Connect with us

Top News

Hans-George Massen startuje do CDU i chce „przekonać wyborców opozycji”

Published

on

Niemcy Wybory do Bundestocku

Teraz to już oficjalne – były przywódca obrony konstytucyjnej Masana tworzy CDU

Maaßen zostaje bezpośrednim kandydatem – „Niekoniecznie chcę uciskać”

Hans-George Masin, były konstytucyjny przywódca CDU w Turyngii, jest politycznie kontrowersyjny ze względu na swoje stanowisko w sprawie polityki uchodźczej rządu federalnego, między innymi w federalnej kampanii wyborczej. Odwrócił się wbrew woli federalnej CDU.

Massen, były kontrowersyjny konstytucyjny przywódca obrony, powinien być na tropie płyty z Turyngią – sprzeciw kierownictwa partii nie powstrzymał tego. Były działacz CDU po powołaniu składa rezygnację.

RE.Wysyła byłego prezesa Urzędu Obrony Konstytucji jako bezpośredniego kandydata w federalnej kampanii wyborczej Hansa-George’a Massena (CDU). 58-latek, kontrowersyjny politycznie ze względu na swoje stanowisko w sprawie polityki uchodźczej rządu federalnego, został w piątek wieczorem umieszczony w Suhl w okręgu wyborczym Południowej Turyngii 196. Masen otrzymał 37 z 43 głosów oddanych w Izbie Reprezentantów od czterech stowarzyszeń okręgowych. Wraz z 44-letnim Hardym Herbertem miał przeciwnika z regionu, który otrzymał 6 głosów.

Massen powiedział w swoim wystąpieniu aplikacyjnym, że jest dobrze zorientowany w Berlinie. „Znają mnie.” „Nie chciał reprezentować okręgu wyborczego, który zajął mieszkanie z tylnego siedzenia”.

Massen zaprzeczył zarzutom w pobliżu Afti. Jako szef Biura Obrony Konstytucji w 2018 roku rozpoczął egzamin AfD – z mocy prawa, a nie przypadkiem. Popiera zakończenie delimitacji CDU, która nie pozwala na współpracę z lewicą i opt. „Chcę przekonać ludzi, aby głosowali na Afti, aby ponownie głosowali na CDU”. Wskazuje jednak również na potrzebę „przymykania oczu” na problemy, jakie niesie migracja.

Czytaj więcej

Lacet Massen ostrzega Soder CDU

Pracownicy na długo przed końcem powodowali brak zrozumienia i krytykę, nawet w szeregach związkowych. Szef CDU i kandydat na supremację związkową, Armin Lacet, powiedział niedawno, że będzie przestrzegał umowy o odmowie współpracy i odmowy rozmów z Massen Afti. Premier Bawarii Marcus Soder ostrzegł przed nominacją. Szef CSU określił kandydaturę Masona jako „mocny sygnał”.

Była sekretarz stanu w Berlinie Nicola Zimmer ogłosiła na Twitterze rezygnację z partii. „Przez ponad 30 lat byłem posłem do Parlamentu, przewodniczącym komisji parlamentarnej i sekretarzem stanu, dziś opuściłem CDU” – napisał Zimmer. Partia nominowana przez Masona nie jest już jego. „Tam, gdzie nie ma wyraźnej, niejasnej granicy dla prawicowych strażaków, nadal nie mam miejsca”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Okręg wyborczy Południowej Turyngii z 196 miejscami został zwolniony po tym, jak tradycyjny kandydat Mark Hoptman opuścił CDU podczas wydawania maski. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie Hoptmana pod zarzutem przekupstwa, a jego konto o wartości około miliona euro zostało zablokowane. „Twierdzimy, że blok nie należy do Afti ani Lewicy” – powiedział Ralph Liebach, przewodniczący okręgu Schmidt-Schmmeldon-Miningan. Pochodził z Północnej Nadrenii-Westfalii, mieszkał w Berlinie i został przywieziony do teatru murarskiego.

Czytaj więcej

wer0

Christopher Ather, przewodniczący okręgu Hildberghausen, powiedział po jednej stronie Izby Reprezentantów, że Massen jest dobrym sposobem na „utrzymanie elektoratu”. CDU w południowej Turyngii nie wysyła politycznego sygnału w kierunku APD. „Istnieją niespójne wyniki” – podkreślił 31-latek.

Jako szef Biura Obrony Konstytucji Mason był wówczas szeroko krytykowany za podejrzenie, że cudzoziemcy będą „ścigani” po zabiciu Niemca w Semnitz. W listopadzie 2018 r. Minister spraw wewnętrznych Związku Horst Seehofer (CSU) tymczasowo przeszedł na emeryturę.

READ  Huawei Smartband 4
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  Arvado rozpoczyna współpracę z firmą Sebora w Polsce
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  Huawei Smartband 4

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  Korona na całym świecie: 335 incydentów na Majorce - polityka
Continue Reading

Trending