Connect with us

entertainment

„Zielone granice”: Czy ten film zadecyduje o wyborach w Polsce?

Published

on

„Zielone granice”: Czy ten film zadecyduje o wyborach w Polsce?

nr 39 –

Film fabularny „Zielona granica” przedstawia sytuację uchodźców na granicy z Białorusią. Władze w Warszawie w czasie kampanii wyborczej prowadzą agresywną kampanię przeciwko reżyserce Agnieszce Holland – zawierającą niewypowiedziane porównania z nazistami.

Brutalność za milczącą zgodą Unii Europejskiej: scena z filmu „Zielona granica”.
Nadal: film o Trigonie

„Ojcze nasz w niebie, święć się imię Twoje…” Dwie Polki odmawiają tę modlitwę w scenie z „Zielonej granicy”, gdy zostają zatrzymane na granicy z Białorusią — bo jedna z nich jest osobą kolorową, graniczną Strażnik prosi ją, żeby powiedziała coś po polsku. Urzędnik poszukuje uchodźców wzdłuż około 400-kilometrowej granicy między Polską a Białorusią.

Obie kobiety również szukają uchodźców, ale mają odwrotny cel: chcą pomóc. Pracują na zasadzie wolontariatu w nieformalnej, ale profesjonalnej organizacji Grupa Granica (Grupa Graniczna), która zapewnia uchodźcom żywność, odzież i pierwszą pomoc medyczną, a także zapewnia pomoc prawną przy ich wnioskach o ochronę międzynarodową. Jednak, jak pokazuje film, żądanie zapewnienia im prawa do rozpatrzenia wniosków o ochronę pozostaje w przypadku większości uchodźców teoretyczne. Rzeczywistość jest brutalna i polega na brutalnych wypychaniach polskich urzędników za białoruską granicę.

Grupa Granica już istnieje. Te i inne organizacje mogły w ciągu ostatnich dwóch lat ocalić dziesiątki istnień ludzkich i ochronić znacznie więcej osób przed co najmniej najbardziej brutalnymi formami represji. „Kiedy uchodźcy są odbierani po polskiej stronie, część z nich jest przewożona do obozów recepcyjnych i sprawdzana jest ich dokumentacja” – mówi Kalina Czarnog z Okaleny (Rescue), polskiej organizacji opiekującej się uchodźcami. „Ale inni są aresztowani w lasach i deportowani bez przesłuchania i bez przyjęcia ich wniosku o ochronę międzynarodową”. Obejmuje to małoletnich bez opieki, kobiety w ciąży i osoby chore. „Przez ostatnie dwa lata nic się w tym podejściu nie zmieniło” – mówi Czwarnoj. Film „Zielona granica” realistycznie pokazuje, jak brutalna potrafi być czasem straż graniczna.

READ  Arkusz kalendarza 2023: 11 sierpnia - Kultura i czas wolny

Podżeganie z góry

Rządząca PiS nie chce dokumentowania tych wydarzeń. W ostatnich tygodniach rząd i media powiązane z państwem rozpoczęły ostrą kampanię przeciwko filmowi i 74-letniemu reżyserowi. Żydowscy dziadkowie Agnieszki Holland ze strony ojca zginęli kiedyś w getcie warszawskim. Nie przeszkodziło to jednak pełniącemu obowiązki ministra sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro porównać jej film do „propagandy nazistowskiej”. Ze swojej strony lider PiS Jarosław Kaczyński określił „zieloną granicę” jako „haniebną, obrzydliwą i obrzydliwą”. Kaczyński twierdzi, że każdy, kto nie potępia filmu, „jest po jasnej stronie: jest to strona skrajnie antypolska”. W dniu premiery filmu, 22 września, rząd zorganizował „cykl wsparcia” dla funkcjonariuszy Straży Granicznej na Podlasiu.

Agnieszka Holland, reżyser
Agnieszka Holland, reżyser

Niedawno, w 2018 r., podobne emocje w kraju wywołał film fabularny „Klara”, poruszający problematykę wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce. Teraz jednak sytuacja stała się bardziej niestabilna: wybory parlamentarne zaplanowano na 15 października, a PiSowi trudno jest jeszcze polegać na niezależnej większości. Ponieważ – jak wynika z sondaży – obietnice społeczne i polityczne nie powiodły się, skupiają się teraz wyłącznie na kwestii migracji, ucieczki i strachu.

Sedno sprawy: film Hollande’a mógłby pomóc PiS. Z jednej strony PiS w ostatnich latach systematycznie podsycał obawy antyimigranckie. Z drugiej strony film wiernie ukazuje brutalne i dobrze udokumentowane ataki polskich władz, a także nieludzkie działania Białorusi. Jednak w „Zielonej granicy” nigdzie nie widać funkcjonariuszy granicznych zachowujących się w miarę humanitarnie, co w rzeczywistości sprawia, że ​​film jest nieco bezbronny. Dlatego też Straż Graniczna ostro go potępiła i odniosła się do akcji ratowniczej: „Od początku presji migracyjnej Straż Graniczna przeprowadziła 23 trudne akcje ratownicze, w których z narażeniem zdrowia i życia uratowała prawie 80 migrantów. ”

Z kolei Agnieszka Holland niedawno znalazła się w kraju pod ochroną osobistą w związku z podżeganiem przeciwko jej filmowi i osobie. Hollande powiedział, że władze stanowe nie prowadziły powszechnej kampanii nienawiści wobec filmu i jego twórców. „Przekroczyli ostateczną granicę, pokazując swoje prawdziwe oblicze bez żadnej maski”. Nie chce, aby krytyka prezentowana w „Zielonych granicach” była skierowana wyłącznie pod adresem Polski. Film często sugeruje, że PiS działa za milczącą zgodą UE.

READ  Felix Lobrecht zszokowany groźbą Putina: „Zawsze można szantażować”

Ma to wpływ na cały świat

Na początku września ubiegłego roku film „Zielone granice” zdobył wiele nagród na Festiwalu Filmowym w Wenecji, w tym Nagrodę Specjalną Jury. Hollande powiedział wówczas: „Kilka dni temu pojawiły się doniesienia o masowych ostrzałach saudyjskich funkcjonariuszy straży granicznej do etiopskich uchodźców. „Gdyby problem migracji uchodźców dotknął tylko Polski, byłaby to rzecz straszna, ale byłby to po prostu wypadek cywilizacyjny”. Ale tak nie jest, ma to wpływ na cały świat. „Obawiam się, że zamiast dziwnego płotu na polskiej granicy ustawią karabiny maszynowe, które zmiażdżą wszystko, co się do płotu zbliży. „Obawiam się, że łodzie na Morzu Śródziemnym nie zostaną zignorowane przez straż graniczną i Frontex, tak jak kilka tygodni temu były u wybrzeży Grecji, ale zostaną zbombardowane”.

Jednak w Polsce film wielu osobom, zarówno tym udzielającym pomocy, jak i mieszkańcom pogranicza, przywołuje wspomnienia II wojny światowej. W tym czasie wielu Polaków ukrywało uciekających Żydów, inni zaś ich denuncjowali. Wielu ukrywających się nauczyło katolickich modlitw i zwyczajów, aby nie zostać zdemaskowanym podczas najazdów. Kiedy dwaj pomocnicy na „zielonej granicy” z coraz większym nasileniem odmawiają Modlitwę Pańską, funkcjonariusz Straży Granicznej nie może już tego znieść i krzyczy, aby natychmiast opuścili teren – spotyka się z podwójnymi standardami, które nie ograniczają się tylko do Polski.

Zielone granice można zobaczyć jako zapowiedź na Festiwalu Filmowym w Zurychu, zobacz godziny seansów www.zff.com. Oczekuje się, że wejdzie do kin wiosną 2024 roku.

Festiwal Filmowy w Zurychu
:

Z dala od dywanu

Na Festiwalu Filmowym w Zurychu (ZFF) film Green Borders będzie pokazywany jako przedpremierowo w bocznej części Border Lines, we współpracy z Amnesty International. Nawet jeśli bilety na wszystkie trzy seanse są już prawie wyprzedane, nie ma za bardzo czego przegapić, gdyż w przyszłym roku film Agnieszki Holland będzie nadal regularnie wyświetlany w szwajcarskich kinach.

Ujmując to nieco przesadnie starym dowcipem o innym festiwalu: w Locarno widzowie mogą zobaczyć filmy, na które nie byłoby trudno pójść do kina przez cały rok; ZFF to miejsce, w którym ludzie oglądają filmy za dodatkową opłatą, które i tak trafią do kin później.

Jeśli chcesz zignorować te wszystkie bzdury, lepiej przeszukaj ZFF w poszukiwaniu filmów, których w najbliższym czasie nie będziesz miał okazji zobaczyć. Na przykład nagradzany już na różnych festiwalach dokument Agnii Galdanovej „Queendom” o performerce z rosyjskiej prowincji, która jako królowa w Moskwie całym ciałem protestuje przeciwko nastrojom antygejowskim. W czasach Władimira Putina. Albo „Cerrar los ojos” Victora Eresa, niemal zapomnianego mistrza hiszpańskiego kina. W swoim pierwszym od ponad trzydziestu lat filmie fabularnym bada sprawę zniknięcia aktora.

Nieco zaskoczenia wywołał fakt, że 83-latek nie został zaproszony do rywalizacji w Cannes. Ulubiony przez krytyków film można teraz zobaczyć w bocznej sekcji ZFF.

Floriana Kellera

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Zadzwoń na policję pod numer 110: Osoby podróżujące za granicę | Film w rbb

Published

on

Zadzwoń na policję pod numer 110: Osoby podróżujące za granicę |  Film w rbb

Szefowa detektywów Olga Lenski prowadzi dochodzenie w sprawie szefa detektywów Adama Raczka z niemiecko-polskiej grupy śledczej na pograniczu niedaleko Frankfurtu nad Odrą. Obaj są niemieckimi funkcjonariuszami policji i należą do mieszanego zespołu. Podobnie szef policji Newman, który podobnie jak Olga Lensky przeprowadził się do nowego miejsca pracy.

Podczas kontroli drogowej w Polsce z samochodu, w którym leżał ciężko ranny mężczyzna, ucieka mężczyzna. Lensky nie zastanawia się dwa razy i zabiera mężczyznę do szpitala. Na pomoc jest jednak za późno: tej nocy student Tomasz Nowak umiera z powodu odniesionych obrażeń. Raczek, którego wcześniej wezwano z wakacji, wspiera swojego nowego kolegę, ponieważ znajomość języka polskiego Lenskiego pozostaje mierna.

Lensky i Rashik podejrzewają kierowcę samochodu Ramzana Dimajewa. Ale on milczy na temat zbrodni, podobnie jak jego żona Sazette. Jaki jest związek ofiary z czeczeńskim ubiegającym się o azyl Dimaevem? Ani Marta Nowak, matka zmarłego, ani jego siostra Elżbieta Nowak nie zauważyły ​​żadnych zmian w Tomaszu. Dopiero niedawno był w pełni pochłonięty studiami i pracą licencjacką.

Dalsze śledztwo doprowadziło Lenskiego i Raczka do klubu bokserskiego prawnika Tobiasa Vogla. Tomasz Nowak trenuje tu od młodości. Vogel twierdzi jednak, że ledwo znał Tomasza. Ale dlaczego kancelaria prawna Vogel’s co miesiąc przekazuje pieniądze studentowi – i dlaczego?

Policja dzwoni pod numer 110: Osoby podróżujące za granicę
Film telewizyjny Niemcy 2015

Inspektor detektyw Olga Lensky (Maria Simone)
Detektyw Inspektor Adam Raczek (Lukas Gregorovich)
Inspektor Karol Pawlak (Robert Gonera)
Szef policji Wolfgang Neumann (Fritz Roth)
Edita Wiśniewski (Katarina Bielina)
Wiktor Krull (Klaudiusz Kaufman)
lekarz. Marian Kamiński (Tomek Nowicki)
Tobias Vogel (Christoph Loesser)
Hans Vogel (Manfred Zapatka)
Elżbieta Nowak (Barbara Wysocka)
Ramazan Dimajew (Pogromca Yigit)
Sazit Demaev (Neelam Farooq) i inni

Muzyka: Dirk Dresselhaus
Kamera: Matthias Fleischer
Pisarze: Claudia Boysen, Uwe Wilhelm i Jakob Zimnicki
Reżyseria: Jakub Zimnicki

Continue Reading

entertainment

Taylor Swift w Hamburgu: Świętuj 50 000 Swiftów pomimo deszczu | NDR.de – Kultura – Muzyka

Published

on

Taylor Swift w Hamburgu: Świętuj 50 000 Swiftów pomimo deszczu |  NDR.de – Kultura – Muzyka

Stan na: 24 lipca 2024 r. o godzinie 00:01

We wtorek Taylor Swift wystąpiła w ramach swojej trasy „Eras Tour” przed 50 000 widzów na Volksparkstadion. Pierwsi kibice pojawili się na stadionie już wczesnym rankiem. Nawet deszcz nie zepsuł dobrego nastroju. Dziś gra drugi koncert w Hamburgu.

Pierwsze jerzyki były na miejscu o 2:30 w nocy we wtorek rano. Fani od miesięcy nie mogli się doczekać koncertów na Volksparkstadion i odpowiednio się do nich przygotowywali. Bransoletki przyjaźni są wymieniane i szykowany jest krzykliwy strój na pokaz, który trwa trzy i pół godziny wieczorem. Nina Swifty, kupiła bilety na koncert rok temu. „Płakałam, kiedy dostałam bilety” – powiedziała. Nina powiedziała, że ​​słowa Taylor Swift mają dla niej szczególne znaczenie, ponieważ potrafi utożsamić się z uczuciami, które opisuje w nich piosenkarka.

Fani w Hamburgu pochodzą z USA, Kanady, Danii, Finlandii, Hiszpanii i innych krajów. „Przyjechałem z Madrytu i obudziłem się wcześnie, żeby móc ją zobaczyć naprawdę blisko” – Alex zachwycała się Taylor Swift. We wtorek o ósmej rano otworzyły się kolejki do części przyjęć ogólnych, gdzie miał dobrą pozycję. Jak Swifties wytrzymuje tak długo w ciągu dnia? „Isoud pije jak biegacze” – powiedziała Lillian z uśmiechem. Już o 5 rano była na podwórku z matą do spania. Jedna lub dwie osoby próbowały się zdrzemnąć przez cały dzień, aż do zameldowania o 16:00.

Numer wentylatora na odwrocie dłoni wskazuje miejsce w kolejce

Dla Swifties nie było walki o miejsce na liście oczekujących. Kiedy fani wymyślili własny system i zorganizowali się w zależności od tego, jak wcześnie Swifties byli na Volksparkstadion, przydzielono im numer, który zapisali na wierzchu dłoni. Ponieważ pierwsi fani powinni w końcu zająć jedno z pierwszych miejsc w kolejce. Dwóch kibiców, Hannah i Lynn, również było na boisku we wtorek wczesnym rankiem. „Byliśmy tam o wpół do piątej i jesteśmy teraz 32. i 33. w kolejce. Mamy już ustalone miejsca. Pojedziemy do hotelu, przygotujemy się i wrócimy na miejsce”.

READ  Kotka Janice umiera na raka w wieku 31 lat: zaczęło się od guza na szyi | rozrywka

W zamian oboje przynosili jedzenie innym jerzykom, których tu spotkali. W porze lunchu pracownicy rozdawali kibicom na stadionie butelki z wodą, ale jak to zwykle bywa w Hamburgu, od czasu do czasu musieli także założyć odzież przeciwdeszczową na błyszczącą odzież. Ponieważ pogoda w Hamburgu staje się niekomfortowa dla oczekujących jerzyków. Chwilami padał deszcz, miejscami przechodziły ulewne deszcze i burze. Ale: „Przedstawienia o deszczu są niemal kultowe. Taylor jest w szczególnie dobrym nastroju, kiedy pada” – powiedziała młoda kobieta przy wejściu. Powiedzieli, że ona i jej przyjaciółka chciały tego wieczoru dużo tańczyć i świetnie się bawić.

Więcej informacji

Podobnie jak wczoraj Taylor Swift wystąpi dzisiaj w ramach swojej trasy „Eras Tour” przed 50 000 fanów na Volksparkstadion. więcej

Hotel Four Seasons: Fani ich nie widzieli

Młoda dziewczyna stoi z kilkoma innymi osobami przed hotelem Four Seasons w Hamburgu.  © Katarina Priuth / NDR Zdjęcie: Katarina Priuth / NDR

Ava z Teksasu w USA przyjechała, aby obejrzeć swój pierwszy koncert Taylor Swift. Gwiazda nie pojawiła się jednak jeszcze przed Hotelem Four Seasons.

Taylor Swift przebywa w apartamencie prezydenckim w hotelu Four Seasons. We wtorek przed hotelem stało czasami około 300 osób, mając nadzieję, że chociaż na chwilę zostaną rozpoznane. Jest jednak prawdopodobne, że 34-letnia piosenkarka po przybyciu na miejsce potajemnie i po cichu wjechała przez podziemny parking. Prawdopodobnie opuściła hotel w ten sam sposób. Fani mogli przynajmniej rzucić okiem na zespół około godziny 12:00. Wśród fanów przed hotelem była Ava z Teksasu (USA). Jest w Niemczech na swoim pierwszym koncercie Taylor Swift – w Europie bilety są znacznie tańsze.

Jak duże jest „szybkie trzęsienie ziemi”?

Uniwersytet w Hamburgu zmierzył efekty sejsmiczne amerykańskiej gwiazdy muzyki za pomocą prawie 19 000 czujników – i jednego Transmisja na żywo Udostępnione. Na poprzednich koncertach 34-letniej piosenkarki popowej zauważono, że podłoga się trzęsła, gdy jej fani skakali i tańczyli. Trzęsienie ziemi o sile 2,3 w skali Richtera nawiedziło Seattle.

READ  Felix Lobrecht zszokowany groźbą Putina: „Zawsze można szantażować”

Więcej informacji

Reporter Tristan Duck jest w studiu i relacjonuje atmosferę przed Volkspark Arena, gdzie odbywa się koncert Taylor Swift.  © Zrzut ekranu

3 minuty

Nawet deszcz nie przeszkodził młodym kibicom w pielgrzymce na stadion Volkspark. Na miejscu jest reporter Tristan Duck. 3 minuty

Reporter Kaczor Tristan ©zrzut ekranu

1 minuta

Reporter Tristan Dack relacjonuje na żywo z anteny w Hamburg Arena, gdzie wystąpi gwiazda muzyki pop Taylor Swift. 1 minuta

Korespondentka NDR Anna Mundt © Zrzut ekranu

2 minuty

Jakie nastroje wśród Swifties? Czy kibice już szturmowali Volksparkstadion? Na miejscu mieszka reporterka Anna Mundt. 2 minuty

Anne Sawyer © Katarina Priuth Zdjęcie: Katarina Priuth

6 minut

Oczekuje się, że na koncertach Taylor Swift w Jego Wysokości będzie uczestniczyć 80 000 fanów. Pisarka Anne Sawyer nie jest zaskoczona, jeśli wiele osób bez biletu wraca ponownie. 6 minut

Zdjęcie: kulturoznawczyni Christine Loetscher © Ayse Yavas

8 minut

Profesor Christine Loetscher z Uniwersytetu w Zurychu twierdzi, że amerykańska piosenkarka wnosi na powierzchnię kultury popularnej coś, co wcześniej było wyśmiewane. 8 minut

Na jednym nadgarstku zawiązuje się domowe bransoletki z koralików z literami przedstawiającymi tytuły piosenek Taylor Swift.  © Zrzut ekranu

2 minuty

Ikona popu wystąpi w Hamburgu w dniach 23-24 lipca. Jej fani są pełni niecierpliwości i już pracują nad projektowaniem swoich strojów. 2 minuty

Taylor Swift na scenie w Dublinie © photo Alliance / empics |  Zdjęcia Liama ​​McBurneya: Liam McBurney

Taylor Swift przyjedzie do Hamburga. Musisz być wyposażony w wiedzę partyjną. Czy wiesz, jaki jest szczęśliwy numer międzynarodowej gwiazdy? więcej

Młoda kobieta w gorsecie z kryształkami i długich włosach śpiewa w galerii na scenie, na ekranie LED wyświetlają się kolorowe szaliki i różowe chmurki (Taylor Swift występuje we Włoszech) © Claudio Furlan///LaPresse/AP +++ dpa- Bildfunk Photo: Klaudio Furlan

Co sprawia, że ​​muzyka 34-letniego Amerykanina jest tak wyjątkowa? Eksperci muzyczni Peter Urban i Oki Bandesen rozmawiali o tym w podcaście NDR Urban Pop. więcej

Taylor Swift na scenie podczas koncertu w Chicago w 2023 r. © Picture Alliance/Abaca Zdjęcie: TNS/ABACA

W swojej książce Look What You Made Us Do Anne Sawyer pisze o piosenkarce Taylor Swift, ruchu feministycznym i jej statusie fanki. więcej

Taylor Swift stojąca na scenie.  © Zrzut ekranu

2 minuty

Taylor Swift to nie tylko gwiazda, ale także czynnik ekonomiczny: na obu koncertach uczestniczy ponad 100 000 fanów. 2 minuty

Karykatura Taylor Swift © Ocke Bandixen

58 minut

Taylor Swift to obecna gwiazda popu. Peter Urban poleca jej teksty poetyckie na lekcje języka angielskiego. 58 minut

Ten temat w programie:

NDR 90,3 | Magazyn Kulturalny | 23 lipca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Sylvia Woolney: Teraz Jeremy Pascal Woolney opowiada o dramacie rodzinnym | rozrywka

Published

on

Sylvia Woolney: Teraz Jeremy Pascal Woolney opowiada o dramacie rodzinnym |  rozrywka

Fast zehn Jahre war er von der Bildfläche verschwunden! Jeremy-Pascal Wollny (27) hatte jahrelang keinen Kontakt zu Mama Silvia (59) und seinen Geschwistern. Jetzt erzählt er erstmals, warum er sich von seiner Familie distanzierte.

Mit „Die Wollnys – Eine schrecklich große Familie“ wurden sie im Januar 2011 berühmt, haben bis heute auf Sender RTL ZWEI eine eigene Show. Damals war Familienoberhaupt Silvia noch mit Ex-Mann Dieter (61) zusammen.

2012 dann der große Knall: Angeblich habe Dieter seine Frau betrogen, sie für eine andere verlassen – trotz elf gemeinsamer Kinder und 28 Jahren Beziehung. Das war in der Zeit nicht der einzige Schlag für Silvia – auch Sohn Jeremy-Pascal zog aus!

Die Wollnys 2012: Familienoberhaupt Silvia Wollny mit sieben ihrer elf Kinder, rechts steht Jeremy-Pascal

Foto: Werth , Jörg

Darum verließ Jeremy-Pascal die Wollnys

Auf Instagram meldet sich Jeremy jetzt in einem Video zu Wort, erzählt, warum er mit seinem Vater vor zwölf Jahren ausgezogen ist. Er erinnert sich, dass Dieter damals in sein Zimmer kam und sagte „Jung, deine Mutter und ich haben uns getrennt. Kannst du bitte helfen, Sachen runterzutragen.“

So sieht Jeremy-Pascal heute aus: Seine langen Haare tauschte er gegen eine kurze Frise

So sieht Jeremy-Pascal heute aus: Seine langen Haare tauschte er gegen eine kurze Frise

Foto: _jeremypascalwollny_/Instagram

Daraufhin gab Papa Dieter seinem damals 16-jährigen Sohn seinen Schlüsselbund, sagte: „Jeremy, bitte gib deiner Mutter den Schlüssel nicht.“

Weiter berichtet der Wollny-Spross: „Dann kommt meine Mutter zehn Minuten später runter und sagt: ‚Jeremy, gib mir mal bitte den Schlüssel, ich will den Haustürschlüssel abmachen.‘ Und zack, hatte ich den Salat.“

Dieter und Silvia Wollny näherten sich wieder an

Jeremy gibt zu, trotzig gewesen zu sein, seiner Mutter den Schlüssel nicht gegeben zu haben. Silvia wurde fuchsteufelswild. „Dann meinte sie: ‚Jeremy, wenn du willst, kannst du auch mit deinem Vater fahren.‘ Dann habe ich meine Sachen gepackt und bin mit meinem Dad (mitgegangen, Anm. d. Red.).“

Vater und Sohn verließen ihre Heimat Ratheim (NRW), lebten für 1,5 Monate in Leverkusen, kehrten kurzzeitig wieder zurück nach Hause. „Da haben meine Eltern sich irgendwie wieder angenähert“, erzählt Jeremy. Zwei Wochen später zogen die beiden Männer schließlich endgültig aus.

Seit September 2023 steht Jeremy wieder in Kontakt mit den anderen Wollnys. Heute scheint das Band wieder sehr eng zu sein, Mama Silvia Wollny kommentiert unter dem neusten Video ihres Sohnes: „Je älter man wird, desto mehr versteht man, dass nicht jedes Handeln das Beste war und man fängt an viele Dinge anders zusehen.“

Continue Reading

Trending