Connect with us

Top News

Kłopoty rodzinne z Anne Will: Arguer Dobrindt narzeka na sygnalizację świetlną

Published

on

Kłopoty rodzinne z Anne Will: Arguer Dobrindt narzeka na sygnalizację świetlną

Ostra debata budżetowa na temat „Anne Will”: Po wyroku Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Alexander Dobrindt i Katrin Göring-Eckard spierają się, kto jest winien bałaganu budżetowego i wyjścia z parlamentu. Sygnalizacja świetlna spotyka się z ostrą krytyką, a Dobrindt staje się awanturnikiem.

Ten serial przypomina kontrowersję w piaskownicy. Ostatecznie Ann Will musiała wstać, aby uspokoić kłótnie w swoim talk show ARD w niedzielny wieczór. Vogelwild argumentuje, że orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego uznające drugi podbudżet Traffic Light Alliance na rok 2021 za „nieważny” i kto jest odpowiedzialny za to, co i w jaki sposób 60 miliardów euro może jeszcze przeznaczyć na środki ochrony klimatu. Neutralna dla klimatu restrukturyzacja przemysłu. Ale przede wszystkim serial pokazuje, że sygnalizacja świetlna i polityka znajdują się w Niemczech na rozdrożu.

Bohater zespołu debatującego Alexander Dobrindt od początku był w ofensywie. „To orzeczenie zapewniło jasność co do stylu pracy sygnalizacji świetlnej” – mówi przywódca zamieszek regionalnej grupy CSU w Bundestagu. „Wymyśliła trik, jak oszukać przerwę kredytową”. Wszystko, co zrobiła sygnalizacja świetlna w ciągu ostatnich trzech lat, „opierało się na oszustwie”.

Wiceprezydent Bundestagu Katrin Göring-Eckardt odpowiedziała, że ​​wszyscy w rządzie uważają budżet za „nie niezgodny z konstytucją”. Nie próbuj świadomie łamać Konstytucji, „przewodząc koalicji twardej jak sygnalizacja świetlna” – twierdzi polityk Zielonych. Johannes Vogel, zastępca federalnego przywódcy FDP, twierdzi, że przyjmie werdykt „z pokorą”, ale lider jego partii, Christian Lindner, jest bardzo zdezorientowany, gdy spotyka go gospodarz talk-show Will, który ostro zareagował w przeciwieństwie do ostatnich raportów. .

„Panie Duprint. Naprawdę.”

Dziennikarka „Spiegel” Melanie Amann krótko wspomina „wielki szok na światłach”, który został „całkowicie złapany”, a lider IFO Clemens Feust wyjaśnia, że ​​„trzeba było wyjść z kościoła we wsi”, ponieważ jest tam tylko 60 osób. Wśród nich są miliardy euro, „kwota, którą można w jakiś sposób zarządzać”. Wtedy zaczyna się kłótnia. Robi się dziko. Salwy szturmowe i niszczycielski ogień ze wszystkich stron. Jak radzić sobie z oceną sygnalizacji świetlnej? Skąd pochodzą brakujące pieniądze na ochronę klimatu? Co się dzieje z pułapem zadłużenia? Przychodzenie rzadko oznacza.

READ  Już ponad 2,3 mln uchodźców: „Polska nie chce przyznać, że kraj zależy od wsparcia” - Polityka

Göring-Eckhardt chce się bronić po tym, jak Dobrind „oburzyła się”, że „ludzie na światłach zachowują się tak, jakby wyroku nigdy nie było” i zasugerowała rządowi federalnemu ograniczenie wydatków, na przykład za pomocą pieniędzy obywateli. Ale ona nie wypowiada ani słowa. Polityk CSU wjeżdża na jej paradę i przerywa jej. To idzie tak:

Göring-Eckardt twierdzi, że należy teraz porozmawiać o tym, jak radzą sobie pracownicy, co mówi niepokojąca gospodarka i co dalej z finansowaniem działań związanych ze zmianą klimatu. Przecież „cele klimatyczne to także orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego”. Wtedy Dobrind początkowo grzecznie zaprotestował: „Wybacz mi, nie mogę cię opuścić”. Zielony polityk chce wiedzieć, czy jego zdaniem werdykt klimatyczny nie jest ważny. „Proszę trzymać się prawdy, pani Göring-Eckard” – nalega człowiek z CSU, dodając, że poprzednie rządy też dysponowały dodatkowymi budżetami. Dobrind jej przerywa. Zielony polityk odpowiedział z frustracją: „Panie DuoPrint. Naprawdę”. Na koniec mógłby wyjaśnić, że pilnie potrzebne pieniądze na finansowanie działań związanych ze zmianą klimatu stanowią podstawę gospodarki.

„Nonsens!” Dobrind krzyczy

Następnie Dobrindt kłóci się z Vogelem. Kiedy przedstawiciel FDP poinformował o swoim „bardzo poważnym” podejściu do wyroku, polityk CSU poskarżył się: „To odważne twierdzenie”. Vogel zakochuje się w tym imieniu: „Drogi Alexandrze Dobrindcie, już od jakiegoś czasu pozwalam ci wychodzić, może teraz ty też mi pozwolisz”. Liberał chce budżetu, który da pracę większej liczbie ludzi, bez określania konkretnych środków. „Czy nie powinniśmy zreformować systemu emerytalnego?” – sugeruje nagle. Dobrind: „Teraz robi się szaleństwo”.

Gospodarz talk-show Will chce wiedzieć, co się teraz dzieje z projektami klimatycznymi pozbawionymi środków pieniężnych. „Z pewnością nadal istnieje fundusz na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym” – mówi Vogel, ale plany „należy zastąpić priorytetami”. Nie musisz od razu zajmować się wszystkimi projektami. Dobrind wtrąca się ponownie: „Więc pozbądź się teraz prawa dotyczącego ocieplenia?” „Działający” rząd zostanie teraz utworzony uczciwie, zachwyca się. Göring-Eckard próbuje wyjaśnić, że tak właśnie się dzieje, do wtorkowego przesłuchania biegłego i ustalenia budżetu na specjalnej sesji cyfrowej w czwartek, ale polityk CSU ponownie mu przerywa. „Teraz moja kolej” – narzeka spokojnie wiceprzewodniczący Bundestagu i zarzuca swojemu przeciwnikowi „niszczycielskie ambicje”.

READ  Rosja wydaliła 45 polskich ambasadorów

Ważne jest, aby mieć budżet na 2024 r., w przeciwnym razie nie będzie można wypłacić pomocy na przykład Ukrainie – mówi Göring-Eckard. „Nonsens!” Dobrind krzyczy. Aby nie dalej destabilizować kraj, należy pogodzić ocenę klimatyczną z oceną budżetową – kontynuuje. „Przygotowaliście rakietę” – grzmi. Göring-Eckardt był coraz bardziej zły. „To wszystko jest publiczne, żyjemy w demokracji”. Dobrind: „Wszystko, co powiedzieli, było błędne”. Göring-Eckardt: „To musi być sprawiedliwe”.

Göring-Eckardt poddaje się, kłania się intensywności

W szczególności prezes IFO Fuest, który chce jeszcze bardziej podnieść cenę CO₂, przeanalizuje cięcia budżetowe, a następnie wprowadzi „nowy specjalny fundusz” na rzecz zmian klimatycznych. „Potrzebujemy więcej inwestycji w obszarach cyfryzacji i ochrony klimatu” – mówi. Jednak panel dyskusyjny dotyczący sygnalizacji świetlnej pokazał również, że nie zgadzają się w wielu kwestiach dotyczących zabezpieczenia 60 miliardów euro na ochronę klimatu.

Göring-Eckardt zaleca zreformowanie embarga kredytowego. Zielony polityk chce przeanalizować szereg „dotacji szkodliwych dla środowiska”: ulgi podatkowe na naftę i loty międzynarodowe oraz ulgi podatkowe na samochody służbowe używane prywatnie, co pozwoli zaoszczędzić „dwucyfrowe miliardy” rocznie. Ale jego koalicjant z FTP uważa te plany za „niewłaściwe”.

Po klęsce budżetowej Traffic Light rzeczywiście znalazł się na rozdrożu, ponieważ zaufanie do rządu w dalszym ciągu spada i potrzebny jest ostrożny budżet. Nawet pogoda. Na wpół zirytowany, na wpół rozbawiony gospodarz talk-show Will musi się obudzić, gdy Dobrindt i Vogel nagle migrują, a Góring-Eckard opada na krześle i obwinia się nawzajem. Wtedy mężczyźni się nudzą i poddają.

Dziennikarz Aman tak precyzuje kwestię, czy rząd zostanie obalony w wyniku kontrowersji wokół wyroku: „Będziemy świadkami chaosu” – mówi – „ale ustawa cieplna złamała sygnalizację świetlną”. A walki w piaskownicy kończą się melodią napisów końcowych.

READ  Hesja: Od piątku nowy strajk w prywatnych firmach autobusowych | hessenschau.de
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  U-Bahn oficjalnie otwarty w Karlsruhe

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  Koncert solowy Dzień X Lipsk: Setki na Alexis-Schuman-Platz

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Fajerwerki z Polski: Zamieszki przy słubickich fajerwerkach w sylwestra w Berlinie?

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  Sektor turystyczny oczekuje większych inwestycji i większej liczby odwiedzających z Niemiec
Continue Reading

Top News

Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?

Published

on

Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Polska rozważa wystrzelenie rosyjskich rakiet nad Ukrainą, ale nie osiągnięto jeszcze porozumienia. Przyczyną mógł być incydent z marca.

WARSZAWA – Polska rozważa możliwość wykorzystania swoich systemów obrony powietrznej do zestrzelenia rosyjskich rakiet nad Ukrainą. W przeszłości kraj musiał używać myśliwców do ochrony swojej przestrzeni powietrznej przed rosyjskimi rakietami. Ukraina zwróciła się także do Polski w sprawie wykorzystania polskich systemów obrony powietrznej do zestrzelenia rosyjskich rakiet nad terytorium Ukrainy. Z doniesień wynika, że ​​zamierza to zrobić Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiDalej NATOSojusznicy również powinni zgłosić podobne zabójstwa w przyszłym miesiącu.

Dyskusje na ten temat rozpoczęły się rok później w Polsce Wojna ukraińska Rosyjski pocisk wleciał w polską przestrzeń powietrzną. Pocisk wleciał w polską przestrzeń powietrzną w pobliżu Ozerdowa na 39 sekund.

„Kwestia jest rozpatrywana od strony prawnej i technicznej” – Polska wkrótce wystrzeli rosyjskie rakiety?

Teraz polscy urzędnicy debatują nad konsekwencjami prawnymi wystrzelenia rosyjskich rakiet w stronę Ukrainy. Rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński powiedział w środę (22 maja) Ukraińskiej Agencji Informacyjnej. Ugrinform. „Ta kwestia jest badana z prawnego i technicznego punktu widzenia, ale nie ma w tej sprawie żadnych wniosków” – kontynuował Wroński.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna i rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński (od lewej). © IMAGO/Marek Antoni Iwańczuk

Rzecznik MSZ wykluczył jednak dostarczenie Ukrainie polskich systemów obrony powietrznej. „W Polsce nie ma dyskusji na ten temat. Jest mało prawdopodobne, aby polski system obrony powietrznej znalazł się poza granicami kraju” – powiedział Wroński.

Podsekretarz ds. Wyrzutni – „Kiedy są bardzo blisko granic NATO”

Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Polski Andrzej Szejna powiedział, że jego kraj rozważa zestrzelenie rosyjskich rakiet zbliżających się do jego granicy. „NATO rozważa różne pomysły, m.in. wystrzelenie takich rakiet, jeśli znajdą się zbyt blisko granic NATO” – Sejna powiedziała w marcu Polskiemu Radiu. RMF FM. Powinno to jednak nastąpić „za zgodą strony ukraińskiej i z uwzględnieniem konsekwencji międzynarodowych”.

READ  Corona w MV: 836 nowych infekcji – MV nadal jest „czerwony” | NDR.de - Aktualności

Za takimi startami wypowiadał się Jacek Siewiera, szef Urzędu Obrony Narodowej. „Do tej pory mieliśmy z tym duże trudności. „Wynika to z norm formalnych, procesów decyzyjnych i pewnej kultury państw utrzymujących pokój” – stwierdził pod koniec marca, jak podał amerykański portal. Newsweek.

Zełenski od dawna narzekał na brak obrony powietrznej: „tylko 25 procent tego, czego potrzebujemy”.

Witryna internetowa z wiadomościami amerykańskimi Polityka Według doniesień, prezydent Ukrainy planuje wkrótce poprosić swoich sojuszników z NATO o zestrzelenie rosyjskich rakiet. Ze środowego raportu (22 maja) wynika, że ​​raport sporządziły dwa anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą. W związku z tym Zełenski zostanie poproszony o udział w obchodach D-Day we Francji w czerwcu oraz w posiedzeniu G7 we Włoszech.

Zełenski wielokrotnie narzekał, że obrona powietrzna jego kraju nie dysponuje potężną bronią i obawia się rosnącej rosyjskiej ofensywy we wschodniej Ukrainie. Agencja informacyjna podała, że ​​Ukraina posiada obecnie jedynie ułamek systemów obrony powietrznej, których potrzebuje do samoobrony AFP. Rosja posunęła się o pięć do dziesięciu kilometrów w ofensywie lądowej w obwodzie charkowskim. I należy się obawiać fal ataku. Jeśli chodzi o obronę powietrzną – kontynuował Zełenski – jego kraj ma obecnie „tylko około 25 procent tego, czego potrzebujemy do obrony Ukrainy”. (w miliardach)

Continue Reading

Trending