Connect with us

Top News

Tankowanie w Polsce: Ceny paliw na olej napędowy i benzynę w Łęknicy przez Kubin du Brady

Published

on

Tankowanie w Polsce: Ceny paliw na olej napędowy i benzynę w Łęknicy przez Kubin du Brady

W Niemczech litr Super E10 kosztuje średnio 1767 euro. ADAC opublikowało to w zeszłym tygodniu. Średnia cena oleju napędowego wynosi 1749 euro za litr. Nawet przy spadających cenach paliw w Niemczech kierowcy mogą zaoszczędzić tankując w Polsce. Jakie są aktualne ceny oleju napędowego i benzyny na pograniczu Łęknicy, Zgorzelca, Gubina, Zasiek i Brodów oraz co warto wiedzieć o kradzieżach na stacjach benzynowych w okolicach Zgorzelca?

  • Aktualne ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce
  • Ostrzeżenie o podstępnych kradzieżach w okolicach Zgorzelca

Tankowanie w Polsce: aktualne ceny paliw

Olej napędowy: 1,54 euro za litr (19.11.2023)

Super E5: 1,52 euro za litr (19.11.2023)

Olej napędowy: 1,52 euro za litr (19.11.2023)

Super E5: 1,50 euro za litr (19.11.2023)

Olej napędowy: 1,52 euro za litr (19.11.2023)

Super E5: 1,48 euro za litr (19.11.2023)

Kupuj papierosy w Polsce

Tytoń, cygaretki, cygara, vape – dozwolone przez granicę

Super E5: 1,57 euro za litr (dziś, 20 listopada 2023 o 8:53)

Olej napędowy: 1,58 euro za litr (19.11.2023)

Ceny są przybliżonymi wytycznymi. Źródło: mehr-tanken.de, abtankstellen.de, sprytny-tanken.de

Ostrzeżenie o podstępnych kradzieżach w okolicach Zgorzelca

Komenda Główna Policji w Görlitz wezwała do zachowania czujności na polskich stacjach benzynowych na obszarze miejskim Zgorzelca. W zeszłym tygodniu (13-17 listopada 2023) Gorlitz Policja otrzymała kilka skarg. Taktyczne kradzieże na stacjach benzynowych w rejonie Zgorzelca A.

READ  Osiem osób zmarło w domu opieki z powodu infekcji koronowej
-->

Szczególnie klimatycznie jest w okresie Adwentu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce 2023

Szczególnie klimatycznie jest w okresie Adwentu

Do ofiar podeszły osoby przebywające na terenie stacji benzynowej, które wcześniej wpłaciły pieniądze za pomocą karty debetowej i prowadziły negocjacje. Przechodzą niezauważone Karta EC została skradziona był Następnie zajmujemy się skradzionymi kartami EC Nielegalne długi był Obecnie nie jest jasne, w jaki sposób niezidentyfikowani przestępcy zdobyli tajne numery. Sprawę prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy miejscowej policji.

Policja zaleca także zachowanie ostrożności Pole wprowadzania danych PIN Zawsze przy płatności kartą debetową Trzymaj to zakryte. W przypadku stwierdzenia zgubienia karty płatniczej należy ją niezwłocznie zwrócić Zadzwoń pod numer 116 116 i zgłoś, aby temu zapobiec.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zabójstwo zaginionego biznesmena? Podejrzany aresztowany NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Zabójstwo zaginionego biznesmena?  Podejrzany aresztowany  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 6 grudnia 2023 r., godzina 12:56

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę w związku ze zniknięciem biznesmena z Hallhorst w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy natrafili także na tropy do Dolnej Saksonii. A policja szuka biznesmena.

Podejrzany przebywa w areszcie pod zarzutem morderstwa. Policja twierdzi, że od początku skupiał się na dochodzeniu. Wątpliwości pojawiły się w związku z przejęciem majątku spółki. O aresztowaniu jako pierwszy poinformował „Westfalen-Blatt”. Rzecznik policji powiedział, że śledztwo ujawniło podejrzenie morderstwa. Nie jest jasne, czy zaginiony Jörg Döhnert rzeczywiście padł ofiarą brutalnego przestępstwa. Według policji, przeszukania miały miejsce – gdzie dokładnie, policja nie podała. Mówi się, że prowadzone są poszukiwania, czy natrafiono na jakiekolwiek ślady zbrodni.

W Melle odnaleziono samochód zaginionego biznesmena

Od 18 października nie ma śladu przedsiębiorcy. Zespół zabójstw policji w „Cayenne” z Bielefeld zwraca się do Dolnej Saksonii o pomoc w poszukiwaniach 62-latka. Policja podała, że ​​cztery dni po zaginięciu jego telefon komórkowy znaleziono w Melle w Dolnej Saksonii (dzielnica Osnabrück), gdzie zaparkowany był również jego SUV z tablicą rejestracyjną MI-JD 9999. Dzień później samochód zniknął. Policja nadal szuka.

Telefon komórkowy Jörga Döhnerta ostatni raz znaleziono w pobliżu Schüttorf

Telefon komórkowy znajdował się ostatnio na węźle autostradowym Schootorf w dzielnicy Graafsoft Bentheim w pobliżu granicy z Holandią, kiedy opuścił niemiecką sieć telefonii komórkowej. Telefon wyłączony od 23 października. Zaginiony mężczyzna ma około 1,80 m wzrostu, jest mocnej budowy ciała i siwych włosów. Zaginiony mieszkał w Bułgarii. Poinformowano władze bułgarskie i holenderskie. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją w Bielefeld Numer telefonu (0521) 54 50 Możesz też złożyć skargę na dowolnym innym komisariacie policji.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 12.06.2023 | 12:00

logo NTR
Continue Reading

Top News

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

Published

on

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

W ramach przywrócenia kontroli granicznych policja federalna na Pomorzu Zachodnim przechwyciła pięć nielegalnych wjazdów. Na byłym niemiecko-polskim przejściu granicznym w Lincoln (powiat zachodniopomorski-Greifswald) władze zatrzymały we wtorek samochód z pięcioma tureckimi pasażerami, z których trzech nie posiadało ważnych wiz – poinformował w środę Federalny Inspektorat Policji w Pasewalk.

Gruzini w Eustom zostali odesłani do Polski

Całą trójkę odesłano do Polski. Zarówno kierowca, jak i pasażer mieli ważne dokumenty. Trwa jednak dochodzenie w związku z rzekomą pomocą w wejściu bez pozwolenia.

Tego samego dnia w Yustom w Karsie napadnięto dwóch Gruzinów. Z informacji wynika, że ​​nie posiadali także dokumentów umożliwiających legalny pobyt w Niemczech i zostali odesłani do Polski.

Kontrole graniczne w strefie Schengen w rzeczywistości nie są planowane i należy je zgłaszać w Brukseli. W związku z dużą liczbą nielegalnych wjazdów, w połowie października federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Fesser (SPD) nałożyła ograniczenia na granicach Polski, Czech i Szwajcarii. Początkowo będzie dostępny do 15 grudnia.

Według własnych danych Policja Federalna od stycznia do października odnotowała łącznie 112 178 nieautoryzowanych wjazdów. To zatrzymało boom w październiku. W sierpniu policja federalna naliczyła 14 701 nieuprawnionych wjazdów w porównaniu z 21 366 we wrześniu i 20 059 w październiku.

READ  Wybory do Bundesstock: Seehofer popiera politykę Barbach
Continue Reading

Top News

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Published

on

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Samorozpuszczenie zostaje osiągnięte
Lewicy już nie ma

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Sahra Wagenknecht i dziewięciu innych członków Partii Lewicy zrezygnowali ze swoich stanowisk partyjnych, ale chcą zachować mandaty w Bundestagu. Teraz następuje nieunikniony wniosek grupy. Parlament ma obecnie czasami niezwykle dużą liczbę indywidualnych przedstawicieli.

Lewicowa frakcja w Bundestagu od północy jest historią polityczną. Twoja własna uchwała o rozwiązaniu weszła w życie o godzinie 12:00. Oznacza to, że wszystkich 38 parlamentarzystów, których to dotyczy, uważa się na razie za „niezrzeszonych”. Tłem jest odejście Zahry WagonKinect i dziewięciu parlamentarzystów z Partii Lewicy. Chcesz rozpocząć program konkurencyjny w styczniu.

Wcześniej od lat toczyły się spory dotyczące dywersji. Kolega Wagenknechta, Christian Ley, powiedział, że po rozwiązaniu grupy na pewno zapanował smutek. „W grupie, ale także w partii są ludzie, których szanuję i przede wszystkim szanuję. Jest to jednak decyzja polityczna: większość lewicowych urzędników już się z tym nie mierzy. Kryzysy czasowe”. Rozdrobnienie społeczne, załamanie gospodarcze, wojna i powstanie prawicowych antydemokratów wymagają odpowiedzi. „Spotykamy się z tym i jest to dobre i słuszne” – powiedział Lee.

Zastosowano poziom grupy

Byli parlamentarzyści chcą przegrupować się w Bundestagu w dwie różne grupy: pozostałych 28 parlamentarzystów z lewicy z jednej strony i dziesięciu parlamentarzystów z „koalicji Sahra Wagenknecht” z drugiej. Lewica wystąpiła już o to do Bundestagu, a grupa Wagenknecht chce to zrobić w przyszłym tygodniu.

Komisje takie mają z reguły mniej uprawnień niż komisje parlamentarne w Bundestagu. Na przykład mniejsze i większe zapytania lub ubieganie się o aktualne godziny pracy wymagają statusu komisji parlamentarnej lub większości pięciu procent parlamentarzystów. Grupy otrzymują również niewielkie wsparcie finansowe od rządu. Szczegóły zostaną uregulowane w uchwale Bundestagu. Nie wiadomo, kiedy posiedzenie plenarne zadecyduje w tej sprawie.

Lewica została założona w 2005 roku przez członków Partii Lewicy. PDS i WASG, dwa lata przed formalnym połączeniem obu partii. 23 października Wagenknecht i dziewięciu innych parlamentarzystów ogłosili odejście z Partii Lewicy. Chcieli jednak zachować swój mandat. W listopadzie zdecydowała się rozwiązać z dniem 6 grudnia, gdyż bez dziesięciu członków parlamentu skupionych wokół Wagenknechta ugrupowanie parlamentarne straciłoby co najmniej 37 mandatów. Tzw. proces likwidacji może trwać miesiące lub lata, ponieważ konieczne jest zerwanie wszelkich powiązań umownych. Zwolniono około 100 pracowników.

READ  Polska dąży do ochrony sojuszników z NATO - wirusa Corona - przed Politico
Continue Reading

Trending