Connect with us

entertainment

Melting Pot Tila Brunnera w Muzeum Śląskim w Katowicach!

Published

on

Melting Pot Tila Brunnera w Muzeum Śląskim w Katowicach!

Melting Pot Tila Brunnera w Muzeum Śląskim w Katowicach!. Essen/Katwitz – Zagłębie Ruhry spotyka się z polskim zagłębiem węglowym: od 5 października w Muzeum Śląskim można oglądać 57 fotografii, niektóre duże, autorstwa słynnego muzyka jazzowego Tila Brunnera. Są to fragmenty fotoreportażu zamówionego przez Fundację Prousta z rocznej podróży po Zagłębiu Ruhry, podczas której artysta uwieczniał ludzi, ich otoczenie oraz krajobraz przemysłowy.

To, co zaczęło się w 2006 roku od zdjęć innych muzyków, ewoluowało przez ostatnie kilka lat. Z gwiazdorskim projektem trębacza „Melting Pott”. Nawet Broner Następnie znacznie poszerzył swoją fotograficzną perspektywę. Wystawa, która po raz pierwszy została pokazana w 2019 roku w Muzeum MKM Küppersmühle w Duisburgu na zlecenie Fundacji Brost, pokazała cały region – który Zagłębie RuhryDawne centrum wydobycia węgla, obecnie zamieszkiwane przez 18 milionów ludzi, jest ważnym ośrodkiem inżynierii przemysłowej i różnorodnego współistnienia w Niemczech. Z Muzeum Śląskie Znaleziono idealne miejsce demonstracyjne dla biznesu, ponieważ Zagłębie Ruhe i Górny Śląsk mają wspólną historię jako region górniczy. Putte, jak pieszczotliwie nazywa się Zagłębie Ruhry, to miejsce, w którym w Niemczech bije polskie serce.

„Eksperyment Melting Pot na rzece Śląskiej w Polsce stanowi natychmiastowy sukces tej wystawy” – mówi artysta Til Brunner. „Konfrontuje niemal identyczne struktury i pytania o przyszłość, o których zawsze należy myśleć w całej Europie, a nie tylko na szczeblu regionalnym poziom.” Po wernisażu. Wystawę można oglądać do 3 marca 2024 roku. Kuratorami byli Ewelina Niewiadomska i Bernd Heinrich Dinter. Obrazy prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Fundacji Prousta.

Galeria zdjęć pozwala odwiedzającym zajrzeć do tętniącego życiem obszaru, w którym do niedawna przemysł odgrywał ważną rolę. Til Brunner nie boi się w swoich fotografiach emocjonalnych i poruszających obrazów. Zwiedzający wystawę ma do czynienia z całą serią obrazów, które oddają koloryt regionu i budzą różnorodne emocje, a wszystko to składa się na ujednolicenie wieloaspektowego charakteru „Tygla”. Mimo że styl fotograficzny Tila Brunnera jest zupełnie inny w szczegółach, na wszystkich zdjęciach widać wielką sympatię do Zagłębia Ruhry i jego mieszkańców. Nie wymaga regulacji przemysłowych ani późniejszego polerowania: „Na tej wystawie nie pokazuję niczego, co nie istnieje. Zostawiam wszystko w spokoju, inaczej zmienię coś, co powinno pozostać namacalne„.

READ  Takie są plany po zwycięstwie

O Tilu Bronnerze

Zainspirowany twórczością muzyka i fotografa mody Williama Claxtona, przedstawioną w filmie dokumentalnym Juliana Benedikta „Jazz Seen”, Til Bronner (*1971) stawał się coraz bardziej świadomy wyraźnych podobieństw między jazzem a fotografią. Po zakupie swojej pierwszej Leiki M8 w 2009 roku muzyk jazzowy początkowo fotografował innych muzyków, a dopiero później odważył się fotografować artystów spoza własnego kręgu – aktorów, sportowców, pisarzy i aktywistów. Nie ulega wątpliwości, że siłą Brunera są portrety.

O mobilnej wystawie „Melting Pot”

Utworzono na zlecenie Fundacji Prousta Nawet Broner Jego pierwsza duża wystawa muzealna jako fotografa w 2019 r.: przez ponad rok zwiedzał z aparatem Zagłębie Ruhry i postrzegał go jako region niezwykle zróżnicowany i pełen sprzeczności. Pod tytułem „tygiel” W tym samym roku wystawa miała swoją premierę w Muzeum Kupersmühle w Duisburgu. Pokazało osobisty pogląd Brunnera na ludzi, tożsamość, przemysł, architekturę, krajobraz, kulturę, ruch uliczny, obszary miejskie, przypadkowe spotkania i znajome twarze, a także barwne współistnienie i współistnienie różnych narodów i religii w największym obszarze metropolitalnym Niemiec. Wystawa została następnie rozszerzona i początkowo pokazana w Poczdamie w 2020 r. pod tytułem „Heimat” oraz w Koblencji w 2021 r. pod nazwą „Melting Pot Europe”.

Będzie teraz prezentowany w Katowicach w Polsce od października 2023 r. do marca 2024 r.

Dla każdego, kto lubi oglądać dzieła sztuki ze swojej domowej kanapy, Fundacja Brost ma coś dla koneserów sztuki Elke Heidenreich Wybrane prace znajdują się teraz także w naszym cyfrowym muzeum „Bracia Drymen”, oferta. Książka „Melting Pot” Tila Brunnera jest dostępna w Internecie bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. https://broststiftung.ruhr/brostraeume/

Wystawa powstała we współpracy z Fundacją Prousta. Zgodnie z wolą założycielki Anneliese Brost wspiera projekty w dziedzinie sztuki, kultury, opieki nad młodzieżą i osobami starszymi, edukacji i filantropii, ze szczególnym uwzględnieniem Zagłębia Ruhry. Cenne motywy pochodzą z ojczyzny Anneliese i Erica Prosta, wzmacniając tożsamość Zagłębia Ruhry i rozprzestrzeniając jego atrakcyjność daleko poza jego granice.

READ  Król Karol III pojawia się na nabożeństwie wielkanocnym po tym, jak zdiagnozowano u niego raka

Fundacja Prousta prezentuje „Tygiel” w Katowicach – publikacja towarzysząca Akademii Prousta zagłębia się w powiązania obu regionów w ich górniczej historii

W ramach cyklu wydawniczego Akademia Prousta wydała w sierpniu 2023 roku książkę pt. „Podziemie, ponad granicami – kontakty między Zagłębiem Ruhry a Polskim Regionem Węglowym”, która bada podobieństwa pomiędzy polskim regionem węglowym a regionem węglowym Ruhry . region. Redaktor i Prezes Akademii Prousta oraz Przewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji Prousta, Profesor Bodo Hombach Jak pisze we wstępie: „Emigracja była ważnym wzmocnieniem. Każdy przyjaciel w Zagłębiu Ruhry opracował minimum polskiego słownictwa. Pod ziemią ważne było, aby porozumiewać się bez zakłóceń i upiększeń. To nie tylko zapewniało, że wszystko pójdzie gładko, ale także mogło uratować” Żyje w nagłej, niebezpiecznej sytuacji. „Gimma Mottek” była lepsza niż „Podaj mi młotek, proszę!” Wkład w tę książkę ilustrują wybrane obrazy z książki „Melting Pot” autorstwa Tila Brunnera.

Stosunki między Zagłębiem Ruhry a Polską mają długą historię, a pewne podobieństwa między obydwoma regionami nadal istnieją.

Cały wpis przeczytasz w internecie pod adresem: https://brost-akademie.ruhr/publikationen/

Kontakt z mediami:

Anna Lea Logis
Konsultant ds. projektów i komunikacji

Fundacja Prousta, Huyssenallee 11, 45128 Essen

Tel: +49 (0)201.7499 36-218
Telefon komórkowy: +49 (0)1520.300 55 62

[email protected]
[email protected]

https://www.broststiftung.ruhr/
https://www.facebook.com/BrostStiftung/
https://www.instagram.com/brost_stiftung/
https://www.youtube.com/channel/UCqbYH6osx3RtnF2p27znYDg

Oryginalna treść od: Fundacja Prousta, przekazana przez Actwell News

http://ots.de/55c825

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Görlitz: Görlitzer Literaturtage: Mocna lektura i rozczarowujące otwarcie
Continue Reading

entertainment

Ślub pary RTL po roku związku

Published

on

Ślub pary RTL po roku związku

Andrieja i Julię można było zobaczyć w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”.Zdjęcie: RTL/Stefan Gregorius

telewizja

Jennifer Ulrich

Andrei i Julia byli parą marzeń w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”, emitowanym w RTL i RTL+ w 2023 roku. W kwietniu tego roku stało się jasne, że oboje nie chcą tracić czasu: ich pierwsze dziecko razem jest w drodze.

Teraz Julia i Andrey znów są zaskoczeni pozytywnymi wiadomościami: Para pobrała się w małym kręgu. Andre udostępnił swojej społeczności romantyczne zdjęcia ze ślubu na Instagramie.

Para „rolnik szuka kobiety” jest w sobie szaleńczo zakochana

Na jednym zdjęciu Andrei ma na sobie obrączkę Julii, a na innym widać głęboki pocałunek. „Miłość zatrzymuje czas i sprawia, że ​​zaczyna się wieczność” – pisze rolnik. Na zdjęciach zdradza tajemnicę, ponieważ para nie chciała wcześniej ogłaszać ślubu.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

I to jest to”Poczta Reinisha„Julia i Andrei pobrali się na małą skalę, tylko wśród bliskich członków rodziny, w końcu w zeszłym roku poświęcono im wystarczająco dużo uwagi, nawiasem mówiąc, oboje ustawili swoje profile na Instagramie jako prywatne. Większe święto zaplanowano jednak na przyszły rok.

Andrei i Julia starannie wybrali datę ślubu: Pobrali się w pierwszą rocznicę ślubu. A więc ich pierwszy pocałunek miał miejsce dokładnie rok temu, kiedy się zgodzili. Julia woła:

„Nasza rocznica będzie teraz zawsze naszą rocznicą”.

Małżeństwo „rolnik szuka żony” nie może się doczekać potomstwa

Oboje są pewni swojej miłości, więc nie pozwalają, aby czas płynął niepotrzebnie. „Może to zabrzmi banalnie, ale tak naprawdę kochaliśmy się od początku”.Andriej wyjaśnia. Oświadczył się Julii w Boże Narodzenie 2023 roku.

READ  Region zaprasza do świętowania

Dba o relację: „Każdego dnia zauważamy, że świetnie się razem dogadujemy”. Chociaż od czasu do czasu pojawiają się sprzeczki, pojednanie zawsze następuje szybko.

Teraz para nie może się doczekać narodzin kolejnego dziecka, którego płeć jest na razie tajemnicą. „Szczególnie ważne było dla nas obojga, aby pobrać się przed porodem, abyśmy wszyscy nosili to samo nazwisko” – dodaje Julia. Andre miał nawet w pierścionku trzy diamenty, z których jeden reprezentował dziecko.

Continue Reading

entertainment

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Published

on

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Khloe + Kim Kardashian
Zdjęcie pojawiło się bez filtra – fani byli zszokowani tym widokiem

© Sean Zane/Patrick McMullan/Getty Images

Khloe i Kim Kardashian były na ślubie Anant Ambani i Radhiki Merchant jako celebryci. Teraz sensację robi nie tylko wygląd gości weselnych, ale także zdjęcie, które można zobaczyć bez filtra.

To był piękny widok – kilka dni temu 29-letni syn miliardera Ananta Ambaniego i jego długoletnia dziewczyna Radhika Merchant (29 l.) pobrali się w indyjskim mieście Mumbai. Wśród gości celebrytów zauważono także bizneswoman Kim Kardashian (43 l.) wraz ze swoją siostrą Khloe (40 l.), która teraz przyciąga uwagę niefiltrowanymi zdjęciami i ekstrawaganckim wyglądem jako gość weselny.

Nieobrobione zdjęcie wywołuje sensację wśród fanów

Kim Kardashian i jej siostra Khloe Kardashian zawsze doskonale prezentują się na swoich zdjęciach na Instagramie i uwielbiają korzystać z jednego lub dwóch narzędzi do edycji. Fakt, że w sieci pojawiło się zdjęcie ze ślubu Ambani, które można zobaczyć w całości bez filtra, z pewnością nie sprawił, że rodzeństwo zaczerpnęło powietrza. Ponieważ ich fanom łatwiej jest dostrzec ich naturalną strukturę skóry, w tym zmarszczki na twarzy, które zwykle wygładza się za pomocą Photoshopa itp. Widok, który zawsze ich szokuje. „Na początku ich nie rozpoznałam” – napisała jedna z internautek pod zdjęciem opublikowanym w serii zdjęć przez Carrie Johnson, żonę byłego premiera Anglii (zdjęcie 7). „W końcu ktoś pokazał tę dwójkę tak, jak naprawdę wyglądają” – napisała kolejna fanka i otrzymała mnóstwo wsparcia w komentarzach.

Zły kolor, za ciasne ubrania: ubrania Kim Kardashian są pod ostrzałem

Na weselu indyjskiej pary, które trwało cały weekend, uczestnicy i wszelkiego rodzaju gwiazdy założyły tradycyjne indyjskie stroje. Dotyczy to także Kim Kardashian i jej 40-letniej siostry Khloe Kardashian, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Ameryki. Obie z dumą prezentują wybrane kreacje na swoich kanałach społecznościowych. Zamiast wielu pochwał, jest dużo krytyki, szczególnie pod adresem Kima.

Kolor jest cierniem w boku wielu jej wyznawców. Inna napisała: „Dlaczego nikt jej nie powiedział, że na indyjskim weselu nie można założyć czerwieni?” Nie ma jasnych, tradycyjnych zasad dotyczących indyjskich wesel. Zaleca się jednak, aby panna młoda zatwierdziła wygląd, aby nie umniejszało to wyglądu w jej wielkim dniu.

Ale to nie koniec: wiele osób uważa, że ​​jej koszula jest nieodpowiednia ze względu na jej rzadkość. „Dlaczego Twoje piersi powinny być w centrum uwagi” – napisała jedna z obserwujących. Podpis pod jej postem kontynuował: „Gdyby twoja koszula nie była tak obcisła, wyglądałabyś bardziej elegancko”. Fani żałowali, że bizneswoman nie wzorowała się na swojej siostrze Khloe, która wie, jak zakryć klatkę piersiową tradycyjnym sari.

„Wygląda jak kostium”: Jej drugi występ również się nie powiódł

Nawet swoim drugim wyglądem Kim nie wydaje się być w stanie zadowolić swoich zwolenników. Podczas gdy Khloe próbuje bronić swojej siostry, mówiąc: „Uwielbiam ten strój i biżuterię, którą nosi”, jej fani po raz kolejny komentują jej wybór ubrań. „To nie ma nic wspólnego z indyjską tradycją, bardziej przypomina kostium” – napisała jedna z obserwujących i otrzymała wiele zachęt.

Ale pod jej zdjęciem można przeczytać także pozytywne komentarze. „Wyglądasz niesamowicie” – napisała jedna z użytkowniczek. Kolejna „jak prawdziwa księżniczka”. 43-latce z pewnością podobała się lektura, ponieważ wydaje się, że zawsze czuła się komfortowo w roli gościa weselnego. „Indie poruszyły moje serce” – napisała wymownie o swoim drugim wzroku.

on pobiegł
Drogi

READ  Takie są plany po zwycięstwie
Continue Reading

Trending