Connect with us

Top News

Kłopoty rodzinne z Anne Will: Arguer Dobrindt narzeka na sygnalizację świetlną

Published

on

Kłopoty rodzinne z Anne Will: Arguer Dobrindt narzeka na sygnalizację świetlną

Ostra debata budżetowa na temat „Anne Will”: Po wyroku Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Alexander Dobrindt i Katrin Göring-Eckard spierają się, kto jest winien bałaganu budżetowego i wyjścia z parlamentu. Sygnalizacja świetlna spotyka się z ostrą krytyką, a Dobrindt staje się awanturnikiem.

Ten serial przypomina kontrowersję w piaskownicy. Ostatecznie Ann Will musiała wstać, aby uspokoić kłótnie w swoim talk show ARD w niedzielny wieczór. Vogelwild argumentuje, że orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego uznające drugi podbudżet Traffic Light Alliance na rok 2021 za „nieważny” i kto jest odpowiedzialny za to, co i w jaki sposób 60 miliardów euro może jeszcze przeznaczyć na środki ochrony klimatu. Neutralna dla klimatu restrukturyzacja przemysłu. Ale przede wszystkim serial pokazuje, że sygnalizacja świetlna i polityka znajdują się w Niemczech na rozdrożu.

Bohater zespołu debatującego Alexander Dobrindt od początku był w ofensywie. „To orzeczenie zapewniło jasność co do stylu pracy sygnalizacji świetlnej” – mówi przywódca zamieszek regionalnej grupy CSU w Bundestagu. „Wymyśliła trik, jak oszukać przerwę kredytową”. Wszystko, co zrobiła sygnalizacja świetlna w ciągu ostatnich trzech lat, „opierało się na oszustwie”.

Wiceprezydent Bundestagu Katrin Göring-Eckardt odpowiedziała, że ​​wszyscy w rządzie uważają budżet za „nie niezgodny z konstytucją”. Nie próbuj świadomie łamać Konstytucji, „przewodząc koalicji twardej jak sygnalizacja świetlna” – twierdzi polityk Zielonych. Johannes Vogel, zastępca federalnego przywódcy FDP, twierdzi, że przyjmie werdykt „z pokorą”, ale lider jego partii, Christian Lindner, jest bardzo zdezorientowany, gdy spotyka go gospodarz talk-show Will, który ostro zareagował w przeciwieństwie do ostatnich raportów. .

„Panie Duprint. Naprawdę.”

Dziennikarka „Spiegel” Melanie Amann krótko wspomina „wielki szok na światłach”, który został „całkowicie złapany”, a lider IFO Clemens Feust wyjaśnia, że ​​„trzeba było wyjść z kościoła we wsi”, ponieważ jest tam tylko 60 osób. Wśród nich są miliardy euro, „kwota, którą można w jakiś sposób zarządzać”. Wtedy zaczyna się kłótnia. Robi się dziko. Salwy szturmowe i niszczycielski ogień ze wszystkich stron. Jak radzić sobie z oceną sygnalizacji świetlnej? Skąd pochodzą brakujące pieniądze na ochronę klimatu? Co się dzieje z pułapem zadłużenia? Przychodzenie rzadko oznacza.

READ  Strażacy pełniący służbę w NRW z powodu burzy - ranni na A2 w pobliżu Gütersloh

Göring-Eckhardt chce się bronić po tym, jak Dobrind „oburzyła się”, że „ludzie na światłach zachowują się tak, jakby wyroku nigdy nie było” i zasugerowała rządowi federalnemu ograniczenie wydatków, na przykład za pomocą pieniędzy obywateli. Ale ona nie wypowiada ani słowa. Polityk CSU wjeżdża na jej paradę i przerywa jej. To idzie tak:

Göring-Eckardt twierdzi, że należy teraz porozmawiać o tym, jak radzą sobie pracownicy, co mówi niepokojąca gospodarka i co dalej z finansowaniem działań związanych ze zmianą klimatu. Przecież „cele klimatyczne to także orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego”. Wtedy Dobrind początkowo grzecznie zaprotestował: „Wybacz mi, nie mogę cię opuścić”. Zielony polityk chce wiedzieć, czy jego zdaniem werdykt klimatyczny nie jest ważny. „Proszę trzymać się prawdy, pani Göring-Eckard” – nalega człowiek z CSU, dodając, że poprzednie rządy też dysponowały dodatkowymi budżetami. Dobrind jej przerywa. Zielony polityk odpowiedział z frustracją: „Panie DuoPrint. Naprawdę”. Na koniec mógłby wyjaśnić, że pilnie potrzebne pieniądze na finansowanie działań związanych ze zmianą klimatu stanowią podstawę gospodarki.

„Nonsens!” Dobrind krzyczy

Następnie Dobrindt kłóci się z Vogelem. Kiedy przedstawiciel FDP poinformował o swoim „bardzo poważnym” podejściu do wyroku, polityk CSU poskarżył się: „To odważne twierdzenie”. Vogel zakochuje się w tym imieniu: „Drogi Alexandrze Dobrindcie, już od jakiegoś czasu pozwalam ci wychodzić, może teraz ty też mi pozwolisz”. Liberał chce budżetu, który da pracę większej liczbie ludzi, bez określania konkretnych środków. „Czy nie powinniśmy zreformować systemu emerytalnego?” – sugeruje nagle. Dobrind: „Teraz robi się szaleństwo”.

Gospodarz talk-show Will chce wiedzieć, co się teraz dzieje z projektami klimatycznymi pozbawionymi środków pieniężnych. „Z pewnością nadal istnieje fundusz na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym” – mówi Vogel, ale plany „należy zastąpić priorytetami”. Nie musisz od razu zajmować się wszystkimi projektami. Dobrind wtrąca się ponownie: „Więc pozbądź się teraz prawa dotyczącego ocieplenia?” „Działający” rząd zostanie teraz utworzony uczciwie, zachwyca się. Göring-Eckard próbuje wyjaśnić, że tak właśnie się dzieje, do wtorkowego przesłuchania biegłego i ustalenia budżetu na specjalnej sesji cyfrowej w czwartek, ale polityk CSU ponownie mu przerywa. „Teraz moja kolej” – narzeka spokojnie wiceprzewodniczący Bundestagu i zarzuca swojemu przeciwnikowi „niszczycielskie ambicje”.

READ  A7 w Hamburgu: pełne zamknięcie na południe do poniedziałku | NDR.de - Aktualności

Ważne jest, aby mieć budżet na 2024 r., w przeciwnym razie nie będzie można wypłacić pomocy na przykład Ukrainie – mówi Göring-Eckard. „Nonsens!” Dobrind krzyczy. Aby nie dalej destabilizować kraj, należy pogodzić ocenę klimatyczną z oceną budżetową – kontynuuje. „Przygotowaliście rakietę” – grzmi. Göring-Eckardt był coraz bardziej zły. „To wszystko jest publiczne, żyjemy w demokracji”. Dobrind: „Wszystko, co powiedzieli, było błędne”. Göring-Eckardt: „To musi być sprawiedliwe”.

Göring-Eckardt poddaje się, kłania się intensywności

W szczególności prezes IFO Fuest, który chce jeszcze bardziej podnieść cenę CO₂, przeanalizuje cięcia budżetowe, a następnie wprowadzi „nowy specjalny fundusz” na rzecz zmian klimatycznych. „Potrzebujemy więcej inwestycji w obszarach cyfryzacji i ochrony klimatu” – mówi. Jednak panel dyskusyjny dotyczący sygnalizacji świetlnej pokazał również, że nie zgadzają się w wielu kwestiach dotyczących zabezpieczenia 60 miliardów euro na ochronę klimatu.

Göring-Eckardt zaleca zreformowanie embarga kredytowego. Zielony polityk chce przeanalizować szereg „dotacji szkodliwych dla środowiska”: ulgi podatkowe na naftę i loty międzynarodowe oraz ulgi podatkowe na samochody służbowe używane prywatnie, co pozwoli zaoszczędzić „dwucyfrowe miliardy” rocznie. Ale jego koalicjant z FTP uważa te plany za „niewłaściwe”.

Po klęsce budżetowej Traffic Light rzeczywiście znalazł się na rozdrożu, ponieważ zaufanie do rządu w dalszym ciągu spada i potrzebny jest ostrożny budżet. Nawet pogoda. Na wpół zirytowany, na wpół rozbawiony gospodarz talk-show Will musi się obudzić, gdy Dobrindt i Vogel nagle migrują, a Góring-Eckard opada na krześle i obwinia się nawzajem. Wtedy mężczyźni się nudzą i poddają.

Dziennikarz Aman tak precyzuje kwestię, czy rząd zostanie obalony w wyniku kontrowersji wokół wyroku: „Będziemy świadkami chaosu” – mówi – „ale ustawa cieplna złamała sygnalizację świetlną”. A walki w piaskownicy kończą się melodią napisów końcowych.

READ  Poważne uszkodzenia przed burzą | NDR.de - Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zabójstwo zaginionego biznesmena? Podejrzany aresztowany NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Zabójstwo zaginionego biznesmena?  Podejrzany aresztowany  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 6 grudnia 2023 r., godzina 12:56

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę w związku ze zniknięciem biznesmena z Hallhorst w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy natrafili także na tropy do Dolnej Saksonii. A policja szuka biznesmena.

Podejrzany przebywa w areszcie pod zarzutem morderstwa. Policja twierdzi, że od początku skupiał się na dochodzeniu. Wątpliwości pojawiły się w związku z przejęciem majątku spółki. O aresztowaniu jako pierwszy poinformował „Westfalen-Blatt”. Rzecznik policji powiedział, że śledztwo ujawniło podejrzenie morderstwa. Nie jest jasne, czy zaginiony Jörg Döhnert rzeczywiście padł ofiarą brutalnego przestępstwa. Według policji, przeszukania miały miejsce – gdzie dokładnie, policja nie podała. Mówi się, że prowadzone są poszukiwania, czy natrafiono na jakiekolwiek ślady zbrodni.

W Melle odnaleziono samochód zaginionego biznesmena

Od 18 października nie ma śladu przedsiębiorcy. Zespół zabójstw policji w „Cayenne” z Bielefeld zwraca się do Dolnej Saksonii o pomoc w poszukiwaniach 62-latka. Policja podała, że ​​cztery dni po zaginięciu jego telefon komórkowy znaleziono w Melle w Dolnej Saksonii (dzielnica Osnabrück), gdzie zaparkowany był również jego SUV z tablicą rejestracyjną MI-JD 9999. Dzień później samochód zniknął. Policja nadal szuka.

Telefon komórkowy Jörga Döhnerta ostatni raz znaleziono w pobliżu Schüttorf

Telefon komórkowy znajdował się ostatnio na węźle autostradowym Schootorf w dzielnicy Graafsoft Bentheim w pobliżu granicy z Holandią, kiedy opuścił niemiecką sieć telefonii komórkowej. Telefon wyłączony od 23 października. Zaginiony mężczyzna ma około 1,80 m wzrostu, jest mocnej budowy ciała i siwych włosów. Zaginiony mieszkał w Bułgarii. Poinformowano władze bułgarskie i holenderskie. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją w Bielefeld Numer telefonu (0521) 54 50 Możesz też złożyć skargę na dowolnym innym komisariacie policji.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 12.06.2023 | 12:00

logo NTR
Continue Reading

Top News

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

Published

on

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

W ramach przywrócenia kontroli granicznych policja federalna na Pomorzu Zachodnim przechwyciła pięć nielegalnych wjazdów. Na byłym niemiecko-polskim przejściu granicznym w Lincoln (powiat zachodniopomorski-Greifswald) władze zatrzymały we wtorek samochód z pięcioma tureckimi pasażerami, z których trzech nie posiadało ważnych wiz – poinformował w środę Federalny Inspektorat Policji w Pasewalk.

Gruzini w Eustom zostali odesłani do Polski

Całą trójkę odesłano do Polski. Zarówno kierowca, jak i pasażer mieli ważne dokumenty. Trwa jednak dochodzenie w związku z rzekomą pomocą w wejściu bez pozwolenia.

Tego samego dnia w Yustom w Karsie napadnięto dwóch Gruzinów. Z informacji wynika, że ​​nie posiadali także dokumentów umożliwiających legalny pobyt w Niemczech i zostali odesłani do Polski.

Kontrole graniczne w strefie Schengen w rzeczywistości nie są planowane i należy je zgłaszać w Brukseli. W związku z dużą liczbą nielegalnych wjazdów, w połowie października federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Fesser (SPD) nałożyła ograniczenia na granicach Polski, Czech i Szwajcarii. Początkowo będzie dostępny do 15 grudnia.

Według własnych danych Policja Federalna od stycznia do października odnotowała łącznie 112 178 nieautoryzowanych wjazdów. To zatrzymało boom w październiku. W sierpniu policja federalna naliczyła 14 701 nieuprawnionych wjazdów w porównaniu z 21 366 we wrześniu i 20 059 w październiku.

READ  Zanieczyszczone wcześniaki w przychodni: Koncentracja na kuchni mlecznej | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Published

on

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Samorozpuszczenie zostaje osiągnięte
Lewicy już nie ma

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Sahra Wagenknecht i dziewięciu innych członków Partii Lewicy zrezygnowali ze swoich stanowisk partyjnych, ale chcą zachować mandaty w Bundestagu. Teraz następuje nieunikniony wniosek grupy. Parlament ma obecnie czasami niezwykle dużą liczbę indywidualnych przedstawicieli.

Lewicowa frakcja w Bundestagu od północy jest historią polityczną. Twoja własna uchwała o rozwiązaniu weszła w życie o godzinie 12:00. Oznacza to, że wszystkich 38 parlamentarzystów, których to dotyczy, uważa się na razie za „niezrzeszonych”. Tłem jest odejście Zahry WagonKinect i dziewięciu parlamentarzystów z Partii Lewicy. Chcesz rozpocząć program konkurencyjny w styczniu.

Wcześniej od lat toczyły się spory dotyczące dywersji. Kolega Wagenknechta, Christian Ley, powiedział, że po rozwiązaniu grupy na pewno zapanował smutek. „W grupie, ale także w partii są ludzie, których szanuję i przede wszystkim szanuję. Jest to jednak decyzja polityczna: większość lewicowych urzędników już się z tym nie mierzy. Kryzysy czasowe”. Rozdrobnienie społeczne, załamanie gospodarcze, wojna i powstanie prawicowych antydemokratów wymagają odpowiedzi. „Spotykamy się z tym i jest to dobre i słuszne” – powiedział Lee.

Zastosowano poziom grupy

Byli parlamentarzyści chcą przegrupować się w Bundestagu w dwie różne grupy: pozostałych 28 parlamentarzystów z lewicy z jednej strony i dziesięciu parlamentarzystów z „koalicji Sahra Wagenknecht” z drugiej. Lewica wystąpiła już o to do Bundestagu, a grupa Wagenknecht chce to zrobić w przyszłym tygodniu.

Komisje takie mają z reguły mniej uprawnień niż komisje parlamentarne w Bundestagu. Na przykład mniejsze i większe zapytania lub ubieganie się o aktualne godziny pracy wymagają statusu komisji parlamentarnej lub większości pięciu procent parlamentarzystów. Grupy otrzymują również niewielkie wsparcie finansowe od rządu. Szczegóły zostaną uregulowane w uchwale Bundestagu. Nie wiadomo, kiedy posiedzenie plenarne zadecyduje w tej sprawie.

Lewica została założona w 2005 roku przez członków Partii Lewicy. PDS i WASG, dwa lata przed formalnym połączeniem obu partii. 23 października Wagenknecht i dziewięciu innych parlamentarzystów ogłosili odejście z Partii Lewicy. Chcieli jednak zachować swój mandat. W listopadzie zdecydowała się rozwiązać z dniem 6 grudnia, gdyż bez dziesięciu członków parlamentu skupionych wokół Wagenknechta ugrupowanie parlamentarne straciłoby co najmniej 37 mandatów. Tzw. proces likwidacji może trwać miesiące lub lata, ponieważ konieczne jest zerwanie wszelkich powiązań umownych. Zwolniono około 100 pracowników.

READ  Zanieczyszczone wcześniaki w przychodni: Koncentracja na kuchni mlecznej | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia
Continue Reading

Trending