Connect with us

Top News

Imigranci przekraczają granicę z Białorusi do Polski

Published

on

Warszawa. W związku z rosnącą liczbą migrantów na wschodniej granicy UE kraje UE przygotowują się do sankcji wobec uczestniczących linii lotniczych. Po konsultacjach z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu w Waszyngtonie w środę przewodnicząca UE Ursula van der Leyen powiedziała: „W pełni podzielamy ocenę, że jest to hybrydowy atak dyktatorskiego reżimu, który dąży do destabilizacji demokratycznych krajów sąsiednich”. oskarżył kierownictwo państwowego terroryzmu.

Prezydent Angela Merkel (CDU) zaprosiła do działania białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę. Według niemieckiej agencji prasowej, Merkel powiedziała, że ​​ONZ może pomóc stronie od uczestników w środę wieczorem podczas konsultacji z frakcjami związkowymi w Bundestagu. Merkel wezwała też prezydenta Rosji Władimira Putina do wpływania na rząd Białorusi. Rzecznik rządu Steffen Seibert powiedział: „Reżim w Mińsku, zorganizowany przez rząd w Mińsku, to oczywiście porwania i porwania przez państwo”.

Przywództwo Białorusi zostało oskarżone o celowe sprowadzanie imigrantów do kraju, a następnie sprowadzanie ich do Unii Europejskiej na granicy z Polską. Domniemanie jest, że władca Aleksander Łukaszenko chce zemsty za sankcje nałożone przez Unię Europejską za represje wobec społeczeństwa obywatelskiego i sprzeciw wobec demokracji.

Dzieci imigrantów wyciągają pięści do białoruskiego żołnierza i witają go. © BelTA / AP

Zdaniem dyplomatów nowe narzędzie sankcji UE może zostać użyte przeciwko liniom lotniczym lub operatorom turystycznym, które zostaną formalnie przyjęte na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w najbliższy poniedziałek. W kolejnym etapie mogą zostać nałożone określone kary. Van der Leyen powiedział w Waszyngtonie: „Bardzo niedługo rozszerzymy nasze sankcje wobec Białorusi na początku przyszłego tygodnia”. Łukaszence nie uda się zdestabilizować unijnej demokracji. „Będziemy bronić naszej demokracji”. Szef komisji mówił o „wyzwaniu w całej Europie”.

Imigranci łamią granice

Na granicy polsko-białoruskiej panują wysokie napięcia. Według doniesień polskich mediów we wtorek wieczorem kilka grup imigrantów przekroczyło granicę Polski z Białorusi. Wielu koczuje w białoruskim regionie na granicy. Informacji tych nie można obecnie zweryfikować, a dostęp do granicy jest wyłączony. Polska, członek UE, stacjonowała na granicy tysiące żołnierzy, aby zapobiec przełamaniu barykad.

Dziennikarz DPA podróżujący przez granicę otrzymał anglojęzyczną wiadomość od Busha od polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, która została wysłana na duży obszar i skierowana do imigrantów: „Polska granica została zamknięta. Białoruscy urzędnicy ci powiedzieli. Kłamstwo. Mińsk wróć !”

Imigranci burzą ogrodzenie na granicy białorusko-polskiej, a policja stoi za ogrodzeniem z drutu kolczastego.

Imigranci burzą ogrodzenie na granicy białorusko-polskiej, a policja stoi za ogrodzeniem z drutu kolczastego. © Leonid Scheklov / Belda / AB / DBA

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w środę prezydent Merkel podkreśliła, że ​​reżim Aleksandra Łukaszenki jest nieludzkim i całkowicie niedopuszczalnym narzędziem do wykorzystywania imigrantów przeciwko UE. Merkel poprosiła Putina o „wpłynięcie na reżim w Mińsku”.

Putin zasugerował, by UE współpracowała bezpośrednio z przywódcami Białorusi w celu znalezienia rozwiązania, poinformował Kreml w Moskwie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odrzucił zarzuty, że Rosja nie ma nic wspólnego z konfliktem, jako „całkowicie nieistotne”. Jednocześnie potwierdził poparcie Rosji dla Bractwa w jego konflikcie z Zachodem.

Setki imigrantów nadal podróżują do Niemiec przez Białoruś i Polskę, pomimo wciąż ścisłej ochrony granic zewnętrznych UE. Organ poinformował w środę, że od początku listopada Policja Federalna zarejestrowała łącznie 1246 nieautoryzowanych wpisów w związku z Białorusią. Od początku roku jest to teraz 9087. Od lata szczególnie Irakijczycy przejeżdżają przez Białoruś, ale Syryjczycy, Afgańczycy i inne narodowości.

Polska rozważa całkowite zamknięcie granicy

Rada Praw Człowieka ONZ Wysoki Komisarz potępił zwiększoną obecność wojsk i „podżegającą retorykę” w konflikcie na granicy. Michelle Bachelet z Genewy powiedziała, że ​​była zszokowana, że ​​temperatura wokół punktu zamarzania pozostawi migrantów i uchodźców w beznadziejnej sytuacji. „Wzywam zainteresowane kraje do natychmiastowego złagodzenia sytuacji i rozwiązania niedopuszczalnej sytuacji”.

Bachelet wezwał również pracowników organizacji humanitarnych, prawników, dziennikarzy i innych członków społeczeństwa obywatelskiego do wejścia na ten obszar. Prawo międzynarodowe stanowi, że nikomu nie należy zabraniać ubiegania się o azyl lub ochronę.

Według rzecznika rządu Piotra Mல்லllera Polska rozważa zamknięcie granicy z Białorusią. W rozmowie z portalem „Wirtualna Bolska” powiedział, że byłoby to rozważane w najbardziej dalekosiężnych sytuacjach. Poinformowano, że istniałaby taka możliwość, gdyby władze białoruskie nie zaprzestały działalności. Jak dotąd nie ma odpowiedzi ze strony białoruskiej.

Narzędzie ze strony białoruskiej

Według doniesień medialnych, dwie duże grupy imigrantów zdołały przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Kilkudziesięciu z nich udało się przekroczyć granicę, niszcząc ogrodzenia w pobliżu wsi Krynki i Białowieża – podała polska agencja informacyjna PAP, powołując się na policję z województwa podlaskiego. Niektórzy wrócili na Białoruś.

Stacja zacytowała rzecznika straży granicznej, który powiedział, że płoty i bariery zostały siłą zburzone w obu przypadkach. Zacytowano innego strażnika granicznego, który powiedział, że imigranci mieli różne rodzaje sprzętu i narzędzi. Według polskich urzędników ludzie dostają narzędzia ze strony białoruskiej. Rzecznik Straży Granicznej powiedział, że duże grupy imigrantów próbowały przebić się przez granicę. (dpa)

READ  "Dyktator!" „Nieludzkie!”: Sholes w końcu beszta Łukaszenkę - Polityka zagraniczna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

„Na woli”: Lotterbach – „Niegodny tego zaszczytu”

Published

on

mDzięki szczepionkom przypominającym, ograniczeniu kontaktu i ograniczeniom wobec osób niezaszczepionych politycy próbują przełamać czwartą falę korony. Chociaż istnieje obawa, że ​​sektory takie jak standardowy handel detaliczny lub sektor imprez ucierpią bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, nowy wariant Omikrona budzi obawy opinii publicznej dotyczące mutanta, który nie radzi sobie z układem odpornościowym i szczepionkami.

Nie ma co do tego wątpliwości: koronawirus nadal mocno trzyma się życia społecznego, a rozmowy z nim pokazują.

„Obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy nie są zaszczepieni i zablokowani – w jaki sposób rządy federalne i stanowe odzyskują kontrolę?” Zapytała gości Anne Will w niedzielny wieczór. Ich program ARD. Oprócz premiera Bawarii Markusa Södera (CSU), ekspert ds. zdrowia SPD Karl Lauterbach, rzecznik ds. polityki wewnętrznej FDP Konstantin Kuhle i dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Cerstin Gammelin zostali również zaproszeni przez recenzenta. Lekarz medycyny ratunkowej Carola Holsner.

Czytaj

Opisał w trzeźwych słowach napiętą sytuację w republikańskich izbach przyjęć. „Jesteśmy w ciągłym ruchu, przez całą dobę” – wyjaśnił lekarz i bloger medyczny znany jako „Doc Caro”. „Niektórzy ludzie potrzebują łóżek do intensywnej opieki, my tego nie mamy”.

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Źródło: NDR / Wolfgang Borrs / JM

Jak mówi Holzner, kontakt telefoniczny w poszukiwaniu wolnego miejsca w pobliżu lub często w sąsiednim obszarze, a także ruch uliczny w tym miejscu, to strata cennego czasu.

Lauterbach postrzega „Annę Will” jako „powód do niepokoju”

Na tle wysokiej zachorowalności, stosunkowo niskiego wskaźnika zaszczepienia i nierozwiązanej sytuacji w kontekście nowego wariantu. Polityk SPD, Lauterbach, powiedział, że dane z Izraela i Wielkiej Brytanii dotyczące rozprzestrzeniania się Omigran wśród już zaszczepionych są „niepokojące”. „Widać, że wariant Omigron nadrabia zaległości szybciej, niż się spodziewaliśmy”.

Epidemiolog jak najszybciej zaleca szczepionkę przypominającą i obiecuje dobry efekt ochronny. „Prawdopodobieństwo, że Omigran odniesie sukces w szczepionce przypominającej, jest bardzo niskie”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

We wszystkich innych przypadkach ryzyko jest większe, wyjaśnił Lauterbach i podsumował: „Teraz właściwie szczepimy się z czasem”. W związku z tym najszybszą metodą wyboru szczepionki przypominającej, aby uniknąć blokowania, jest ta, którą nie uważa za możliwą. Ale nie mógł rządzić.

Zapytany przez rzeczoznawcę Ann Will, czy przemawiała już tutaj jako przyszły minister zdrowia, Lauterbach odpowiedział twierdząco. „SPD ma wielu ludzi, którzy potrafią to zrobić lepiej” – powiedzieli socjaldemokraci.

Jego koledzy dyskutujący stali się jeszcze jaśniejsi. Holsner, podobnie jak on sam, upierał się, że zna wielu kolegów, którzy chętnie objęliby urząd w Lotharbach – jako kogoś z terenu. Dodając doktora i dziękując mu za pochlebny adres za komplement, powiedział, że nie będzie nikogo, kto by go sprawnie wypełnił.

Minister zdrowia Soder lubi Lotterback

Były też pochwały i wsparcie rywalizacji politycznej z Bawarii. „Cieszę się z tego” – powiedział szef CSU Söder o poglądzie Lauterbacha na ewentualną nominację. Poznanie siebie nie trwa długo, a teraz ma potrzebny „podstawowy kompas”.

– Pochodziliśmy z bardzo różnych biegunów, ale często mieliśmy podobne stanowiska; tak, podziwiam go i szanuję – powiedział premier Bawarii i nie napotkał w grupie żadnych sprzeczności.

Czytaj

Carl Lauterbach jest uważany za gorącego kandydata na stanowisko ministra zdrowia

Jednak Soder musiał usprawiedliwiać się najniebezpieczniejszymi warunkami koronowymi w swoim stanie. Między innymi obwiniał za to tradycyjnie silne podejrzenia dotyczące szczepionek i skłonność do „ezoterycznych i innych alternatywnych terapii”.

W końcu obowiązkowe szczepienie jest jedyną szansą na wyjście z obecnego tam iz powrotem. Soder początkowo podejrzewał, że może dosięgnąć część społeczności, ale w końcu doprowadzi to do pokoju, ponieważ wielu przekona się, że szczepionka nie jest zła.

„Grupy hardkorowe i ekstremistyczne nie dadzą się na nas naciskać, to nie zadziała” – powiedział polityk CSU, który podobnie jak poprzednio przyznał się do tego z koleżanką socjaldemokratyczną i koleżanką socjaldemokratyczną.

„Ci ludzie nie są godni tego zaszczytu”.

„Rząd nie powinien dać się szantażować” – powiedział członek SPD Lauterbach. „Kiedy jesteśmy pod presją ulicy, nie jest całkowicie wątpliwe, aby naruszyć naszą zdolność do czynności prawnych. Na pewno nie zasługują na ten szacunek” – brzmiał jasno jego osąd.

Kamelin również mocno wierzył, że wprowadzenie obowiązkowych szczepionek „podzieli to mniej niż odwieczną debatę na ten temat”. Jednocześnie dziennikarka „Süddeutsche Zeitung” zaapelowała do działaczy społecznych, takich jak kościoły, o podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz zaangażowania ludzi na terenach o niskim wskaźniku szczepień.

Czytaj

Anna Schneider - 05.2021 Autor Photo Die Weld Sesja zdjęciowa

Ostrzegawcze sprzeciwy wobec kontrowersyjnego posunięcia wyszły tylko ze strony Kuhleya, który chciał w pełni poprzeć wymóg szczepień personelu pielęgniarskiego związany z placówką. „Nie mogę dziś powiedzieć, czy w końcu zagłosuję za szczepionką publiczną” – powiedział polityk FDP, zwracając uwagę na brak zdecydowanej opinii. W związku z tym zadawał sobie pytania, takie jak bezpłatny wybór szczepionek, rozważenie nowych szczepionek oraz udzielanie informacji i porad obywatelom.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Obowiązkowe przyjęcie szczepionki i wizyta ma problemy

„Nie mamy teraz czasu, aby o tym rozmawiać” – powiedział lekarz pogotowia Holzner całemu szpitalowi. Ponadto lekarz zwrócił uwagę, że w domu jest problem z przyjęciem obowiązkowej szczepionki, ponieważ dawno została ona wykluczona lub odrzucona przez polityków – m.in. uczestników Tolkiena Sodera i Lotterbacha.

Ewaluator przekonywał, że obowiązkowe szczepienia mogą wejść w życie w lutym lub marcu, ujawniając dalsze braki w walce z poważnymi niedoborami. Kalkulacja znów stała się jasna ze słów Loterbacha, przynajmniej w oparciu o oczekiwany efekt: jeśli stało się jasne, że ogólna obowiązkowa szczepionka już będzie na miejscu, wielu uważało to za nieuniknione. Szczepionka. Tak wiele nadziei na działanie wydaje się teraz dla wielu ostatnią nadzieją.

Czytaj

Z drugiej strony „Doc Caro” nadal polega na perswazji. Powiedział w programie, że mógłby przekonać się do zaszczepienia „dziewięć na dziesięć”. Pod koniec „Anne Will” pozwolono jej wyjaśnić, jak na co dzień radzi sobie z zaszczepionymi podejrzanymi.

Rozmowa ze sobą jest ważna. „Mówię im bardzo prosto: masz wybór, możesz się zarazić lub zaszczepić i być może zarazić się, ale nie poważnie zachorować”. W każdym razie zainfekowany. Stała w obliczu faktu, że ryzyko, że osoba nie zostanie zaszczepiona, jest wielokrotnie wyższe.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Kolejnym kontrargumentem byłyby skutki uboczne szczepionki koronowej. „Jeśli jestem zaszczepiona, pojawiają się skutki uboczne. Jeśli nie jestem zaszczepiona, to nie” – często pyta. „Wtedy mówię: to nieprawda” – kontynuował Holzner Wspomniany do badania. To pokazuje, że ryzyko zawału mięśnia sercowego jest wielokrotnie wyższe w przypadku infekcji niż w przypadku szczepienia. Wyjaśnia również proces powstawania szczepionek mRNA. „Wtedy faktycznie dostaję jedno lub drugie”.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych oraz komunikować się, wymagana jest Twoja zgoda.

READ  „Wreszcie czas na relaks”: Soder usprawiedliwia luksusowe wakacje córki
Continue Reading

Top News

Z kopalni w Polsce uratowano zaginiętą osobę – trwają poszukiwania drugiego mężczyzny

Published

on

Pracownik zostaje uratowany po trzęsieniu ziemi w polskiej kopalni. Poszukiwania trwają przez sekundę.

Krótko o podstawach

  • W polskiej kopalni doszło do wstrząsu.
  • Tymczasem uwięziony robotnik został uratowany.
  • Poszukiwania drugiego pracownika trwały.

Ratownicy ratują uwięzionego pracownika po trzęsieniu ziemi w kopalni na południu Polski. Drugie poszukiwanie kontynuowano w niedzielę w trudnych warunkach. Uratowany został ranny, ale jego życie nie było zagrożone, poinformował szpital.

Epicentrum zostało zgłoszone w sobotę o godzinie 9 rano w Galerii Bielszowice w Rudzie Śląskiej, jak podała agencja PAP i lokalne stacje telewizyjne.

Siedmiu pracowników w niebezpiecznym obszarze

W tym czasie, według kierownictwa kopalni, na głębokości około 780 metrów w niebezpiecznym obszarze znajdowało się siedmiu robotników. Najpierw uratowano 5 z nich bez szwanku. Jednak kontakt z dwoma górnikami w wieku 31 i 42 lat został początkowo całkowicie odcięty. Tak rozpoczęło się dziś rano polowanie na wielką skalę.

W niedzielę wieczorem ratownicy nawiązali kontakt głosowy i wzrokowy z zaginionym człowiekiem i ostatecznie go uwolnili. Rzecznik górnictwa powiedział, że na wpół leżał, na wpół siedział i był zamknięty w wąskiej przestrzeni.

Z drugą zaginiętą osobą nie było kontaktu do niedzielnego popołudnia. Wcześniej informowano, że ratownicy będą drążyć tunele ratownicze, aby dotrzeć do osób pozostawionych na mieliźnie z różnych kierunków. Niewiele było też miejsca dla ratowników, którzy mogliby przenieść się w nieco zasypany obszar. Możesz robić postępy tylko „cal po calu”, wyjaśnił rzecznik firmy. Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane.


READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Top News

Lindner na konferencji FDP: „Porozumienie koalicyjne posuwa nas do przodu”

Published

on

Status: 05.12.2021 14:08

FDP głosowało w sprawie umowy Traffic Lighting Alliance na specjalnej konferencji partyjnej. Lider partii Lindner prowadził kampanię na rzecz porozumienia w obecności przedstawicieli. Jednocześnie wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowej szczepionki koronowej.

Lider FDP Christian Lindner prowadził energiczną kampanię na rzecz porozumienia koalicyjnego ze swoją partią SPD i Zielonymi. „To jest umowa koalicyjna dla polityki centrum, która chce posuwać nasz kraj naprzód, bez przesuwania go w lewo” – powiedział Lindner na Konferencji Partii Cyfrowej Liberałów, która musi głosować nad porozumieniem.

FDP uważa się za gwaranta umiarkowanego kursu w przyszłym sojuszu z SPD i Zielonymi. – powiedział Lindner.

Nowe startupy, solidne finanse, cyfryzacja

Lider FDP, który jest jednocześnie ministrem finansów w planowanej Koalicji Oświetlenia Transportowego, podkreślił, że porozumienie odnowiło liberalną obietnicę edukacji i promocji. Reprezentuje świadomość społeczno-polityczną, zapewnia solidne finansowanie i obejmuje cyfryzację państwa i społeczeństwa.

Lindner pośrednio złożył specjalny hołd następnemu prezydentowi, Olafowi Scholesowi (SPD), za jego rolę w rozmowach o sygnalizacji świetlnej. „Nie zawsze nam to ułatwialiśmy” – powiedział szef FDP. Chciałbym zaznaczyć, że rozmowy charakteryzowały się szacunkiem i „wysiłkiem w celu zrozumienia, zwłaszcza mianowanego przez Kanclerza Federalnego, który potrafił w znaczący sposób zintegrować wcześniej podzielonych”.

„Największa liberalizacja od dziesięcioleci”

„Planujemy największą liberalizację od lat 90., być może od lat 70.”, powiedział wiceprzewodniczący FDP Johannes Vogel na początku konferencji partyjnej. Wokalne programy reform oświetlenia ulicznego dotyczące prawa obywatelskiego, prawa imigracyjnego, prawa rodzinnego, wejścia na akcje emerytalne i legalizacji marihuany.

W sobotę SPD miała już ponad 98 procent głosów delegatów Kongresu. Koalicja zatwierdziła porozumienie. W poniedziałek spodziewane jest również zakończenie strajku Zielonych.

READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości

Krytyka obecnego zarządzania kryzysowego

Epidemia korony była tematem zjazdu partii: Lindner ostro skrytykował obecną państwową administrację kryzysową. „Ogólny obraz przedstawiony przez odpowiedzialną społeczność stanową w ciągu ostatnich kilku tygodni od rządu federalnego i stanowego, rządu federalnego i zbiórki funduszy nie jest satysfakcjonujący” – powiedział Linder. „Dlatego radzę wszystkim, aby nie robili tego ponownie” – dodał.

Linder wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowych szczepień. Zaznaczył, że możemy odejść od negatywnego stanowiska, jakie do tej pory mieliśmy w tej sprawie. „Jednak różne argumenty i niska preferencja do szczepień skłoniły mnie do myślenia” – powiedział Lindner. „Ta debata jest wrażliwa dla naszej społeczności, ponieważ może prowadzić do podziałów” – przyznał, ponieważ jest to bardzo osobista koncepcja etyczna. Dlatego konieczna jest szczegółowa dyskusja. Lindner poparł plan wyeliminowania konieczności głosowania komisji parlamentarnej nad ogólną obowiązkową szczepionką.

Więcej zachęty w szczepionkach

Szef FDP bronił bardziej ukierunkowanych środków kontroli korony i wezwał do większej liczby szczepień. „Wszyscy spodziewali się, że ta zima będzie inna niż w zeszłym roku ze względu na dostępność szczepionek” – powiedział. „To przekonanie nie zostało potwierdzone”. Czwarta fala, z dramatyczną liczbą infekcji, stanowi nowe szczególne niebezpieczeństwo. Jest teraz przedmiotem strategii, która „nieustannie walczy z ryzykiem, ale jednocześnie bardziej chroni życie społeczne”.

Lindner podkreślił, że należy teraz rozwinąć odpowiedzialność za ograniczenie kontaktów i szczepień, aby nie podejmować działań koronacyjnych. „Droga do niewypłacalności jest w twoich rękach” – zaapelował do obywateli. W przypadku epidemii „nie chodzi o wolność czy opiekę zdrowotną, ale o właściwą równowagę tych dwóch”. Lindner przyznał, że wizerunek „odpowiedzialnej wspólnoty stanowej” rządu, parlamentu, rządu federalnego i krajów związkowych był „niezadowalający” w fazie przejściowej po wyborach federalnych.

READ  RKI apeluje o wskaźnik szczepień wynoszący co najmniej 85 procent
Continue Reading

Trending