Connect with us

Tech

Microsoft nazywa swój nowy Surface Copilot Plus PC – co to oznacza?

Published

on

Microsoft nazywa swój nowy Surface Copilot Plus PC – co to oznacza?

W ostatnich latach Microsoft dość niedbale traktował swoje urządzenia Surface. Nowe procesory, nieco lepsze wyświetlacze i więcej pamięci. Ale to nie wystarczyło, aby wyprzedzić Apple’a Macbookami i chipami M. Firma chce to zmienić dzięki nowym komputerom Copilot Plus. Nowa kategoria urządzeń obejmuje nie tylko nasze własne urządzenia Surface, takie jak nowy Surface Pro i Surface Laptop – partnerzy tacy jak Acer, Asus, Dell i Samsung również wprowadzają na rynek własne modele. Co czyni go tak wyjątkowym?

Skoncentruj się na szybkości i wytrzymałości

W jednym Wpis na blogu Microsoft podkreśla nową architekturę systemu, która łączy w sobie wydajność procesora, jednostki graficznej i jednostki przetwarzania neuronowego (NPU). W połączeniu z małymi i dużymi modelami językowymi (ten ostatni z chmury Azure) komputery Copilot Plus mają podobno działać do 20 razy szybciej i do 100 razy wydajniej oraz zapewniać około 22 godzin odtwarzania wideo lub 15 godzin przeglądania stron internetowych. Na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się zbyt ekscytujące, ale Microsoft mówi także o „najszybszych” komputerach z systemem Windows.

Jednak firma wykorzystuje urządzenia 2 w 1 ze zintegrowaną grafiką jako wartości porównawcze wydajności. Jeśli chodzi o czas pracy, firma wprowadza na rynek nowy, najwyższej klasy model laptopa z energochłonną kartą graficzną Geforce 4080. Dlatego też do informacji należy początkowo podchodzić z ostrożnością.

Nowe funkcje AI dla systemu Windows

Kolejną ważną kwestią dotyczącą komputerów Copilot Plus jest nacisk na sztuczną inteligencję – oczywiście dotyczy to przede wszystkim samego Copilota, który nosi jego nazwę, a to również korzysta z nowej funkcji sprzętowej, ponieważ wszystkie komputery Plus są wyposażone w nowy przycisk Copilot, z które możesz Aktywować przycisk. asystent. Microsoft ogłasza również, że w nadchodzących tygodniach Copilot zapewni dostęp do nowego modelu OpenAI GPT-4o. Oczywiście nie zabraknie także szeroko omawianego czatu głosowego.

Urządzenia są również w stanie lokalnie uruchamiać małe modele językowe. Ponieważ nie ma transferu do chmury, modele te zapewniają szybsze wyniki – i nie powinno być problemów z ochroną danych. Korzystają z tego aplikacje takie jak Zdjęcia lub Microsoft Paint. W przyszłości Paint Cocreator umożliwi tworzenie i edycję obrazów „w czasie zbliżonym do rzeczywistego” za pomocą wprowadzania tekstu. Możliwe będzie także tworzenie i edytowanie zdjęć w aplikacji Zdjęcia. Ponadto Microsoft wskazuje na funkcjonalność AI innego oprogramowania, w tym oprogramowania do edycji zdjęć, takiego jak Photoshop, Lightroom i Express, lub oprogramowania do edycji, takiego jak DaVinci Resolve Studio lub Djay Pro.

Firma Microsoft tłumaczy teraz zawartość w dowolnym miejscu i czasie, ale tylko na język angielski. (Zdjęcie: Microsoft)

Inne funkcje AI obejmują ulepszone tłumaczenie na żywo, które pozwala dodawać angielskie napisy do dowolnego formatu audio, nawet w trybie offline. Wprowadzono także nowe efekty Windows Studio do wideokonferencji, w tym trzy nowe filtry kreatywne i funkcję, która sprawia, że ​​osoba przed kamerą pozostaje w kontakcie wzrokowym z osobą, z którą rozmawia, nawet jeśli aktualnie coś czyta .

Dzięki funkcji przywołania urządzenia Copilot Plus mają także funkcję przypominania. Funkcja Microsoftu ma na celu rejestrowanie dokładnie tego, kiedy robisz to, co chcesz, a następnie pozwala cofnąć się w czasie. Pomoże Ci to znaleźć dokładnie taki e-mail, jakiego szukasz. Funkcja działa lokalnie na urządzeniu. Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz wykluczyć programy z wycofania.

Zrzut ekranu przedstawiający nową funkcję przywracania w systemie Windows.

Kiedy było co i gdzie? Dzięki nowej funkcji przywracania firmy Microsoft możesz szybciej znajdować pliki. (Zdjęcie: Microsoft)

Wady procesorów ARM

Za obiecany wzrost wydajności i skupienie się na sztucznej inteligencji odpowiadają w dużej mierze dwa procesory zastosowane w komputerach Copilot Plus. Zarówno Snapdragon X Elite, jak i Snapdragon X Plus pochodzą od Qualcomm. Obydwa są chipami ARM. Samo to nie jest nowością. Microsoft, ale także Samsung i Xiaomi, już wcześniej oferowały urządzenia z systemem Windows z takimi procesorami. Problem zawsze polegał na tym, że wiele klasycznych programów x86 nie było dostosowanych do procesora ARM. Ze względu na złożoną symulację obiecane korzyści ponownie zostają utracone. Do tego Sam Microsoft wskazuje na ograniczenia.

Strona przeglądu laptopa Microsoft Surface.

Lepiej mieć ARM, niż mieć biedny: nowy Surface Laptop Microsoftu powinien działać długo i szybko. (Zdjęcie: Microsoft)

Microsoft obiecuje poprawę w przyszłości. Popularne aplikacje, takie jak Word, Excel, Chrome, Spotify, Zoom i WhatsApp, działają natywnie na procesorach ARM. Ogólnie rzecz biorąc, większość aplikacji, z którymi użytkownicy spędzają czas na swoich komputerach, jest już kompatybilna z ARM. Prawda jest taka, że ​​nad powszechnie używanym narzędziem komunikacyjnym Slack wciąż trwają prace. Przecież nowy emulator Prism ma zapewnić lepsze działanie oprogramowania x86 na sprzęcie ARM. Czas pokaże jednak, na ile będzie to skuteczne.

READ  ESA publikuje pierwsze zdjęcia z misji Euclid – „wiele galaktyk nigdy wcześniej nie widzianych”

Ponieważ gry wymagające dużej ilości grafiki (poza rozwiązaniami w chmurze) prawdopodobnie nie będą działać na sprzęcie Copilot Plus, Microsoft ogłasza dodatkowe modele z procesorami AMD i Intel. Nie ma jednak określonej daty pokazu.

Jeśli chcesz teraz kupić komputery Copilot Plus, potrzebujesz niezbędnej reszty. Według Microsoftu ceny urządzeń zaczynają się od 999 dolarów. Oznacza to, że są co najmniej tańsze od konkurentów Apple, ale też nie są przenośne.

Prawie skończone!

Aby dokończyć rejestrację, kliknij link w wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat newslettera? Dowiedz się więcej już teraz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Published

on

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Microsoft chce zmienić architekturę aktualizacji systemu Windows wraz z wydaniem systemu Windows 11 24H2 i Server 2025 i oferuje w tym celu zbiorcze aktualizacje punktów kontrolnych. Jak pokazuje artykuł społeczności technicznej, aktualizacje Checkpointa powinny pojawiać się „regularnie” — Microsoft nie byłby bardziej szczegółowy, ale można oczywiście założyć, że zajmie to kilka miesięcy. Tymczasowe miesięczne aktualizacje pojawiają się jako rodzaj przyrostowych pakietów delta, które wymieniają tylko treść, która uległa zmianie od ostatniego zbiorczego punktu kontrolnego.

reklama

Ideą tego jest zirytowanie sieci, komputera, a przede wszystkim użytkowników, instalowaniem co kilka miesięcy stosunkowo grubych pakietów zbiorczych. Pozostałe aktualizacje są dostępne w mniejszych pakietach, które – miejmy nadzieję – pobierają i instalują szybciej. w Zaangażowanie społeczności technologicznej Microsoft zauważa również, że zbiorcze punkty kontrolne prawdopodobnie zbiegną się w czasie z wydaniem aktualizacji funkcjonalności w przyszłości — przynajmniej pod warunkiem, że nie będą to pełne aktualizacje na miejscu, ale raczej jako zwykła aktualizacja zbiorcza oprócz tzw. zwany pakietem aktywacyjnym.

Nowa architektura aktualizacji nie powinna niczego zmieniać ani dla administratorów, ani dla użytkowników. Ale jest jeden wyjątek. Firma Microsoft wskazuje, że przyszłe aktualizacje pobierane z katalogu aktualizacji będą składać się z kilku pakietów: wszystkich punktów kontrolnych wydanych wcześniej dla danej wersji systemu Windows oraz innego pakietu zbiorczego zawierającego wszystkie poprawki uwzględnione od ostatniego punktu kontrolnego. Powinna istnieć możliwość instalowania pakietów jeden po drugim przy użyciu istniejących narzędzi do zarządzania.

W przeszłości Microsoft kilkakrotnie eksperymentował z technologią instalacji i pobierania. Od systemu Windows 11 usługa Windows Update najpierw sprawdza, które składniki aktualizacji zbiorczej powinny już zostać pobrane. Microsoftowi udało się zmniejszyć rozmiar pobierania, ale całość powoduje pewne obciążenie obliczeniowe, aby określić, które komponenty są potrzebne do aktualizacji – i jeszcze dłuższy czas trwania aktualizacji.

READ  Kup Xiaomi Pad 5: zamów tablet w przedsprzedaży i oszczędź 100 €



(jss)

Continue Reading

Tech

Oficjalnie potwierdzone: to Google Pixel 9 Pro Fold

Published

on

Dzięki nowemu zwiastunowi Google robi dziś szum wokół Pixela 9 Pro Fold.

Po ujawnieniu projektu Pixela 9 Pro Google potwierdził teraz także nazwę nowego składanego modelu.

„Poczuj nowy sposób rozwoju” z Gemini

Google po raz kolejny wykorzystuje AI Gemini w obecnym zwiastunie do napisania listu pożegnalnego do starego telefonu komórkowego. Krótki film pokazuje, jak Pixel 9 Pro Fold przechodzi od pozycji pionowej do rozłożonego, a następnie składa się na tył. Google promuje smartfon jako „składany telefon zaprojektowany na erę Gemini”.

Składany Google Pixel 9 Pro

Google Pixel 9 Pro Fold: znana jest już nazwa nowego telefonu komórkowego od Google. Google

Oprócz zwiastuna Google udostępniło zdjęcie tyłu Pixela 9 Pro Fold. Wygląd wyraźnie odbiega od wyglądu pierwszego Pixela Folda, który był już znany z poprzednich przecieków informacji.

Jednak decyzja o nazwaniu go „Pixel 9 Pro Fold” budzi spekulacje. Dlaczego Google zdecydowało się nie używać prostszego tytułu „Pixel Fold 2”?

READ  Deck13 Spotlight: Michael Hoss jest nowym dyrektorem ds. produktu
Continue Reading

Tech

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

Published

on

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

„Sztuczna inteligencja potrzebuje bezpiecznych ram i standardów aplikacji, które nadążą za szybkim rozwojem” – twierdzi Google. Aby sprostać tym wyzwaniom, ma zostać utworzona nowa organizacja: Koalicja na rzecz bezpiecznej sztucznej inteligencji (CoSAI), która została powołana w czwartek. Oprócz Google członkami założycielami są Amazon, Anthropic, Chainguard, Cisco, Cohere, GenLab, IBM, Intel, Microsoft, NVIDIA, OpenAI, PayPal i Wiz. (Wiz to start-up zajmujący się bezpieczeństwem IT, którego przejęciem jest zainteresowany Google).

reklama

Najwyższa Komisja Kontroli i Kontroli Finansowej Chciałbyś współpracować z nauką, innymi organizacjami i ogólnie branżą IT i początkowo kierować trzema grupami roboczymi: zabezpieczyć łańcuch dostaw AI (bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania dla systemów AI), przygotować bezpieczeństwo IT na zmieniające się scenariusze zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji, a także do zarządzania bezpieczeństwem sztucznej inteligencji.

Ta druga grupa powinna np. opracować system definicji, aby ludzie w branży mniej o sobie mówili. Lista zadań do wykonania obejmuje także listy kontrolne i ustandaryzowane systemy oceny służące do oceny gotowości na problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach AI, zarządzania nimi i monitorowania ich oraz raportowania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Aby wzmocnić bezpieczeństwo IT w walce z atakami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, druga grupa robocza CoSAI stworzy ramy, które pomogą obrońcom IT zdecydować, czy zainwestować w środki łagodzące. Pierwsza grupa robocza opracuje instrukcje w oparciu o doświadczenia z wykorzystaniem klasycznego oprogramowania. Przewodniki te mają pomóc Ci dowiedzieć się, jak wygląda dana sztuczna inteligencja (pochodzenie i utworzenie) oraz w jaki sposób może ona wchodzić w interakcje z ofertami stron trzecich w celu wnioskowania o zagrożeniach.

Inne inicjatywy CoSAI Jesienią Google rozszerzył swój program nagród za błędy o produkty AI, aby zachęcić strony trzecie do badania luk w zabezpieczeniach AI. W czerwcu poprzedniego roku firma danych Bezpieczny framework dla sztucznej inteligencji Opublikowano we współpracy z partnerami z branży Dobrowolne zobowiązania dotyczące sztucznej inteligencji opublikowany.

READ  ESA publikuje pierwsze zdjęcia z misji Euclid – „wiele galaktyk nigdy wcześniej nie widzianych”

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji, zewnętrzny kwestionariusz (Opinary GmbH) zostanie przesłany tutaj.

Zawsze przesyłaj ankiety


(S)

Continue Reading

Trending