Connect with us

sport

Ostatnia trzecia część wyścigu po wielu godzinach jazdy samochodem bezpieczeństwa

Published

on

Ostatnia trzecia część wyścigu po wielu godzinach jazdy samochodem bezpieczeństwa

(Motorsport-Total.com) – Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024, który rozpoczął się w sobotnie popołudnie (16:00), na torze powróciło wyścigowe tempo po dwóch fazach samochodu bezpieczeństwa, które trwały łącznie prawie sześć godzin . Tuż po 8:00 w niedzielę rano przebyto nieco ponad 16 godzin, czyli nieco ponad dwie trzecie przebytego dystansu.

W niedzielny poranek Buemi/Hartley/Hirakawa prowadzą w Le Mans

Po tym, jak boisko w klasie Hypercar na pierwszym etapie zostało zniszczone z powodu deszczu i wynikających z niego (błędnych) decyzji, w nocy zostało ono ponownie zjednoczone przez dwa długie odcinki z udziałem samochodów bezpieczeństwa.

Pierwszy etap z udziałem samochodu bezpieczeństwa był krótszym z dwóch etapów. Opuścił wyścig o siódmej godzinie i wytrzymał półtorej godziny. Przyczyną była kolizja, która zakończyła się brutalnym wypadkiem. Z jednej strony AF-Corse-Ferrari #83 (Kubica/Schwarzman/Ye) dzielił się szczególnie z Robertem Kubicą za kierownicą, który był wówczas na czele, a z drugiej strony BMW #15 ( D. Vanthor/ Marcello/Whitman) z Driesem Vanthorem w kokpicie.

Lider zespołu AF Corse Ferrari został po tym incydencie ukarany

Miejsce wypadku było po drugim zakręcie na prostej Hunaudieres, a więc tuż przed zakrętem w Mulsanne. Podczas okrążenia przez krótki czas obok siebie jechały trzy samochody.

Kubica, który chciał wyprzedzić skrajnie prawą stronę, zderzył się środkiem z Vanthoor BMW. Kontakt zmienił kierunek jazdy samochodu M Hybrid V8 tak, że 26-letni Belg nie miał szans uniknąć uderzenia w barierkę po lewej stronie toru.

Vanthoor został zbadany w centrum medycznym toru i uciekł bez obrażeń. Kubica otrzymał 30-sekundową karę, którą należało potraktować jako karę za zatrzymanie się i ruszanie. Więc kul nie ma.

39-letni były kierowca Formuły 1 z Polski dzieli kokpit żółtego AF Corse Ferrari m.in. z solenizantem Yifei Ye. Chińczyk miał 23 lata, kiedy zaczął się ścigać w sobotę, a obecnie ma 24 lata i urodził się 16 czerwca 2000 roku.

READ  BVB i Niklas napełniają dzbanek! Czy w transporcie będzie duży hałas? | Sporty

Dobry etap dla samochodu bezpieczeństwa na cztery godziny rano

Pierwsza faza samochodu bezpieczeństwa trwała półtorej godziny, ponieważ w miejscu zderzenia BMW z samochodem konieczna była naprawa barierki.

Druga faza wyścigu dotycząca samochodu bezpieczeństwa miała miejsce, gdy na krótko przed półmetkiem wyścigu na tor Circuit de la Sarthe spadł ulewny deszcz. Aby zapobiec poważnym wypadkom przy słabej widoczności, kierownictwo wyścigu natychmiast wysłało na tor samochód(y) bezpieczeństwa. Trwało to tak przez około cztery i pół godziny.

W Le Mans trzy samochody bezpieczeństwa (A, B i C) powoli prowadzą stawkę po torze o długości 13,6 km, zanim po uporządkowaniu pola w końcu utrzymają tempo wyścigowe. Ponieważ jednak druga faza samochodu bezpieczeństwa trwała tak długo, zapasy paliwa dla trzech samochodów bezpieczeństwa zostały poważnie zmniejszone. Wysłano czwarty samochód bezpieczeństwa (D), który zastąpił samochód, który musiał wjechać do boksów w celu zatankowania.

Toyota prowadzi Porsche i Ferrari w ostatniej trzeciej części wyścigu

W klasie Hypercar, która w sobotę na starcie liczyła 23 samochody, po nieco ponad 16 godzinach jedenaście samochodów nadal znajdowało się na prowadzeniu okrążenia. Obydwa to Toyoty, oba to fabryczne Ferrari, wszystkie trzy fabryczne Porsche, dwa to Cadillaki, oba Ferrari należące do AF Corse to Jotta Porsche.

W wyścigu prowadzi obecnie Toyota z numerem 8 (Buemi/Hartley/Hirakawa), za nią plasują się Porsche z numerem 6 (Easter/Lotterer/L. Vanthoor) i Ferrari z numerem 50 (Foco/Molina/Nielsen).


ZDJĘCIA: WEC 2024: 24-godzinny wyścig Le Mans


W klasie LMP2 AF-Corse-Oreca nr 183 (Perrodo/Barnicoat/Varrone) prowadzi przed United-Autosports-Oreca nr 22 (Jarvis/Garg/Siegel) i Vector-Oreca nr 10 (Cullen). /bilet /richalmi). Sześć z 16 samochodów w klasie, która wystartowała, było na pierwszym okrążeniu.

W klasie LMGT3, która po raz pierwszy wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, po 16 godzinach prowadzi Manthey-Porsche z numerem 92 (Malychen/Sturm/Pacheler), a za nim plasuje się Manthey-Porsche z numerem 91 (Sahin/ Scheuring/Lietz) i McLaren nr 95 United Autosports (Kaygel/Bennu/Sato). Podobnie jak w klasie Hypercar, w klasie LMGT3 jedenaście z dwudziestu trzech samochodów, które wystartowały, nadal pozostawało na prowadzeniu okrążenia.

READ  Na żywo w Fotograf | Dominic Thiem, Alexander Zverev i Carlos Alcaraz rozpoczynają French Open

Schodzi Valentino Rossi, Mick Schumacher i spółka.

Do tej pory wyeliminowano osiem z 62 samochodów biorących udział w 24-godzinnym wyścigu, w tym samochody debiutantów Le Mans Valentino Rossiego i Micka Schumachera. Jednak wycofanie samochodu z wyścigu nie było winą Rossiego ani Schumachera.

W klasie Hypercar BMW nr 15 (D. Vanthoor/Marciello/Wittmann) uległo na początku wieczoru wypadkowi spowodowanemu przez kierowcę AF Corse Ferrari Roberta Kubicę. Alpine straciło oba samochody (start z numerem 36 w Lapierre/Schumacher/Faxvier i start z numerem 35 w Schatten/Habsburg/Melisse) wkrótce po zmroku z powodu uszkodzenia silnika. Oznacza to, że debiut Micka Schumachera w Le Mans zakończył się po sześciu godzinach.

Samochód APR-Oreca #45 (Kurtz/Braun/Catsburg) nie startował już w klasie LMP2, ponieważ lewe tylne koło uniezależniło się na krótko przed półmetkiem i nie było możliwości zwrócenia samochodu do boksów jako „trike” . Duqueine-Oreca nr 30 (Simmenauer/Allen/Falb) zepsuł się w ciągu nocy z powodu awarii silnika. Proton-Oreca nr 9 (Red/Capietto/Viscaal) również był wyłączony z wyścigu na dłuższy okres z powodu problemów technicznych.

W kategorii LMGT3 wyścig nr 46 WRT-BMW (Al Harthy/Rossi/Martin) zakończył się nocnym wypadkiem Ahmeda Al Harthy’ego w rejonie Dunlop Arch.

Samo zderzenie nie nastąpiło na maksymalnej prędkości, jednak spowodowało uszkodzenie chłodnicy, co oznaczało koniec BMW M4. Trio wraz z gwiazdą Valentino Rossim debiutującym w Le Mans miało już wcześniej dobre wyniki, będąc przez wiele godzin w pierwszej trójce w swojej klasie, a czasami nawet na przodzie.

Ferrari nr 54 AF Corse (Flohr/Castellacci/Rigon) wycofało się z wyścigu z powodu wczesnego hamowania na torze Dunlop Chicane w sobotę. Po przejechaniu zaledwie 30 okrążeń srebrne Ferrari 296 z numerem startowym 54 było pierwszym z ośmiu samochodów wyeliminowanych dotychczas z 92. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Published

on

Dlaczego męskiej drużyny DFB nie ma w Paryżu?

Po Mistrzostwach Europy nie będzie dla nich igrzysk olimpijskich: Jamal Musiala (z lewej) i Florian Wirtz (z prawej) nie mogą wystartować w Igrzyskach Olimpijskich 2024.Zdjęcie: IMAGO Images / Revierfoto

Igrzyska Olimpijskie 2024

Jana Schultza

Piłka nożna jest uważana za najpopularniejszy sport na świecie, dlatego od ponad wieku znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. W pierwszych edycjach międzynarodowego porównania odbywały się zawody pokazowe, a od 1908 roku piłka nożna oficjalnie stała się sportem olimpijskim.

Początkowo w zawodach mogli brać udział wyłącznie mężczyźni, ale od 1996 roku regularnie organizowany jest turniej olimpijski kobiet. Reprezentacje kobiet i mężczyzn po raz ósmy będą walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

Patrząc na harmonogram, rzucają się w oczy dwie rzeczy: turnieje piłki nożnej rozpoczynają się przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich. Pierwsze mecze mężczyzn rozpoczną się 24 lipca, a mecze kobiet następnego dnia.

Olympia 2024: słaba grupa zawodników wśród mężczyzn – brak drużyny DFB

Warto również zauważyć, że chociaż prawie wszystkie główne kraje są przeznaczone dla kobiet, liczba uczestników w przypadku mężczyzn jest znacznie mniejsza. Tylko trzy kraje z pierwszej dziesiątki światowych rankingów FIFA wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich 2024.

Z niemieckiego punktu widzenia brak zawodników DFB jest szczególnie zauważalny. Ale dlaczego właściwie Niemcy nie biorą udziału w olimpijskim turnieju piłki nożnej? Jest na to krótka i długa odpowiedź. Krótka odpowiedź: nie masz kwalifikacji.

Jednak po długiej odpowiedzi szybko staje się jasne, że od trenera reprezentacji narodowej Juliana Nagelsmanna i jego poprzednika Hansiego Flicka nie zależy, czy zawodnicy DFB będą reprezentowani na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r. Joachim Loew również jest w tej kwestii niewinny sprawa.

READ  Mistrzostwa Świata w Szkieletach: Grother i Nessie rywalizują o metal szlachetny

Posłuchaj tutaj zwiastuna nowego podcastu Watsona „Toni Kroos – The Underrated One” – oczywiście możesz go także bezpośrednio zasubskrybować:

Bo w przeciwieństwie do kobiet kadra narodowa seniorów nie startuje w rozgrywkach męskich. Zamiast tego drużyny selekcyjne do lat 23 dryfują na olimpijskim turnieju piłki nożnejktóre może zostać wzmocnione przez maksymalnie trzech graczy urodzonych przed 1 stycznia 2001 roku.

Olympia 2024: Niemieckiej drużynie FA nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Europy do lat 21

W rezultacie w kwalifikacjach rywalizowały reprezentacje USA. W zależności od konfederacji były to drużyny U20, U21 lub U23. Kwalifikacje odbywały się częściowo poprzez nasze własne turnieje, ale częściowo także poprzez turnieje kontynentalne. Dla UEFA kluczowe były Mistrzostwa Europy do lat 21 w 2023 roku.

Podczas tego turnieju wszystkie trzy dostępne miejsca w UEFA – wraz z Francją gospodarzy – zostały przyznane drużynom, które osiągnęły najlepsze wyniki.

Chociaż jest to tylko częściowo prawda. Anglia została mistrzem Europy do lat 21, ale nie jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zamiast tego Anglicy rywalizują w ramach Wielkiej Brytanii i dlatego nie byli w stanie zakwalifikować się do Mistrzostw Europy do lat 21.

Ostatecznie mogły świętować Hiszpania, Ukraina i Izrael. Szczególnie dwa ostatnie kraje sprawiły prawdziwą niespodziankę i rozegrały niespodziewanie mocny turniej. W drodze do półfinału Izraelczycy pozostawili w tyle m.in. niemiecką drużynę FA. Niemcy odpadli z dołu grupy, za Anglią i Czechami.

Nils Petersen (Niemcy) po prawej stronie jest rozczarowany nieudanym rzutem karnym.  Bramkarz Weverton (Brazylia) kibicuje lewemu obrońcy.  GES/ Olympia 2016/ Piłka nożna: Brazylia - Niemcy, 21 sierpnia 2016 Olimpiada 2016: F...

Nils Petersen (z prawej) przegrał z Brazylią w rzutach karnych w finale igrzysk olimpijskich w 2016 roku.Zdjęcie: GES-Sportfoto / Marvin Ibo Gungor

Do gry zakwalifikowali się Wirtz i Musiala

Gdyby reprezentacja Niemiec zakwalifikowała się, trener U-21 Antonio Di Salvo mógłby polegać na kilku wybitnych nazwiskach. Florian Wirtz i Jamal Musiala, dwaj najcenniejsi zawodowi gracze Bundesligi, mogli grać ze względu na swój wiek. Nominowani mogli być także inni młodzi ludzie, jak Aleksandar Pavlovic, Maximilian Pierre, Malik Thiaw, Brajan Gruda czy Angelo Stiller.

READ  Taśma na żywo Formuły 1: Norris żałuje niektórych komentarzy Verstappena

Ze względu na trudny proces kwalifikacyjny Niemcy do tej pory tylko dziesięciokrotnie wzięli udział w olimpijskim turnieju piłkarskim. Dla porównania: mężczyźni Niemieckiego Związku Piłki Nożnej dwukrotnie uczestniczyli w rundach finałowych Pucharu Świata.

Niemcy nie zdobyli jeszcze złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. Jednak w 2016 roku byli bardzo blisko tytułu: Niemcy przegrali w finale dopiero w rzutach karnych z gospodarzami, Brazylią. Nils Petersen był wówczas przynajmniej królem strzelców.

Continue Reading

sport

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników | hessenschau.de

Published

on

Ansgar Knauf z Eintracht Frankfurt: Mając 22 lata, jest już jednym z najdłużej grających zawodników |  hessenschau.de

Ansgar Knauf nie może się doczekać długich przygotowań do sezonu w Eintrachcie. W Stanach Zjednoczonych opowiada o swojej ulubionej pozycji i mistrzostwach Europy. Jest jedna rzecz, którą on i zespół na pewno chcą naprawić w przyszłym sezonie.

Wkład audio

Mój głos

00:29 minut

Knauf: Długie przygotowania dobrze nam robią


Knauf świętuje swoją bramkę przeciwko Lipskowi.

Koniec wkładu audio

Ansgar Knauf gra we Frankfurcie Eintracht od zimy 2022 roku. Oznacza to, że 22-latek, choć może wydawać się dziwny, należy już prawie do przeszłości. Po kilku odejściach i dołączeniach w ostatnich sezonach Knauf jest jednym z niewielu pozostałych mistrzów Pucharu Europy. „Wraz z czasem gry wiąże się z większą odpowiedzialnością. Znam klub i fanów. Wielu zawodników dołączyło w tym okresie” – powiedział we wtorek podczas tournée medialnego po pierwszej sesji treningowej Eintrachtu w Stanach Zjednoczonych.

Nie ma wątpliwości, że niemiecki zawodnik ma ogromny potencjał, ale jego występy zmieniały się szczególnie w zeszłym sezonie. Był symbolem całego zespołu. Jednym z powodów jest brak mechanizmu w zespole, ale także w samym Knaufie, a ważne było, że we wtorek zapytano go o jego dokładne stanowisko. To było uzasadnione pytanie, Knauf czasami gra na lewej stronie, czasem na prawej stronie, czasem jako zawodnik kolei, czasem jako zawodnik przypięty do punktu.

Ulubiona pozycja jest po prawej stronie

Powiedział: „Gram głównie na skrzydle i tak też będzie w przyszłym sezonie. Wolę grać po prawej stronie”. W zasadzie zmienność jest zaletą, ale Naufowi, a także wielu jego kolegom z drużyny, takim jak debiutantka Dina Epembe, przydatne będzie znalezienie odpowiedniego zastosowania. „Mamy dłuższy okres przygotowawczy, aby znaleźć idealną sytuację dla wszystkich” – mówi. A także po to, aby skład Eintrachtu nie stał się stałą rozdzielnią.

Jednakże długi czas przygotowań sprzyja koordynowaniu działań zespołu między sobą. „W ubiegłym roku mieliśmy niewiele czasu, aby przygotować się na stosunkowo duże zakłócenia” – wspomina. Sam Knauf wykorzystał długą przerwę na oderwanie się od piłki nożnej, ale na Mistrzostwach Europy i meczu Niemiec ze Szwajcarią na Waldstadion we Frankfurcie ponownie zasiadł przed telewizorem.

Więcej informacji

Ci gracze wciąż byli w pobliżu, gdy zdobywali Puchar Europy

Kevina Trappa
Jensa Grahla
Tota
Timothy’ego Chandlera
Ansgara Knaufa

Koniec z dodatkowymi informacjami

Knauf chce mniej remisów

On sam był kiedyś uważany za obiecujący talent, zwłaszcza w niemieckiej drużynie seniorów. Przynajmniej jest stałym zawodnikiem drużyny U21. Chociaż trener Antonio Di Salvo w zeszłym roku publicznie skarżył się, że Knauf „ma pole do poprawy”, jeśli chodzi o kontrapressing. W każdym razie liczby za ostatni sezon 2023/24 wyglądają dobrze: Knauf strzelił siedem goli i dodał trzy gole w 31 meczach. Jednak wie też, że kryje się za tym coś więcej – zarówno dla Eintrachtu, jak i dla niego samego.

„W zeszłym sezonie brakowało nam ostatnich momentów, precyzji, czyli liczby uzyskanych remisów” – powiedział Knauf z USA. Ilu ich było ostatecznie? 14! „Nie chcemy, żeby to się powtórzyło” – podkreśla.

READ  Taśma na żywo Formuły 1: Norris żałuje niektórych komentarzy Verstappena
Continue Reading

sport

VFB Stuttgart | VfB w Japonii

Published

on

VFB Stuttgart |  VfB w Japonii

W czwartek VfB rozpoczyna tygodniową podróż do Japonii w 2024 roku. Do 1 sierpnia VfB zakończy dwa mecze testowe oraz rozbudowany program kulturalny, sportowy i budujący wizerunek w Japonii w ramach trzeciej edycji oficjalnej edycji. Trasa ligi niemieckiej w Japonii.


W ramach letnich przygotowań do sezonu 2024/2025 VfB Stuttgart po raz pierwszy od 1996 roku udaje się do Japonii. Od czwartku 25 lipca do czwartku 1 sierpnia VfB zakończy trzecią edycję „Official Bundesliga Tour of Japan”, który zmierzy się z Atakanem Karazorem i Angelo Stillerem oraz ich partnerami do Osaki, Kioto i Hiroszimy.

Kioto, tradycyjne i historyczne miasto kulturalne w Japonii, jest miejscem pierwszego meczu testowego. W drugim meczu testowym VfB będzie miało zaszczyt być pierwszą międzynarodową drużyną, która zagra na nowym stadionie Edion Peace Wing pod hasłem „Peace” i będzie współpracować z Sanfrecce Hiroshima w wielu innych działaniach pozameczowych. Jako ważny ośrodek handlowy i gospodarczy, Osaka wyraźnie kontrastuje z dwoma pozostałymi lokalizacjami. Liczące 2,7 miliona mieszkańców, trzecie co do wielkości miasto w Japonii po Tokio i Jokohamie, jest także ważnym centrum finansowym Japonii.

Wycieczkę po Japonii wspierają ekskluzywni partnerzy VfB, Mercedes (lub Mercedes Me Store Osaka) i Porsche Japan (lub ASO Porsche w Kioto), a także partnerzy VfB Club Kärcher i Advantest.

Przypis VfB

Do grupy podróżniczej VfB należy około 70 osób. W jej skład wchodzą licencjonowani zawodnicy, sztab trenerski, personel, zarząd, legendy, pracownicy VfB, sponsorzy, partnerzy, usługodawcy i maskotka VfB Fritzle.

Proces i lokalizacje

Rankiem w czwartek 25 lipca grupa podróżnicza VfB wyruszyła do Monachium. Ekipa VfB jest podzielona na różne regularne loty, które od południa wylatują do Osaki w Japonii. Stamtąd udajemy się do pierwszego ośrodka szkoleniowego w Kioto. 29 lipca delegacja VFB przeniosła się do Hiroszimy.

READ  Nowa motywacja dla Hamiltona poprzez zmianę Ferrari?

VfB weźmie udział w publicznym treningu w Kioto i Hiroszimie w dniach 27–31 lipca, aby przedstawić się japońskim kibicom i ukończy szeroko zakrojony program wsparcia we współpracy z partnerami Bundesligi i VfB. Koncentrujemy się tutaj na działaniach fanów, mediach, kulturze i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Przetestuj przeciwników i stadiony

W ramach wyjazdu do Japonii VFB rozegra dwa mecze testowe. 28 lipca VFB odwiedzi Kyoto Sanga FC z najwyższej klasy rozgrywkowej Japonii, począwszy od godziny 19:00 (czasu lokalnego i 12:00 czasu niemieckiego). Stadion Sanga firmy Kyocera, który został otwarty w 2020 roku, znajduje się w Kamioka (prefektura Kioto). Może pomieścić 21 600 widzów. Cztery dni później, jakieś 340 kilometrów dalej, Canastat zmierzy się z Sanfrecce Hiroshima, piątym w tabeli poprzedniego sezonu J-League. Od 18:30 (czasu lokalnego, 11:30 czasu niemieckiego) piłka zacznie się na stadionie Sanfrecce, Ideon Peace Pavilion w Hiroszimie, który może pomieścić 28 529 widzów.

W Stuttgarcie trwają również przygotowania zespołu zajmującego się konserwacją sprzętu VfB. „Koszulki są gotowe, sprzęt podłączony. Teraz dochodzimy do szczegółów” – mówi Michael Mosch, dyrektor Grupy VFB. „Na obóz szkoleniowy spakowaliśmy około 60 pudeł o wadze od 1,8 do 2 ton.” : „Nie, spośród nas, które odwiedziły już Japonię, zdecydowanie nie możemy się doczekać poznania tego kraju i jego kultury. „Jesteśmy dobrze przygotowani i razem możemy tego dokonać”.


Ikona telewizji Vfb


Informacje o fanach

W Japonii obowiązuje japoński czas standardowy (JST). W Japonii nie ma zmiany czasu z czasu zimowego na czas letni. Różnica czasu między Japonią a Niemcami wynosi obecnie siedem godzin. VfB spodziewa się, że w okresie podróży w Osace, Kioto i Hiroszimie temperatury w środku lata osiągną 35 stopni. Oprócz ogólnych sesji treningowych kibice VfB w Japonii mają okazję nawiązać więź ze swoimi gwiazdami podczas wieczoru dla fanów.

READ  BVB i Niklas napełniają dzbanek! Czy w transporcie będzie duży hałas? | Sporty

Trasa po Japonii będzie także dostępna na platformie kolekcji cyfrowych Kolekcje.vfb.de Towarzyszy. Używając kart kolekcjonerskich Fritzle, Cacau i Guido Buchwald w ograniczonym japońskim stylu oraz podczas kilku rund konkursów tematycznych związanych z kulturą japońską (piłka nożna), fani VfB mogą zdobyć więcej wrażeń i produktów ze świata VfB.

Z Japonii do Canastat

Profesjonalistom VfB w Japonii będą także towarzyszyć byli wielcy biało-czerwoni, zwłaszcza honorowy kapitan Guido Buchwald, który przez sześć lat działał w Japonii jako zawodnik, trener i dyrektor sportowy (w latach 1994–1998 i 2003–2007). ). oraz ambasador marki VfB Kakao, który grał w Cerezo Osaka od 2014 do 2015 roku.

Ponadto kilku japońskich zawodników nosiło już sukienkę z pierścionkiem w Cannstadt: Hiroki Ito, Wataru Endo, Shinji Okazaki, Takuma Asano, Genki Haraguchi, Gotoku Sakai i Hajime Hosugai. Anrie Chase, Rinto Hanashiro i Yuka Hirano są obecnie aktywni w VfB.

Tapeta Japan Tour 2024

Japonia to jeden z pięciu międzynarodowych rynków docelowych VFB Stuttgart, na którym klub i partnerzy, tacy jak Mercedes-Benz, Porsche i Karcher, mają sieć, która rozwijała się przez dziesięciolecia. VfB od dawna jest również zaangażowane w Japonii jako budowniczy mostów między kulturami w piłce nożnej i ambasador sportu w Badenii-Wirtembergii. Dużą rolę odgrywa tu działalność Youth Performance Centre w Japonii, Szkoły Piłkarskiej VfB oraz dodatkowe kursy szkoleniowe dla japońskich trenerów.Continue Reading

Trending