Connect with us

Economy

Michael Roth wzywa do zaostrzenia sankcji wobec Rosji

Published

on

Roth postrzega toczące się rozmowy między Zachodem a Rosją jako „szansę”. Jest jednak jasne, że „w Moskwie nie zapadnie żadna decyzja” o przynależności takich krajów jak Ukraina do NATO. Zachód nie mógł dostrzec, że kraje Europy Wschodniej „stały się bezsilnymi częściami rosyjskiej strefy wpływów”. Roth jest przekonany, że agresywne zachowanie Rosji w ostatnich latach „doprowadziło do masowej izolacji tych krajów od Moskwy”.

Ma teraz nadzieję na prowadzenie negocjacji z Kremlem w sprawie rozbrojenia i nowych porozumień o kontroli zbrojeń, takich jak „przede wszystkim zakaz produkcji i rozmieszczania rakiet krótkiego i średniego zasięgu”. W końcu pojawia się wizja świata wolnego od broni jądrowej.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę politykę rosyjską, Roth domaga się „postawy obronnej”: rząd federalny pod przewodnictwem SPD „zrobi wszystko, co konieczne, aby jak najlepiej wyposażyć armię niemiecką i wypełnić zobowiązania naszego sojuszu”.

Przeczytaj cały wywiad tutaj:

Panie Roth, jak ocenia Pan szanse, że spotkania kryzysowe między Rosją a Zachodem w tym tygodniu zapobiegną niebezpieczeństwu wojny na Ukrainie?

Przy ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy stacjonujących na granicy z Ukrainą niebezpieczeństwo w żaden sposób nie zostało zażegnane. Ale powrót Rosji do stołu negocjacyjnego to szansa na złagodzenie napiętej sytuacji. Długo rozmawialiśmy o sobie, a nie ze sobą. Wiążące wyniki powinny teraz nastąpić.

Szanuję wasz optymizm, ale na razie nie ma wrażenia, że ​​Rosja i Zachód oddalają się od swoich skrajnych pozycji. Gdzie widzisz potencjalne kompromisy?

Strona rosyjska przedstawiła swoje żądania. Z europejskiego punktu widzenia chęć zaangażowania się w dialog w naturalny sposób oznacza również pewność w składaniu własnych ofert. Akceptacja przez Rosję suwerenności Ukrainy, a tym samym jej prawo do swobodnego wyboru sojuszu, pozostaje nienegocjowalna. O przyszłości sojuszy decyduje nie Moskwa, ale NATO i kandydaci do przyłączenia się. Widzę duże możliwości w dziedzinie rozbrojenia i kontroli zbrojeń. Aby usunąć konflikty i nieporozumienia na wczesnym etapie, musimy ożywić i wzmocnić istniejące formaty dialogu, takie jak Rada NATO-Rosja, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Koordynacja Normandii Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy.

Rosja uznała suwerenność Ukrainy w latach 90., ale Putin nie widzi siebie w dotrzymywaniu obietnic złożonych przez poprzedników. W swoich obecnych granicach nie uznaje Ukrainy ani Kazachstanu. Jak Zachód sobie z tym radzi?

Jedyne, co pomaga, to design i jedność. Unia Europejska nie może pozwolić sobie na podział. Putin próbuje zepchnąć siebie i świat z powrotem do XX wieku, próbując odbudować dwubiegunowy porządek świata. Ale nie wolno nam angażować się w rosyjską grę i retorykę przeszłości.

Ale co to oznacza? Nie można mówić o designie ze strony Zachodu, nawet ze strony Europy. Zwłaszcza Niemcy od dawna hamują inicjatywy europejskie. I to właśnie Partia Socjaldemokratyczna zapobiegła inicjatywom zbrojeniowym krajów byłego bloku wschodniego, które poczuły się zagrożone…

READ  Wuppertal: Rolls-Royce pływa na haku w „Visiodromie” | regionalny

Dlatego jestem zdecydowanym zwolennikiem wspólnej polityki europejskiej. My, Niemcy, musimy postawić się znacznie bardziej w sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Polska i kraje bałtyckie czują się szczególnie zagrożone przez Rosję – i zawsze powinniśmy o tym pamiętać. Europejczycy są jednak zgodni co do jednego: drzwi NATO pozostają otwarte dla Ukrainy i innych krajów byłego bloku wschodniego. Agresywne zachowanie Rosji w ostatnich latach odizolowało te kraje od Moskwy. I to nie tylko dla elity. Wielu ludzi na Ukrainie walczy o demokrację, rządy prawa i nasze zachodnie wartości. Dla nich Europa jest miejscem tęsknoty. Jestem szczęśliwy.

Ale co to konkretnie oznacza z europejskiej perspektywy? Jakie sankcje możesz sobie wyobrazić, jeśli Rosja poważnie traktuje Ukrainę?

Sankcje pozostają aktywnym elementem zestawu narzędzi zaangażowanej dyplomacji pokojowej. Nawiasem mówiąc, bronię tego również przed interesami biznesowymi, które czasami twierdzą, że sankcje i tak są bezużyteczne. Takie działania dają wyraźny sygnał, że nie ignorujemy rosyjskich prowokacji i łamania prawa międzynarodowego. Na Zachodzie panuje zgoda co do dalszych potencjalnych sankcji – i będą one konsekwentnie stosowane, jeśli Putin poważnie potraktuje swoje groźby.

Podobno ta jednostka ma swoje ograniczenia. Kanclerz Schulz powtórzył niedawno mantrę swojego poprzednika, że ​​Nord Stream 2 to projekt czysto prywatny. Jak to zobaczyć: Czy rurociąg należy do zestawu sankcji?

Oczywiście musimy przyznać, że Nord Stream 2 wciąż budzi kontrowersje wśród naszych partnerów. Musimy to wziąć pod uwagę i dopilnować, aby rurociąg był zawsze włączony do paneuropejskiej strategii polityki energetycznej. A jeśli Rosja nadal będzie eskalować swoją militarną agresję na Ukrainę, nie możemy oczywiście wrócić do normalnych czynności.

Czy to oznacza, że ​​zamierzasz wystawić rurociąg na sprzedaż? Część twojej drużyny widzi rzeczy inaczej.

Jeśli Rosja będzie dalej eskalować, Nord Stream 2 powinien znaleźć się na stole negocjacyjnym wraz z innymi opcjami. W Unii Europejskiej musimy przyjąć zjednoczoną linię wobec Moskwy i oczywiście rząd niemiecki musi wykonać swoją część. W Niemczech gazociąg nie był wystarczająco postrzegany jako wspólny projekt europejskiego bezpieczeństwa energetycznego. Ale wszyscy partnerzy UE mają prawo do bezpiecznych, czystych i przystępnych cenowo dostaw energii. Rosja musi zagwarantować tranzyt gazu przez Ukrainę po 2024 roku. Nord Stream zawsze był projektem politycznym. Teraz część krytyki rurociągu jest motywowana zainteresowaniem. W końcu Stany Zjednoczone chcą sprzedawać swój drogi gaz płynny w Europie.

Dla Putina, przynajmniej od czasu nielegalnej aneksji Krymu, Rosja stała się wszędzie, gdzie mówią Rosjanie. Czy reakcja Zachodu nie była zbyt słaba, by zachęcić Putina do kontynuowania ekspansji i rewizjonizmu?

READ  Producent pojazdu elektronicznego sprzed IPO: krótko przed IPO Rivian: Amazon posiada ten udział w rywalu Tesli | biuletyn

Unia Europejska z pewnością ma możliwość wywierania presji, jeśli działa jako jednostka i mówi jednym głosem. Europa jest najważniejszym partnerem handlowym Rosji. Jeśli mądrze korzystamy z naszych narzędzi, możemy naprawdę coś zmienić.

Jakie oferty Europa i Stany Zjednoczone mogą złożyć Rosji, aby wzbudzić zaufanie?

Przede wszystkim musimy sprawić, by zakaz produkcji i rozmieszczania rakiet krótkiego i średniego zasięgu – stary traktat o siłach jądrowych średniego zasięgu – ponownie obowiązywał po obu stronach.

Czy możliwość obejmuje również anulowanie ostatnich pozostałych amerykańskich pocisków nuklearnych z Niemiec? Tego domaga się Putin, ale lidera frakcji SPD Rolf Mutzenich domagał się także…

Zaangażowanie jądrowe pozostaje jedną z podstawowych zasad NATO. Nie mam wrażenia, że ​​jest to poważnie wstrząśnięte. Ale oczywiście wielkim hitem powinien być nasz cel.

Więc wielką wizją będzie Europa wolna od broni jądrowej?

Naszym celem jest świat wolny od broni jądrowej. Niestety, wciąż jesteśmy od tego daleko, ale to naprawdę pozostaje wizją SPD. Jednak wszystkie państwa posiadające broń jądrową muszą czuć się zaangażowane w ten cel. Jest to również bardzo delikatna kwestia dla Francji. Musimy podejść do tego realistycznie.

Realpolitik to powrót do Helmuta Schmidta – zmodyfikowano go wraz z NATO, by ostatecznie na dużą skalę rozbroić Związek Radziecki i Stany Zjednoczone. Czy znowu potrzebujemy więcej ulepszeń?

Szkoda, że ​​ludzie zawsze przeoczają fakt, że w ostatnich latach znacząco zwiększyliśmy niemiecki budżet obronny. Kanclerz federalny również jasno stwierdził, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej wyposażyć armię niemiecką i wypełnić zobowiązania naszego sojuszu. Teraz poprzez rozmowy mamy szansę wyrwać się z kolejnej spirali zbrojeń. Mamy nadzieję, że uda nam się zapobiec militarnej eskalacji Rosji na Ukrainie. Oznacza to gotowość do dialogu i postawę obronną. Jesteśmy gotowi na jedno i drugie.

Putin wie jednak, że Zachód nie może zgodzić się na jego żądanie powstrzymania ekspansji NATO. Czy negocjacje to tylko wymówka do wysłania wojsk w przypadku niepowodzenia?

Ze względu na poważną zdradę zaufania, jaką żywi Rosja, anektując Krym z naruszeniem prawa międzynarodowego, wciąż musimy się na wszystko przygotować. Ale po tym, jak Rosja ogłosiła, że ​​nie planuje żadnych działań zbrojnych przeciwko Ukrainie, musimy domagać się natychmiastowego wycofania żołnierzy stacjonujących na granicy z Ukrainą. Będzie to pierwszy środek budowy zaufania.

Ale co Putin chce osiągnąć swoim twardym zachowaniem?

Moskwa chce, aby Stany Zjednoczone ponownie potraktowały to poważnie. Istnieje szok podobny do szoku Putina, który rozpoczął się najpóźniej od stwierdzenia Baracka Obamy, że Rosja jest tylko średnią potęgą. Putin znów chce grać w Premier League. Dlatego próbuje podzielić Unię Europejską i negocjować w całej Europie sam ze Stanami Zjednoczonymi.

READ  W pełni automatyczny ekspres do kawy Black Friday: zaoszczędź 450 euro w Miele - aktualne najlepsze oferty

Jednak UE niewiele zrobiła, aby osiągnąć prawdziwie wspólną politykę bezpieczeństwa.

Zanim my, Europejczycy, narzekamy, że nie traktuje się nas poważnie, powinniśmy zrobić coś, co zapewni, że będziemy traktowani poważnie. Mamy to w naszych rękach. Więc dobrze, że Waszyngton jasno dał do zrozumienia, że ​​Rada NATO-Rosja powinna omówić rozbrojenie. Musimy jednak zadbać o to, by zwiększenie suwerenności Unii Europejskiej, za którym również jestem zwolennikiem, nie szło w parze ze osłabieniem NATO. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę naszych partnerów z Europy Środkowo-Wschodniej w Unii Europejskiej.

Czy nie tracimy go właśnie przez spór z Polską i Węgrami o zasady praworządności?

To pięta achillesowa UE i erozja naszego wizerunku na arenie międzynarodowej. Zewnętrznie możemy wiarygodnie bronić demokracji i rządów prawa tylko wtedy, gdy nieskrępowanie żyjemy naszymi wartościami w UE. To wyjaśnienie jest nadal w toku. Ten sojusz świateł drogowych słusznie umieszcza go w centrum swojej polityki europejskiej.

naprawdę?

W praktyce grzechy demokracji są znacznie trudniejsze do ukarania niż np. grzechy budżetu. Niektórzy po prostu uciekli w ostatnich latach. Węgierski premier Viktor Orbán stał się tak potężny, ponieważ był częstym gościem honorowym na konferencjach CSU, a jego partia do niedawna należała do konserwatywnej Europejskiej Partii Ludowej. Ale w czasie niemieckiej prezydencji Rady wprowadziliśmy dwa nowe instrumenty: badanie praworządności, któremu muszą się poddać wszystkie państwa członkowskie, oraz mechanizm praworządności. Docelowo może to doprowadzić do tego, że kraje systematycznie naruszają mechanizmy rządów prawa, odcinając fundusze unijne. Komisja Europejska musi to zdecydowanie wykorzystać. Nawiasem mówiąc, wzmacnia to także polskie i węgierskie społeczeństwo obywatelskie zaangażowane w demokrację i prawa obywatelskie.

Rosja uaktywniła się również militarnie w Kazachstanie, kraju, którego Putin nie uznaje w swoich obecnych granicach. Czy dostrzegasz niebezpieczeństwo okupacji części przez Rosję, gdy sprowadza tam wojska?

Kazachstan utrzymywał dotychczas bliskie stosunki z Rosją, Chinami i Zachodem. Teraz istnieje niebezpieczeństwo, że autorytarne kierownictwo stanie się całkowicie zależne od Rosji. Moskwa i Pekin są przerażone pragnieniem Kazachów, by uwolnić się z jarzma autorytaryzmu i ubolewają nad tym jako kolejną „kolorową rewolucją”. Rozmieszczenie sił rosyjskich stworzyło teraz realia, które grożą dalszym umieszczeniem Kazachstanu pod kuratelą Moskwy.

Panie Roth, Dziękuję bardzo za rozmowę.

jeszcze: Szwecja i Finlandia utrzymują militarną wolność Sojuszu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Fracht – Rostock – z beczkowym piwem i harmonia: Hanse Sail podnosi żagle – Ekonomia

Published

on

Rostock / Warnemünde (dpa / mv) – pływa 31. żagiel Hanse’a. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schweizig (SPD) otworzyła w czwartek tradycyjne spotkanie żeglarskie i windsurfingowe w nadbałtyckim kurorcie Warnemünde przy najlepszej letniej pogodzie, w malowniczej scenerii z dzwonkiem i nalewaniem piwa. Oczekuje się, że setki tysięcy odwiedzających odwiedzi port hanzeatyckiego miasta Rostock i Warnemünde do niedzieli na 31. edycję popularnego Festiwalu Morskiego. Krajem partnerskim w tym roku jest Norwegia.

Na ścianach mola i na morzu można zobaczyć 111 tradycyjnych statków, w tym żaglowce, trybiki, kwadratowe statki i żaglówki. Po raz pierwszy od siedmiu lat żaglowiec szkolny niemieckiej marynarki wojennej Gorch Focke zostaje zacumowany w Warnemünde. Po odwołaniu związanym z koroną w 2020 roku i mniejszym wydaniu rocznicowym w zeszłym roku, Hanse Sail powraca w pełni w tym roku.

Wraz z obecnym burmistrzem Rostocku Stevenem Bucahnem (z lewej) Schwezeig odniósł się także do wojny agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Buchan podkreślił, że Bałtyk to spokojne morze. Ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł ponownie powitać w Hanse Sail gości ze wszystkich sąsiednich krajów. Schwezig powiedział, że hanzeatycki żagiel symbolizuje także pokojowe współistnienie w regionie Morza Bałtyckiego.

W tym roku w programie są dwa fajerwerki: jeden na czwartkowy wieczór otwarcia w Warnemünde, a drugi jak zwykle w sobotni wieczór w portowym mieście Rostock. Marynarka Wojenna otwiera również swoją bazę w Hohe Düne dla zwiedzających. Można tam zobaczyć m.in. polski żaglowiec szkolny „Iskra” oraz statek „Oldenburg”.

Na parkiecie ustawiono 14 scen, na których orkiestry wykonują różnorodne gatunki – od jazzu, popu i wokali po rytmikę i bluesa. Keimzeit powraca na sprzęt „Wissemara”. Festiwal folklorystyczny to także karuzele i przejażdżki, a także wiele straganów z piwem i jedzeniem. Według organizatora wycieczek w Rostocku żagiel generuje około 24 mln euro całkowitej wartości dodanej.

© dpa-infocom, dpa: 220811-99-355010 / 4

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: mimo niskich cen: Analityk UBS odradza strategię „kupuj na dole” – w obliczu szoku cenowego ropy w przyszłości? | biuletyn
Continue Reading

Economy

Daimler Truck nie może dostarczyć tysięcy ciężarówek

Published

on

Ciężarówki Daimlera

Sprzedaż producenta ciężarówek rośnie, ale walczy o swobodny przepływ gotówki.

(Zdjęcie: Bloomberg)

Monachium Problemy logistyczne, ze wszystkich rzeczy, przesłaniają biznes Ciężarówki Daimlera. Konkretnie, wiodący na świecie producenci autobusów przegubowych i ciężarówek o dużej ładowności borykają się z pełnymi magazynami z powodu braku kierowców ciężarówek i półprzewodników. Szwabii nie są obecnie w stanie dostarczyć swoim klientom tysięcy gotowych pojazdów.

To uderza w bilans niezależnej spółki zależnej producenta samochodów Mercedes Benz Przez. Oznacza to, że w pierwszym kwartale Daimler Truck nie zarobił pieniędzy, ale spalił 628 mln euro w branży przemysłowej. Wolny przepływ środków (wolny przepływ gotówki) jest ujemny, w drugim kwartale oferta wyniosła 756 mln euro.

Wolne przepływy pieniężne to jeden z najważniejszych wskaźników finansowych, zwłaszcza dla akcjonariuszy. Wreszcie pokazuje, czy firma ma wystarczającą płynność, aby móc np. wypłacić dywidendę. Daimler Truck stara się więc sklasyfikować nieprzyjemny obecnie rozwój. Przez cały rok swobodny przepływ środków powinien wynosić około 1,6 mld euro.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Wuppertal: Rolls-Royce pływa na haku w „Visiodromie” | regionalny
Continue Reading

Economy

Poniżej oczekiwań: wartość indeksu DAX Akcje Siemensa wciąż rosną: Siemens odpisuje stratę – prognozy zostały zrewidowane | biuletyn Informacyjny

Published

on

Jednak kursy walutowe i efekty portfelowe znacząco przyczyniły się do 7% wzrostu nowych transakcji i 11% wzrostu sprzedaży. Dochody prywatne ze sprzedaży Yunex Traffic zwiększyły zysk operacyjny o dobry kwartał, ale nie tak drastycznie, jak oczekiwał rynek. Najważniejsze jest to, że liczby były na minusie ze względu na odpis wartości księgowej udziałów Siemens Energy, który został zgłoszony pod koniec czerwca. Całoroczne prognozy zysku na akcję na 2021/22 (na koniec września) zostały odpowiednio obniżone, ale wszystkie inne cele zostały potwierdzone.

W okresie kwiecień-czerwiec grupa technologiczna odnotowała wynik 2,88 mld euro w biznesie przemysłowym – wzrost o 27 proc., jak podał w Monachium. Sprzedaż wzrosła o 4 procent do 17,9 miliarda euro, a zamówienia napływające wzrosły o 1 procent do 22,0 miliarda euro. Zgodnie z konsensusem opracowanym przez firmę, analitycy spodziewali się sprzedaży na poziomie 17,47 mld euro, nowej działalności w wysokości 19,82 mld euro i zysku w wysokości 3,02 mld euro w branży przemysłowej.

Po opodatkowaniu Siemens odnotował deficyt w wysokości 1,5 mld euro. W poprzednim roku nadal była nadwyżka tej samej kwoty. Straty cen akcji w wydzielonej spółce technologicznej Siemens Energy oznaczały, że Siemens musiał wypłacić 2,7 miliarda euro z pozostałych 35 procent udziałów. Odpowiada to 3,37 euro za akcję.

Ten szczególny efekt ma wpływ na oczekiwania zysku na akcję. Przed przypisaniem ceny zakupu Siemens widzi teraz cenę między 5,33 a 5,73 euro w 2021/22 zamiast 8,70 i 9,10 euro, jak poprzednio.

Siemens nie chce sprzedawać akcji Siemens Energy w krótkim terminie

Siemens nie będzie miał udziałów w grupie technologii energetycznych w krótkim terminie, nawet po wycofaniu z giełdy miliardów akcji Siemens Energy. Dyrektor Finansowy Ralph Thomas zwrócił uwagę na nadchodzące podwyższenie kapitału w Energy, dzięki któremu spółka zależna zamierza w całości pozyskać do 4 mld euro od pogrążonego od lat w kryzysie producenta turbin wiatrowych Siemens Gamesa. Thomas powiedział, że w takim przypadku „niefortunne i nierozsądne” byłoby sprzedawanie akcji za dodatkowe wahania cen.

READ  Dlatego dyrektor generalny Evonik Kullmann walczy o wycofanie energii jądrowej

Ponadto Siemens nadal udziela gwarancji w wysokości 10 miliardów euro w Siemens Energy. To znacznie poniżej 28 miliardów w czasie pokazu. Ale punkt „gdzie możesz to zostawić” nie został jeszcze osiągnięty.

Po przeprowadzeniu testu na utratę wartości Siemens pod koniec trzeciego kwartału fiskalnego zmniejszył wartość księgową swoich 35 procent udziałów w Siemens Energy o 2,7 miliarda euro. W rezultacie pojawiły się spekulacje, że spółka-matka może wkrótce zacząć rozwiązywać swoje udziały, jak ogłoszono, gdy spółka zależna weszła na giełdę. Wcześniej Siemens powiedział, że nie będzie sprzedawał akcji energetycznych za cenę niższą niż ich wartość księgowa.

W ten sposób współdziałają analitycy i prezesi.

Eksperci rynkowi nieustannie chwalili rozwój solidnego systemu grupy, który został zrekompensowany obciążeniami z Rosji. Grupa branżowa miała za sobą kolejny mocny kwartał operacyjny, napisał w początkowej reakcji analityk Berenberg Philip Poehler. Z drugiej strony ekspert UBS Guillermo Peigneux Lojo był rozczarowany zyskiem operacyjnym i marżą.

„Nasz portfel zamówień osiągnął rekordowo wysoki poziom 99 miliardów euro – i jest wysokiej jakości” – powiedział podczas telekonferencji dyrektor generalny Busch Development. Jednym z motorów wzrostu jest branża automatyzacji fabryk, ale branża inteligentnej infrastruktury również rozwinęła się wykładniczo.

„To nie był łatwy kwartał” – powiedział Bush. Jednak Siemens pokazuje wiele mocnych stron i nadal się rozwija. Jednak Siemens zmaga się również z wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw oraz rosnącymi kosztami pracy i zakupów. W Chinach blokady związane z koronawirusem wpłynęły na produkcję. Jednak od czerwca firma odnotowała tutaj solidne ożywienie. Siemens zamierza wchłonąć wyższe koszty, podnosząc ceny i zwiększając wydajność.

Na razie Siemens może być dość spokojny o potencjalne dławienie gazu. „W tej chwili nie widzimy dużego bezpośredniego wpływu na nasze zakłady, ponieważ nasza produkcja nie zużywa dużo energii”, powiedział Bush. Siemens pokrywa prawie 100% zapotrzebowania Europy na energię z odnawialnych źródeł energii. Gaz ziemny jest wykorzystywany tylko w kilku dalszych obszarach produkcyjnych. „A jeśli zabraknie nam gazu, podjęliśmy środki ostrożności, aby kontynuować naszą produkcję”.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: mimo niskich cen: Analityk UBS odradza strategię „kupuj na dole” – w obliczu szoku cenowego ropy w przyszłości? | biuletyn

Tak reagują akcje Siemensa

Za pośrednictwem XETRA akcje Siemensa tymczasowo wzrosły o 0,82 procent do 110,08 euro. Początkowo zmniejszyły się o ponad dwa i pół procent.

Znaczący spadek wartości udziałów w Siemens Energy i innych opłat związanych z wycofaniem się z Rosji wyrwał Siemensa w trzecim kwartale ze straty. W rezultacie Siemens obniżył prognozy zysków. Niezależnie od tego, biznes był solidny.

Analityk Andrew Wilson z amerykańskiego banku JPMorgan określił przychodzące zamówienia i swobodny przepływ pieniędzy z grupy technologicznej jako bardzo silne w początkowej reakcji. Kolega z UBS, Guillermo Peigneux Lojo, również mówił o dużych zamówieniach i sprzedaży, ale skrytykował spadek rentowności w branży przemysłowej. Oczekuje teraz, że konsensusowe szacunki w tym sektorze spadną.

Frankfurt (Dow Jones) / Frankfurt (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: Jonathan Weiss / Shutterstock.com, AR Pictures / Shutterstock.com

Continue Reading

Trending