Connect with us

Economy

Globalna zdolność do elektrolizy wodoru powinna zostać zwiększona 1000 razy do 2040 roku …

Published

on

14.05.2021 – 08:45

Aurora Energy Research

Berlin (OTS)

- Studie von Aurora Energy Research zum Wasserstoffmarkt: Bis 2040 sind weltweit 213,5 Gigawatt Elektrolyseur-Kapazitäten geplant, 1000-mal so viel wie die derzeit in Betrieb befindlichen 0,2 Gigawatt
- Deutsche und europäische Unternehmen sind führend: 23 Prozent der Projekte in Deutschland geplant, in Europa insgesamt 85 Prozent
- Deutschland bleibt attraktivster Markt für Investitionen in emissionsarmen Wasserstoff, aber auch in Italien, Polen und Großbritannien gibt es neue ambitionierte Planungen und Strategien
- Kosten und CO2-Fußabdruck des verwendeten Stroms sind entscheidende Erfolgsfaktoren: Wasserstoff, der direkt aus erneuerbaren Energien und nicht mit Netzstrom hergestellt wird, dürfte als einziger die von der EU festgelegten Grenzwerte für die CO2-Intensität einhalten 

Liczba elektrolizerów do produkcji wodoru gwałtownie rośnie: do 2040 r. Firmy na całym świecie planują systemy o łącznej mocy ponad 210 gigawatów – 1000 razy większej niż obecnie. Niemcy zajmują pierwsze miejsce: planuje się tu blisko jedną czwartą globalnych projektów, a także zajmuje czołowe miejsce w rankingu krajów, które przyciągają inwestycje w wodór. Jest to wynik najnowszej publikacji Raportu o atrakcyjności rynku wodoru (HyMAR) opublikowanego przez Aurora Energy Research, ponieważ firma analizująca rynek energii co sześć miesięcy bada globalny rynek projektów wodorowych.

Rząd federalny właśnie poprawił swoje prawo dotyczące ochrony klimatu i zaostrzył plany osiągnięcia neutralności węglowej. Unia Europejska i inne kraje również wprowadziły cele dekarbonizacji do 2040 lub 2050 roku, co stwarza wielką potrzebę działania na rzecz ich dostaw energii: „Aby osiągnąć zerową emisję netto, wszystkie sektory gospodarki muszą zostać przekształcone w bezemisyjne zasoby energii w nadchodzących dziesięcioleciach ”, mówi Hans Koenig, kierownik projektów delegowanych na Europę Środkową w Aurora Energy Research. „Wodór będzie odgrywał ważną rolę, zwłaszcza na obszarach, gdzie neutralność klimatyczna jest trudna lub niemożliwa do osiągnięcia: dotyczy to przede wszystkim niektórych gałęzi przemysłu, takich jak produkcja stali i części przemysłu chemicznego, ale także części sektora transportu, takie jak: jako ruch lotniczy. ”

READ  W końcu znalazłem rozwiązanie do przechowywania wodoru

Wodór jest obecnie produkowany głównie z gazu ziemnego, a powstający w ten sposób dwutlenek węgla jest uwalniany do atmosfery. W interesie neutralności klimatycznej skupiono się zatem na potencjale niskoemisyjnego wodoru. Może to być na przykład wytwarzane z gazu ziemnego z wychwytywaniem i magazynowaniem dwutlenku węgla (CCS, „niebieski wodór”) lub przez elektrolizę wody przy użyciu zielonej energii elektrycznej („zielony wodór”). Wiele rządów w Europie szczególnie zachęca do tego ostatniego; Unia Europejska dąży do osiągnięcia wydajności elektrolizera na poziomie 40 gigawatów do 2030 r., A rządy krajowe w Europie przeznaczyły już 34 gigawaty.

Firmy wykorzystują możliwości, jakie daje gospodarka wodorowa

„Analiza rynku pokazuje, jak szybko firmy reagują na tę okazję i opracowują nowe instalacje do produkcji wodoru” – mówi Anise Ganbold, dyrektor ds. Globalnych rynków energii w Aurora Energy Research: „Obecnie mamy projekty w globalnej bazie danych elektrolizerów o łącznej wydajności 213,5 GW, które powinno zostać zrealizowane do 2030 r. 2040 r. To tysiąc razy więcej niż obecna moc. Jeśli wszystkie te projekty zostaną uruchomione, mogą wyprodukować do 32 mln ton wodoru rocznie, co stanowi już połowę zapotrzebowania na wodór obecnie ”.

Niemcy, z 23 procentami projektów przewidywanych do 2040 roku, są światowym liderem, z Europą 85 procent. Jednak porównanie z celami europejskimi pokazuje również, że duża część projektów prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana lub wdrożona przed 2030 rokiem. są zwiększane. Wiele projektów jest wciąż na bardzo wczesnym etapie koncepcyjnym, ale z drugiej strony są też bardzo konkretne plany: do 2030 r. W samych Niemczech będzie działać ponad 9 gigawatów, 6 gigawatów w Holandii i 4 gigawaty w Wielkiej Brytanii – i trend ma miejsce.

Szybko rośnie również skala poszczególnych projektów elektrolizerów, co świadczy o dojrzałości technologii i łańcucha dostaw: obecnie większość elektrolizerów wytwarza mniej niż 10 megawatów (MW). Na początku 2025 r. Typowy system będzie miał moc od 100 do 500 MW i będzie wytwarzał wodór dla bezpośrednio podłączonych odbiorców. Do 2030 r. Wielkość elektrowni wzrośnie do 1 gigawata i więcej, wraz z projektami na dużą skalę, które produkują wodór na eksport do krajów z tanią energią elektryczną.

READ  Otwarcie konta rublowego do płatności za gaz przez firmy zgodnie z sankcjami

Niemcy pozostają najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla zastosowań wodoru

Półroczny raport o atrakcyjności rynku wodoru Aurora Energy Research klasyfikuje kraje europejskie pod względem atrakcyjności inwestycji w niskoemisyjny wodór: w oparciu o takie kryteria, jak polityka, systemy motywacyjne, koszty produkcji i potencjalne centra zapotrzebowania na wodór, Niemcy zajmują pierwsze miejsce jako najbardziej atrakcyjny rynek dla takich projektów. „Jednak inne kraje również wprowadzają obecnie ambitne plany dotyczące wodoru i nadrabiają zaległości” – mówi Janbold. „Na przykład Włochy prowadzą długoterminową politykę strategiczną, aby z jednej strony pełnić rolę mostu wodorowego między Afryką a Zachodem. Z drugiej strony Europa generuje jedną piątą swojego końcowego zużycia energii z wodoru. z drugiej strony do 2050 roku Polska jest nastawiona na cele krótkoterminowe i chce zbudować 2 gigawaty mocy elektrolizera do 2025 roku i wprowadzić kontrakt węglowy na dyferencjały, aby promować droższe metody produkcji niskoemisyjnego wodoru. ”

Generalnie autorzy badania zaklasyfikowali wyniki swojej analizy jako wskazówkę, że w najbliższych latach rośnie prawdopodobieństwo szybkiego rozwoju infrastruktury wodorowej. Jednak oprócz ambitnych planów istnieją również poważne przeszkody w warunkach ramowych w wielu krajach: od biurokracji i braku wytycznych po bezproduktywne zachęty. Na razie nadal będzie obowiązywać duża rozbieżność kosztów między produkcją „zielonego” wodoru z elektrolizera a obecnymi źródłami wodoru o dużej gęstości węgla.

Kluczowe znaczenie dla sukcesu: cena energii elektrycznej oraz gęstość wodoru i dwutlenku węgla

Firmy, które inwestują w projekty elektrolizerów, powinny pomyśleć o swoim modelu biznesowym i jak optymalnie zaprojektować dla niego swój projekt. Ma to wpływ zarówno na wykorzystywane źródła energii, jak i zużycie wytwarzanego wodoru. Większość projektów w bazie danych Aurora Electrolyser będzie wykorzystywała energię wiatru, a następnie energię słoneczną. Niewielka część planuje wykorzystać główną energię elektryczną. W większości przypadków branża jest nazywana użytkownikiem końcowym, a następnie nawigacją.

READ  Start-up Schüttflix rozszerza się na Europę Wschodnią

„Sukces zielonego wodoru z elektrolizy będzie zależał od dwóch głównych czynników”, mówi Koenig: Z jednej strony istnieją koszty energii elektrycznej, które stanowią większość kosztów produkcji. Z drugiej strony to bilans dwutlenku węgla ma kluczowe znaczenie dla tego, czy wytwarzany wodór można uznać za przyjazny dla klimatu ”. Jeśli chodzi o cenę energii elektrycznej z sieci, Francja prawdopodobnie będzie najtańsza do 2040 r. . Pod względem intensywności emisji dwutlenku węgla najlepsze są sieci elektroenergetyczne w Norwegii, Szwecji i Francji. „Tylko w tych krajach elektrolizer pierwotny będzie przestrzegał stosunkowo surowych wartości progowych, które Unia Europejska planuje określić jako„ zrównoważony ”wodór. Koenig mówi, że do 2030 r. ma to na celu odłączenie się od sieci i bezpośrednie dostarczanie zielonej energii elektrycznej z wiatru, słońca i wody, na przykład za pośrednictwem PPA. ”

Aurora co sześć miesięcy aktualizuje analizę i ranking perspektyw dotyczących wodoru w krajach europejskich. Analiza elektrolizera jest oparta na bazie danych Aurora Global Electrolyzer, która rejestruje cały prąd i schemat elektrolizera.

Krótki zapis badania można znaleźć pod adresem //www.everydayhealth.com/drugs/project https://ots.de/uIEAmB

O firmie Aurora Energy Research

Aurora Energy Research to firma specjalizująca się w analizie i modelowaniu europejskich i światowych rynków energii. Założona w 2013 roku przez ekonomistów z Uniwersytetu Oksfordzkiego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości dane i fakty na rynku energii, obecnie jesteśmy między innymi największym dostawcą analiz rynku energii elektrycznej w Europie. Dzięki prawie 200 ekspertom ds. Energii oraz biurom w Oksfordzie, Sydney i Berlinie wspieramy firmy, rządy i instytucje w całym łańcuchu wartości w podejmowaniu długoterminowych decyzji strategicznych. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z sekcją www.auroraer.com/

Poinformuj mnie:

Matthias Hopfmüller
Telefon: +49 176 48864196
E-mail: [email protected]

Oryginalna treść: Aurora Energy Research, zgłoszona przez Aktuell News

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Dzień Giełdy przypada we wtorek 16 sierpnia 2022 r.

Published

on

Niemiecka giełda nadal rozwijała się. Rajd nabrał rozpędu, szczególnie pod koniec handlu. Jednak wolumen ucierpiał w poniedziałek po przerwie letniej, a handlowcy mówili o letnim załamaniu.

Dax 13 910,19

Do tego dochodzi wysokie ryzyko recesji w Niemczech. Perspektywy gospodarcze dla specjalistów giełdowych ZEW już zachmurzyły się jeszcze bardziej. Słabe sygnały doszły z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jednak amerykańscy giganci handlu detalicznego Walmart i Home Depot przybyli z lepszymi niż oczekiwano liczbami.

podrzędny Dax Indeks wzrósł o 0,7 procent do 13.910 punktów. Jego dzienne maksimum to 13 948 punktów, ostatni raz niemiecki benchmark był bardzo wysoki dwa miesiące temu. podrzędny EUROSTOXX50 Wyżej notowany o 0,4 proc. na 3804 pozycji.

W DAX odzyskane Kontynentalny Po niepowodzeniu na początku tygodnia wzrosła o 2,6 proc. WitajFresh Spadł o 1,4 proc. Airbusa o 1,7 proc.

W drugiej klasie poszedłem do Mistrz dostawy Wzrost o 5,4 proc. Giełda pozytywnie oceniła działalność platformy w celu wyrównania EBITDA w trzecim kwartale w celu wygenerowania EBITDA w wysokości 40-120 milionów euro w czwartym kwartale. Jeśli Delivery Hero generuje teraz trwałe zyski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do DAX w dłuższej perspektywie.

Dzięki odzyskaniu silnych zasobów podstawowych w MDAX thyssenkrupp o czwartej Europa o 4,4 proc. Salzgitter o 5,7 proc. w SDAX.

Cena akcji Dom 24 Potroił się od początku roku, a słaby biznes miał się tu rozwijać przez długi czas. Teraz firma obniżyła prognozę wzrostu przychodów na rok fiskalny 2022, potwierdzając jednocześnie oczekiwania dotyczące rentowności. Po początkowym osłabieniu trajektoria stała się ostro dodatnia i odzyskała 8,7 proc.

READ  Z wyjątkiem jednego: Ekspert finansowy przewiduje pęknięcie bańki kryptowalutowej: Kryptowaluty faktycznie mają „nawet ujemną wartość” | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Economy

Co oznacza anulowanie opłat za przechowywanie dla oszczędzających?

Published

on

Panoramę Frankfurtu

Większość niemieckich banków wyeliminowała ujemne stopy procentowe dla klientów prywatnych.


(Zdjęcie: dpa)

Frankfurt Od tego poniedziałku obowiązuje limit ujemnych stóp procentowych w niemiecki bank. Od 15 sierpnia bank nie będzie pobierał opłaty za przechowywanie. Dotyczy to również Postbanku i Norisbanku, które należą do Deutsche Bank.

W rezultacie liczba banków, które pobierają opłaty za ochronę prywatnych oszczędzających, nadal spada. Większość instytucji finansowych, które pobierały wyższe depozyty na rachunkach czekowych i na rachunkach rynku pieniężnego, już je ponownie anulowała. Alternatywnie, niektóre instytucje mogą teraz powrócić do przyciągania klientów płacąc dodatnie odsetki od lokat oszczędnościowych.

Tym samym niemiecki sektor bankowy reaguje na niedawną podwyżkę stóp zainicjowaną przez Europejski Bank Centralny (EBC). Pod koniec lipca Bank Centralny z kolei podniósł karne oprocentowanie depozytów krótkoterminowych banków komercyjnych z 0,5 proc. do zera.

Jeszcze przed decyzją EBC niektóre instytucje kredytowe powstrzymały się od naliczania ujemnych stóp procentowych. Bezpośrednio po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych wiele instytucji finansowych zapowiedziało, że w przyszłości zrezygnuje z opłat powierniczych.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

Czytaj teraz

Uzyskaj dostęp do tego i wszystkich innych artykułów na

Internet i nasza aplikacja są bezpłatne przez 4 tygodnie.

śledzenie

READ  Handel na Giełdzie rozpocznie się w czwartek 15 lipca 2021 r.
Continue Reading

Economy

Recesja DAX: Chiny objęły początek tygodnia

Published

on

Stan: 15.08.2022 16:38

Słabe dane gospodarcze z Chin spowalniają letnią gorączkę na giełdach. DAX nie porusza się na początku tygodnia. Szczególnie gwałtownie spadają ceny ropy.

Letnie przyjęcie na giełdach na razie się skończyło. Po silnych wzrostach cen w ciągu ostatnich kilku tygodni, DAX jest dziś na wodzie i notuje poniżej 13 800 punktów. Od rocznego minimum 12 391 punktów na początku lipca niemiecki indeks wyprzedzający wzrósł o prawie 1 400 punktów. Teraz powietrze wydaje się coraz rzadsze.

Wall Street słabnie

Wall Street również ma problemy na początku tygodnia. Dow Jones rozpoczął dzień o 0,5 proc. słabiej. W ubiegłym tygodniu indeks blue chipów wzrósł o około 2,9 proc. Głównym motorem ostatniego letniego rajdu jest nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna USA będzie kontrolować swoją politykę monetarną, podnosząc stopy procentowe, które nie są tak duże, jak uniknięcie gwałtownego spowolnienia w gospodarce.

Dane z Chin niepokoją inwestorów

Przy dzisiejszym założeniu, na giełdy trafiają dane ze świata rzeczywistego z Chin. Sprzedaż detaliczna w lipcu i produkcja przemysłowa rosły wolniej niż oczekiwali eksperci. Aby nadać gospodarce nowy impuls, chiński bank centralny po raz pierwszy od stycznia obniżył oprocentowanie rocznych operacji refinansujących z bankami.

Analityk Craig Erlam mówi, że wiadomości z Chin są „co najmniej bardzo rozczarowujące”. Nakreślili ponury obraz popytu krajowego i perspektyw wzrostu. „Optymizm inwestorów zawsze zderzał się z rzeczywistością chińskich danych gospodarczych”, mówi Erlam. Sprawia to wrażenie, że ożywienie chińskiej gospodarki po zakończeniu blokad jest krótkotrwałe. Z 2478 przypadkami infekcji koronowej kraj odnotował najwyższy poziom od trzech miesięcy. Środki blokujące wielokrotnie paraliżowały Chiny od początku pandemii, a także negatywnie wpłynęły na światową gospodarkę. Chiny mają ścisłą politykę antykoronawirusową.

Rynki towarowe pod presją

Dane z Chin wpływają głównie na ceny surowców. Ceny rudy żelaza w Chińskiej Republice Ludowej spadły o około trzy procent. Inwestorzy obawiają się stagnacji popytu. Miedź spadła o 2,5% do 7890 USD za tonę.

Ceny ropy spadają

Szczególnie duże są straty na rynkach ropy naftowej. Ropa Brent i West Texas Intermediate spadły o 5% do odpowiednio 93,24 i 87,49 USD za baryłkę. Heron Lin, ekonomista w Moody’s Analytics, powiedział, że popyt na ropę słabnie, ponieważ wyższe ceny ropy wystraszyły konsumentów i lokalne firmy logistyczne. Popyt może pozostawać pod presją przez resztę roku, ponieważ zbliżające się ograniczenia związane z koronawirusem zachęcają do tworzenia buforów i niższego zużycia ropy.

READ  Polska nie walczy z Rosją, ale przeciwko jedności Unii Europejskiej

Dodatkowa inflacja kosztów paliwa gazowego

W Niemczech dzisiaj wynosi 2,419 centów/kWh Ogłoszono wysokość podatku od gazu zadecydowaną przez rządktóre muszą nosić wszystkie rodziny. Eksperci oczekują teraz dalszego wzrostu inflacji i ogromnej utraty siły nabywczej prywatnych konsumentów. Stowarzyszenia branżowe już teraz mówią o znacznych kosztach dodatkowych.

„Dopłata gazowa prawdopodobnie zwiększy inflację, w tym podatek od wartości dodanej, o około jeden punkt procentowy. W połączeniu z anulowaniem biletu za dziewięć euro i zniżką na tankowanie może to spowodować wzrost inflacji do ponad dziewięciu procent w październiku i listopadzie. To Dobra dla konsumentów ogromna utrata siły nabywczej.Poza niepewnością wywołaną wojną nerwów Putina o gaz, jest to ważny argument, dlaczego niemiecka gospodarka powinna się kurczyć w zimowym półroczu, czyli pogrążać się w recesji, skomentował główny ekonomista Commerzbanku Jörg Kramer.

Euro nie stoi na własnych nogach

Ślad euro nadal słabnie po spadku jego ceny pod koniec tygodnia. Po południu wspólna waluta była notowana poniżej 1,02 dolara. Europejski Bank Centralny ustalił ostatnio stopę referencyjną na 1,0285 USD, prawie o cały cent powyżej dziennego minimum. W piątek nadchodzące dane o ufności konsumenckiej w USA pozytywnie wsparły dolara i ciążyły euro.

Ceny hurtowe nieco spadają

wzrost Ceny hurtowe w Niemczech osłabła trzeci miesiąc z rzędu. Ceny sprzedaży w lipcu były o 19,5 procent wyższe niż rok wcześniej, poinformował dziś w Wiesbaden Federalny Urząd Statystyczny. W czerwcu odnotowano wzrost o 21,2 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W porównaniu z czerwcem ceny hurtowe w lipcu spadły o -0,4 proc. po raz pierwszy od października 2020 r.

Numery HelloFresh są dobrze odbierane

Zamówienia na pudełka z przepisami HelloFresh odczuwają skutki wysokiej inflacji i globalnego spowolnienia gospodarczego. W drugim kwartale skorygowany wynik operacyjny (Ebitda) spadł o 7,5 procent do prawie 146 milionów euro, ogłosiła dzisiaj grupa Berlin-Dax.

Liczba klientów w 17 krajach, w których działa HelloFresh, spadła o prawie 500 000 w porównaniu z poprzednim kwartałem do ośmiu milionów, ale nadal jest o cztery procent wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Berliński startup stracił ostatnio klientów, zwłaszcza na swoim najważniejszym rynku, czyli USA.

„Co najważniejsze, udało nam się uporać ze skutkami inflacji bez obciążania naszych klientów całkowicie wyższymi kosztami” – powiedział prezes firmy Dominic Richter. Sprzedaż skorygowana o różnice kursowe wzrosła o 16% w drugim kwartale do 1,96 miliarda euro, co nie było wcześniej osiągnięte w kwartale czerwcowym. W zeszłym miesiącu firma obniżyła swoje roczne cele, powołując się na ponure nastroje konsumentów. Przede wszystkim im lepiej odbierana wysoka sprzedaż na giełdzie, tym większy udział HelloFresh w indeksie DAX o dużą marżę.

READ  Rurociąg Jamala jest sparaliżowany: dlaczego Gazprom tłumi dostawy?

Henkel podnosi prognozy sprzedaży

Grupa towarów konsumpcyjnych Henkel znacznie zwiększyła sprzedaż w pierwszej połowie roku dzięki boomowi w branży klejów i detergentów. Dział kosmetyczny pacjentów był w stanie urosnąć tylko organicznie nieistotny. Grupa DAX podwyższyła więc prognozę sprzedaży na 2022 r. Jednak zwiększone koszty materiałów i logistyki wpływają na zyski firmy z Düsseldorfu: Henkel działał mniej rentownie.

„W bardzo wymagającym środowisku rozwój sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach był wyższy niż wcześniejsze oczekiwania za cały rok”, powiedział dyrektor generalny Carsten Knobel. W okresie styczeń-czerwiec sprzedaż zakładów Pritt, Loctite i Persil wzrosła o 9,9% do około 10,9 miliarda euro, a sprzedaż wzrosła organicznie o 8,9%, ogłosił dziś Henkel.

Skorygowany wynik operacyjny (EBIT) spadł do 1,16 (rok poprzedni: 1,4) mld euro z powodu zwiększonych kosztów, których nie można w pełni zrekompensować wzrostem cen.

Zmniejszony zysk w Encaves

Wyższe płatności podatkowe obniżyły dochody operatora farm fotowoltaicznych i wiatrowych Encavis z MDAX w drugim kwartale. W praktyce jednak w Hamburgu nadal wszystko idzie gładko, więc moce wytwórcze w połączeniu z wyższymi cenami energii elektrycznej dobrze czyszczą skarbce w pierwszej połowie roku. Więc inwestorzy również ją kupują, akcje są jednym z największych zysków indeksu do południa.

„Wciąż jesteśmy wyraźnie na drodze do wzrostu”, ogłosił dziś zarząd, prezentując w Hamburgu dane z ostatniego półrocza. Potwierdzają się wstępne dane półroczne przedstawione na początku sierpnia, podobnie jak prognozy przyrostowe oparte na rozwoju biznesu w pierwszych siedmiu miesiącach. W sumie Encaves zarobiło 37 milionów euro w drugim kwartale, około 15 procent mniej niż w zeszłym roku, głównie z powodu wyższych płatności podatkowych.

Uniper jest na dobrej drodze do wyzdrowienia

Akcje Uniper rzucają wyzwanie środowisku coraz wyższych cen gazu i skutkom spadającego poziomu wody w Renie. Papiery wartościowe zagrożonych firm energetycznych wzrosły o sześć procent. Zremisowali ze swoim ostatnim ożywieniem, a skok cen dał im rajd trwający około trzech tygodni.

Poszukiwanie wyjścia z kryzysu gazowego trwa nadal wśród dużych odbiorców, takich jak Uniper. The Dziś ogłosiłem przydział gazu Powinno to przyczynić się do ratowania ważnych ogólnosystemowych importerów gazu od października. Tymczasem Niemcy robią postępy w napełnianiu zbiorników gazu, a cel 75 procent został osiągnięty dwa tygodnie przed terminem.

Zaufanie do Wielkiego Miasta

READ  Handel na Giełdzie rozpocznie się w czwartek 15 lipca 2021 r.

Grupa Grand City Real Estate zwiększyła swoje zyski dzięki wzrostom czynszów i przejęć i potwierdziła swoje oczekiwania. Wynik operacyjny FFO I, kluczowy dla branży, wzrósł o trzy procent do 97 milionów euro w pierwszej połowie roku, ogłosił MDAX. Dochód netto z wynajmu wzrósł o 6 procent do 195 milionów euro. Prezes Grupy Rafael Zamir powiedział, że grupa widzi się w dobrej pozycji do zrealizowania celów na cały rok ze względu na lepszą jakość aktywów i mocny profil finansowy.

Orzeł znów jest w centrum uwagi

Adler, inwestor nieruchomości w trudnej sytuacji, pomaga swojej zmagającej się z problemami firmie BCP. Notowana na giełdzie SDAX grupa poinformowała w obowiązkowym zawiadomieniu, że pożyczka od spółki-matki spółki zależnej w wysokości do 200 mln euro zostanie przedłużona na siedem miesięcy. Pożyczka jest teraz płatna dopiero w grudniu przyszłego roku, a nie w maju.

Adler jest pod presją na kilku frontach. Audytorzy KPMG odmówili poświadczenia rocznego sprawozdania finansowego za 2021 r. i nie chcą już współpracować z grupą.

Nordex potwierdza oczekiwania

Producent turbin wiatrowych Nordex potwierdził swoją prognozę pomimo spadku sprzedaży i milionowych strat w pierwszej połowie roku. Sprzedaż spadła o 21 procent do 2,1 miliarda euro w wyniku spadku liczby instalacji turbin wiatrowych, ogłosił wczoraj TecDAX. Operacyjnie wystąpiła strata (Ebitda) w wysokości 173 mln euro po zysku 68 mln euro rok wcześniej.

W drugim kwartale oprawy były niższe, zwłaszcza poza Europą i Ameryką Łacińską. Według własnych danych, podobnie jak inne firmy, Nordex boryka się również z zakłóceniami na rynkach energetycznym, surowcowym i logistycznym w wyniku epidemii korony i wojny na Ukrainie. Nordex potwierdził swoją prognozę, że w tym roku wygeneruje sprzedaż na poziomie od 5,2 do 5,7 miliarda euro, mniej więcej na tym samym poziomie, co w poprzednim roku, a marża Ebitda wynosi od czterech do zera procent. W pierwszym półroczu marża wyniosła ujemna 8,1 proc. Według własnych informacji firma nadal spodziewa się 8% marży w średnim okresie.

Saudi Aramco na rekordowym torze

Rosnące ceny energii na całym świecie spowodowały wzrost zysków koncernu naftowego z Arabii Saudyjskiej. W niedzielę państwowa firma poinformowała o 90-procentowym wzroście dochodu netto do 181,64 mld riali w drugim kwartale, przekraczając oczekiwania analityków. Oprócz wyższych cen ropy było to również spowodowane wyższymi wolumenami sprzedaży i marżami rafineryjnymi.

Continue Reading

Trending