Connect with us

Top News

Pistorius zamawia czołgi następnego stulecia

Published

on

Pistorius zamawia czołgi następnego stulecia
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Za kilka dekad będzie mógł samodzielnie prowadzić samochód. Ponadto potrafi wszystko lepiej od swoich przeciwników: nowy superczołg MGCS.

BERLIN – Kojące wieści dla Armina Poppergera. „Armia europejska jest możliwa tylko wtedy, gdy wszystkie kraje UE zawrą w swoich konstytucjach informację, że europejski minister obrony może wysłać je na wojnę. To miły sen, nic więcej. Obecnie broń zmierza w innym kierunku: „renacjonalizacja zamiast europeizacji .” Niemiecki producent broni Tak powiedział niedawno dyrektor generalny Rheinmetall. Codzienne lustro. Teraz prawda może udowodnić, że się mylił.

MGCS (Main Ground Combat System) z pewnością będzie czołgiem przyszłości – pojutrze lub nawet pojutrze. Niemcy i Francja zdecydowały się opracować nowoczesny czołg bojowy w ramach wspólnego projektu zbrojeniowego. „To historyczny moment” – powiedział w piątek federalny minister obrony Boris Pistorius (SPD) po spotkaniu z francuskim ministrem obrony Sébastienem Lecornu w Berlinie. 24 kwietnia obie strony podpisały protokół ustaleń, który określa szczegóły. Umowa z uczestniczącymi branżami powinna być gotowa do końca tego roku.

Kwantowy skok w ataku i obronie Cel: nowy główny system walki naziemnej. Niemcy i Francja zgodziły się teraz na budowę inteligentnego czołgu. © Zrzut ekranu@NexterKNDS

Rheinmetall buduje na tym KF51 Pantera Jego konkurenci. Firma z Düsseldorfu zdecydowała się na opracowanie własnego pojazdu bojowego po tym, jak nie była w stanie wywrzeć wystarczającego wpływu na projekt MGCS. KF51 Panther jest również postrzegany jako odpowiedź na rosyjskie czołgi podstawowe T-14 Armata nowej generacji. MGCS też musi z tym walczyć.

MGCS: Ponad dziesięć lat planowania konkurenta Putina T-14 Armata

Magazyn stylizował swojego rywala MCGS Europejska Obrona i Technologia Już „Komwantowy skok zarówno w zakresie zdolności ofensywnych, jak i defensywnych” – ta konstrukcja jest połączeniem niemieckiej Panther 2 i francuskiego Leclerca, które najwyraźniej osiągnęły kres rozwoju i od 2035 roku będą najcięższymi siłami pancernymi NATO. Twórz partnerów. To zwieńczenie projektu, który trwał ponad dziesięć lat. Po analizie wymagań operacyjnych i wstępnych koncepcjach opracowanych od 2012 r. Berlin i Paryż oficjalnie zgodziły się na wspólną realizację projektu MGCS w czerwcu 2018 r., przy czym rząd centralny zachowa przywództwo polityczne nad projektem i przejmie na siebie główne obciążenie przemysłowe. W październiku 2019 r. obaj partnerzy potwierdzili swoje zaangażowanie.

READ  Policja spodziewa się, że w poniedziałek będzie 150 członków rosyjskiej nacjonalistycznej grupy rockowej

Schemat MGCS – Mapa trasy:

W przyszłości projekt MGCS dzieli się na trzy główne fazy:
• Faza demonstracji technologii (TDP) – w toku, 2020–2024;
• Faza Demonstracji Pełnego Systemu (FSDP) – planowana na lata 2024-2028;
• Faza wdrożeniowa i przedprodukcyjna – 2028-2035.
Pierwsze rozmieszczenie czołgu spodziewane jest w 2035 r., a jego pełna zdolność operacyjna (FOC) ma zostać osiągnięta w 2040 r.

Źródło: Europejska obrona i bezpieczeństwo

Decyzja odzwierciedla najnowszą tendencję w kierunku wielonarodowego podejścia w głównych europejskich programach zbrojeniowych – na przykład obecnie realizowanym w zakresie systemu obrony przeciwrakietowej IRIS-T SLM. Kluczowym graczem w projekcie jest KMW+Nexter Defence Systems (KNDS) z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, holding obejmujący spółki obronne Krauss-Maffei Wegmann (KMW) i państwo francuskie, które połączyły się wiosną 2015 roku. Należy do Nexter Systems. Projekt wspierany jest przez niemiecko-francuski Instytut Badawczy Saint-Louis (ISL). Jak sama twierdzi, misją ISL jest „tworzenie innowacji technologicznych w obszarach obronności i bezpieczeństwa. Prace badawcze prowadzone są w różnych wyspecjalizowanych obszarach i na różnych poziomach dojrzałości technologicznej: od badań podstawowych po opracowanie przedindustrialnych prototypów, które można zintegrować ze sprzętem operacyjnym.

Plan europejski zakłada rok 2040, a na podstawie pewnych doświadczeń zawodowych spodziewam się, że będzie to bliżej roku 2045. Nasza propozycja biznesowa jest zatem taka, że ​​potrzebujemy nowego zbiornika na ten długi okres przejściowy.

Jedną z cech charakterystycznych MGCS powinna być mobilność – przy planowanej maksymalnej masie wynoszącej 50 ton – będzie on o około dziesięć ton lżejszy od podstawowego modelu Rheinmetall Panther i tyle samo ważyć co rosyjski T-14 Armata. MGCS będzie napędzany układem hybrydowym o mocy 1325 kW/1800 KM i mocy około 36 KM na tonę, co oznacza, że ​​przewyższa konkurencję o dziesięć KM na tonę. Dwuosobowa załoga jest opuszczana wokół ładowarki i pracuje w zamkniętym przedziale w kadłubie dla lepszej ochrony – jeśli pozostają na pokładzie.

READ  Czasami wstęp mają tylko osoby kolorowe - Dortmund - Podekscytowanie wystawą w Zagłębiu Ruhry - Aktualności - WDR - Zagłębie Ruhry - Aktualności

Obejmuje to pomysł zdalnie sterowanego rozmieszczania z zamkniętych czołgów dowodzenia, jak powiedział magazynowi Reserve Association starszy inżynier Rheinmetall na początku fazy planowania. Wierny wyjaśnione. Jednakże może to być szybki dźwięk przyszłości; Tak naprawdę bezzałogowy czołg MGCS to dopiero kolejny etap rozwoju. Ministerstwo Obrony Unii od początku miało ambitne pomysły na to, co MGCS powinien osiągnąć.

MGCS: Tylko jeden jest jak czołg w klasycznym tego słowa znaczeniu – rura

Zastępca szefa odpowiedzialnego wydziału, generał brygady Holger Draper, idzie w przeciwnym kierunku. Wierny Duży obraz przyszłego systemu uzbrojenia i rozwiewa pogląd, że jest to nowy czołg. Oferta specjalna: „Tylko jeden z pojazdów na nim opartych wykazuje jakiekolwiek podobieństwo do tego, co dzisiaj rozumiemy jako klasyczny czołg bojowy uzbrojony w lufę. Będziemy mieć także pojazdy wyposażone w inne efektory. Pociski o dużej prędkości, drony, lasery i broń dalekiego zasięgu można sobie wyobrazić poza zasięgiem wzroku. Oraz platformy przywództwa i komunikacji” – mówi Draper.

Planuje się, że z jednego podwozia powstaną – ze względów kosztowych – trzy pojazdy o tym samym lub podobnym podwoziu, ale o zupełnie różnych misjach: oprócz głównego czołgu z bronią lufową, pojazd bezzałogowy będzie uzbrojony w systemy rakietowe, a pojazd bezzałogowy będzie nosić broń ognia pośredniego, być może dalekiego zasięgu lub wędrującą.amunicja wędrowna) plany, pojazdy te będą miały także własne drony do rozpoznania pola bitwy.

Oczekuje się, że pod względem siły ognia czołgu rurowego MGCS przewyższy możliwości swoich poprzedników i zastąpi armatę Leoparda kal. 120 mm armatą większego kalibru, na przykład Rheinmetall kal. 130 lub 140 mm Nexter. Projekt obejmuje system uzbrojenia zamontowany na wieży i zmniejszoną pojemność amunicji – oczekuje się, że będzie ona wynosić 20–26 w przypadku MGCS zamiast 40 w przypadku obecnych czołgów podstawowych.

MGCS: Inteligentny czołg toczy się ze sztuczną inteligencją z Bawarii

Powinno być mądrze – w Bawarii Kościoły baptystów Hensolt z siedzibą w Hensolt przedstawił już w Internecie nowy flagowy produkt Bundesware: „Ma on na celu zapewnienie załogom MGCS pełnego przeglądu w czasie rzeczywistym, w tym automatycznej analizy sytuacyjnej ze wsparciem sztucznej inteligencji (AI)”. Nowy czołg ma zapewnić „przewagę decyzyjną” i umożliwić szybsze, bardziej ukierunkowane strzały w walce. Hensolt obiecuje: „Inteligentny czołg toczy się”.

READ  Timmendorfer Strand: Udało się odzyskać uszkodzony ponton | NDR.de - Aktualności

Później zapadnie decyzja, który ostatecznie zostanie prawidłowo zbudowany. W tym roku zostaną opracowane demonstratory technologii dla poszczególnych komponentów, a do 2028 roku stworzą demonstrator całego systemu. To pokaże, jakie typy pojazdów, broni i innych elementów można ostatecznie wykorzystać. W odpowiednim czasie program zostanie wdrożony w innych krajach europejskich. czasopismo Przemysł obronny Włochy ogłosiły już we wrześniu, że rozważają przyłączenie się do projektu z kilku powodów: zaangażowanie Włoch jest istotne z przemysłowego punktu widzenia, ponieważ stamtąd należy pozyskać wiedzę fachową w zakresie czujników i elektroniki. Jednocześnie fuzja KMW i Nexter stwarza ryzyko, że włoski przemysł poczuje się pozostawiony na lodzie.

MGCS: Jeśli Super Tank nadejdzie później, Pantera wkroczy z rykiem na pole bitwy

Włączenie do programu pozwoli włoskim firmom zachować wiedzę i umiejętności. Ponadto wkład Włoch umożliwi podział kosztów rozwoju pomiędzy trzy podmioty zamiast dwóch. Głośny Europejska Obrona i Technologia Całkowite koszty rozwoju MGCS od 2020 r. do rozpoczęcia wdrażania wyniosą 1,5 miliarda euro. Jednak, jak mówi inżynier Rheinmetall Kappan, powinien to być krok w następne stulecie: „Chcemy stworzyć system uzbrojenia, który będzie stanowił kręgosłup sił lądowych i będzie służył przez co najmniej 40 lat od jego wprowadzenia w 2035 roku. .”

To skomplikowany problem. Jak? Wierny pisze „W tym celu należy wziąć pod uwagę skok technologiczny i dziś wymagana jest odrobina wyobraźni. Ponieważ MGCS jest tak nowy, branża przyjęła podejście zerowe. Na przykład to, co jest obecnie dostępne w Leopardzie 2, nie będzie w prostej linii kontynuowane w przyszłość, ale powstanie coś zupełnie nowego. „Myślimy od końca, od wyniku, który chcemy osiągnąć, a nie od tego, co już jest” – wyjaśnia Kapban.

Zgodnie z tym Wierny-Autorzy Andre Usulis Ambicje są tak duże, jak ryzyko porażki. Dostawy pierwszego seryjnego pojazdu zaplanowano na rok 2035. Harmonogram jest napięty i przewidywalny Europejska Obrona i Bezpieczeństwo: Francja i Niemcy w latach trzydziestych XXI wieku będą jeszcze bardziej istotne, aby uporać się z tym problemem Zastępuje ich obecne czołgi bojowe Zacznijmy od tego, że dotyczy to wielu użytkowników Leoparda 2. „W przypadku poważnych opóźnień w MGCS konieczne jest rozwiązanie tymczasowe.” To byłaby dobra wiadomość dla szefa Rheinmetall Armina Pappergera, jak powiedział Tagesspiegelowi.

Chciał wiedzieć, dlaczego opuścił MGCS i stworzył konkurenta w postaci KF51 Panther: „Projekt europejski jest wycelowany w rok 2040, a bazując na pewnym doświadczeniu zawodowym, spodziewam się roku 2045. Nasza opinia biznesowa jest zatem następująca: potrzebny jest nowy czołg do W związku z tym jestem zachwycony możliwością współpracy z rządem węgierskim w celu wprowadzenia Pantery do produkcji seryjnej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Marcus Lance rzadko wypowiada się na ZDF: „Wiem, jak to zdobyć za niewielkie pieniądze”
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Zanim Peter Pokerni z Salzburga pożyczył z Polski - piłka nożna
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending