Connect with us

science

Jak nadmierne spożycie soli wpływa na przepływ krwi do mózgu i może powodować niedotlenienie

Published

on

Wyniki nowego badania dostarczają ważnych informacji o tym, jak wysokie spożycie soli wpływa na neurony i przepływ krwi w mózgu. Aby zbadać to, co jest znane jako sprzężenie nerwowo-naczyniowe lub przekrwienie, naukowcy przeanalizowali związek między spożyciem soli a słabym przepływem krwi w mózgu. Ponadto nowe odkrycia mogą pomóc w lepszej diagnozie i leczeniu Choroba mózgu związana z dietą Wejście.

Czy nadmierne spożycie soli może powodować choroby mózgu?

Niezdrowa żywność i wysokie spożycie soli mogą powodować choroby mózgu

Zespół badawczy skupił się na podwzgórzu. Jest to głęboki obszar mózgu zaangażowany w ważne funkcje organizmu, takie jak picie, jedzenie, regulacja temperatury ciała i reprodukcja. W związku z tym naukowcy zbadali, jak zmienia się przepływ krwi do podwzgórza w odpowiedzi na spożycie soli. Wybrałem sól, ponieważ organizm musi bardzo dokładnie kontrolować poziom sodu. Ponadto istnieją specjalne komórki, które rozpoznają ilość soli we krwi. Spożywając słone potrawy, mózg aktywuje szereg mechanizmów kompensacyjnych, aby ponownie obniżyć poziom sodu. Organizm robi to po części poprzez aktywację neuronów, które wydzielają wazopresynę. To hormon antydiuretyczny, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego poziomu soli. Co zaskakujące, naukowcy odkryli zmniejszenie przepływu krwi w mózgu, gdy aktywował neurony w podwzgórzu.

Niedotlenienie mózgu spowodowane upośledzeniem przepływu krwi do mózgu

W chorobie Alzheimera, udarze lub niedokrwieniu zwykle obserwuje się zmniejszony przepływ krwi do kory mózgowej, co jest sprzeczne z wynikami badań. Zespół nazwał to zjawisko „odwróconym sprzężeniem nerwowo-naczyniowym”. Polega na zmniejszeniu przepływu krwi w mózgu, co prowadzi do niedotlenienia. Naukowcy uważają, że niedotlenienie to mechanizm, który wzmacnia zdolność neuronów do reagowania na stałą stymulację solą, dzięki czemu pozostają aktywne przez dłuższy czas. Ponadto mają nadzieję wykorzystać swoje podejście do badania innych regionów mózgu i chorób, w tym depresji, otyłości i chorób neurodegeneracyjnych. Wyniki to badanie Rodzi interesujące pytania o to, jak wysokie ciśnienie krwi spowodowane wysokim spożyciem soli wpływa na mózg.

READ  M51-ULS-1: Znaleziono pierwszą rzekomą egzoplanetę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Edukacja profilaktyczna: Musisz nauczyć się myć ręce

Continue Reading

Trending