożny.

Pierwsza minuta: Piłka biegnie. Norweski sędzia Espen Eskas wypuszcza piłkę.

Zaktualizowano o 12:55: Obie drużyny są już gotowe na boisku. W tym momencie zostaje odegrany hymn Niemiec, który śpiewają wszyscy zawodnicy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego nie powinno to być dzisiaj tematem przewodnim.

Zaktualizowano o 12:45: Odliczanie trwa. Ciekawie będzie zobaczyć, jak niemiecka linia ataku radzi sobie z francuską obroną. Szczególnie środkowi obrońcy Myopio i Kai Sanda to arcydzieła, które wielu napastników przyprawiały o ból głowy.

READ  Olympia 2021 w Tokio: Ugandyjski sztangista zanurzony w Japonii

Zaktualizowano o 12:25: Napięcie powoli rośnie przed ważnym meczem. W okresie poprzedzającym mecz kilku starszych zawodników reprezentacji Niemiec wygłosiło przemówienia motywacyjne przed drużyną, w tym kapitan reprezentacji Niemiec Ilkay Gundogan. Motywujące słowa, które w końcu mogą coś zmienić.

Zaktualizowano o 11:55: Skład DFB jest tutaj. Trener Wück wysyła na wyścig ten sam skład, który rozpoczął się w półfinale z Argentyną. Jest więc jasne, że na bramce ponownie pojawi się także Konstantin Hyde. Max Schmidt, który w każdym meczu aż do półfinału znajdował się między słupkami bramki, siedzi na ławce rezerwowych.

Konstantin Hyde, wykonawca rzutów karnych w meczu z Argentyną, również znalazł się wśród bramek finału. © IMAGO/Marcio Machado/MiS

Zaktualizowano o 11:48: Skład DFB U17, który zagra w finale Pucharu Świata przeciwko Francji, zostanie ogłoszony za kilka minut.

Pierwszy raport z 2 grudnia o 11:16: Surakarta – Droga reprezentacji U-17 do finału Pucharu Świata w Indonezji była trudna, ale niewątpliwie pokazała charakter tej drużyny. Drużyna Niemieckiego Związku Piłki Nożnej nie dała się odstraszyć niepowodzeniami, takimi jak wyrównanie Argentyny w ostatniej minucie w półfinale, i dzięki zasługom dotarła do finału. Nawet dla szukającej zemsty rywali, Francji, dotychczasowy turniej nie zakończył się sukcesem. Mecz pomiędzy obydwoma przeciwnikami będzie można śledzić tutaj, w transmisji na żywo.

DFB-U17 może skompletować dublet Pucharu Świata i Mistrzostw Europy

Mecz z Francją rozgrywa się w dwóch okolicznościach, które nadają całości szczególnego smaczku. Z jednej strony obie młode drużyny spotkały się dopiero w finale na początku czerwca tego roku. W finale Mistrzostw Europy niemiecka drużyna juniorów pokonała swojego sąsiada po rzutach karnych 5:4.

Oznacza to, że nie tylko Francja będzie szukać zemsty, ale także niemieccy piłkarze będą zmotywowani po same końce włosów. Prawdopodobnie za kilka miesięcy ponownie nie będą mieli szansy na zdobycie mistrzostwa Europy i Pucharu Świata.

Wychwalane „niemieckie cnoty” w drużynie U17

Kluczem do sukcesu młodych zawodników w DFB jest powrót do „niemieckich cnót” – powiedział trener reprezentacji Niemiec Christian Wock. „Wiem, z czego znana jest niemiecka piłka nożna na arenie międzynarodowej, i chcieliśmy tam wrócić” – powiedział Focke dzień przed finałem Pucharu Świata.

READ  Formuła 1: Oficjalne rozstanie z Verstappenem – „Nie najlepsze lata”

Trener spodziewa się finałowego meczu „na wysokim poziomie i z bliskim wynikiem”. Aby osiągnąć coś historycznego, jego zespół musiał „zrobić ten ostatni krok”. Tym razem wsparcie powinny mieć także telewizory, a kibice będą mogli śledzić mecz tutaj. (sh/dpa)