Connect with us

Top News

Wyborcy po raz pierwszy: „Młodsze pokolenie jest teraz podzielone na dwa obozy”.

Published

on

mWięcej niż kiedykolwiek wyborców po raz pierwszy wybrało FDP w wyborach do urny wyborczej. Oczekiwania są wysokie, nawet ze strony tych, którzy nie głosują na liberałów. Świadczy o tym zaufanie pierwszych czterech Niemców, którzy są teraz premierem Wybory do Bundestagu jest za tobą; Ci sami wyborcy po raz pierwszy powiedzieli WELT sześć tygodni przed wyborami: Co ich to obchodzi politycznie.

„Chcę mieć 16 lat do głosowania”

Źródło: Hannah Plum-Oste

Hannah Plum-Oste, 18 lat, z Berlina

„Głosowałem na FDP i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim jestem zadowolony. AfD Silna opozycja i związek nie będą już silną siłą – zwłaszcza, jeśli SPD nie ma zbyt dużej przepaści. Teraz znowu będzie ekscytująco, ale mam nadzieję na sojusz ze światłami.

Dla mnie FDP Myślę, że to bardzo ważne, chciałbym obniżyć wiek głosowania do 16 lat, aby ten wzrost nasilił się w nadchodzących wyborach federalnych, a waga głosów w Parlamencie była lepiej odwzorowana i rozłożona.

Czytaj więcej

Europejscy liberałowie: Sophie Carsten Nielsen (Dania), Annie Lof (Szwecja), Christian Lindner (FDP), Sigrid Gock (Holandia), Evan Bardos (Czechy)

Czytaj więcej

Weld CR Wolf Poshard Zdjęcie z dnia 30.09.2016: Claudius Bifflock / Berlin

Ponadto oczekuję teraz realnych zmian w obszarach ochrony klimatu, cyfryzacji i edukacji. Wciąż chodzę do szkoły i widzę, jak ważne jest, aby nasze szkoły były w lepszej sytuacji – wewnątrz i na zewnątrz. Potrzebujemy szerszego horyzontu, jeśli chodzi o innowacje. Jest już wiele dobrych pomysłów i start-upów, o których trzeba teraz usłyszeć.

Przypadkowo nie dziwię się, że tak wielu wyborców po raz pierwszy zagłosowało na FDP. Czasami muszę się bronić w gronie znajomych, a potem, kiedy zaczynamy dyskutować na tematy, wiele osób myśli społecznie wielkodusznie i źle rozumie bariery.

„O FDP pomimo swojej reputacji zaawansowanej kulturowo”

Erstwahler Nick Schmidt

Źródło: Nick Schmidt

Nick Schmidt, 18 lat, z Kolonii

„Dla mnie był to pojedynek łeb w łeb między Zielonymi a lewicą. W końcu wybrałem. Lewo Zdecydowałem, bo lubiłem ją na modę. Wyniki są dla mnie zdecydowanie bardzo rozczarowujące, a od Zielonych oczekiwałem dużo więcej.

Czytaj więcej

Lewicowa polityk Zahra Wagenknecht

Czytaj więcej

Po tych wyborach Annalena Barbach nie jest już tak potężna jak Robert Habeb.

Rozczarowujące wyniki wyborów

Ale my, młodzi ludzie, musimy zaakceptować fakt, że nasz głos ma niewielką wagę. W końcu żyjemy w jednym z najstarszych zaludnionych krajów świata. Coś tutaj powoli się zmienia. Teraz wierzę w sojusz świateł drogowych, a nie Jamajkę ze starymi ideami i przestarzałą polityką gospodarczą.

Wydaje mi się również, że nie przechodzę przez tę kampanijną arenę i oczekuję, że partie utworzą się tak szybko, jak to możliwe, z jak największą liczbą dobrych pomysłów na ochronę klimatu. Z FDP Mam nadzieję, że zaufają konserwatywnym ludziom współczesnej polityki.

Myślę, że młodsze pokolenie jest obecnie podzielone na dwa obozy: zielony lewicowy i liberalny, który jest przede wszystkim osobisty. Akcje i finanse – to tematy, które interesują zaskakującą liczbę młodych ludzi.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, kontakt lub wyświetlanie z Podigee i innych sieci społecznościowych.

„Wszystko na giełdzie” to codzienna giełda zaczerpnięta z redakcji WELT Business. Z naszymi korespondentami finansowymi codziennie od godz. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast w dniu Spotify, Podcast Apple, Muzyka Amazon I Zwiastun. Lub bezpośrednio przez Kanał RSS.

Pomimo swojej konserwatywnej reputacji, uważam FDP za kulturowo postępową – na przykład poprzez jasne określenie zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników z zagranicy. Być może uda im się teraz przekonać więcej konserwatystów, że imigracja nie oznacza negatywności. Dobrze nam to zrobi. “

„Myślę, że dzielenie emerytury jest dobre w oparciu o szwedzki model”

Pierwszy wyborca ​​Victor Deitch

Źródło: Victor Dietsk

Victor Dietsch, 18 lat, z Berlina

„W końcu zdecydowałem się na SPD. Przede wszystkim chciałem zmiany. Jeśli FDP i Zieloni dojdą do porozumienia, mam nadzieję, że teraz dojdzie do sojuszu sygnalizacji świetlnej. SPD Z pewnością zrobią wszystko w każdej sprawie, aby pokazać, że stabilny rząd może się zjednoczyć.

Gdyby to wystarczyło na czerwono-zielony kolor, spodobałoby mi się. Nadal chciałbym pozostawić politykę klimatyczną Zielonym. Ale w zasadzie chcą popchnąć coś do przodu, mam wrażenie z FDP, że nie chcą patrzeć wstecz jak CDU.

Czytaj więcej

Jeden z nich może zdobyć szefa CDU Lascheta (od lewej): Rutttgen, Merz, Spahn i Brinkhaus

Być może FDP może teraz wnieść lepszy wkład do systemu emerytalnego. Za interesującą uważam propozycję Christiana Lindnera dotyczącą emerytury giełdowej opartej na modelu szwedzkim; W końcu nasz system emerytalny wymaga reformy. Może to dobry sposób. Mam nadzieję, że FDP nie straci z oczu rodzin o niskich dochodach, zwłaszcza dotkniętych epidemią korony.

Ponadto odnosi się do redukcji biurokracji partyjnej, co jest dla mnie bardzo pożądane. Może potrzebne będą pieniądze na cyfryzację, które są dostępne dla szkół? “

„Polityka klimatyczna, ograniczenie prędkości i reforma Hearts IV”

Maria Russ z Kilonii.

Co: Maria Russ

Maria Russ z zawiasu, 18 lat

„Głosowałem szczególnie na partię Volt, która jest dedykowana Europie, ale teraz cieszę się, że wygrały partie, które reprezentują większą część moich wartości.

Myślę, że Traffic Light Alliance jest w porządku, chociaż nie głosowałem na FDP, ale wolę sygnalizację świetlną od Jamajki, która znów byłaby pół-krokodylem. FDP zdecydowanie popiera ideę niepodległości, którą popieram. Jeśli jednak zostawisz wszystko wolnemu rynkowi, zastanawiam się, czy dobre start-upy, które zrównoważony rozwój naprawdę dają szansę.

Czytaj więcej

Czy się odnajdują?  Robert Hapek (Zielony, Lewy) i Christian Lindner (FDP)

Dodatkowo Corona pokazała nam, jak ważna jest digitalizacja, która nie jest dostępna w większości szkół. Teraz uważam, że FDP powinna mieć wpływ. Myślę, że impreza będzie świeżym powietrzem i szerokim zainteresowaniem.

Teraz wierzę, że wszystkie trzy partie mogą szybko utworzyć rząd i szybko coś wdrożyć: dobrą politykę klimatyczną, ograniczenie prędkości i godną tego miana reformę Hearts IV. “

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, kontakt lub wyświetlanie z Podigee i innych sieci społecznościowych.

W podcaście „Kick-Off Politics” w rozmowach z ekspertami Welt od poniedziałku do piątku przedstawimy najważniejsze informacje podstawowe na temat polityczny danego dnia. Już od 6:00 w 10 minut.

READ  Już po raz trzeci Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za reformę sądownictwa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE – polityka

Published

on

© AFP

Korona orzechowa

Polski premier Morawicz staje w obliczu konfrontacji z parlamentem UE. Musi być przygotowany na wymianę ciężkich ciosów.

Matthias jest poza kwestią Moraviki. Polski premier będzie rozmawiał o praworządności w swoim kraju z parlamentarzystami UE w Strasburgu we wtorek.

Ponieważ parlamentarzyści w tych dniach ponownie wywierają na Polskę coraz większą presję, szef rządu musi być przygotowany na zadanie dotkliwego ciosu. Większość sądownictwa parlamentarnego zagłosowała za przyjęciem przez Komisję Europejską ostrego stanowiska wobec kraju.

Tłem kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. 7 października uznał, że niektóre części prawa unijnego są niezgodne z polską konstytucją. Orzeczenie kwestionuje kamień węgielny europejskiej wspólnoty prawniczej, która wywołała silny sprzeciw w Brukseli.

Polski konserwatywny rząd PiS od lat przeprowadza restrukturyzację polskiego sądownictwa. W wyniku reform Komisja Europejska wszczęła już szereg spraw o naruszenie przeciwko Warszawie i złożyła pozew w Europejskim Trybunale.

[Wenn Sie die wichtigsten Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Większość eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim krytycznie odnosi się do tego, że polskie prawo zapewnia swego rodzaju darmową przepustkę do rządów prawa i możliwość pożegnania się ze wspólnie uzgodnionymi przepisami europejskimi. W wyniku orzeczenia Polska ma obie nogi poza europejskim systemem prawnym. W takim przypadku byłoby niesprawiedliwe, aby polski rząd płacił europejskie pieniądze” – powiedziała Katrina Barley (SPD), niemiecka eurodeputowana. „Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen musi wreszcie zainicjować stosowne naruszenia wobec Polski i posłużyć się rządami prawa”.

Recenzja Konserwatywnej EPP

Podobne żądania płyną ze strony konserwatywnej grupy EPL. Mechanizm ten funkcjonuje od początku roku i pozwala odbiorcy ograniczyć lub opóźnić wypłatę środków z funduszy unijnych, jeśli w kraju nie ma zastosowania praworządność.

READ  Tysiące protestują w Polsce przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint das Aktuellste und Wichtigste aus Berlin. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de]

Prezydent Angela Merkel wypowiedziała się ze zdziwieniem, biorąc pod uwagę silną presję ze strony parlamentu UE, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko Polsce. Wezwał Komisję Europejską do powstrzymania się na razie od stosowania nowych przepisów prawnych, pomimo rosnącej presji społecznej.

Jej zdaniem można poczekać na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie polityka Sistu, Węgier i Polski. „Mamy duże problemy, ale radzę rozwiązać je w dialogu i znaleźć kompromisy” – powiedziała Merkel.

[Mehr aus der Hauptstadt. Mehr aus der Region. Mehr zu Politik und Gesellschaft. Und mehr Nützliches für Sie. Das gibt’s jetzt mit Tagesspiegel Plus. Jetzt 30 Tage kostenlos testen]

W przeciwieństwie do Angeli Merkel większość parlamentarzystów UE nie chce czekać na orzeczenie sądu luksemburskiego, którego można się spodziewać dopiero za kilka miesięcy. Boją się bardzo szybko opuścić kosmitę. Powód: Warszawa z niecierpliwością czeka na pomoc koronową, którą UE blokuje. W grę wchodzi dużo pieniędzy. Polska otrzyma dotację w wysokości 28 mld euro i pożyczkę w wysokości 34 mld euro.

Polska nadal jest “lojalnym członkiem UE” – obiecał w poniedziałek premier Moravici w liście otwartym do Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł jednak, że związek nie będzie wkrótce federacją niepodległych państw, ale instytucją kierowaną przez firmy, które będą unikać „wszelkiej demokratycznej kontroli”.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: „Błagaliśmy z obu stron”

Published

on

Stan: 18.10.2021 11:33

Polska chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią. 31 migrantów utknęło na granicy – na dwa miesiące. Boją się, że już nigdy nie opuszczą tej strefy żywi.

Isabel Sayani, Bamdat Esmeili i Olaf Bok

Przez siedem tygodni na granicy polsko-białoruskiej utknęło 26 mężczyzn i pięć kobiet. Ponieważ Polska ogłosiła cały obszar przygraniczny jako wyjątek, agencje pomocowe nie mają do nich dostępu, a dziennikarze nie mają stamtąd wstępu. „Błagaliśmy obie strony o pomoc, inaczej byśmy zginęli” – powiedział w rozmowie telefonicznej mężczyzna z Afganistanu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba nielegalnych przekroczeń na tej zewnętrznej granicy UE. W miniony weekend w ciągu 24 godzin było 700 osób. Polski parlament zatwierdził teraz rządowy plan budowy ogrodzenia granicznego wzdłuż całej granicy Białorusi.

– Możesz to zrobić, to twój kraj – mówi jeden z zatrzymanych z Afganistanu. „Ale to niezgodne z prawem i przeciwko ludzkości, gdy trzymają nas za tym ogrodzeniem. Nie dali nam nic do jedzenia ani picia od dwóch miesięcy”. Białoruska straż graniczna nie zostawiła ludzi i nie wpuściła Polaków do kraju, choć twierdzą, że już pozwolono im składać wnioski o azyl.

„Trzy osoby siedzą na zewnątrz, dwie osoby śpią”

Wszyscy są słabi, Masood powiedział przez telefon: „Kiedy wezwaliśmy pomoc, nikt nas nie prosił. Było bardzo zimno. Nie wiedzieliśmy, co robić”. Ma przeziębienia i siniaki, które można usłyszeć.

Mówi, że wokół nich zbudowano ogrodzenie o wysokości od dwóch do trzech metrów. Uwięzieni ludzie będą mieli w sumie siedem namiotów, każdy z miejscem dla dwóch osób. — Ale nie są przyjazne zimą i nie są przeznaczone dla uchodźców. Podzielimy się z pięcioma. Trzech siedzi na zewnątrz, dwóch śpi, a potem zmieniamy się. Temperatury spadają, a zimno coraz bardziej zagraża ludziom.

READ  Huawei Smartband 4

Masood mówi, że Afgańczycy z Białorusi mogli przynieść im ciepłe ubrania tylko raz. Jednej osobie udało się uciec z powrotem na Białoruś z granicy. Teraz obawia się deportacji do Afganistanu.

Bez pomocy humanitarnej, tylko ogrodzenie

Już kilka tygodni temu sytuacja unieruchomionych ludzi była napięta – od tego czasu nic się nie poprawiło: „Białoruscy żołnierze bronią nas i przysyłają nam własny chleb: trzy bochenki dziennie. Dzielimy się nimi” Masood. „Możesz dowiedzieć się, jak jest niski”. Z paczki 500 gramów pszenicy zrobili zupę, co dałoby im trzydzieści jeden.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią polski rząd chce teraz postawić „solidną barierę”. Projekt o wartości 366 mln euro zatwierdziła już pierwsza izba parlamentu. Żołnierze zbudowali już 2,50-metrowe ogrodzenie o długości około 90 km, które zostało rozbudowane, a później zastąpione systemem umocnień z systemem inwigilacji – polska opozycja nazywa to „murem”.

Minister obrony Marius Blascock napisał w weekend na Twitterze: „Bez dobrej współpracy między ogrodzeniem a żołnierzami i strażą graniczną będziemy mieli kryzys migracyjny jak w 2015 roku”.

“Zabierz nas gdziekolwiek”

Rzecznik komisji powiedział, że UE nie sfinansuje budowy ogrodzenia. Najwyraźniej jednak pogarszająca się sytuacja w Brukseli jest dobrze znana. Afgańczyk, głos z ogrodzonego terenu na granicy, jest uprzejmy. Mówi, że nie rozumieją sporu między dwoma krajami, Polską i Białorusią. „Prosimy ich, aby rozwiązali swoje problemy politycznie. Uniknęliśmy wojny. To nie nasza wina”.

Zapytany, co było ważne do powiedzenia, niechętnie odpowiedział: „Ktoś słyszy nasz głos. System pomocy. To nieważne. Możemy umrzeć z zimna, a nie z głodu. Zabierz nas gdzieś. Najważniejsze, że jesteśmy zależni od życia ”.

Continue Reading

Top News

Mabrid Ilner (rozmowa ZDF): Kontrowersje dotyczące korony! Lifers and Virologist Store Storm Lotterback

Published

on

Powrót do normalności po koronie wciąż trwa. Mabrid Ilner poprosiła o wyjaśnienia – Carl Lotterbach jest pod presją.

Mabrid Ilner Poświęca się starej wiecznej koronie w swoim tekście ZDF. “Zaszczepione, przetestowane, denerwujące – odważysz się być bardziej niezależnym?” Sędzia zadaje pytanie z kreatywnym wyjaśnieniem 3G. Preferowana jest modna komunikacja: „Spojrzenie tam i z powrotem bez gniewu!” Wstęp Ilner rymował swoją wiarygodność.

Wizja reprezentantów stanowisk jest jasno określona, ​​a sędzia rozbija obozy po prawej i lewej stronie okrągłego stołu. Pod koniec serialu aktor John Joseph Lifers zadaje wielkie pytanie: „Jak ogólnie chcemy żyć?” Dodał: „Jakiego rodzaju zarządzania ryzykiem potrzebujemy w przyszłości? 100 procent bezpieczeństwa? Zero, nic więcej? “

Ale pierwszy Ellener podchodzi do tematu w sposób pragmatyczny i dziennikarski, pytając, jak pięć procent zaszczepionych – „trzy miliony ludzi” – może wymknąć się spod radaru Instytutu Roberta Kocha (RKI).

Lateraback krytykuje kontakt z koroną podczas szczepienia

Carl Lauterbach wyjaśnia: „Za dużo udokumentowaliśmy w ośrodkach szczepień, a bardzo mało u lekarzy w prywatnej praktyce”, mówi lekarz, który również podawał szczepionkę koronową.

Ponadto od miesięcy można było wiedzieć, że liczby nie mogą być dokładne. Ilner zastanawiał się: „Więc dlaczego się z nim nie skontaktowano? Należy więc o tym wcześniej poinformować. I otwiera się o tym, kogo mówi “ty” …

Wirusolog Klaus Stahr widzi błąd gdzie indziej: „W Niemczech jest ziemia pozbawiona danych!” Były członek WHO przedstawia graficznie swoją krytykę strukturalną: „Mogę w każdej chwili odczytać cenę paliwa na każdej stacji benzynowej, ale tak naprawdę nie potrafię określić, ile osób jest zaszczepionych.” Zobacz, że nic nie ma.

“Mabrid Ilner” – Ci goście dyskutowali:

  • Carl Lotterbach (SPD) – Członek Bundestagu
  • John Joseph Lifers – Obsada, # allmalneschichtmachen # wszystkie zapieczętowane
  • Nauczyciel Yute – Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVÖGD)
  • Sklep ze szkłem – Wirusolog, epidemiolog, immunolog
READ  Już po raz trzeci Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za reformę sądownictwa

Lifers stara się wyjść z tej sytuacji pozytywnie: „Widzę, że 85 procent dorosłych Niemców zostało zaszczepionych”.

Carl Lotterbach – nielubiany przez Lifers i kilkakrotnie publicznie krytykowany – początkowo tłumi entuzjazm gwiazdy „Tatarda”. Wymagania dotyczące końca i masek dla 3G nie są w żaden sposób dyskusyjne: „Możemy teraz zdjąć nasze maski w sklepach i powiedzieć, że nie możemy już kontrolować 3G”.

Nagłówek Corony w „Ilnerze”: „Każdy chory to jeden”? Lifers myśli, że to “szalone”

Ute Teichert popiera polityka SPD. Według T-shirta, jako lekarz, jej praca polega w zasadzie na robieniu wszystkiego, co może, aby chronić ludzi przed chorobami. Woła z podnieceniem: „Każdy, kto jest chory i wymaga leczenia, to więcej niż jedna osoba!” Ratownicy reagują ze zdziwieniem: „Jeśli powiemy teraz: każdy chory jest jeden… to: wow!” Ludzie zawsze będą umierać z powodu chorób, ale jeśli każda śmierć jest oceniana jako „więcej niż jedna”, „to szaleństwo!” Lifers powiedział, a Lotterbach śmieje się z jego ogłoszenia.

Mabrid Ilner chce być bardziej precyzyjny: jeśli wszystko pójdzie dobrze, dlaczego nie „Dzień Niepodległości”? Dlaczego warto realizować 3G? Lauterbach pyta ją wprost: „Dlaczego nie obowiązkowe szczepienie?” Lauterbach mówi, że przymusowa szczepionka zostanie wykorzystana przez tę partię i „inne prawicowe grupy”, aby „poruszyć ludzi” na drodze ludu. Ostrzega: „Nie chcemy pracować z tymi grupami, wprowadzając obowiązek szczepień!”

Teraz wirusolog Stohar chce się dowiedzieć od Lotterback: „Jak możemy wrócić do normalności? Gdzie jest punkt graniczny? Ale loteria jest nadal wdzięczna za odpowiedź. Zamiast tego wybucha kontrowersje wokół długiej zatoki u dzieci.

Ratownicy domagają się więcej pieniędzy dla pielęgniarek – dr Tichard potwierdza: „Są zużyte”

Lauterbach maluje diabła na ścianie: „Do czasu otwarcia powinniśmy spodziewać się epidemii u naszych dzieci”. Sklep oskarżony o polityczny charakter zamiast wyjaśniania rzeczy, które budziły strach. Ale loteria nie spadła. „Nie znam żadnego naukowca, który mógłby zagwarantować, że za pięć lat dzieci z wolem nie będą się skarżyć”. Stahr odpowiada: „Nikt nie może powiedzieć, że nie zostaniemy zaatakowani, jeśli stąd wyjdziemy. Cegła spada po głowie”.

READ  Hubert Schweiz zdobył Otwarte Mistrzostwa Polski

W końcu Lifers ponownie łamie soczewkę dla personelu pielęgniarskiego i domaga się dalszych pochwał. „Nie tylko oklaskami, ale także pieniędzmi!” Powiedział aktor. Teachard potwierdza: „Ludzie są zmęczeni!”.

Koniec prelekcji „Mabrid Ilner”

Niestety w „Maybrid Ilner” nie udzielono odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wyników strategii wyjścia i potrzeby założenia maski. Kwestiami motywującymi na sali były względy zapewnianych poziomów ochrony i zakresu, w jakim strach można wykorzystać do osiągnięcia celów politycznych.

Continue Reading

Trending