Connect with us

Economy

Linda Tuttberg (FDP): „Potrzebujemy realistycznej polityki imigracyjnej”

Published

on

Linda Tuttberg (FDP): „Potrzebujemy realistycznej polityki imigracyjnej”

Pani Tuttberg, Niemcy doświadczają obecnie fali uchodźców na granicy polsko-niemieckiej. Jakie jest w tej sprawie stanowisko FDP?

Obecna sytuacja po raz kolejny pokazuje, że w ostatnich latach nie poczyniono żadnego postępu w kwestii imigracji, a problemy zostały odłożone na bok. Potrzebujemy dwóch rzeczy: zdecydowanej europejskiej odpowiedzi na próby szantażu Łukaszenki. Cynicznie manipuluje losem ludzi i wykorzystuje je do destabilizacji Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Należy wykorzystać wszelkie możliwości dalszych sankcji wobec Łukaszenki, w tym politykę wizową: Białoruś obecnie wydaje wizy w celu przemytu regulowanego przez państwo. Wreszcie musimy lepiej regulować i kontrolować migrację.

O czym myślisz?

My, Liberalni Demokraci, chcemy wyraźniej rozróżnić między migracją ludzi z jednej strony a migracją zarobkową z drugiej. Ci, którzy potrzebują naszej ochrony, muszą ją mieć. I musimy się upewnić, że przyciągniemy ludzi, których potrzebujemy na nasz rynek pracy – ale z jasnymi wymaganiami dotyczącymi umiejętności językowych i kwalifikacji zawodowych. A dla tych, których dotyczy „nie i nie”, czyli w przypadku braku podstaw do azylu lub wymogów prawa imigracyjnego, obowiązek ciągłego opuszczenia kraju musi być egzekwowany. Wynik procedury azylowej powinien mieć znaczenie także w praktyce.

Polska, członek Unii Europejskiej, leży między granicami Niemiec i Białorusi. Czy Polska powinna ściśle wypełniać zobowiązania wynikające z Konwencji Dublińskiej?

Od dłuższego czasu Konwencja Dublińska jako całość nie znajduje niezbędnej akceptacji w Unii Europejskiej. Potrzebujemy nowego i realistycznego podejścia do wspólnej europejskiej polityki imigracyjnej. Teraz musimy wesprzeć finansowo Polskę – i cierpiącą Litwę – wyraźną europejską odpowiedzią na Łukaszenkę i zabezpieczeniem zewnętrznych granic UE. Musimy wzmocnić współpracę transgraniczną, na przykład z policją i prokuraturą. Ponieważ nie możemy narażać na szwank osiągnięcia swobody przemieszczania się obywateli UE, co dało nam ogromne korzyści w zakresie wolności i dobrobytu. Jednak ponosimy również odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli i dlatego musimy wiedzieć i być w stanie kontrolować, kto przybywa do Europy i naszego kraju.

READ  Minister Gospodarki Brandenburgii Jörg Steinbach chwali Teslę-Gigactory

Kościoły w zeszłym tygodniu wezwały do ​​prostszej „zmiany kursu”. Innymi słowy, osoby, którym odmówiono azylu, które mają pracę i płacą tutaj podatki, mogą być traktowane zgodnie z przepisami dotyczącymi pracowników migrujących. Jak to widzisz?

Ważne jest, abyśmy dali dobrze zintegrowanym ludziom, których potrzebujemy na naszym rynku pracy, żyć i pracować z nami legalnie. Do tego potrzebne są jasne i wysokie wymagania, zwłaszcza, aby samodzielnie zarabiać na życie. W przeciwnym razie istnieje silna zachęta do złożenia wniosku o azyl i zmiany pasa ruchu dopiero w późniejszym czasie. Możliwość zmiany pasa nie powinna skutkować obejściem norm prawa imigracyjnego dotyczących migracji zarobkowej poprzez wybór początkowego obejścia wniosku o azyl.

Od zmieniających się utworów po zmieniające się tematy. Wolna Partia Demokratyczna osiągnęła jeden z najlepszych wyników w historii w wyborach federalnych w Brandenburgii, gdzie jesteś głową państwa i pierwszym kandydatem. Co to oznacza dla imprezy?

Ten potężny wynik to ogromny sukces. W decydującym drugim głosowaniu zostawiliśmy Zielonych i dwie inne partie reprezentowane w parlamencie stanowym. W porównaniu z już bardzo dobrym wynikiem w 2017 roku, w Brandenburgii mieliśmy ponadprzeciętny wzrost i najlepszy w historii wynik FDP w tym kraju w wartościach bezwzględnych. W niedzielnym pytaniu o wybory stanowe od jakiegoś czasu utrzymujemy się na poziomie siedmiu procent i obserwujemy stały napływ nowych członków.

Co to oznacza dla zbliżających się wyborów samorządowych? Na przykład wybory burmistrza w Eberswalde czy wybory do rady powiatowej w Poczdamie-Mittelmarku?

Poszerza naszą bazę i dodaje pewności siebie. Mamy więcej osób, które są ambasadorami liberalnej sprawy w Brandenburgii. Dołącza do nas wielu młodych ludzi. Wskazuje to, że otrzymujemy odpowiedź z Brandenburgii – i to jest dobry punkt wyjścia do tych dwóch wyborów i następnych wyborów stanowych.

Jako kobieta z NRD w Bundestagu masz oczywiście inne podejście niż pozostali: Jak zamierzasz w przyszłości włączyć stanowisko NRD do polityki federalnej?

READ  Aktywna: Kia EV6 - już siedząca

W każdym razie chcę pomóc w zapewnieniu, że wrócimy do normalnego życia w najlepszym tego słowa znaczeniu: to pochodzenie nie jest ani wadą, ani zaletą i że Niemcy Wschodnie mają normalną opinię na szczeblu federalnym. Nie według limitów czy specjalnego statusu, ale dlatego, że dominuje jakość i uzasadnia pewność siebie. Ważnym tematem jest na przykład redukcja biurokracji i kwestia rekrutacji młodych ludzi do firm, ponieważ potrzebne są inwestycje w NRD, a zwłaszcza na Łużycach. Szczególnie wielu mieszkańców Niemiec Wschodnich zdaje sobie sprawę, że wysokiego poziomu zatrudnienia i związanego z nim dobrobytu w ostatnich latach nie można brać za pewnik i że nie mamy z tym nic wspólnego. Jednocześnie powinniśmy coraz czulej rozmawiać o innych sprawach.

na przykład?

Myślę na przykład o przemówieniu pani kanclerz w Dniu Jedności Niemiec: Po tym wydarzeniu odbyło się wiele dyskusji na temat tego, czy nie powinna była wcześniej podejmować niektórych swoich osobistych doświadczeń. Bardzo dobrze rozumiem, że nie zrobiła tego wcześniej. W końcu kanclerz federalny i wszyscy ci, którzy mają federalną odpowiedzialność polityczną, muszą robić politykę dla dobra wszystkich Niemców. Zamiast tego zadaniem innych, na przykład byłego komisarza ze Wschodu lub prezydenta federalnego, było zajęcie się faktem, że rzeczy często przypisywano, przypisywano lub odmawiano Niemcom Wschodnim, niezależnie od ich indywidualnych osiągnięć i zachowania. To szeroka dziedzina i zasługuje na dalszą dyskusję.

Twoim zdaniem nadal potrzebujesz komisarza wschodniego czy komisarza wschodniego?

W przyszłości chciałbym znieść ten urząd, bo stał się reliktem dziwnej pozycji instytucjonalnej w NRD. W trzydziestym pierwszym roku niemieckiej jedności w wolności potrzebujemy normalnego życia w najlepszym tego słowa znaczeniu: nie ma konkretnego komisarza ds. Europy Wschodniej, ale politycy federalni, którzy myślą i działają w całych Niemczech. Komisarz Wschodni nie zastępuje ministrów NRD, którzy są jednakowo odpowiedzialni w Federalnej Radzie Ministrów.

READ  DAX w trendzie malejącym: nastrój w piwnicy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Jak region przygraniczny patrzy na wybory w Polsce
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Przepis "Gruszki, Fasola i Wędzona Ryba" | NDR.de - Przewodnik

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Minister Gospodarki Brandenburgii Jörg Steinbach chwali Teslę-Gigactory
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending