Connect with us

Tech

Dlatego też niektóre produkty na Amazon wyświetlają komunikaty o błędach ChatGPT

Published

on

Dlatego też niektóre produkty na Amazon wyświetlają komunikaty o błędach ChatGPT

ChatGPT jest używany w handlu elektronicznym w wielu środowiskach do różnych zadań. Między innymi generatywna sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana do opisywania towarów w oparciu o bota programowego i zazwyczaj współpracuje z listami funkcji i bazami danych od operatorów marek i sprzedawców detalicznych.

W szczególności na Amazon Marketplace znajdują się listy produktów, które zawierają komunikaty o błędach w nazwach produktów lub w ich opisach, np. te, które pojawiają się podczas generowania skryptów ChatGPT. W przypadku Amazona, ale z pewnością także innych platform, z których można korzystać w dużej mierze automatycznie, istnieje obecnie wiele wykryć o nazwach typu „Przykro mi, ale nie mogę spełnić tej prośby, ponieważ jest to sprzeczne z polityką użytkowania OpenAI” i być może także w innych systemach. Języki.

Te paznokcie mają śmieszne nazwy. (zrzut ekranu t3n/Amazon)

Wygląda na to, że sam Amazon ma już ekipę sprzątającą, która szybko wyjaśnia sytuację, gdy takie sytuacje się zdarzają. Przynajmniej w przeszłości mogliśmy zrozumieć, że listy produktów nigdy nie istniały zbyt długo. Ogólnie rzecz biorąc, można je dość łatwo znaleźć, wyszukując termin „konflikt z polityką użytkowania OpenAI”.Ryzykowna gra: Istnieje ryzyko dodatkowych kosztów i zamknięcia konta

Jednak dla kupujących i sprzedających wszystko to niesie ze sobą szereg innych zagrożeń. Z jednej strony, w zależności od stosunku umownego, za takie nieprawidłowe umieszczenie mogą pojawić się koszty, z drugiej strony Amazon może nie być tym zainteresowany, przynajmniej jeśli będzie się to powtarzać – a sprawcy, o których mowa, mogą stanowić zagrożenie tymczasowego zawieszenia konta lub innych przepisów, które oczywiście podlegają regulaminowi wewnętrznemu i ogólnym warunkom obowiązującym na platformach. Firma znana jest z podejmowania szybkich i zrównoważonych działań, szczególnie wśród swoich agentów.

Kolejnym ryzykiem jest to, że błędy pojawią się nie tylko w nazwie czy opisie, ale także w dostępności towaru lub – co gorsza – w cenie. Handlowcy, którzy często odrzucają lub zamieszczają nieprawidłowe oferty, mogą przynajmniej zmniejszyć swoją widoczność.

READ  Od dawna znane ciało niebieskie zachowuje się dziwnie – czy asteroida to kometa?

Chociaż zaobserwowaliśmy to zjawisko przede wszystkim na Amazon Marketplace, istnieją inne sytuacje, które również ujawniają użycie ChatGPT – na przykład w recenzjach i ocenach klientów, w Google, niektórych platformach cateringowych i hotelowych, sieci społecznościowej X oraz na eBay i Etsy. Jest to zatem problem kompleksowy, którym operatorzy tych portali i platform zajmą się w najbliższej przyszłości (lub już teraz).

W przypadku prawie wszystkich głównych platform zautomatyzowanie sortowania powinno być tylko kwestią czasu — powyższa terminologia i inne cechy powinny pozwolić na to, aby stało się to bardzo szybko i sprawnie przy zastosowaniu odpowiednich procedur. Jednak sytuacja może wkrótce stać się bardziej skomplikowana, jeśli za pośrednictwem sklepu GPT zostaną utworzone nowe instalacje z dużą liczbą GPT i aplikacji, co z kolei zaleje wspomniane platformy internetowe komunikatami o błędach.

Prawie skończone!

Aby dokończyć rejestrację, kliknij link w wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat newslettera? Dowiedz się więcej już teraz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Published

on

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Kiedy Apple wprowadziło niedawno nowego Macbooka Air z chipem M3, prawdziwą niespodzianką nie był sam chipset M3. Co ciekawe, nowa generacja obsługuje dwa zewnętrzne ekrany, a nie tylko jeden. Posiadacze droższego Macbooka Pro z chipem M3 (test) zapewne będą się zastanawiać, czy oni też mają taką opcję.


Apple potwierdzone Magazyn 9to5Mac Teraz modele Pro są również aktualizowane za pomocą aktualizacji oprogramowania. Można wówczas wykorzystać dwa panele zewnętrzne, jak w nowym 13- i 15-calowym Macbooku Air. Generalnie jest jednak pewien haczyk. Można połączyć dwa panele o rozdzielczości 5K i częstotliwości obrazu 60 Hz. Jednak w tym celu klienci muszą zamknąć wbudowany wyświetlacz Macbooka.

Łącznie maksymalnie dwa ekrany

W praktyce M3 może nadal sterować maksymalnie dwoma panelami. Możliwa jest dowolna kombinacja wyświetlaczy zewnętrznych i wbudowanych. Jest to nadal zaleta w produktywnym środowisku pracy, ponieważ większe wyświetlacze mogą wyświetlać więcej okien obok siebie, bez sprawiania wrażenia, że ​​czcionki i elementy obrazu są zbyt małe. Monitory zewnętrzne można również regulować w wygodniejszy sposób. Jest to bardzo ważne na dłuższą metę w przypadku pracy biurowej.

Firma Apple nie ogłosiła jeszcze, kiedy klienci otrzymają aktualizację dla swojego MacBooka Pro M3. Być może zostanie on wydany w nadchodzących tygodniach. Rodzi się również pytanie: czy ta funkcja jest możliwa również w przypadku Macbooka Air z chipem M2? W końcu urządzenie nadal jest oferowane przez Apple jako tania alternatywa. W przyszłości klienci mogą być zaskoczeni, jeśli ich nowo zakupione M2 obsługuje tylko jedną kartę zewnętrzną.

READ  Nowa technologia do 60 000 kolorów


Continue Reading

Tech

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Published

on

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Emulator Switch Yuzu spowodował między innymi, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało pirackie ponad milion razy, dlatego Nintendo złożyło pozew. Teraz okazuje się, że trwa już ugoda na kwotę miliona dolarów.

Emulator Switch Yuzu został pierwotnie wydany w 2018 roku, kilka miesięcy po premierze samego Nintendo Switch, a oprogramowanie umożliwiło granie w gry Switcha na komputerach stacjonarnych lub smartfonach – w tym hitowy hit The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Nintendo niedawno rozpoczęło spór prawny przeciwko twórcom Yuzu z powodu ponad miliona ataków hakerskich na samo Tears of the Kingdom przy użyciu Yuzu – nie wspominając już o innych tytułach na Switcha i wynikających z tego szkodach. To, co początkowo wydawało się czasochłonnym i długotrwałym procesem prawnym, teraz okazało się szybkim rozwiązaniem.

Mówi się, że pozew przeciwko twórcom Yuzu został już rozstrzygnięty, ponieważ osiągnęli ugodę z Nintendo. Zapewnia to Nintendo odszkodowanie w wysokości 2,4 miliona dolarów oraz stały nakaz sądowy, dzięki czemu emulator Yuzu należy już do przeszłości. Dalsza dystrybucja Emulatora, a także marketing lub wzmianki w mediach społecznościowych są surowo zabronione. Z nazwy domeny też warto zrezygnować.

Nintendo i twórcy Yuzu for Tropic Haze złożyli do sądu dokumenty ugodowe po tym, jak Nintendo potępiło naruszenie praw autorskich, obejście zabezpieczeń Switcha i sprzedaż takich technologii obchodzenia. Aby osiągnięte obecnie porozumienie mogło ostatecznie zakończyć postępowanie, nadal konieczna jest zgoda sędziego.

Japończycy podkreślają w ten sposób swoją reputację podmiotu walczącego z naruszeniami ich praw własności intelektualnej. W przeszłości podejmowano już różne działania w tym zakresie, m.in. przeciwko witrynom pirackim, takim jak RomUnivers, któremu również nakazano zapłacić ponad 2 mln dolarów odszkodowania. Haker Switcha, Gary Bowser, został ukarany mandatem za sprzedaż hacków na Switcha. Jego wyrok już wygasł, ale nadal jest winien Nintendo 10 milionów dolarów odszkodowania.

READ  Od dawna znane ciało niebieskie zachowuje się dziwnie – czy asteroida to kometa?
The Legend of Zelda – dlatego Tears of the Kingdom jest na każdym Switchu!

Powiemy Ci, dlaczego teraz jest idealny moment, aby zacząć grać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Continue Reading

Tech

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

Published

on

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

„2% zapotrzebowania energetycznego sieci ciepłowniczej pokrywamy biogazem, a w przyszłości podwoimy ten udział” – wyjaśnia Christian Dornak, dyrektor ds. strategii w Stadtwerke Jena Netze.

Tutaj również zastosowany zostanie elektrolizer: „Chcemy wtłoczyć wytwarzany tu zielony wodór do fermentora, a następnie wykorzystać go poprzez bioretrofitację za pomocą CO2”.2 Oraz wodór, który dodatkowo będzie produkował zielony metan.” Podwoiłoby to wydajność biogazowni.

Biogaz ma przyszłość w Turyngii

„Biogaz odgrywa w Turyngii dużą rolę ze względu na nasz krajobraz” – wyjaśnia Jana Liebe, dyrektor generalna sieci energii odnawialnej w Turyngii (ThEEN). W sumie działają 273 biogazownie. „Nasi uczestnicy sieci znajdują rozwiązania zwiększające wykorzystanie tego biogazu, aby można go było wprowadzać do sieci gazowych lub sieci ciepłowniczych”.

Sieć Energii Odnawialnej Turyngii to sieć jurysdykcyjna, której członkiem jest również Stadtwerke Jena. „Prawo klimatyczne dało nam możliwość wyjścia poza nasze linie dostaw, ponieważ istnieją wymogi umożliwiające postęp w zakresie dekarbonizacji” – mówi Dornak. „Łączymy wiedzę i wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem”.

„Wszędzie będzie mieszanka technologii”.

Stało się jasne, że nie ma złotego standardu, który zapewniłby neutralność klimatyczną dostaw ciepła: „Wszędzie będzie stosowana mieszanka technologii, a my wywodzimy się z systemu opartego w 100% na gaz ziemny i, co do zasady, cztery do pięciu zastosowane zostaną technologie.” Wykorzystaj to w przyszłości.”

W podcaście dowiesz się, jak przebiega transformacja cieplna w Jenie i jaka jest misja komunikacyjna ThEEN.

Nasz podcast o wymianie ciepła

Cały pierwszy sezon „In Focus” poświęcony jest tematowi ciepła. Aby nie przegapić żadnego odcinka Zasubskrybuj „In Focus” w swojej aplikacji do podcastów. (BFA)

READ  Od dawna znane ciało niebieskie zachowuje się dziwnie – czy asteroida to kometa?
Continue Reading

Trending