Connect with us

Top News

Burza w Berlinie i Brandenburgii jeszcze się nie skończyła – burza w Templinie nie żyje – BZ Berlin

Published

on

Burza w Berlinie i Brandenburgii jeszcze się nie skończyła – burza w Templinie nie żyje – BZ Berlin

Pierwsza jesienna burza w tym roku jeszcze się nie skończyła. Wycinał drzewa, zakłócał ruch pociągów i przerywał dostawy prądu. Jeden zginął.

Pierwsza jesienna burza tego roku pochłonęła ludzkie życie. Policja we Frankfurcie nad Odrą poinformowała, że ​​oddział maszynisty pociągu regionalnego spadł i zginął w Templein (Uckermark).

50-latek zmarł w piątek rano w szpitalu z obrażeniami. Chciał usunąć gałęzie, które spadły z torów podczas czwartkowej burzy, i uderzył się. Burza ścinała drzewa i zakłócała ​​połączenia kolejowe.

372 Pogoda działa

Berlińska Straż Pożarna została wezwana na łącznie 372 misje związane z pogodą w czwartek od 8:00 do 19:00.

Podczas Trailborg Stress w Bango dwa duże drzewa spadły na ścianę domu (zdjęcie: Sven Meisner)
Podczas Trailborg Stress w Bango dwa duże drzewa spadły na ścianę domu (zdjęcie: Sven Meisner)

Według policji i strażaków piątkowa noc była cicha. Jak poinformował rzecznik, w piątek pociąg ruszył „stabilnie”. „Pociągi jeżdżą”. Nie mógł jednak wykluczyć odwołania lub opóźnień izolowanego pociągu. Przed rozpoczęciem podróży pasażerowie powinni sprawdzić, czy ich połączenie działa zgodnie z planem.

1000 rodzin bez prądu

Około 1000 odbiorców energii elektrycznej w okręgach Spree-Nice i Oberspree-Lacits początkowo nie miało elektryczności. Rzecznik Envia Mittaldech Energy AG, dostawcy energii w Semnitz, powiedział, że usunięcie zakłócenia prawdopodobnie zajmie resztę dnia. „Jeszcze nie przekroczyliśmy góry”. Gałęzie uszkodzone przez burzę uszkodziły linie energetyczne i słupy energetyczne. W obszarze dostawców energii w Brandenburgii, Saksonii-Unhold i Saksonii łącznie 3000 klientów jest pozbawionych prądu.

Energia wiatrowa do 9 w piątek

Air w Berlinie i Brandenburgii zostanie odświeżony w piątek. Według niemieckiej służby meteorologicznej wiatr będzie wiał z prędkością 70 kilometrów na godzinę, a na terenach otwartych z prędkością 85 kilometrów na godzinę. Odpowiada to ośmiu i dziewięciu siłom wiatru. Wieczorem wiatr znowu słabnie.

W Gudam wiał wiatr z zachodu na wschód, a wielu turystów nie było przygotowanych na pogodę (fot. Davids / Sven Dormer)
W Gudam wiał wiatr z zachodu na wschód, a wielu turystów nie było przygotowanych na pogodę (fot. Davids / Sven Dormer)

Według serwisu pogodowego w weekendy pogoda powinna być spokojna. Zimne powietrze napływa do Berlina i Brandenburgii. Na sobotę prognozowane są tylko umiarkowane wiatry, ze świeżymi wiatrami na wschód od Brandenburgii. Chmury są luźne i są długie obszary słoneczne. Wynosi od 10 do 13 stopni. Niedziela będzie niezmienna temperatura z jasnymi, suchymi i lekkimi wiatrami.

READ  Steinmeier uważa, że ​​należy rozwiązać problem rekompensaty

Burza wyrywa drzewa w parkach w Berlinie i Brandenburgii

Burza spowodowała rozległe zniszczenia w parkach światowego dziedzictwa San Francisco i Babelsberg w Poczdamie. W parku San Francisco wyrwano lub ścięto dziewięć dużych drzew, powiedział w piątek Frank Cullenci, rzecznik Fundacji Berlin-Brandenburgia na rzecz pruskich pałaców i ogrodów. Ponadto złamano wiele grubych gałęzi. W parku Babelsburg złamano duże powierzchnie dwunastu drzew.

Burza dotknęła również berlińskie Schloskarten Charlottenburg: uszkodziły się tam dwa drzewa i trzy korony, poinformował rzecznik. „Każde drzewo to ogromna strata dla ogrodnictwa” – powiedział Cullenci. Drzewa zostały już zniszczone z powodu zmian klimatycznych i wieloletniej suszy.

W związku z kolejnymi ostrzeżeniami przed burzą fundacja postanowiła w piątek zamknąć wszystkie parki i pałace w Berlinie i Brandenburgii. Jedynym wyjątkiem jest Pałac Charlottenburg, ponieważ jest dostępny bez drzew w pobliżu.

Już w czwartek wszystkie obiekty Trustu zostały zamknięte z powodu burzy. Rzecznik powiedział, że w sobotę wszystko powinno być nadal otwarte.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Gospodarka przyjmuje plany Habecka dotyczące zakazu ogrzewania olejem i gazem

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Rola Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w polskich orzeczeniach
Continue Reading

Trending