Connect with us

entertainment

Zwycięzcy w broni: sprytne ścieżki do prawdy

Published

on

Zwycięzcy w broni: sprytne ścieżki do prawdy
  1. Strona główna
  2. kultura
  3. Telewizja i kino

Giorgos Lanthimos ze Złotym Lwem. © Gian Mattia d’Alberto/DPA

Zdobywcy nagród głównych prowadzą 80. Festiwal Filmowy w Wenecji na inspirującą ceremonię wręczenia nagród.

Nawet podczas strajku amerykańskiej branży filmowej Wenecja zrobiła to ponownie: zdobywając Złotego Lwa, festiwal w Lido był także zapowiedzią nadchodzących Oscarów. Tam też nie da się uniknąć Biednych rzeczy Yorgosa Lanthimosa, tak jak nikt tutaj nie może uciec od odurzającego uczucia serwowania cudów kina, że ​​tak powiem, w przedawkowaniu. 141 minut mija obok Frankenstein, niesionej przez Emmę Stone, która niestety została skazana na nieobecność w Wenecji z powodu strajku. Gdyby regulamin festiwalu nie zabraniał przyznania filmowi nagrodzonemu Złotemu Lwowi innych nagród, oficjalnie narzucono by aktorce nagrodę. Ale Willem Dafoe odgrywa także jedną ze swoich najlepszych ról ekscentrycznego naukowca, który obdarza swoje dzieło ojcowską miłością. Jakie cudowne zwroty może przyjąć sztuka na drodze do prawdy?

Greckiego reżysera szczególnie zainteresowała oryginalna powieść Alasdaira Greya, klasyczna powieść graficzna, ujęta w feministyczną perspektywę tej rozwojowej historii. Wskrzeszone przez umysł nienarodzonego dziecka, samobójcze ciało Belli rozwija buntownicze spojrzenie na zdominowane przez mężczyzn społeczeństwo kapitalistyczne.

Osadzony w równoległym wszechświecie, w którym epoka wiktoriańska nigdy nie przestała istnieć, Lanthimos w naturalny sposób bawi się tropami klasycznego kina: na zewnątrz podróżując po świecie w splendorze starego Hollywood, wewnętrznie olśniewającym olśniewającym natłokiem obrazów. awangardy, czego dowodem jest nienasycona, ale coraz bardziej krytyczna ciekawość Belli. Podczas ceremonii wręczenia nagród Lanthimos wyjaśnił, że przygotowanie Hollywood do tego projektu zajęło cztery lata. Być może miał na myśli przede wszystkim liczne sceny seksu, które Emma Stone odgrywa z niezwykłą otwartością i godnością.

Ale nawet jeśli Stone nie została uhonorowana, nagroda dla aktorki przypadła wyjątkowej kreacji Amerykanki: Cailee Spaeny to nieletnia bohaterka „Priscilli” Sofii Coppoli, której główna bohaterka gra osoby w wieku od 14 do około 33 lat. Pomimo nieprzekonującego podejścia do Elvisa Presleya, staje się to cicha, ale cudownie twarda opowieść o wyzwoleniu. Amerykanin zgarnął także tytuł dla najlepszego aktora męskiego: Peter Sarsgaard, grający wdowca cierpiącego na demencję, jest zaskakującym źródłem spokoju w „Pamięci” Michela Franco i kotwicą wiarygodności w dramacie przeładowanym wszelkiego rodzaju napięciem . Inne losy, od alkoholizmu po znęcanie się nad dziećmi. Czy to samo można powiedzieć o doskonałej grze młodego aktora w dramacie o imigracji „Io Capitano” w reżyserii Matteo Garrone? Seydou Sarr z Senegalu, uhonorowany nagrodą Marcello Marstroianni Young Talent Award, świetnie prezentuje się na ekranie jako młody fan piłki nożnej, który trafia z Dakaru w ręce gangów przemytników – mając nadzieję na profesjonalną grę w Europie.

READ  ARTE nie może się doczekać udanej rocznicy

Problemy z filmem Jaroniego, który zdobył także Nagrodę Reżysera, tkwią w jego treści i formie – w ignorowaniu politycznych przesłanek eskapizmu i rozwodnieniu w nim elementów afrykańskiej kultury popularnej na rzecz dramatu akcji bardziej zabawnego niż poważnego. Trzy nagrody za reżyserię były wyrazem uznania dla siły aktorskiej, nawet jeśli scenariusze nie zawsze były na wagę złota. Jury pod przewodnictwem Damiena Chazelle wybrało najbardziej profesjonalny spośród aż pięciu włoskich zgłoszeń. Najwyraźniej żaden z nich nie był w stanie zrekompensować nieobecności tenisowego dramatu Luca Guadagnino „Challengers”, który już miał być filmem otwierającym – do czasu, aż wytwórnia zdecydowała się przełożyć premierę na drugą połowę przyszłego roku ze względu na strajk.

Dzięki degustacji jury zarezerwowało także drugie i trzecie miejsce swojej najważniejszej nagrody dla dzieł sztuki o wyjątkowym oddziaływaniu: pierwsze, „Evil Does Not Exist” (Główna Nagroda) Ryo Hamaguchi, rozwój społeczno- dramat polityczny o zagładzie przyrody. W wierszu o ogromnym bogactwie interpretacyjnym. Drugi, Zielone granice (nagroda specjalna) w reżyserii Agnieszki Holland, to nie tylko chyba najlepszy film nominowanego do Oscara autora Salomona, autora Hitler’s Jungle, ale to także najbardziej brutalne potraktowanie kryzysu uchodźczego w filmie fabularnym. Akcja dwuipółgodzinnego, czarno-białego filmu rozgrywa się na ziemi niczyjej między Polską a Białorusią, gdzie młody policjant zostaje zwolennikiem śmiercionośnej polityki wypychania. Czy to po stronie polskiej, czy białoruskiej, życie uchodźców jest równie bezwartościowe. W epilogu o hojnym przyjęciu obywateli Ukrainy reżyser ukazuje rasizm wynikający z nierównego traktowania.

Agnieszka Holland z Nagrodą Specjalną Jury.
Agnieszka Holland z Nagrodą Specjalną Jury. © Gian Mattia d’Alberto/DPA
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Najlepszy film pochodzi z Polski

Published

on

Najlepszy film pochodzi z Polski

Görlitz (dpa/sn) Na 21. Festiwalu Filmowym w Nissi polski film „Tyle conic” (Nic dobrego) w reżyserii Grzegorza Dybowskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. „Bardzo polityczny i niestety bardzo rzadki pogląd na ludzi znajdujących się w wielkiej rozpaczy pomiędzy żądaniami Brukseli, która często nie jest zaznajomiona z lokalnymi warunkami, a życiem na wsi, społeczności… Młodym grozi rozdarcie”. W sobotę w Görlitz wyjaśniają swoją decyzję. Film śledzi podziały społeczne, ale także pokazuje nadzieję i lepszą przyszłość.

Wśród innych „Ryb Nysy” znaleźli się Magdalena Šelica i Marta Neradkiewicz („Lek” Slavomira Fabickiego) za najlepszą kreację aktorską, Michał Łosoński („Mok” Matthiasa Breklera) za najlepszą scenografię oraz Claudiusz Krostowski („Ultima Thule”) zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Za najlepszy film dokumentalny i nagrodę specjalną jury wybrało „Skad dokad” reżysera Macka Hameli, a za najlepszy film krótkometrażowy „Milczenie 600 milionów wyników” reżyserki Sophie Lahusen. Nagrody Publiczności trafiły do ​​filmu fabularnego „Rohbau” Tuny Kaptan oraz dokumentu „Echoes from the Borderland” Lary Meliny Bros. Najpopularniejszym filmem krótkometrażowym był „Na żywo” Mary Tamković.

Od 14 do 19 maja około 90 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zostanie wyświetlonych w 19 lokalizacjach na Festiwalu Filmowym Nysa w trójkącie pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Oprócz trzech konkursów i różnorodnych cykli filmowych w programie znajdują się koncerty, wystawy, odczyty i koncerty. Tym razem skupimy się na kobiecej perspektywie.

READ  Festiwal Filmowy w Cottbus 2023: do kiedy i gdzie odbędzie się festiwal, a tanie bilety są nadal dostępne
Continue Reading

entertainment

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

Published

on

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

W niedzielę (16 czerwca 2024) w telewizji wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Na news.de dowiesz się, kiedy i gdzie można oglądać Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z powtórką „Rundy Wstępnej, Grupy D”, wyłącznie w telewizji lub cyfrowo w bibliotece multimediów.

AM: Niemcy – Szkocja w ZDF Zdjęcie: ZDF, przesłane przez FUNKE Software Guides

W niedzielę (16 czerwca 2024 r.) w telewizji o godzinie 13:30 wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Jeśli przegapiłeś transmisję w RTL z „Rundą Wstępną, Grupa D”: sprawdź bibliotekę multimediów RTL TV Now. Znajdziesz tam wiele raportów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo online jako wideo na żądanie po ich wyemitowaniu. Z reguły program można znaleźć w Internecie po jego emisji w telewizji. Niestety nie dotyczy to wszystkich przesyłek. Niestety w najbliższej przyszłości w telewizji klasycznej nie będzie powtórki RTL.

„EM: Polska-Holandia” w telewizji: O to właśnie chodzi w „Rundze Wstępnej, Grupa D”.

Pierwsza runda w Hamburgu. Polska selekcja bardzo rozczarowała w kwalifikacjach, zajmując trzecie miejsce w grupie za Albanią i Czechami i dochodząc do rundy finałowej dopiero przez kwalifikacje. Dotychczasowy rekord Mistrzostw Europy jest równie niepokojący: poza dotarciem do ćwierćfinału w 2016 roku, Polacy w pozostałych trzech występach pozostali bez zwycięstwa, zawsze zajmując ostatnie miejsce w grupie. Taki los grozi im teraz ponownie w obliczu silnej konkurencji. (Źródło: RTL, przepisane przez FUNKE Program Magazines)

„EM: Polska – Holandia” w telewizji: wszystkie informacje w skrócie

Cecha: Runda wstępna, Grupa D

W:rtl

Rok produkcji: 2024

Długość: 255 minut

Z dużą precyzją: Tak

Wszystkie odcinki „EM: Polska – Holandia” w telewizji

WIĘCEJ ROZRYWKI: W naszych poradach dotyczących telewizji zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie i kiedy można obejrzeć pozostałe edycje „EM: Polska – Holandia” można dowiedzieć się tutaj:

READ  YouTube blokuje Oktoberfest KIZ .
Tytuł odcinka rój konsekwencja data czas kanał cały czas
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 17 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 0 0 18 czerwca 2024 r O 17:00 z prawej do lewej 195 minut
Runda eliminacyjna, Grupa B 0 0 19 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 21 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 1 6 22 czerwca 2024 r 13:30 z prawej do lewej 255 minut

(Numery sezonów i odcinków są przydzielane przez odpowiednich nadawców i mogą różnić się od oznaczeń w oficjalnych przewodnikach po odcinkach)
On podąża News.de Już w środku WhatsApp, Facebook, Świergot, Pinteresta I youtube? Tutaj znajdziesz gorące aktualności, aktualne filmy i bezpośredni kontakt z redakcją.

Ten tekst powstał na podstawie danych z Kolekcji Funke. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, możesz je przesłać do nas na adres [email protected].

rouge/news.de

Continue Reading

entertainment

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie

Published

on

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Finał GNTM z udziałem Heidi Klum ma dopiero kilka minut, a w sieci krąży już mnóstwo plotek. Winna temu jest amerykańska gwiazda popu.

Kolonia – Przed zakończeniem niemieckiego programu Next Top Model (GNTM) sporo fanów zastanawiało się, czy Heidi Klum (51 lat) również wystąpi ponownie. Tuż po godzinie 20:15 w czwartek (13 czerwca) było już jasne: tym razem nie wystarczyło na cały utwór. Jednak najwyraźniej niektórzy woleliby posłuchać śpiewu modelki niż występu, który początkowo zapewniał akompaniament.

Ze względu na napisy początkowe: widzowie GNTM chcą, aby Heidi Klum została piosenkarką

Marsz inauguracyjny otworzył amerykańska gwiazda muzyki pop Robin S. (62 lata) ze swoim przebojem „Show Me Love” (1990). Heidi Klum sama zaśpiewała kilka pierwszych taktów, ślizgając się po scenie na dużym, czerwonym sercu LED ustawionym na podłodze. „Wiem, jak bardzo chciałbyś, abym dzisiaj ponownie zaśpiewała Ci piosenkę, ale wolę zostawić to innym” – zażartowała, po czym pozostawiła scenę swojemu gościowi.

Jednak gdy nominowani do GNTM przechadzali się po scenie, uśmiechając się w rytm melodii hymnu narodowego, który ma już 30 lat, wielu widzów ProSieben w domu nie było w nastroju. A przede wszystkim akt otwarcia był za to odpowiedzialny. „Heidi też mogła tam śpiewać” – napisał jeden z rozczarowanych fanów w X.

Zaledwie kilka minut później: Finał GNTM został całkowicie rozdarty w Internecie

Robin S. również poniósł porażkę. Bezlitosny także wobec innych telewidzów: „Śpiew jest coraz gorszy z każdą sekundą” – napisał jeden z użytkowników, podczas gdy w innych postach za śpiew karano słowami „podziemny”, „nie do zniesienia” lub „strasznie pokręcony”. Wielu fanów GNTM uważało, że pomyślne zakończenie powinno być inne.

Plakat GNTM przedstawia Heidi Klum i piosenkarkę pop Robin S.
Na planie Robin S. wprawiła wszystkich w dobry nastrój swoim hitem „Show Me Love” – ale nie przełożyło się to na wielu telewidzów. © ProSieben/Richard Hübner & Avalon.red/Imago

Komentarze typu „Dlaczego śpiew jest gorszy od śpiewu Heidi?” „Zaledwie po 5 minutach serial jest po prostu kolejnym gorączkowym marzeniem” lub „OK, w skali od 1 do 10, jak frustrujące było pierwsze 10 minut?” Po pierwszych minutach zakończenia była to raczej reguła niż wyjątek. Przy okazji: przed wielkim występem Heidi Klum podzieliła się rzadkim zdjęciem ze swoim przyrodnim bratem. Wykorzystane źródła: „Niemiecki następny top model” (ProSieben, premiera 13 czerwca 2024 r.), twitter.com

READ  Gwiazdy pop Helen Fischer i Florian Silberisen milczą
Continue Reading

Trending