Connect with us

Economy

IKEA rozgniewała swoich klientów – ukraść? „To absolutny policzek”.

Published

on

 • ZPatrick Freewah

  Blisko

Sieć mebli IKEA jest popularnym punktem kontaktowym, jeśli chodzi o urządzanie ścian. Jednak teraz jest szum – firma zajmuje stanowisko.

Hofheim / Monachium – W czasach pandemii Corona duże firmy, takie jak IKEA, zarabiają znacznie więcej niż wysyłanie przedmiotów. Przecież zakupy w oddziale nadal nie są możliwe lub są możliwe tylko w ograniczonym zakresie, na przykład w ramach Click & Collect. Nie jest też zaskakujące, że przy napływie zamówień nie wszyscy klienci mogą być usatysfakcjonowani.

IKEA irytuje klientów kosztami dostawy – „teraz zakupy online są gorsze”

Od kilku miesięcy IKEA reaguje gniewem, ponieważ wygląda na to, że zagłębia się głęboko w kieszenie, jeśli chodzi o koszty dostawy. Wściekłe komentarze klientów płacących dodatkowe 39 euro za przesyłkę towarów zebranych na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter:

 • „Chciałbym zamówić nogi do stołu za łącznie 7 euro, ale za przesyłkę muszę zapłacić 39 euro”.
 • „Drogi Zespole IKEA, znalazłeś błąd … Zbyt drogi, jak uchwyt na okładkę z przesyłką ????”
 • „Zamówiłem 5 poduszek na krzesła w IKEA i zapłaciłem 38,02 € za wysyłkę, ponieważ w IKEA nic innego nie było możliwe. Prosta paczka była łatwa. Teraz już nigdy więcej nie kupimy niczego w IKEA”.
 • „Mówisz poważnie? Proszę o cztery zawiasy, które pasują do koperty i chcę 39,00 euro za koszty dostawy?”
 • „Cześć IKEA, powinieneś jak najszybciej zoptymalizować koszty dostawy. Chciałbym zamówić kilka artykułów, ale naliczasz koszty wysyłki. Po co odmawiać? Do tej pory zapłaciłem 4,90 opłaty pocztowej za małe części zamienne”.
 • „Tak naprawdę nie widzisz zakupów online gorzej niż w IKEA. Naprawdę chcę, aby dwa haczyki mojej kuchennej wędki zostały dostarczone do mojego domu za 39 euro kosztów dostawy”.
READ  Raport rynkowy: Indeks DAX przebił 15 800 punktów po decyzji Europejskiego Banku Centralnego

A co z kosztami dostawy 39 euro, o których wielokrotnie wspominano po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym? Opłata pobierana jest, gdy firma przewozowa dostarcza towar na miejsce. IKEA odpowiadała na poszczególne potencjalne klientki następującymi słowami lub podobnymi słowami: „Ze względów logistycznych mogą czasami występować różnice w rodzaju dostawy i kosztach wysyłki niektórych artykułów. Najlepiej spróbować ponownie później”.

Co przez to szwedzka firma ma na myśli? Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na ten temat i rozpocząć własne doświadczenia. Dzieje się to na platformie internetowej i skutkuje niższymi opłatami za wysyłkę na całym świecie, a także nie ma tutaj spedytora.

IKEA powoduje niezadowolenie z wysokich kosztów dostawy – przeciwstawia się dział prasowy

W naszym przypadku są to obszary miejskie, takie jak Monachium i Hamburg, ale mniejsze niemieckie miasta są również dostępne po niższej cenie. Wydaje się więc to bez wątpienia kwestią logistyczną. Mamy dział prasowy Giganci meblowi Poproś o opinię. Stoi to za różnymi kosztami dostawy:

IKEA stwierdziła na początku, że rozumie, iż „w wyjątkowych przypadkach proponowane koszty dostawy niektórych małych, niedrogich artykułów wydają się nieproporcjonalne”. Jak wyjaśnia firma, system online automatycznie sprawdza magazyn wysyłkowy giganta detalicznego, w którym znajdują się zamówione towary. Inwentarz. Jeszcze trudniejsza próba zakupów online w odległych obszarach. Branża dostaw jedzenia online również przeżywa rozkwit w czasach Corony.

„Jeśli towar nie jest dostępny w naszym centrum paczkowym, system wyświetla dostawę za pośrednictwem spedytora. Następnie koszty dostawy są wyświetlane automatycznie zgodnie z typem oferowanej wysyłki – w tym przypadku przesyłka jest przekazywana”, tak brzmi treść. Dlaczego małe przedmioty nie są wysyłane jako paczki DHL? To prowadzi nas do IKEA Merkur.de Po wyłączeniu klienci są proszeni o ponowienie próby później.

Wysokie opłaty za dostawę w IKEA? Klienci mogą również samodzielnie odbierać przedmioty

Zamiast tego klienci sieciowi mają oczywiście możliwość samodzielnego odbierania produktów z oddziałów za pomocą Click & Collect. Według strony internetowej firmy w Niemczech są obecnie 53 lokalizacje. Jednak dla niektórych klientów dostępna jest również opcja „kliknij i odbierz” Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ tutaj również obowiązują opłaty *.

READ  Południe Przegląd / Ekonomia, banki centralne, polityka

W międzyczasie w ostatnim badaniu przyjrzano się zwycięzcom w zakresie ceny i wydajności dla marek i sprzedawców detalicznych. Przebadana została też chyba najsłynniejsza sieć salonów meblowych na świecie:

Ostatnio gigant meblowy chciał uczynić zakupy w Coronie bezpieczniejszymi. Jednak niektórzy konsumenci nie przyjęli tego dobrze. Wolą siedzieć na „puszkach po bananach”. Mamy to za darmo Biuletyn Ekonomiczny Regularnie dostarcza ważnych wiadomości. Tutaj to idzie Zapisz się. (PF) * ruhr24.de to wersja demonstracyjna z IPPEN.MEDIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne | rozrywka

Published

on

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne | rozrywka

Turbulenzen schon vor dem Abflug.

Georgie Palmer (49) ist Wettermoderatorin bei der BBC. Vorigen Dienstag wollte sie mit ihrer Familie von London aus in die Türkei fliegen. Doch schon vor dem Start flog sie direkt wieder aus dem Flieger.

Grund: Die Mama von zwei Töchtern hatte das Flugpersonal gebeten, eine Ansage zu machen. Es sollte alle Passagiere bitten, während des Fluges keine Erdnüsse zu essen – weil eine ihrer Töchter eine lebensbedrohliche Allergie hat. Das Personal weigerte sich. Also sprach Palmer die anderen Fluggäste auf eigene Faust an.

DAS gefiel dem Kapitän von „SunExpress“ gar nicht. Er weigerte sich, die Familie zu befördern und bat sie, das Flugzeug zu verlassen.

In der „Daily Mail“ erklärt Georgie Palmer die Krankheit ihrer Tochter: „Es handelt sich um ein flüchtiges Allergen. Selbst wenn Rosie nicht direkt mit einer Erdnuss in Kontakt gekommen wäre, hätte sie sterben können, wenn jemand an Bord eine davon gegessen hätte.“

Und weiter: „Die Art und Weise, wie wir behandelt wurden, war ekelhaft – niemand, der in diesem Flugzeug arbeitete, zeigte einen Funken Mitgefühl. Wir wurden aus dem Flugzeug geworfen – wegen des wütenden kleinen Kapitäns aus dem Cockpit.“

Als er erfahren habe, dass sie mit den anderen Passagieren sprach, habe er sie aus dem Cockpit heraus angeschrien.

Die Airline stellt den Fall anders dar. Nicht der Kapitän sei ausgerastet, sondern Georgia Palmer.

READ  Tylko Dacia jest najgorsza: samochód elektryczny TÜV - Tesla spada co dziesięć razy

In einem Statement heißt es: „Aufgrund des aufdringlichen Verhaltens des Passagiers gegenüber den anderen Passagieren an Bord entschied der Kapitän, dass es am sichersten sei, wenn die Familie nicht reiste. Als dem Fluggast dies erklärt wurde, verhielt er sich aggressiv gegenüber unseren Besatzungsmitgliedern und versuchte, sich Zugang zum Cockpit zu verschaffen.“

Und weiter: „Um die Sicherheit unserer Besatzung und unserer Passagiere an Bord zu gewährleisten, können wir aggressives und widerspenstiges Verhalten auf unseren Flügen nicht tolerieren.“ Außerdem verweise die Airline darauf, dass Passagiere 48 Stunden um Voraus spezielle Gesundheitsprobleme mitteilen müssen. „In diesem Fall haben die Fluggäste keine solche Mitteilung gemacht“, so „SunExpress“.

Die Familie buchte kurzerhand ein Hotel am Flughafen und nahm am nächsten Tag einen „EasyJet“-Flug nach Dalaman – was sie zusätzliche 5000 Pfund (rund 5800 Euro) kostete.

Continue Reading

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Tylko Dacia jest najgorsza: samochód elektryczny TÜV - Tesla spada co dziesięć razy

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Trending