Connect with us

Economy

Były menedżer Google kieruje zespołem zarządzającym VW dla inżynierów oprogramowania

Published

on

Max Singer przewodniczy nowej szkole Volkswagena. Zdjęcie: Volkswagen

Max Singer przewodniczy nowej szkole Volkswagena. Zdjęcie: Volkswagen

W poniedziałek w Wolfsburgu otwarto niezwykłą szkołę „42”. Za tym stoi nowy zespół zarządzający VW dla inżynierów oprogramowania.

Uczniowie powinni uczyć się jak gra komputerowa, bez zwykłych wykładów. Dyrektor jest byłym dyrektorem Google Max Senges.

Tło projektu: Volkswagen pilnie potrzebuje specjalistów od oprogramowania dla przyszłości motoryzacji i autonomicznej jazdy.

Dziś rano dano zielone światło dla prawdopodobnie najbardziej niezwykłego projektu edukacyjnego w całej republice. Nauka na uczelni bez wykładów i seminariów, bez wymagań formalnych, takich jak dobre oceny czy nawet świadectwo dojrzałości. Rozwijaj się bardziej bez profesorów i bez tytułu licencjata lub magistra. Volkswagen założył tę szkołę dla inżynierów oprogramowania o nazwie „42” w Wolfsburg. Pierwszych 180 uczniów w wieku od 18 do 57 lat rozpocznie się w poniedziałek. Każdy, kto zarządza programem nauczania, jest doskonałym inżynierem oprogramowania i nie musi tego udowadniać dyplomem.

„42” to filia oryginalnej „Szkoły 42”, która powstała siedem lat temu w Paryżu. W klasycznej książce science fiction Douglasa Adama The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy liczba 42 jest ostateczną odpowiedzią na wszystko. Obecnie istnieje ponad 33 oszustw kryptograficznych, sieć szkół na całym świecie. Przestrzegają swoich zasad i wartości Rejestracja francuskaon jest. Program polega na kreatywnej nauce ze studentami, a nie z wykładowcami. Najwyższy priorytet nadawany wartościom takim jak współpraca, inkluzywność, zrównoważony rozwój i uczestnictwo opierają się na przykład na zasadach Festiwalu Burning Man.

Przeczytaj także

Nasz nowy newsletter zawierający najważniejsze wiadomości z branży motoryzacyjnej – zarejestruj się tutaj

Gunnar Killian, szef działu zasobów ludzkich w Volkswagenie, ma wykwalifikowanego informatyka i filozofa, który posiada tytuł doktora jako „dyrektor” i rektor uniwersytetu. Max Singes Fetched. Zarządowi trudno było znaleźć bardziej niekonwencjonalnego menedżera. Senges jest członkiem Zielonych, ale nie IG Metall, który ma ogromny wpływ na VW. Jesienią ubiegłego roku Singes rozpoczął karierę w Wolfsburgu, po ponad dziesięciu latach pracy w internetowym gigantycznym Google, cztery lata w Kalifornii i sześć lat w Berlinie. Mężczyzna jest między innymi zainteresowany łączeniem świata akademickiego z prywatnymi firmami. VW chce go użyć, aby przenieść go na wyższy poziom w szkoleniu ekspertów od oprogramowania.

„Nikogo nie szkolę” – wyjaśnia Singes w wywiadzie dla Business Insider. „Zamiast tego chcę mieć pewność, że uczniowie samodzielnie wypracują właściwy sposób myślenia, aby rozwiązywać problemy”. Oznacza to na przykład wypróbowanie czegoś metodą prób i błędów, abyś mógł iść do przodu i nie poddawać się przedwcześnie. W szkole ważne jest, aby uczniowie sobie nawzajem pomagali. „Nie wystarczy być pierwszym, który osiągnie cel i stworzy doskonały kod. Wspólne uczenie się jest dla nas kluczowe”.

Zasada „42” opiera się również na koncepcji edukacyjnej szkół Montessori, w których każdy uczy się we własnym tempie. „Naszą zaletą jest to, że możemy skorzystać z siedmioletniego doświadczenia w 42 innych szkołach. Wiemy więc, że kurs podstawowy trwa w zasadzie rok, ale niektórym uczniom udaje się osiągnąć standard w osiem miesięcy” – mówi Singes.

Po studiach podstawowych i sześciomiesięcznym stażu w firmie, studiujesz specjalizacje, na przykład z cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji lub inżynierii oprogramowania motoryzacyjnego i mobilnego, które zostały specjalnie opracowane w Wolfsburgu. „Razem mamy tutaj wyjątkową okazję do zaprojektowania mobilności w przyszłości. Cyfryzacja polega na opracowywaniu otwartych standardów, tak aby samochody mogły również bezproblemowo komunikować się ze sobą podczas jazdy autonomicznej” – mówi Singes.

Szkoła trwa łącznie trzy lata. Oczywiście nie jest to obowiązkowe. Jeśli chcesz, możesz pracować bezpośrednio w firmie, w której po stażu prowadziłeś szkolenie, jeśli od razu otrzymasz ofertę pracy. Około jedna trzecia studentów trafia do drugiej „42” zaraz po odbyciu stażu.

Analogia do gier komputerowych jest jasna. Każdy może w nią zagrać, ale nie wszyscy przechodzą na następny poziom. „Bo nawet jeśli nie ma formalnych ograniczeń w przyjęciu na studia, takich jak ukończenie szkoły średniej czy nawet świadectwo dojrzałości, zainteresowani muszą zdać wieloetapowy egzamin wstępny” – mówi Singes. Jest to bardzo trudne, ale może być kontrolowane przez odpowiednich początkujących programistów. Najpierw uczniowie przystępują do egzaminów online, podobnych do Assessment Center, gdzie testowane jest ich logiczne i algorytmiczne rozumowanie.

Kto pokonuje pierwsze płotki, przychodzi na „basen” (ryby) z innymi kandydatami. Skok w zimnej wodzie. Przyszli informatycy będą musieli udowodnić swoje umiejętności, a także swoją przydatność osobistą w rzeczywistych warunkach. Przedzierają się przez rodzaj gry komputerowej, w której muszą nieustannie rozwiązywać zadania – razem.

Do selekcji przystąpiło nieco ponad 180 uczniów, z czego jedną czwartą stanowiły kobiety. „Za rok lub dwa chciałbym widzieć tutaj więcej uczniów” – mówi Singes. Uczniowie pochodzą ze wszystkich krajów – Syrii, Azji Środkowej, Polski, krajów bałtyckich, Grecji, ale także z Niemiec, w tym jedna czwarta z Dolnej Saksonii).

VW jest jedną z firm, w których studenci mogą odbywać praktyki, ale nie jest to jedyna firma. Firma powinna aktywnie zabiegać o rekrutację absolwentów. Nawet jeśli producent samochodu ponosi koszty studiów, nie ma tu obowiązku pracy.

READ  „Może nie musisz być tak wybredny, jeśli chodzi o pozwolenie na parkowanie przy drzwiach wejściowych”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

Published

on

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

To jest maszynowe tłumaczenie artykułu z Portal elektroniczny Korrespondent.net. Tłumaczenie nie zostało poddane korekcie ani redakcji, a pisownia nazw i nazw geograficznych nie jest zgodna z nazwami zwyczajowymi Wiadomości z Ukrainy Stosowane konwencje.

W Polsce są setki tysięcy Ukraińców, a ich utrata będzie miała wpływ na gospodarkę kraju.

Magazyn Forbes podał, że wsparcie polskich władz w powrocie poborowych do ojczyzny może mieć negatywny wpływ na polską gospodarkę.

Być może tysiące obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce będzie musiało porzucić pracę i wstąpić do wojska, co będzie miało wpływ na gospodarkę kraju.

Rosną także obawy, że duża ich część będzie próbowała opuścić Polskę, aby uniknąć poboru do wojska.

Warto zauważyć, że spośród ponad miliona Ukraińców, którzy przybyli do Polski od początku zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku, 371 tys. mężczyzn w wieku służby wojskowej może zgodnie z prawem podlegać poborowi.

Ministerstwo Obrony Narodowej już wcześniej informowało, że Warszawa może pomóc Ukrainie w repatriacji poborowych.

Ambasador RP na Ukrainie Jarosław Gozy powiedział, że ukraińscy mężczyźni w wieku poborowym nie będą przymusowo repatriowani z Polski, ale Warszawa nie podjęła jeszcze decyzji, co z nimi zrobić.

W Polsce jest mniej ukraińskich uchodźców – As-Safir

tłumacz: Głębokie l – Słowa: 229

Spodobał Ci się artykuł? Może powinieneś taki dostać Prezent Brać pod uwagę.
Dyskusje na temat tego artykułu i innych tematów można również znaleźć pod adresem forum.

Powiadomienia o nowych wpisach dostępne są poprzez Facebook, wiadomości Google, Mastodont, kabel, X (dawniej Twitter), VK, RSS Codziennie lub co tydzień e-mail.

READ  Aldi Nord zmienia godziny otwarcia przed sylwestrem
Continue Reading

Economy

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji

Published

on

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Konsumenci, uważajcie: popularne produkty, takie jak bułeczki czekoladowe Backhaus Bickert, są wycofywane ze względu na możliwe wióry metalowe.

Kassel – Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa wypieków zyskuje obecnie coraz większą popularność wśród klientów Bawaria I Hess paragon. To wiadomość od słynnej firmy Backhaus Bickert z siedzibą w Großostheim w dzielnicy Aschaffenburg. Wiele wypieków, które były dostępne w dniach 10–15 maja 2024 r., zostało obecnie wycofanych.

Wycofanie wypieków z Hesji i Bawarii: Ostrzeżenie dotyczące żywności dla firmy Kornspitz, bułek czekoladowych i jej partnerów

Wycofanie dotyczy wielu popularnych wypieków. To zawiera:

 • Ciasto czekoladowe
 • Ciasto herbaciane
 • Szmaragd
 • Ciastka żytnie
 • Kornspitz
 • Muffiny wieloziarniste
 • Napisane Spitz

Powód wycofania: Nie można wykluczyć obecności wiórów metalicznych w produktach

Powodem wycofania jest możliwa obecność wiórów metalicznych we wspomnianych produktach. „Ze względu na usterkę techniczną układu czyszczącego nie można wykluczyć obecności wiórów metalowych na następujących produktach zakupionych w okresie od piątku 10 24 maja do środy 15 maja 24 maja” – czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Ewentualne opiłki metalu spowodowały wycofanie wypieków z Bawarii i Hesji. (Awatar) © Imago Images

Te wióry metalowe stanowią poważne zagrożenie dla konsumentów, ponieważ stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia. Istnieje szczególne ryzyko zakażenia jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. Jeszcze kilka miesięcy temu w całym kraju doszło do wycofania wypieków od dużego producenta.

Gorzki smak dla konsumentów: kawałek metalu występujący w bułkach z rodzynkami

Klient miał raporty nt main-echo.de Według niego, w piątek 10 maja kupiłem bułkę z rodzynkami w oddziale w Hesji. Kiedy go zjadł, znalazł w nim metalowy odłamek.

Klient zwrócił rolkę dopiero po czterech dniach od zakupu we wtorek (14 maja). Po konsultacjach z Bawarskim Urzędem Nadzoru ds. Bezpieczeństwa Żywności w Kulmbach oraz wewnętrznym zarządzaniem kryzysowym i higieną firma zdecydowała się rozpocząć kampanię wycofania.

READ  Straty cenowe: analityk Wells Fargo: „Trzy główne obawy” dla akcji Tesli | Wiadomość

„W ramach środków ostrożności postanowiliśmy wycofać wszystkie produkty zakupione w jednym z naszych oddziałów w dniach 10–15 maja” – powiedział Thomas Ruhlmann, autoryzowany przedstawiciel firmy Beckert. main-echo.de.

Przypomnienia w branży spożywczej: Zalecany sposób postępowania dla klientów

Klienci, którzy kupili te wypieki, których dotyczy problem, powinni pilnie unikać ich spożywania. Zamiast tego proszeni są o zwrot produktów do oddziału Backhaus Bickert GmbH & Co. KG, gdzie otrzymają gwarancję pełnego zwrotu pieniędzy.

Wycofania produktów ze względów bezpieczeństwa nie są rzadkością w branży spożywczej. Niedawno wycofano oliwy z oliwek i produkty czekoladowe od kilku sprzedawców detalicznych, takich jak Aldi, Edeka i Kaufland. Bezpieczeństwo konsumentów jest zawsze w centrum uwagi. (dpa/ls)

Continue Reading

Economy

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek

Published

on

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

W trzech partiach marki oliwy z oliwek wykryto pestycyd zakazany w Unii Europejskiej. Producent wydał wycofanie.

Kassel – W dzisiejszych czasach często trzeba zainwestować dużo pieniędzy, aby kupić oliwę z oliwek. Te dodatkowe koszty często trzeba zaakceptować, choć niechętnie. Ponieważ do niektórych przepisów niezbędny jest popularny olej kuchenny. Jeśli jednak posiadasz w swojej szafce kuchennej produkty określonej marki, powinieneś zachować ostrożność. Zawierają one jedną resztę w Unia Europejska Sprawdzone, nieautoryzowane pestycydy. W związku z tym producent zainicjował wycofanie produktu. Eksperci ostrzegają, że obchodzenie się z tym pestycydem jest „niezwykle niebezpieczne”. Owoce sprzedawane w Rewe również niedawno zostały wycofane z rynku ze względu na skażenie pestycydami.

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki „Gaea”. © Importhaus Wilms/Impuls GmbH & Co. KG

Producent przypomina oliwę z oliwek – pestycyd zakazany w Unii Europejskiej, który wykryto podczas kontroli

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki GAEA. Dom importowy Wilms został ukończony foodwarning.eu Stwierdzono, że badanie trzech partii produktów wykazało przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej zawartości chloropiryfosu. Ten środek owadobójczy jest zakazany w Unii Europejskiej od 2020 roku.

Wycofanie dotyczy następujących oliw z oliwek:

 • GAEA CLASSIC 500ml – Partia L4008 / Najlepiej spożyć przed: 8 lipca 2025 r.
 • GAEA SELECT 500ml – partia L4010 / Najlepiej spożyć przed: 10 lipca 2025 r.
 • Olej sałatkowy GAEA 500ml – partia L4009 / Najlepiej spożyć przed: 9 lipca 2025 r.

Producent ostrzega, że ​​długotrwałe, wysokie spożycie pestycydów może prowadzić do chorób. W komunikacie potwierdza się: „Ze względów ostrożności w celu ochrony konsumenta nie zaleca się spożywania powyższych partii”. Klienci, którzy zakupili produkt z dotkniętych partii, mogą zwrócić go do supermarketów bez okazywania paragonu i otrzymać zwrot ceny zakupu.

Pamiętaj o oliwie z oliwek: narażenie na pestycydy może spowodować uszkodzenie mózgu

Sieć Akcji Pestycydowej ma taką ogłoszenie Wyjaśnił, że chloropiryfos jest bardzo niebezpieczny. Istnieją mocne dowody na to, że insektycyd ma negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego i może prowadzić między innymi do obniżenia IQ, utraty pamięci roboczej i problemów z koncentracją.

Chociaż ta substancja chemiczna jest zakazana w ponad 40 krajach na całym świecie, insektycyd jest nadal stosowany w wielu krajach, mimo że istnieją już bezpieczne alternatywy dla środowiska i rolno-środowiskowe. Wysoki poziom pestycydów jest prawie zawsze przyczyną wycofania produktów, w tym produktów z kurczaka.

READ  Shell, BP: Jak międzynarodowe koncerny naftowe zarabiają, gdy ceny energii rosną
Continue Reading

Trending