Connect with us

Economy

Michael Roth wzywa do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Published

on

Roth postrzega toczące się rozmowy między Zachodem a Rosją jako „szansę”. Jest jednak jasne, że „w Moskwie nie zapadnie żadna decyzja” o przynależności takich krajów jak Ukraina do NATO. Zachód nie mógł dostrzec, że kraje Europy Wschodniej „stały się bezsilnymi częściami rosyjskiej strefy wpływów”. Roth jest przekonany, że agresywne zachowanie Rosji w ostatnich latach „doprowadziło do masowej izolacji tych krajów od Moskwy”.

Ma teraz nadzieję na prowadzenie negocjacji z Kremlem w sprawie rozbrojenia i nowych porozumień o kontroli zbrojeń, takich jak „przede wszystkim zakaz produkcji i rozmieszczania rakiet krótkiego i średniego zasięgu”. W końcu pojawia się wizja świata wolnego od broni jądrowej.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę politykę rosyjską, Roth domaga się „postawy obronnej”: rząd federalny pod przewodnictwem SPD „zrobi wszystko, co konieczne, aby jak najlepiej wyposażyć armię niemiecką i wypełnić zobowiązania naszego sojuszu”.

Przeczytaj cały wywiad tutaj:

Panie Roth, jak ocenia Pan szanse, że spotkania kryzysowe między Rosją a Zachodem w tym tygodniu zapobiegną niebezpieczeństwu wojny na Ukrainie?

Przy ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy stacjonujących na granicy z Ukrainą niebezpieczeństwo w żaden sposób nie zostało zażegnane. Ale powrót Rosji do stołu negocjacyjnego to szansa na złagodzenie napiętej sytuacji. Długo rozmawialiśmy o sobie, a nie ze sobą. Wiążące wyniki powinny teraz nastąpić.

Szanuję wasz optymizm, ale na razie nie ma wrażenia, że ​​Rosja i Zachód oddalają się od swoich skrajnych pozycji. Gdzie widzisz potencjalne kompromisy?

Strona rosyjska przedstawiła swoje żądania. Z europejskiego punktu widzenia chęć zaangażowania się w dialog w naturalny sposób oznacza również pewność w składaniu własnych ofert. Akceptacja przez Rosję suwerenności Ukrainy, a tym samym jej prawo do swobodnego wyboru sojuszu, pozostaje nienegocjowalna. O przyszłości sojuszy decyduje nie Moskwa, ale NATO i kandydaci do przyłączenia się. Widzę duże możliwości w dziedzinie rozbrojenia i kontroli zbrojeń. Aby usunąć konflikty i nieporozumienia na wczesnym etapie, musimy ożywić i wzmocnić istniejące formaty dialogu, takie jak Rada NATO-Rosja, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Koordynacja Normandii Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy.

Rosja uznała suwerenność Ukrainy w latach 90., ale Putin nie widzi siebie w dotrzymywaniu obietnic złożonych przez poprzedników. W swoich obecnych granicach nie uznaje Ukrainy ani Kazachstanu. Jak Zachód sobie z tym radzi?

Jedyne, co pomaga, to design i jedność. Unia Europejska nie może pozwolić sobie na podział. Putin próbuje zepchnąć siebie i świat z powrotem do XX wieku, próbując odbudować dwubiegunowy porządek świata. Ale nie wolno nam angażować się w rosyjską grę i retorykę przeszłości.

Ale co to oznacza? Nie można mówić o designie ze strony Zachodu, nawet ze strony Europy. Zwłaszcza Niemcy od dawna hamują inicjatywy europejskie. I to właśnie Partia Socjaldemokratyczna zapobiegła inicjatywom zbrojeniowym krajów byłego bloku wschodniego, które poczuły się zagrożone…

READ  Silne zyski cenowe: z weekendowym optymizmem

Dlatego jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej polityki europejskiej. My, Niemcy, musimy postawić się znacznie bardziej w sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Polska i kraje bałtyckie czują się szczególnie zagrożone przez Rosję – i zawsze powinniśmy o tym pamiętać. Europejczycy są jednak zgodni co do jednego: drzwi NATO pozostają otwarte dla Ukrainy i innych krajów byłego bloku wschodniego. Agresywne zachowanie Rosji w ostatnich latach odizolowało te kraje od Moskwy. I to nie tylko dla elity. Wielu ludzi na Ukrainie walczy o demokrację, rządy prawa i nasze zachodnie wartości. Dla nich Europa jest miejscem tęsknoty. Jestem szczęśliwy.

Ale co to konkretnie oznacza z europejskiej perspektywy? Jakie sankcje możesz sobie wyobrazić, jeśli Rosja poważnie traktuje Ukrainę?

Sankcje pozostają aktywnym elementem zestawu narzędzi zaangażowanej dyplomacji pokojowej. Nawiasem mówiąc, bronię tego również przed interesami biznesowymi, które czasami twierdzą, że sankcje i tak są bezużyteczne. Takie działania dają wyraźny sygnał, że nie ignorujemy rosyjskich prowokacji i łamania prawa międzynarodowego. Na Zachodzie panuje zgoda co do dalszych potencjalnych sankcji – i będą one konsekwentnie stosowane, jeśli Putin poważnie potraktuje swoje groźby.

Podobno ta jednostka ma swoje ograniczenia. Kanclerz Schulz powtórzył niedawno mantrę swojego poprzednika, że ​​Nord Stream 2 to projekt czysto prywatny. Jak to zobaczyć: Czy rurociąg należy do zestawu sankcji?

Oczywiście musimy przyznać, że Nord Stream 2 wciąż budzi kontrowersje wśród naszych partnerów. Musimy to wziąć pod uwagę i dopilnować, aby rurociąg był zawsze włączony do paneuropejskiej strategii polityki energetycznej. A jeśli Rosja nadal będzie eskalować swoją militarną agresję na Ukrainę, nie możemy oczywiście wrócić do normalnych czynności.

Czy to oznacza, że ​​zamierzasz wystawić rurociąg na sprzedaż? Część twojej drużyny widzi rzeczy inaczej.

Jeśli Rosja będzie dalej eskalować, Nord Stream 2 powinien znaleźć się na stole negocjacyjnym wraz z innymi opcjami. W Unii Europejskiej musimy przyjąć zjednoczoną linię wobec Moskwy i oczywiście rząd niemiecki musi wykonać swoją część. W Niemczech gazociąg nie był wystarczająco postrzegany jako wspólny projekt europejskiego bezpieczeństwa energetycznego. Ale wszyscy partnerzy UE mają prawo do bezpiecznych, czystych i przystępnych cenowo dostaw energii. Rosja musi zagwarantować tranzyt gazu przez Ukrainę po 2024 roku. Nord Stream zawsze był projektem politycznym. Teraz część krytyki rurociągu jest motywowana zainteresowaniem. W końcu Stany Zjednoczone chcą sprzedawać swój drogi gaz płynny w Europie.

Dla Putina, przynajmniej od czasu nielegalnej aneksji Krymu, Rosja stała się wszędzie, gdzie mówią Rosjanie. Czy reakcja Zachodu nie była zbyt słaba, by zachęcić Putina do kontynuowania ekspansji i rewizjonizmu?

READ  Henkel AG wycofał się z reklamy na Białorusi

Unia Europejska z pewnością ma możliwość wywierania presji, jeśli działa jako jednostka i mówi jednym głosem. Europa jest najważniejszym partnerem handlowym Rosji. Jeśli mądrze korzystamy z naszych narzędzi, możemy naprawdę coś zmienić.

Jakie oferty Europa i Stany Zjednoczone mogą złożyć Rosji, aby wzbudzić zaufanie?

Przede wszystkim musimy sprawić, by zakaz produkcji i rozmieszczania rakiet krótkiego i średniego zasięgu – stary traktat o siłach jądrowych średniego zasięgu – ponownie obowiązywał po obu stronach.

Czy możliwość obejmuje również anulowanie ostatnich pozostałych amerykańskich pocisków nuklearnych z Niemiec? Tego domaga się Putin, ale lidera frakcji SPD Rolf Mutzenich domagał się także…

Zaangażowanie jądrowe pozostaje jedną z podstawowych zasad NATO. Nie mam wrażenia, że ​​jest to poważnie wstrząśnięte. Ale oczywiście wielkim hitem powinien być nasz cel.

Więc wielką wizją będzie Europa wolna od broni jądrowej?

Naszym celem jest świat wolny od broni jądrowej. Niestety, wciąż jesteśmy od tego daleko, ale to naprawdę pozostaje wizją SPD. Jednak wszystkie państwa posiadające broń jądrową muszą czuć się zaangażowane w ten cel. Jest to również bardzo delikatna kwestia dla Francji. Musimy podejść do tego realistycznie.

Realpolitik to powrót do Helmuta Schmidta – zmodyfikowano go wraz z NATO, by ostatecznie na dużą skalę rozbroić Związek Radziecki i Stany Zjednoczone. Czy znowu potrzebujemy więcej ulepszeń?

Szkoda, że ​​ludzie zawsze przeoczają fakt, że w ostatnich latach znacząco zwiększyliśmy niemiecki budżet obronny. Kanclerz federalny również jasno stwierdził, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej wyposażyć armię niemiecką i wypełnić zobowiązania naszego sojuszu. Teraz poprzez rozmowy mamy szansę wyrwać się z kolejnej spirali zbrojeń. Mamy nadzieję, że uda nam się zapobiec militarnej eskalacji Rosji na Ukrainie. Oznacza to gotowość do dialogu i postawę obronną. Jesteśmy gotowi na jedno i drugie.

Putin wie jednak, że Zachód nie może zgodzić się na jego żądanie powstrzymania ekspansji NATO. Czy negocjacje to tylko wymówka do wysłania wojsk w przypadku niepowodzenia?

Ze względu na poważną zdradę zaufania, jaką żywi Rosja, anektując Krym z naruszeniem prawa międzynarodowego, wciąż musimy się na wszystko przygotować. Ale po tym, jak Rosja ogłosiła, że ​​nie planuje żadnych działań zbrojnych przeciwko Ukrainie, musimy domagać się natychmiastowego wycofania żołnierzy stacjonujących na granicy z Ukrainą. Będzie to pierwszy środek budowy zaufania.

Ale co Putin chce osiągnąć swoim twardym zachowaniem?

Moskwa chce, aby Stany Zjednoczone ponownie potraktowały to poważnie. Istnieje szok podobny do szoku Putina, który rozpoczął się najpóźniej od stwierdzenia Baracka Obamy, że Rosja jest tylko średnią potęgą. Putin znów chce grać w Premier League. Dlatego próbuje podzielić Unię Europejską i negocjować w całej Europie sam ze Stanami Zjednoczonymi.

READ  Łódź zamawia w Solarisie 51 autobusów - aktualności korporacyjne, biznesowe, branżowe (inne) | Aktualności | Schemat autobusowy - Technologia - Transport publiczny

Jednak UE niewiele zrobiła, aby osiągnąć prawdziwie wspólną politykę bezpieczeństwa.

Zanim my, Europejczycy, narzekamy, że nie traktuje się nas poważnie, powinniśmy zrobić coś, co zapewni, że będziemy traktowani poważnie. Mamy to w naszych rękach. Więc dobrze, że Waszyngton jasno dał do zrozumienia, że ​​Rada NATO-Rosja powinna omówić rozbrojenie. Musimy jednak zadbać o to, by zwiększenie suwerenności Unii Europejskiej, za którym również jestem zwolennikiem, nie szło w parze ze osłabieniem NATO. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę naszych partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej w Unii Europejskiej.

Czy nie tracimy go właśnie przez spór z Polską i Węgrami o zasady praworządności?

To pięta achillesowa UE i erozja naszego wizerunku na arenie międzynarodowej. Zewnętrznie możemy wiarygodnie bronić demokracji i rządów prawa tylko wtedy, gdy nieskrępowanie żyjemy naszymi wartościami w UE. To wyjaśnienie jest nadal w toku. Ten sojusz świateł drogowych słusznie umieszcza go w centrum swojej polityki europejskiej.

naprawdę?

W praktyce grzechy demokracji są znacznie trudniejsze do ukarania niż np. grzechy budżetu. Niektórzy po prostu uciekli w ostatnich latach. Węgierski premier Viktor Orbán stał się tak potężny, ponieważ był częstym gościem honorowym na konferencjach CSU, a jego partia do niedawna należała do konserwatywnej Europejskiej Partii Ludowej. Ale w czasie niemieckiej prezydencji Rady wprowadziliśmy dwa nowe instrumenty: badanie praworządności, któremu muszą się poddać wszystkie państwa członkowskie, oraz mechanizm praworządności. Docelowo może to doprowadzić do tego, że kraje systematycznie naruszają mechanizmy rządów prawa, odcinając fundusze unijne. Komisja Europejska musi to zdecydowanie wykorzystać. Nawiasem mówiąc, wzmacnia to także polskie i węgierskie społeczeństwo obywatelskie zaangażowane w demokrację i prawa obywatelskie.

Rosja uaktywniła się również militarnie w Kazachstanie, kraju, którego Putin nie uznaje w swoich obecnych granicach. Czy dostrzegasz niebezpieczeństwo okupacji części przez Rosję, gdy sprowadza tam wojska?

Kazachstan utrzymywał dotychczas bliskie stosunki z Rosją, Chinami i Zachodem. Teraz istnieje niebezpieczeństwo, że autorytarne kierownictwo stanie się całkowicie zależne od Rosji. Moskwa i Pekin są przerażone pragnieniem Kazachów, by uwolnić się z jarzma autorytaryzmu i ubolewają nad tym jako kolejną „kolorową rewolucją”. Rozmieszczenie sił rosyjskich stworzyło teraz realia, które grożą dalszym umieszczeniem Kazachstanu pod kuratelą Moskwy.

Panie Roth, Dziękuję bardzo za rozmowę.

jeszcze: Szwecja i Finlandia utrzymują militarną wolność Sojuszu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Neto: Klient stosuje praktyczną sztuczkę – ale czy to dozwolone?

Published

on

Klient internetowy wykorzystuje praktyczną sztuczkę — ale czy jest to dozwolone?

Tanie zakupy: 10 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze w supermarkecie

Tanie zakupy: 10 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze w supermarkecie

Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, kiedy możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupach. 10 wskazówek, jak kupować tanio

Pokaż opis

zamieszanie w Sieć-Klient! Nie trzeba dodawać, że nie wszystko jest dozwolone w zniżce – tylko kilka w supermarkecie. Ale jest jedna zasada, która się do tego odnosi SiećKlient jest nieoczekiwany.

Właściwie po prostu chce na własną rękę SiećIdź na zakupy w oddziale. Ale kiedy chwyta pudełko, nagle rozmawia z nim pracownik.

Klient netto dociera do boksu – ale kasjer go zatrzymuje

Wydaje się, że istnieje baza zakupowa Netto. Jednak wydaje się, że nie znają wszystkich klientów z daleka, jak się okazuje. Ponieważ klient jest bardzo zdenerwowany doświadczeniem zakupów w jednym z oddziałów Netto.


„Niestety, dzisiaj były to złe doświadczenia z zakupami” – napisał na Facebooku. „Wchodziłam do sklepu, gdy kasjerka ostrzegła klienta, żeby zabrał puste pudełko, bo klient jest zachęcany do kupowania toreb. Ponieważ lubię też zabierać puste pudełko, bo nie zawsze noszę torby ze sobą po pracy, Poprosiłam o to.” Jednak odpowiedziała na jego prośbę tą samą odpowiedzią.

Neito: Żadnych więcej pudełek? Klient ponosi teraz tragiczne konsekwencje

Nie ma pudełka, proszę zabrać ze sobą torbę. Klient wyciągnął z tego własne wnioski. „Miałem nieprzyjemne uczucie, kiedy robiłem zakupy, ponieważ musiałem kupić torbę, więc kupiłem mniej niż planowałem”. I wtedy też się dzieje: „Torba jest rozdarta po drodze”.

READ  Łódź zamawia w Solarisie 51 autobusów - aktualności korporacyjne, biznesowe, branżowe (inne) | Aktualności | Schemat autobusowy - Technologia - Transport publiczny

—————Więcej informacji o sieci:

  • Firma Discover Brand powstała w 1928 roku jako hurtownia
  • W 1971 roku otwarto pierwszy punkt sprzedaży detalicznej pod nazwą SuDi (SuperDiscount).
  • Siedziba firmy znajduje się w Maxhütte-Haidhof (Bawaria)
  • Netto jest spółką zależną firmy Edeka.
  • W 2018 roku Netto wprowadziło nowe logo.

—————

W ogóle nie może zrozumieć tej zasady i uważa ją za nieprzyjazną dla środowiska. „Oczywiście, znowu, sprzedaż jest ważniejsza niż zrównoważony rozwój”. I żąda od Facebooka uchylenia tej zasady. „Ponieważ do tego czasu wolę korzystać z innych sklepów”.

Podobno nie tylko on i drugi klient nie znają tego przykazania.

Neto: Zamieszanie wśród klientów – czy jest to teraz dozwolone, czy nie?

Inny klient odpowiada na post na Facebooku: „Co to za bzdury”. „W przeciwnym razie nie ma takich instrukcji” – mówi. Inny klient uważa tę zasadę za dziwną. „Wiele słyszałam”, śmieje się, „ale nic takiego”. W związku z tym dla innych zakaz ten wydaje się zupełnie nowy.

—————

Więcej aktualności netto:

Neto: Klient chce zwykłej zniżki – ale miała tam szczęście

Nitto pamięta ważne potrawy – zawiera ślady środków czyszczących

Neto i Benny: Oddzwoń! Nie powinieneś pić tej wody mineralnej

—————

To również przyciąga uwagę przeciwnika. Jednak Netto zapewnia w tym momencie niewielką jasność. Zespół ds. mediów społecznościowych skomentował post: „To taki wstyd mieć tak nieprzyjemne doświadczenie w twoim oddziale”. „Wcale tak nie powinno być. Chcielibyśmy ponownie poruszyć ten temat na stronie.”

Następnie zostaniesz poproszony o podanie oddziału klienta, ale reszta powinna być prywatna. Dla innych klientów nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy po zakupie mogą teraz zabrać pudełko do domu. Sam klient nie wydaje się entuzjastyczny. Według skarbnika ogłoszenie wyszło „z samej góry”. (bo)

READ  Sobotnie wiedźmy na Wall Street: tydzień na giełdzie kończy się negatywnie

Jednak gdy zapytał go DER WESTEN, przeciwnik udzielił jasnej odpowiedzi. Dlatego zakaz dotyczy tylko plastikowych pudełek na półce, a nie pudełek papierowych. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj >>>


Continue Reading

Economy

dzikie pole na ukrainie | opinie

Published

on

Wschodnia Ukraina wróci do Rosji, a Zachód może pójść do piekła: mówi się, że rosyjski generał narzekał w latach 90.; Przynajmniej to cytuje amerykański politolog Samuel Huntington w swojej gorąco dyskutowanej książce The Clash of Civilizations. Tymczasem jest to w dużej mierze potwierdzone: Rosja najechała na Krym, kontroluje Donbas i z trudem może oprzeć się wyzwoleniu braci i sióstr sąsiedniego kraju, zagrożonego dekadencją Zachodu – a jeśli nie chcą, Kreml stosuje przemoc.

Jeśli w najbliższym czasie władca Rosji Putin rozpocznie ofensywę, rozłam na Ukrainie będzie z pewnością scenariuszem: wschód i południe – aż po granice Rumunii i Mołdawii, w tym także zależne od Moskwy Naddniestrze – zostaną zajęte i trwale okupowane. Wątpliwa z punktu widzenia Moskwy Ukraina Zachodnia może osłabić się jako państwo buforowe i buforowe.

słabo zaludniony i późno

W ten sposób Rosja osiągnęłaby strategiczną pozycję, do której dążyła, bez tworzenia irytującego gniazda oporu. Rzeczywiście, Putin – którego rezygnacji nie życzymy w ciągu najbliższej dekady lub dwóch, chociaż nie ma po nim miłego księcia pokoju – od czasu do czasu z premedytacją mówi o „nowej Rosji”, Noworosji. Ten niejednoznaczny termin geograficzny odnosi się do obszarów na północ od Morza Czarnego zajętych w XVIII wieku przez carycę Katarzynę II (z domu Sophie von Anhalt Zerbst).

Z grubsza jest to step między Donem a Dunajem lub z grubsza pas od Doniecka do Odessy. Święta Ziemia Rosyjska? Donieck nazywał się Yusovka, od nazwiska założyciela miasta, brytyjskiego przemysłowca Johna Hughesa (później przez jakiś czas nosiła żenującą etykietę Stalina). Odessę z kolei zbudował hiszpański oficer Jose de Ribas, w rosyjskiej służbie Joseph Deripas. Historia tego regionu jest zróżnicowana, nie tak prosta, jak bardziej nadaje się do celów propagandowych.

Przez bardzo długi czas, aż do połowy XVII wieku, tereny te były słabo zaludnione, chociaż ich bogate, czarne gleby są idealne do uprawy roślin. Tradycyjnie kłusowali tam wszelkiego rodzaju bezdomni, różnorodny szereg bezwzględnych rycerzy, od legendarnych Scytów i Sarmatów po Kumanów, którzy ostatecznie utknęli na Węgrzech, gdzie nazwy miejsc z sylabą „kun” wciąż świadczą o tym.

READ  Henkel AG wycofał się z reklamy na Białorusi

Na starożytnych mapach słowo „loca deserta” widnieje w pustej przestrzeni w głębi lądu Morza Czarnego, podobnie jak „hic sunt leones” na mapie Afryki. Kraj nie był całkowicie wyludniony, ale te rozległe przestrzenie, które Słowianie trafnie nazwali „dzikim polem”, z rosyjskiej perspektywy można sobie wyobrazić jako rodzaj „dzikiego zachodu”: coraz bardziej apetyczne łąki przemierzane przez tatarskich rycerzy w Dzień Katarzyny. Ziemia pod luźnym panowaniem sułtana osmańskiego, pożądana przez dużą, ale słabą Rosję, Polskę i Litwę.

Stres może się odwrócić

Ziemia bez ludzi, do której uciekli ukraińscy i rosyjscy chłopi z ucisku Polaków lub Rosjan. Wśród nich powstały stowarzyszenia kozackie. W XVII w. pod panowanie rosyjskie znalazły się regiony ukraińskie położone na lewym brzegu Dniepru, płynącego mniej więcej z północy na południe. W latach siedemdziesiątych XVIII wieku siły carskie wypędziły Turków: Chanat Krymski nie był już podporządkowany sułtanowi, ale był nominalnie niezależny, ale podlegał łańcuchowi Moskwy; W 1783 nastąpiła aneksja. Kiedy Putin śpiewał hymny o sprowadzeniu Krymu z powrotem do domu, można by pomyśleć, że jest co najmniej rosyjski, dopóki Schwyz był Szwajcarem.

Tak więc zaledwie 240 lat temu mapy zostały przerysowane i ustanowiono nową prowincję Rosji. Region mniej więcej odpowiada tym regionom na Ukrainie, które w wyborach prezydenckich w 2004 roku głosowały na prorosyjskiego Wiktora Janukowycza; Potem wybuchła przeciwko niemu Pomarańczowa Rewolucja, ku wielkiemu rozczarowaniu Moskwy. Są też te regiony, którym Leonid Kuczma zawdzięcza wybór na prezydenta w 1994 roku: Kuczma pobierał wówczas lekcje ukraińskiego podczas kampanii wyborczej.

Teza o podziale Ukrainy na pół, a może tylko w połowie jest słuszna, opiera się głównie na klasyfikacjach językowych. Ogólnie rzecz biorąc, język rosyjski jest dziś najbardziej rozpowszechniony na wschodzie i południu (są też terminy mieszane, które komplikują sprawy), co nie znaczy, że wszyscy rosyjskojęzyczni uważają się za Rosjan, nie mówiąc już o chęci poddania się Moskwie. Presja Kremla mogła odbić się i zbliżyć Ukraińców różnych języków i kultur.

READ  Runda 2 Polski Trybunał Konstytucyjny przyznaje pierwszeństwo prawu krajowemu przed prawem UE

Kraj nie jest też całkowicie prawosławny, jeśli w ogóle nadal jest religijny (islam i tak kiedyś dominował na Krymie). Na dalekim zachodzie, w regionie Lwów (Lwów), dominuje katolicyzm w formie greki unitariańskiej. W miastach o znaczeniu środkowoeuropejskim, takich jak Lemberg (Lwów) czy Czerniowce, wpływy kultury polskiej i habsburskiej nadal oddziałują na podziemie.

raczej odstraszający niż atrakcyjny

W 2014 r. Putin wywołał burzę, mówiąc: „Noworosja, to Charków, Ługańsk, Donieck, Chersoń, Nikołajew, Odessa” – nie rozumiejąc, dlaczego nowa Rosja została przekazana Ukrainie w czasach sowieckich. To bezwstydnie opisuje go jako Irredenta. Już z kręgów polskiego rządu rozeszły się pogłoski, że Putin proponował Polsce rozbiór Ukrainy, którą uważał za sztucznego potwora: Lwów był historycznie miastem polskim. Niezależnie od tego, jaka jest prawda, trudna sytuacja grzyba rozszczepionego trzyma Kijów w pogotowiu.

Moskwa ma realne i uzasadnione interesy strategiczne: dobre, spokojne sąsiedztwo. To, czy można to osiągnąć poprzez gwałt wojskowy, jest pytaniem retorycznym. Rosji ewidentnie nie brakuje hard power, ale niewiele jest dowodów na skuteczniejszą, długofalowo uwodzicielską soft power, czyli charyzmę kulturową.

Tołstoj, Czechow, Czajkowski – to wszystko dawno temu. Aleksander Borodin także; Stworzył muzyczny pomnik dziewiętnastowiecznego „dzikiego pola”: „Tańce Polowetza”, wspaniałe melodie, którym Broadway poświęcił się później entuzjastycznie. Dziś „Nowa Rosja” boi się tańca śmierci.

Continue Reading

Economy

Głośniki bluetooth Sony w świetnej cenie na Amazon

Published

on

Głośnik Bluetooth Sony jest teraz sprzedawany na Amazon po okazyjnej cenie. Dzięki małemu pudełku możesz odtwarzać muzykę, audiobooki, podcasty lub radio z telefonu komórkowego. Przyjrzyj się bliżej Sony SRS-XB13.

Szukasz zestawu słuchawkowego mini bluetooth? W takim razie możesz być zainteresowany podkreśleniem dzisiejszej oferty: wodoodporny produkt Głośniki bluetooth firmy Sony Dostępny od dziś Amazon za jedyne 33 euro.

Najlepsza oferta szczegółowa: Głośniki Bluetooth firmy Sony

Wyłącz na chwilę telefon i posłuchaj ulubionej muzyki dzięki naszemu Today Show. Mini głośnik Sony nadaje się do salonu, pokoju dziecięcego, a nawet kuchni i łazienki. Jest pyłoszczelny, wodoodporny, a nawet chroniony przed promieniowaniem UV: idealny do ogrodu, na wakacje i na basen.

Odrobina cudu dźwięku zapewnia potężny dźwięk przestrzenny, bogate basy i czysty wokal. Po prostu sparuj go z SRS-XB13 na sekundę, aby uzyskać stereofoniczny dźwięk przestrzenny.

Wytrzymały, wodoodporny głośnik po prostu łączy się z telefonem komórkowym przez Bluetooth i odtwarza w domu ulubioną muzykę, audiobooka lub playlistę treningową. Ma długą żywotność baterii do 16 godzin, kompaktowe wymiary i odpinany pasek do przenoszenia i mocowania. Jest również dostępny w sześciu wspaniałych kolorach.

Dlatego warto mieć głośnik Bluetooth

Głośnik Sony zachwyca bogatym dźwiękiem i kompaktową konstrukcją: to świetny prezent i długoterminowy towarzysz, który zawsze zapewnia wspaniałe wrażenia dźwiękowe.

Dziś oszczędzasz 45 procent w porównaniu z RRP i co najmniej 10 euro w porównaniu do innych sklepów!

Kolejny program dnia

Oprócz głośnika Sony istnieją obecnie inne dobre oferty. Przeglądaj listę młotów obrotowych Bosch i innych ofert.

W ten sposób znajdujemy najlepsze oferty

Naszym celem jest znalezienie dla Ciebie najlepszych ofert. Przy wyborze produktów zwracamy uwagę na aktualne najniższe ceny, dobre recenzje, wyniki różnych testów, dostępność dobrego rozmiaru (np. w modzie). Wybieramy nasze najlepsze oferty na podstawie najlepszych cen i przeprowadzamy niezależne badania. Porównujemy ceny w głównych sklepach internetowych, aby określić rzeczywiste oszczędności. Artykuł będzie stale aktualizowany, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnej okazji.

READ  Runda 2 Polski Trybunał Konstytucyjny przyznaje pierwszeństwo prawu krajowemu przed prawem UE

t-online otrzymuje prowizję od sprzedawcy detalicznego za produkty sprzedawane za pośrednictwem tej witryny. Jako kupujący nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Continue Reading

Trending