Connect with us

Top News

Kretschmann jedzie z Esslingen do Polski z dzwonami – SWR Actuvel

Published

on

Kretschmann jedzie z Esslingen do Polski z dzwonami – SWR Actuvel

Najpierw Polska, potem Hamburg, potem Esslingen: kilka kościelnych dzwonów zakończyło w ten weekend długą odyseję – podróż premiera Kretschmanna w przeszłość.

Po długim dzwonieniu na nabożeństwo w Esslingen-Oberesslingen (dystrykt Eslingen), w sobotę rano oficjalnie przekazany został dzwon kościelny polskiej parafii macierzystej Strzywo. Oznacza koniec odysei Maniego, która trwała przez dziesięciolecia od XVIII wieku. Ponieważ narodowi socjaliści zostawili ich wiszących jak tysiące innych okazów w okupowanej Polsce, aby użyć metalu do działań wojennych.


Z „Cmentarza Bell” do Esslingen-Obereslingen

Jednak do przetopienia dzwonu kościelnego w czasie II wojny światowej nie doszło. Zamiast tego, po II wojnie światowej, był początkowo przechowywany w Hamburgu, wraz z wieloma innymi, na tak zwanym „Cmentarzu Dzwonów”. Ponieważ Polska była pod rządami komunistów, brytyjski rząd wojskowy odpowiedzialny za północne Niemcy odmówił wysłania tam dzwonów.

Zamiast tego od 1950 r. są one udostępniane niemieckim parafiom jako tzw. „dzwony pożyczkowe”. Tak więc dzwon znalazł się wraz z innym na wieży kościoła katolickiej parafii św. Alberta Wielkiego w Esslingen-Obereslingen. Teraz w końcu oficjalnie powrócił w sobotę.

Biskup Gebhardt Furst (drugi od lewej) świętuje wraz z polskim duchowieństwem zwrot dzwonu kościelnego skradzionego przez nazistów.


SWR


Dzwon zadzwonił w 1704 roku z Fromborga (Braunburg, Polska): dzwonił przez dziesięciolecia w Eichtal-Grotzingen (powiat Esslingen) i został oficjalnie przekazany w sobotę wieczorem. Jak podano rano, wśród gości znalazł się premier Winfried Kretschmann (Zieloni), którzy udali się na wycieczkę mając jednocześnie osobisty kontakt z Fromborgiem.

Kretschmann: podróż do korzeni rodziny

Brat Kretschmanna, Ulryk, został ochrzczony we fromborskim kościele, a jego rodzice pochodzili z Warmii i Mazur, powiatu w Górnej Polsce. Tam urodziło się dwoje starszego rodzeństwa Kretschmanna, a trzecie rodzeństwo zginęło podczas próby ucieczki. Kretschmann urodził się w 1948 roku w Speichingen (dystrykt Dudlingen). Jako władza religijna rządu stanowego, polityk Partii Zielonych wraca do domu przez biskupa Gebharda Fürsta z diecezji Rottenburg Stuttgart z trzema dzwonami kościelnymi zmierzającymi do domu w ten weekend. Czwarty zostanie zwrócony później.

Trzy dzwony trafią do ich polskich wspólnot macierzystych.  (Zdjęcie: SWR, Silke Gmeiner)

Premier Kretschmann z Badenii-Wirtembergii na ceremonii przekazania


SWR


„(Cieszę się) że dzwony wróciły do ​​swojego miejsca pochodzenia”.

„Dzwony do wynajęcia” to „Dzwony pokoju”

W ramach projektu „Dzwony pokoju dla Europy” diecezja Rotenburg-Stuttgart zamierza zwrócić około 60 dzwonów na swoje miejsce w Polsce i Czechach. Biorąc pod uwagę wojnę na pobliskiej Ukrainie, Kretschmann opisał sobotnim reporterom projekt „Dzwony Pokoju” jako wyraz ludzkiej tęsknoty za pokojem.

READ  Według listy „Forbesa” Kevin Lehmann to młody bogaty człowiek, który dzięki dm oddziałom | Regionalny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Michniewicz nowym trenerem reprezentacji Polski
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending