Connect with us

Top News

Negocjacje z sygnalizacją świetlną: Grupa zadaniowa nie odpowiedziała na pytania w pierwszej turze

Published

on

bWedług niemieckiej agencji prasowej w negocjacjach w sprawie Traffic Lighting Alliance wciąż pozostają ważne pytania bez odpowiedzi. Poczyniono postępy w takich obszarach, jak klimat, finanse, transport oraz polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, ale w dokumentach grupy roboczej są nawiasy, co oznacza, że ​​nadal nie ma porozumienia w tych punktach. To musi zostać teraz rozwiązane w czołowych rundach kluczowych komisji negocjacyjnych SPD, Zielonych i FDP.

W skład SPD wchodzą kandydat na prezydenta Olaf Scholes, liderzy partii Norbert Walter-Borjans i Saskia Esken, przewodniczący komisji parlamentarnej Rolf Muchsenich, sekretarz generalny Lars Klingbell oraz Nadrenia-Palatynat i McLenberg-Pomorze Zachodnie, Malediwy, Malediwy. Manuela Schwesig. W Partii Zielonych liderzy partii Robert Hebeck i Annalena Barbach oraz dyrektor wykonawczy Michael Kelner dodali do tematu jeszcze czterech delegatów z grup roboczych.

Lider FDP Christian Lindner jest w końcowej fazie rozmów z kwartetem sekretarza generalnego Volkera Wissinga, Marco Bushmana i Bettiny Stark-Watsinger.

Strony sygnalizacji świetlnej chcą zakończyć negocjacje do końca listopada. Były minister finansów Olaf Scholz (SPD) zostanie wybrany przez Bundestag na przewodniczącego, a jego gabinet obejmie urząd w tygodniu mikołajkowym od 6 grudnia.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych oraz komunikować się, wymagana jest Twoja zgoda.

Wszystkie ulepszenia w Live Ticker:

16:02 – Klingbeal uważa, że ​​„bardzo dobry projekt” umowy koalicyjnej

Lars Klingbeil, sekretarz generalny SPD i mianowany lider partii, powiedział w przyszłym tygodniu Gazecie Reńskiej, że „zobaczą dobry projekt umowy koalicyjnej, która będzie gotowa wkrótce”. Teraz, gdy zaczyna się rozbudowa domu, „wszyscy przywracają swoją wizję”, dodał. „To całkowicie normalne, że można się w coś wplątać – a jednak: to w końcu zadziała”.

14:45 – Greenpeace ładuje ruiny przed siedzibą SPD

Na początku ostatniej fazy negocjacji koalicyjnych organizacje ochrony środowiska SPD, Zieloni i FDP wezwano do uzgodnienia ambitnych planów ochrony klimatu. Aktywiści Greenpeace w środę wyładowali gruz z wód powodziowych w Niemczech Zachodnich przed siedzibą SPD.

Zażądali na banerze: „Ławice, zajmij się tym: ochrona klimatu już teraz!” Kandydat SPD na prezydenta Olaf Scholes reklamował się jako „kanclerz ds. klimatu” hasłem „Scholz się tym zajmuje”.

11:45 – Czy Helge Brown rozważa kandydaturę?

Poszukiwania nowego lidera CDU nabierają tempa. Heski CDU chce teraz interweniować w tej sprawie, ponieważ potencjalni kandydaci opóźniają swoje nominacje.

Według magazynu „Spiegel”, regionalny komitet wykonawczy Chrześcijańskich Demokratów w Wiesbaden zwołał w przyszły piątek specjalne posiedzenie. Według „Built” na porządku dziennym jest słowo-klucz „Prezydencja Federalna”. Spotkanie powinno odbyć się tylko podczas wyborów kierownictwa partii.

Ponadto dwa przemówienia we „Frankfurter Allgemeine Zeitung” stwierdzają, że Brown ma narodowe aspiracje polityczne, „Built” jest kontynuowany. Między innymi w Kancelarii byli ministrowie Wywiad z Brownem, w którym wierzy w „entuzjastyczną ankietę członkowską” i „sferę kandydatów z realnymi alternatywami”.

Czytaj

Czas pokaże, czy państwo-strona podejmie formalną decyzję, kogo wesprzeć w walce o prezydenturę. Jak dotąd dwóch członków Bundestagu, Friedrich Merz i Norbert Röttgen, uważani są za najbardziej prawdopodobnych kandydatów do CDU. Jednak w Hesji, według magazynu informacyjnego, członkowie zarządu stanowego polegają na kimś innym, dotychczas nienazwanym kandydacie: prezydencie Helge Brownie.

Brown, który pochodził z Hess i handlował jako następca premiera Volkera Bofiera, nie skomentował jeszcze kwestii, czy bawi się ideą kandydowania na urząd. Jednak w wewnętrznych dyskusjach źródła partyjne stwierdziły, że nie powinien był odrzucać własnego wniosku. Ostatnio oskarżył ministra finansów Olafa Scholesa o nieodpowiedzialność w polityce koronacyjnej i wezwał do „pojednania przywództwa i oddolnych” w reformie CDU. Brown jest uważany za bliskiego powiernika prezydent Angeli Merkel.

09:16 – główny negocjator FDP optymistycznie podchodzi do rozmów o sygnalizacji świetlnej

Główny negocjator FDP, Marco Buschmann, podczas Mikołajkowego Tygodnia wyraził optymizm, że partie sygnalizacyjne mogą wybrać Olafa Scholza na prezydenta. „Mamy plan, jak do niego dotrzeć” – powiedział Deutschlandfunk. Na podstawie tego, co wie, można powiedzieć, że „wszystko mówi samo za siebie”. W środę o 18:00 22 grupy robocze SPD, Partii Zielonych i FDP mają przedstawić liderom partii wyniki negocjacji w sprawie utworzenia koalicji sygnalizacji świetlnej na szczeblu federalnym.

4.30 – Sonda: Większość w Petersburgu nie ufa nowemu rządowi.

Większość ludzi w Niemczech nie wierzy, że SPD, Zieloni i FDP zdołają dotrzymać harmonogramu rozmów Transport Lighting Alliance. Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Ugov na zlecenie Niemieckiej Agencji Prasowej, tylko 23 procent oczekuje, że Olaf Scholes (SPD) zostanie wybrany na prezydenta zgodnie z planem 6 grudnia na Tydzień Mikołajkowy. 50 proc. uważa, że ​​rozmowy zostaną przedłużone. Kolejne 10 procent uważa nawet, że zawiodło.

Od kilku dni Zieloni podchodzą sceptycznie do tego, czy uda im się dotrzymać harmonogramu. Wśród zwolenników trzech partii sygnalizacji świetlnej Zieloni nadal są optymistami, wynika z sondażu Jukowa. Spośród wyborców FDP tylko 24 proc. uważa, że ​​rozmowy zakończą się na czas. Jest to 31 proc. wśród zwolenników SPD i 32 proc. wśród Zielonych.

02:00 – Klingpeel chce uwolnić plecy Scholesa

Mianowany przywódca SPD Lars Klingbeil chce, aby prezydent Olaf Scholz zachował swobodę pleców. „Jednym z błędów popełnionych po zwycięstwie w wyborach w 1998 roku było to, że lider partii Oscar Lafontaine skupił się na utrudnieniu życia prezydentowi Heckhardowi Schrderowi. Nie popełnimy tego błędu ponownie ”- powiedział Klingpeel z„ Rainish Post ”w środę. W przeszłości jako sekretarz generalny nie zawsze zgadzał się z kandydaturą prezydenta Scholesa. Jednak zawsze było to wyjaśniane wewnętrznie. „Dni publicznych konfliktów się skończyły. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak pozostało.”

Czytaj

Od lewej: Robert Hebeck (Zieloni), Olaf Scholes (SPD), Christian Lindner (FDP)

Klingbeal optymistycznie podchodzi do harmonogramu, który niedawno został zakwestionowany przez Zielonych: „Nie widzę w tym żadnej zmiany. Olaf Scholes ma zostać wybrany w przyszłym tygodniu na prezydenta.

Klingbeal otworzył się o mianowanym współpracodawcy Saskii Esken i kim chciałby zostać w przyszłości sekretarzem generalnym. Zapytany, czy poprosiłby byłego lidera Juso, Kevina Kohnerta, aby przejął zadanie, Klingbeal unikał odpowiedzi: „Jesteśmy przyjaźni. Czasem mamy w tej sprawie zupełnie inny pogląd – jednak oboje chcemy kształtować ten sam styl polityczny w partii.

Czytaj

Combo Thomas Schmidt Lars Klingbeal Saskia Pudełka

READ  Shirley L. Śmierć Kapadocji, Polska, Ohio
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Szwajcaria pokonała Szwajcarię 6:2 w ćwierćfinale mundialu w Szwecji – Sports

Published

on

Szwecja Florball World Cup – 6:2 przeciwko Polsce: Szwajcaria w ćwierćfinale – Sport – SRF


Przejdź do treści


Zawartość

  • Szwajcarscy piłkarze pokonali Polskę 6:2 w ostatnim grupowym meczu mundialu w Szwecji.
  • Ulubiona Szwajcaria walczyła przez długi czas i wyjaśniła sprawę w ostatniej trzeciej.
  • Szwajcaria zakwalifikowała się bezpośrednio do ćwierćfinału z drugim zwycięstwem w grupie 3.

Zgodnie z oczekiwaniami, reprezentacja Szwajcarii kobiet w unihokeju wygrała finał prostej nogi bez blasku, ale z pewnością siebie. W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Świata z Polską podopieczni trenera Rolfa Kerna zwyciężyli 6:2.

Czasem na wysokości polskich oczu

Mimo wyraźnego wyniku końcowego, nie zdarzyło się to w parku dla Szwajcarii. Zwłaszcza w środkowej tercji faworytka czasami wykazywała wielkie trudności dla zbuntowanych Polek. Po bramce Malwiny Zakorskiej 2:3 deficyt kilkakrotnie wracał do poziomu.

Na szczęście zdaniem Szwajcarów Michelle Vicky strzeliła kolejnego gola w ostatniej minucie drugiej ligi. 4:2 przyniosło pewien spokój szwajcarskiej grze. Vicky podjęła ostateczną, jasną decyzję tego wieczoru, a Florina Marty ostatnia z trzecim golem.

Najpierw USA czy Słowacja, potem Szwecja?

Dzięki drugiemu zwycięstwu w trzecim meczu Szwajcaria zajęła drugie miejsce w fazie grupowej po bezbłędnym sprawdzianie. Przeciwnikami piątkowych ćwierćfinałów są Słowacy lub Amerykanie-Amerykanie. Jeśli Szwajcaria spełni swoją rolę i awansuje do półfinału, w sobotę będą tam czekać mistrzowie świata serii Szwecja.


SRF Zwei, sport na żywo, 30 listopada 2021, 19:35

Najczęściej czytane artykuły

Przewiń w lewo


Przewiń w prawo

READ  Post na Facebooku: "Govit-Hoolboz" - Lafontaine atakuje loterię
Continue Reading

Top News

Federalna Agencja Pracy: Bezrobocie spada – zimowe zmartwienia

Published

on

Status: 30.11.2021 14:08

Niemiecki rynek pracy jest mocny w listopadzie – spadają dane o bezrobociu. Ale według Federalnej Agencji Zatrudnienia czwarta fala koronowa prawdopodobnie odciśnie swoje piętno: szef BA Sheeley już mówi o „ciężkiej zimie”.

Żaden ze skutków czwartej fali koronowej nie został do tej pory zauważony na niemieckim rynku pracy w listopadzie – ale według Federalnej Agencji Pracy epidemia nie przejdzie przez rynek pracy bez śladu.

„Perspektywy na przyszły rok są pochmurne”, powiedział Deadleaf Sheeley, dyrektor generalny agencji federalnej, podczas listopadowej prezentacji danych w Norymberdze. „Oczekujemy teraz, że bezrobocie wzrośnie również w przyszłym roku”.

Nie jest to jednak jeszcze znane w danych listopadowych, które zawierają dane do 11 dnia miesiąca. W związku z tym liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 60 tys. w porównaniu z poprzednim miesiącem, a łączna liczba ludności wyniosła 2,317 mln. W porównaniu do listopada ubiegłego roku agencja zarejestrowała o 382 tys. mniej bezrobotnych. A jeśli sezon zostanie skorygowany, liczba bezrobotnych – 34 tys.

Wzrost z poprzedniego miesiąca trwa

Stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,1 proc. – w porównaniu z 5,2 proc. w październiku. W porównaniu z listopadem 2020 r. spadł o 0,8 punktu procentowego.

Liczba bezrobotnych obywateli, którzy już w październiku zarabiali, znacznie spadła: stopa bezrobocia spadła o 0,2 punktu procentowego w porównaniu do września br., a Federalna Agencja Zatrudnienia odnotowała w zeszłym miesiącu 88 tys. mniej bezrobotnych.

Federalny minister pracy Hubertus Heil i BA również wyrazili zaniepokojenie. „Ten pozytywny trend jest poważnie zagrożony przez obecny trend epidemii z dziennymi szczytami liczby epidemii” – powiedział pełniący obowiązki ministra.

Coraz więcej osób zgłasza się do pracy krótkoterminowej

W pracy krótkoterminowej był ruch. Według danych PA w listopadzie dotknęło to ponownie więcej pracowników. W okresie od 1 do 24 listopada BA poinformowała, że ​​104 000 pracowników w całym kraju zostało zarejestrowanych do pracy krótkoterminowej. W tym samym okresie w październiku zatrudniała 93 000 pracowników. Jednak faktyczne wykorzystanie pracy krótkoterminowej jest na ogół mniejsze. BA obecnie przechowuje dane do września. Przy pracach krótkoterminowych zatrudnionych było wówczas 795 000 osób.

READ  Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Branża dotknięta niedoborami podaży nadal ma najwyższy wskaźnik krótkoterminowego zatrudnienia. Ale doniesienia z branży hotelarskiej znów rosną. W kwietniu 2020 r. BA odnotowała największą liczbę krótkoterminowych miejsc pracy: w tym czasie prawie sześć milionów osób w Niemczech było zatrudnionych krótkoterminowo.

Szef BA mówi o „ciężkiej zimie”

Zdaniem BA zimą wygląda to ciemno: agencja pracy spodziewa się, że obecna sytuacja koronacyjna będzie miała znaczący wpływ na rynek pracy. „Uważamy, że czeka nas bardzo trudna zima” – powiedział szef BA, Sheila.

Shelley powiedział, że środki kontroli i ograniczenia podaży w przemyśle motoryzacyjnym, które są obecnie szczególnie dotknięte częstym występowaniem w krajach związkowych, są stopniowo odczuwalne na niemieckim rynku pracy. W okolicach Rostocku, Saksonii, Turyngii i Bawarii oraz w regionie Badenii-Wirtembergii rośnie liczba krótkoterminowych ogłoszeń o pracę w sektorze spożywczym i turystycznym.

Prośba Sheili o szczepionkę

Prace krótkoterminowe już we wcześniejszych falach koronowych były ważnym narzędziem zapobiegania zwolnieniom. Sheila poprosiła rząd federalny o przygotowanie projektu ustawy o obowiązkowych szczepieniach. Obecne hotspoty koronowe po raz kolejny udowodniły, że niższy wskaźnik szczepień prowadzi do większej liczby przypadków. Jednak w regionach o wysokiej zachorowalności dochodzi do zamknięć i związanych z nimi konsekwencji gospodarczych, które teraz zostały ponownie pokazane. Aby temu zapobiec, konieczne jest obowiązkowe szczepienie.

Problem długotrwałego bezrobocia

Jak kontynuował Sheeley, obecnie istnieje tendencja do integrowania się z bezrobociem, co jest szczególnie widoczne w przypadku bezrobocia długotrwałego. Czterech na dziesięciu poszukujących pracy jest bezrobotnych od ponad roku. W końcu ci, którzy nie mają wykształcenia zawodowego, są „naprawdę dotknięci tą epidemią”.

Minister pracy Hale również był zaniepokojony

Federalny minister pracy Hail również wyraził zaniepokojenie: „Doświadczamy nowych barier na rynku pracy, które najprawdopodobniej wzrosną zimą. Ogłoszenia o krótkoterminowych pracach już teraz rosną, zwłaszcza w sektorze hotelarskim”. akcentowany. . Niedawno rząd federalny podjął decyzję o przedłużeniu dostępu do uproszczonego dostępu do płatności krótkoterminowych do 31 marca 2022 r. Powinno to stworzyć bezpieczeństwo planowania dla firm i pracowników, powiedział Hale.

READ  Post na Facebooku: "Govit-Hoolboz" - Lafontaine atakuje loterię

Wcielenie

Tutaj
30 listopada 2021 13:50

Tagesschau Nie brakuje wykwalifikowanych pracowników

Zanim zgłosisz brak wykwalifikowanych pracowników, zrób rozeznanie. Jeśli nawet studenci studiów licencjackich, a czasem podyplomowych muszą przepracować 45 45 000 rocznie, nie może zabraknąć wykwalifikowanych pracowników. Wszyscy w naszej firmie mieli w tym roku zero rund. To nie jest reklama rzadkiego towaru.

Continue Reading

Top News

Ludzie na granicy białoruskiej: „przymuszeni do Polski”

Published

on

Stan: 29.11.2021 19:21

Dla imigrantów na granicy białoruskiej z Unią Europejską kryzys jeszcze się nie skończył. Jednogłośnie mówią, że białoruscy żołnierze wpadli w tarapaty i podżegali do przemocy.

Damien van Austen, ARD Studio Moskwa

Carr jest jednym z najsilniejszych. 27-letni Irakijczyk jest sportowcem i dzielnym sportowcem. Ale teraz jest u kresu władzy – z powodu incydentów z białoruskimi siłami bezpieczeństwa. „Nie mogę spać dobrze” – mówi Karar. „Mam sny, a to, czego teraz doświadczam, towarzyszy mi cały czas”.

Historia ucieczki Carra to jedna na ponad 10 000 – według policji federalnej jest to liczba osób, które w tym roku przybyły do ​​Niemiec przez Białoruś. Carr zapłacił 3000 dolarów porywaczowi z Mińska po przeczytaniu w mediach społecznościowych o trasie ucieczki przez Białoruś. Na polskiej granicy pierwszy pozwolił mu przekroczyć białoruski pogranicznik, który przybył do Polski, ale został tam odparty przez polskich żołnierzy.

„Pobyt na Białorusi nie jest możliwy”

Wtedy rozpoczęła się odyseja traktatowa z armią białoruską. On i rodzina, która uciekła, schronili się w warsztacie czołgów, w rzeczywistości chcieli wrócić do Mińska. Ale białoruscy żołnierze to zablokowali, powiedział:

W nocy załadowano nas do wielkiej ciężarówki wojskowej i wywieziono na polską granicę. Krzyczeli i zaatakowali nas – i siłą pchnęli w kierunku Polski. Powiedzieli: Wy, uchodźcy, nie możecie się wycofać. Albo jedziesz do Europy, albo giniesz tutaj na granicy.

Białoruscy żołnierze przecinają ogrodzenie graniczne za pomocą przecinaka do śrub – mówi Karar. „Każdy, kto nie zastosuje się do ich rozkazów, zostanie zamrożony na śmierć lub pobity na śmierć. Nie można pozostać na Białorusi”. Karar udał się do Niemiec z pomocą przemytników. Obecnie mieszka w domu dla azylantów w Berlinie. „Kiedy przybyliśmy tutaj do Niemiec, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy dla Białorusi rodzajem broni, by wywierać presję na UE. Ale nie mieliśmy wyboru. Byliśmy na ich łasce”.

READ  Wirus koronowy: „Osoby zaszczepione powinny mieć więcej wolności” - mówi Soder

„Jesteśmy zmuszeni do ataku”

Niemal codziennie polscy pogranicznicy publikują zdjęcia i filmy z prób przekroczenia granicy. Białoruscy żołnierze często noszą maski, niektórzy używają zielonych promieni laserowych i stroboskopów – pośrednio, by odwrócić uwagę polskich pograniczników. Wielu imigrantów przybywa obecnie z Brusky. W magazynach na tej stacji granicznej przetrzymywanych jest około 1800 osób – z Kurdystanu, Syrii i Afganistanu w Iraku. Wieczorem przybywa wielu białoruskich żołnierzy i zabiera ze sobą ludzi na granicę. 16-letni Amir mówi: „Żołnierz białoruski powiedział mi: Chcesz jechać do Polski? Zapytałem go: Jak?” Powiedział: z GPS.

Inni imigranci przebywający w obozie również potwierdzają, że podchodzili do nich strażnicy graniczni. Ale wielu boi się powtórzyć to publicznie. Żołnierze zabronili mu o tym mówić. Prawie wszyscy w Brusky są częścią grupy około 2000 migrantów, którzy maszerowali w kierunku polskiej granicy. Twierdzą, że imigranci zorganizowali się poprzez grupę telegramów.

16 listopada imigranci obrzucili kamieniami polską straż graniczną na granicy. Z dyskusji w obozie jasno wynika, że ​​białoruscy żołnierze przynajmniej podżegali do tego diasporę. Janya Tshad Yusif, 18-letni mieszkaniec Mińska, mówi, że osadnicy nie chcieli wracać do Mińska, bo było zimno. „Powiedzieli nam: zostawimy cię tylko wtedy, gdy ich zaatakujesz!” Przecież zmusili młodych imigrantów do ataku na polskich pograniczników. „Świat myśli teraz, że jesteśmy winni, ponieważ zostaliśmy zaatakowani, ale tak naprawdę nie jesteśmy tymi, którzy zostali zaatakowani. Zostaliśmy zmuszeni”.

Białoruskie media państwowe sfilmowały ataki na polską granicę. Nie da się samodzielnie zweryfikować, czy takie zdjęcia zrobione 16 listopada, dostarczone przez białoruską straż graniczną, zostały zainscenizowane lub udokumentowane.

Zdjęcie: EPA

„Nie będę zwracał na to szczególnej uwagi”

Władca Białorusi Aleksander Łukaszenko wysłał w region obiecującego człowieka: od końca października w regionie krotnońskim z ramienia prezydenta służy były członek specjalnej policji Jurij Karazhev. Jako minister spraw wewnętrznych wywołał wcześniej protesty opozycji. W rozmowie z nim chce, by w uprowadzenie zaangażowane były białoruskie siły bezpieczeństwa Studio ARD Moskwa Nic nie wiadomo: „Kiedy imigranci próbowali przekroczyć granicę, zostali zepchnięci na bok i rozrzuceni w lasach i zieleni. To wszystko”.

READ  Kilka ciał znaleziono na granicy polsko-białoruskiej

Jednak w wywiadzie dla BBC jego szef Łukaszenka przyznał, że jego siły bezpieczeństwa mogły pomóc migrantom: „Ktoś mógł pomóc, ale nie będę się tym zajmował”. Nie powinno być śledztwa w sprawie odpowiedzialności sił bezpieczeństwa za uprowadzanie migrantów przez Białoruś – ani śledztwa w sprawie brutalnego stłumienia protestów opozycji w zeszłym roku.

Jednak dla imigrantów na Białorusi kryzys jest jeszcze daleko. Tysiące są nadal w kraju – a kolejne zostały przekazane białoruskim żołnierzom.

Continue Reading

Trending