Connect with us

Tech

Nieoczekiwany sygnał z obcej planety

Published

on

Nieoczekiwany sygnał z obcej planety
  1. Strona główna
  2. wiedzieć

kreatura:

z: Baner Tanyi

Sygnał radiowy z egzoplanety wielkości Ziemi ostrzega zespół badawczy. Wydaje się, że planeta ma pole magnetyczne.

GŁAZ – Badacze zazwyczaj ustalają, czy życie na egzoplanecie jest możliwe, sprawdzając, czy panujące tam temperatury są odpowiednie, aby woda w stanie ciekłym mogła wypłynąć na powierzchnię. Istnieją jednak inne ważne kryteria, które musi spełniać planeta nadająca się do zamieszkania. Na przykład pole magnetyczne ma ogromne znaczenie: chroni atmosferę planety przed wysokoenergetycznymi cząstkami i plazmą wyrzucaną w kosmos przez gwiazdę, wokół której krąży planeta.

Gdyby nie było pola magnetycznego, atmosfera z czasem uległaby erozji i zniknęła w kosmosie. „To, czy planeta żyje z atmosferą, może zależeć od tego, czy planeta ma silne pole magnetyczne”, wyjaśnia astrofizyk z University of Colorado, Sebastian Pineda. Komunikacja. Wraz z astronomem z Uniwersytetu Bucknell, Jackiem Feldsenem, Pineda zidentyfikował poza Układem Słonecznym planetę wielkości Ziemi, która może posiadać pole magnetyczne. Badanie było w dzienniku astronomia naturalna opublikowany.

Egzoplaneta wysyła sygnały – Naukowcy mają wątpliwości

YZ Ceti b to skalista planeta krążąca wokół gwiazdy oddalonej o około 12 lat świetlnych od Ziemi. Pineda i Viladsen, obserwując planetę, wykryli powtarzający się sygnał radiowy pochodzący od gwiazdy YZ Ceti. „Zobaczyłam coś, czego nikt wcześniej nie widział” — wspomina Villaadsen w chwili, gdy po raz pierwszy wykryła sygnał radiowy. „Widzieliśmy pierwszą erupcję i wyglądała świetnie, a kiedy zobaczyliśmy ją ponownie, była to mocna wskazówka, że ​​​​możemy mieć tutaj coś” – opisuje Pineda.

Skalista egzoplaneta
0,7 masy lądowej
0,913 promień Ziemi (szacowany)
2 dni
2017
źródło: NASA

Zespół badawczy podejrzewa, że ​​wykryte przez nich fale radiowe to interakcje między polem magnetycznym egzoplanety wielkości Ziemi a gwiazdą. Te fale radiowe muszą być bardzo silne ze względu na dużą odległość dwunastu lat świetlnych. Do tej pory odkryto tylko egzoplanety wielkości Jowisza z polem magnetycznym. Aby zmierzyć pola magnetyczne wokół planet podobnych do Ziemi, zespół musiał znaleźć nową metodę, ponieważ pola magnetyczne nie są bezpośrednio widoczne, co utrudnia stwierdzenie, czy odległa planeta je posiada.

READ  Misja księżycowa Artemis-1: gigantyczna rakieta SLS NASA jest już w drodze na wyrzutnię
Gwiazda wypluwa plazmę w przestrzeń i jest odchylana przez pole magnetyczne egzoplanety. Plazma oddziałuje następnie z polem magnetycznym gwiazdy, wytwarzając fale radiowe – które w przypadku YZ Ceti b wykryto na Ziemi. © Alice Ketterman/Narodowa Fundacja Nauki

Egzoplaneta YZ Ceti b może mieć pole magnetyczne

Villadsen opisuje technikę zastosowaną przez zespół do poszukiwań: „Szukamy planet, które są bardzo blisko swoich gwiazd i są podobne rozmiarami do Ziemi. Te planety są zbyt blisko swoich gwiazd, aby na nich żyć, ale dlatego, że są tak blisko , planeta jakby tryska przez wiązkę emitowanej materii.” gwiazdy.” Jeśli planeta przelatuje przez wystarczającą ilość materii gwiezdnej, „spraw, aby Stern emitował jasne fale radiowe” – kontynuuje Feldsen.

Radioteleskop słuchający wszechświata.  (Obraz ikony)
Radioteleskop słuchający wszechświata. (ikoniczny obraz) © imago / UIG

Czerwony karzeł YZ Cet i egzoplaneta YZ Ceti b idealnie pasują do tego podejścia: egzoplaneta znajduje się bardzo blisko swojej gwiazdy — jedno okrążenie jej zajmuje tylko dwa dni. Powstałe fale radiowe są tak potężne, że można je zaobserwować na Ziemi. Naukowcy wykorzystują je między innymi do mierzenia siły pola magnetycznego planety.

Zobaczyłem coś, czego nikt przede mną nie widział.

Kosmos: Poszukiwania potencjalnie nadających się do zamieszkania planet trwają

„Poszukiwanie potencjalnie nadających się do zamieszkania lub nadających się do zamieszkania światów w innych układach słonecznych zależy częściowo od tego, czy skaliste egzoplanety podobne do Ziemi rzeczywiście mają pola magnetyczne” — wyjaśnia Joe Pesci, dyrektor programowy National Radio Astronomy Observatory w National Science Foundation (NSF ). Kto prowadzi badania, jest częściowo finansowany. „Te badania nie tylko pokazują, że ta konkretna skalista egzoplaneta prawdopodobnie ma pole magnetyczne, ale także oferują obiecujący sposób na znalezienie więcej”.

Zespół badawczy jest przekonany, że YZ Ceti b jest jak dotąd najlepszym kandydatem na skalistą planetę z polem magnetycznym. „Ale myślę, że potrzeba wielu dalszych prac, zanim będzie można definitywnie potwierdzić fale radiowe emanujące z planety” – zauważa Vijadsen. Jej koleżanka Pineda z ufnością patrzy w przyszłość: „Wiele nowych systemów radiowych działa lub jest planowanych w przyszłości. Kiedy ustalimy, że tak się naprawdę dzieje, możemy zająć się tym bardziej systematycznie. Wciąż jesteśmy na samym początku”. (patka)

Ten artykuł został wygenerowany przy pomocy maszyn i przed publikacją został dokładnie sprawdzony przez redaktorkę Tanję Banner.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Kolejna zmiana w WhatsApp – znane są pierwsze szczegóły na temat nowej funkcjonalności

Published

on

Kolejna zmiana w WhatsApp – znane są pierwsze szczegóły na temat nowej funkcjonalności
  1. tz
  2. konsument

Naciska

WhatsApp usprawnia korzystanie z komputera PC dzięki nowej funkcjonalności. Usługa SMS zmienia swój interfejs użytkownika. Planowane zmiany w skrócie.

MONACHIUM – Użytkownicy WhatsApp wkrótce będą mogli skorzystać z ulepszonego działania na PC, ponieważ WhatsApp planuje zmianę mającą na celu usprawnienie korzystania z usługi na PC. Za pomocą nowych funkcji i zmodyfikowanego interfejsu użytkownika, które zostały ogłoszone na początku roku.

Przeglądarkowa wersja WhatsApp była jak dotąd nieco zagmatwana, ponieważ pierwotnie została opracowana dla smartfonów. Nowy pasek boczny ma teraz to zmienić i umożliwić szybszą nawigację. Wprowadzenie tego paska bocznego ma na celu ulepszenie interfejsu użytkownika WhatsApp Web, a tym samym znaczną poprawę łatwości użytkowania.

Nowa wersja beta WhatsApp 2.24.9.12 wprowadza wiele innowacji © Imago Images

WhatsApp Web: w ten sposób korzystasz z usługi SMS na swoim komputerze

Sieć WhatsApp Mogą z niego korzystać wszyscy posiadacze smartfonów, niezależnie od systemu operacyjnego. Aby korzystać z WhatsApp na komputerze w przeglądarce, nie potrzebujesz żadnego osobnego programu, wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

  1. Otwórz witrynę WhatsApp w przeglądarce.
  2. Zeskanuj wyświetlony kod QR za pomocą smartfona, wybierając pozycję menu „WhatsApp Web” w aplikacji WhatsApp.
  3. Przytrzymaj smartfon nad kodem QR, aż połączenie zostanie nawiązane.
  4. Możesz teraz używać WhatsApp na swoim komputerze i smartfonie oraz wysyłać wiadomości.

Co nowego w WhatsApp Web: kiedy pojawi się aktualizacja?

Oczekuje się, że ta innowacja zostanie szczególnie pozytywnie przyjęta przez użytkowników regularnie korzystających z WhatsApp w celach biznesowych, ponieważ umożliwia ona szybszy dostęp do ważnych funkcji.

the Aktualizacja WhatsApp 2.24.9.12 Głośno com.wabetaininfo Obecnie jest dostępna tylko dla beta testerów wersji na komputery stacjonarne, ale oczekuje się, że po fazie testowej będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Doświadczenie pokazuje, że można założyć, że nowy projekt zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom po fazie testów beta. (Funt syryjski)

Continue Reading

Tech

„Największy cud” – NASA ponownie łączy się z legendarną sondą kosmiczną „Voyager 1”.

Published

on

„Największy cud” – NASA ponownie łączy się z legendarną sondą kosmiczną „Voyager 1”.
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Ilustracja: Statek kosmiczny NASA Voyager w przestrzeni kosmicznej. © Imago/Biblioteka obrazów naukowych

Po miesiącach ciszy radiowej NASA odzyskała kontakt z sondą kosmiczną Voyager 1, ale problem nie został jeszcze całkowicie rozwiązany.

PASADENA – Sonda Voyager 1 jest rekordzistą jako najdalszy obiekt stworzony przez człowieka od Ziemi. Od kilku lat znajduje się w przestrzeni międzygwiezdnej, poza naszym zasięgiem Układ SłonecznyWysłał na Ziemię cenne dane naukowe do 14 listopada 2023 r. Jednak od tego dnia amerykańska agencja kosmiczna NASA Nie otrzymujesz już zrozumiałych danych z Voyagera 1.. Niepokojące jest to, że sonda kosmiczna jest ważnym narzędziem naukowym tylko dlatego, że znajduje się daleko od Ziemi.

Voyager 1 przez pięć miesięcy wysyłał niezrozumiałe sygnały

Od nieco ponad pięciu miesięcy problemy Voyagera 1 nękają zespół z Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA. Być może jednak obawy te teraz zniknęły. 20 kwietnia 2024 roku Voyager 1 po raz pierwszy wysłał sygnał z powrotem na Ziemię, który został zrozumiały dla zespołu Voyagera. Według NASA Po raz pierwszy od pięciu miesięcy udało się zweryfikować stan i stan statku kosmicznego.

Podróżnik 1
5 września 1977
24,3 miliarda kilometrów
22 godziny i 33 minuty
4 z 10
Jej identyczna siostrzana sonda, Voyager 2, została wystrzelona około dwa tygodnie temu
Źródło: NASA

Sonda kosmiczna Voyager 1 NASA wysyła wyraźny sygnał z powrotem na Ziemię

Jednak kilka miesięcy przed nadejściem tej pozytywnej wiadomości zespół desperacko próbował nakłonić Voyagera 1 do ponownego mówienia. Wyzwanie: Sonda kosmiczna jest zbyt daleko, aby ją odwiedzić i naprawić – w końcu między Ziemią a sondą wystrzeloną w 1977 r. jest obecnie ponad 24 miliardy kilometrów. Ma to również wpływ na próby naprawy: sygnał zabiera podróż między Ziemią a sondą kosmiczną zajmuje około 22 godzin i 33 minut, a podróż powrotna trwa tyle samo czasu.

READ  Wzmocnij Yaku Monkey w Super Monkey Ball Banana Mania

Zespół Voyagera musiał czekać około dwóch dni po każdej zmianie, aby wysłać statek kosmiczny w przestrzeń kosmiczną. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, czy zmiany się powiodły. 20 kwietnia w końcu nadszedł ten moment: zespołowi udało się zidentyfikować problem na Voyagerze 1 i znaleźć rozwiązanie. Według NASA przyczyną problemu był podsystem danych lotu (FDS), jeden z trzech komputerów znajdujących się na pokładzie statku kosmicznego.

Na pokładzie „Voyagera 1” znajduje się uszkodzony chip

Departament Obrony i Bezpieczeństwa jest odpowiedzialny za uzupełnianie danych naukowych i sytuacyjnych przed wysłaniem ich na Ziemię. Jednak część oprogramowania FDS była przechowywana na chipie, który okazał się wadliwy. To sprawia, że ​​przesyłane dane są nieczytelne. Ponieważ nie da się łatwo wymienić wadliwego chipa w kosmosie, zespół musiał wykazać się kreatywnością. Rozwiązanie: Kod programu, którego dotyczy problem, musi zostać zapisany w innym miejscu pamięci FDS.

18 kwietnia po raz pierwszy do Voyagera 1 wysłano polecenie przechowywania kodu pakującego dane systemowe statku kosmicznego w innym miejscu. Odpowiedź statku kosmicznego z 20 kwietnia pokazała, że ​​próba zakończyła się sukcesem, a Voyager 1 wysłał czytelną aktualizację statusu. Pozostałe części oprogramowania, którego dotyczy problem, zostaną przeniesione w ten sposób w ciągu najbliższych kilku tygodni. Voyager 1 wyśle ​​następnie czytelne dane naukowe z powrotem na Ziemię. Wielu badaczy już na to czeka.

Voyager 1 to legendarna sonda kosmiczna NASA

Sonda kosmiczna Voyager 1 należąca do NASA jest legendarna w zakresie podróży kosmicznych: odwiedziła kilka planet w drodze na krańce Układu Słonecznego i zapewniła badaniom mnóstwo danych. Między innymi wykonała także słynne zdjęcie „bladoniebieskiej kropki”, które ukazuje Ziemię jako małą bladoniebieską kropkę w bezkresie kosmosu.

Susan Dodd, szefowa projektu Voyager, wyraziła w lutym ostrożny optymizm: „Byłoby największym cudem, gdybyśmy go odzyskali. Jesteśmy dalecy od poddania się. Wygląda na to, że „największy cud” dzieje się właśnie teraz. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Tech

„Największy cud” – NASA ponownie łączy się z legendarną sondą kosmiczną „Voyager 1”.

Published

on

„Największy cud” – NASA ponownie łączy się z legendarną sondą kosmiczną „Voyager 1”.
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Ilustracja: Statek kosmiczny NASA Voyager w przestrzeni kosmicznej. © Imago/Biblioteka obrazów naukowych

Po miesiącach ciszy radiowej NASA odzyskała kontakt z sondą kosmiczną Voyager 1, ale problem nie został jeszcze całkowicie rozwiązany.

PASADENA – Sonda Voyager 1 jest rekordzistą jako najdalszy obiekt stworzony przez człowieka od Ziemi. Od kilku lat znajduje się w przestrzeni międzygwiezdnej, poza naszym zasięgiem Układ SłonecznyWysłał na Ziemię cenne dane naukowe do 14 listopada 2023 r. Jednak od tego dnia amerykańska agencja kosmiczna NASA Nie otrzymujesz już zrozumiałych danych z Voyagera 1.. Niepokojące jest to, że sonda kosmiczna jest ważnym narzędziem naukowym tylko dlatego, że znajduje się daleko od Ziemi.

Voyager 1 przez pięć miesięcy wysyłał niezrozumiałe sygnały

Od nieco ponad pięciu miesięcy problemy Voyagera 1 nękają zespół z Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA. Być może jednak obawy te teraz zniknęły. 20 kwietnia 2024 roku Voyager 1 po raz pierwszy wysłał sygnał z powrotem na Ziemię, który został zrozumiały dla zespołu Voyagera. Według NASA Po raz pierwszy od pięciu miesięcy udało się zweryfikować stan i stan statku kosmicznego.

Podróżnik 1
5 września 1977
24,3 miliarda kilometrów
22 godziny i 33 minuty
4 z 10
Jej identyczna siostrzana sonda, Voyager 2, została wystrzelona około dwa tygodnie temu
Źródło: NASA

Sonda kosmiczna Voyager 1 NASA wysyła wyraźny sygnał z powrotem na Ziemię

Jednak kilka miesięcy przed nadejściem tej pozytywnej wiadomości zespół desperacko próbował nakłonić Voyagera 1 do ponownego mówienia. Wyzwanie: Sonda kosmiczna jest zbyt daleko, aby ją odwiedzić i naprawić – w końcu między Ziemią a sondą wystrzeloną w 1977 r. jest obecnie ponad 24 miliardy kilometrów. Ma to również wpływ na próby naprawy: sygnał zabiera podróż między Ziemią a sondą kosmiczną zajmuje około 22 godzin i 33 minut, a podróż powrotna trwa tyle samo czasu.

READ  A Plague Tale: Requiem i Gotham Knights: zwiastuny nowych gier

Zespół Voyagera musiał czekać około dwóch dni po każdej zmianie, aby wysłać statek kosmiczny w przestrzeń kosmiczną. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, czy zmiany się powiodły. 20 kwietnia w końcu nadszedł ten moment: zespołowi udało się zidentyfikować problem na Voyagerze 1 i znaleźć rozwiązanie. Według NASA przyczyną problemu był podsystem danych lotu (FDS), jeden z trzech komputerów znajdujących się na pokładzie statku kosmicznego.

Na pokładzie „Voyagera 1” znajduje się uszkodzony chip

Departament Obrony i Bezpieczeństwa jest odpowiedzialny za uzupełnianie danych naukowych i sytuacyjnych przed wysłaniem ich na Ziemię. Jednak część oprogramowania FDS była przechowywana na chipie, który okazał się wadliwy. To sprawia, że ​​przesyłane dane są nieczytelne. Ponieważ nie da się łatwo wymienić wadliwego chipa w kosmosie, zespół musiał wykazać się kreatywnością. Rozwiązanie: Kod programu, którego dotyczy problem, musi zostać zapisany w innym miejscu pamięci FDS.

18 kwietnia po raz pierwszy do Voyagera 1 wysłano polecenie przechowywania kodu pakującego dane systemowe statku kosmicznego w innym miejscu. Odpowiedź statku kosmicznego z 20 kwietnia pokazała, że ​​próba zakończyła się sukcesem, a Voyager 1 wysłał czytelną aktualizację statusu. Pozostałe części oprogramowania, którego dotyczy problem, zostaną przeniesione w ten sposób w ciągu najbliższych kilku tygodni. Voyager 1 wyśle ​​następnie czytelne dane naukowe z powrotem na Ziemię. Wielu badaczy już na to czeka.

Voyager 1 to legendarna sonda kosmiczna NASA

Sonda kosmiczna Voyager 1 należąca do NASA jest legendarna w zakresie podróży kosmicznych: odwiedziła kilka planet w drodze na krańce Układu Słonecznego i zapewniła badaniom mnóstwo danych. Między innymi wykonała także słynne zdjęcie „bladoniebieskiej kropki”, które ukazuje Ziemię jako małą bladoniebieską kropkę w bezkresie kosmosu.

Susan Dodd, szefowa projektu Voyager, wyraziła w lutym ostrożny optymizm: „Byłoby największym cudem, gdybyśmy go odzyskali. Jesteśmy dalecy od poddania się. Wygląda na to, że „największy cud” dzieje się właśnie teraz. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Trending