Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Ekstremalne wahania cen: Jim Cramer z urokiem GameStop i krótkich sprzedawców AMC: nie zadzieraj z WallStreetBets | Wiadomość

Akcje GameStop i AMC Entertainment ponownie wzrosły
WallStreetBets znów ma do czynienia z krótkimi sprzedawcami
Cramer znajduje jasne słowa dla krótkich sprzedawców dwóch akcjiسهم

Tytuły GameStop i AMC były już w centrum uwagi inwestorów na początku tego roku ze względu na gwałtowne wzrosty cen. Za pośrednictwem forum Reddit’s WallStreetBets kilku prywatnych inwestorów zgodziło się kupić udziały w dwóch mocno krótkich firmach, aby zmusić fundusze hedgingowe do rezygnacji z krótkiej sprzedaży – i to z wielkim sukcesem. W bardzo krótkim czasie papiery dwóch firm, których śmierć została ogłoszona, wzniosły się na niesamowite wyżyny.

„Z myślenia”

Nawet jeśli szum wokół tak zwanych akcji memów nieco osłabnie, członkowie WallStreetBets nadal obserwują swoje skarby sokolimi oczami i nadal utrudniają życie krótkim sprzedawcom. Ten niedawno zaprosił na scenę eksperta giełdowego Jima Cramera. Znalazł jasne słowa do krótkich sprzedawców akcji GameStop i AMC Entertainment: „Każdy, kto sprzedaje AMC lub GameStop, jest szalony”, powiedział Kramer w swoim programie CNBC „Mad Money”.

Akcje GameStop i AMC poszybowały w górę

Tłem tego jest szybki, ponowny wzrost dwóch kursów akcji: akcje GameStop wzrosły łącznie o 38,34 procent w ciągu ostatnich pięciu dni notowań, podczas gdy akcje AMC Entertainment wzrosły o 134,21 procent w tym samym okresie (stan na: czerwiec 1, 2021 zamknij).

Podstawy są nie na temat

Cramer wykorzystał ten ostatni wzrost, aby podkreślić, że sprzedawcy, którzy polegają na krótkich zapasach, aby powrócić ze swoich szczytów, powinni pożegnać się z tym marzeniem. Chociaż prawdą jest, że podstawy akcji memów nie mają nic wspólnego z nadmiernymi cenami akcji, i dlatego akcje wydają się dobrze sprzedawać na papierze, w rzeczywistości tak nie jest. Powód: „WallStreetBets są zbyt potężne. Próba postawienia na nie teraz da im więcej amunicji”.

READ  Specjalista od odzieży dziecięcej przyjeżdża do Europy Zachodniej

Cramer powiedział, że jeśli niektórzy uczestnicy rynku dadzą się pokusić o skrócenie GME lub AMC, stanie się to samo, co w styczniu – osoba zostanie przedstawiona jako „idiota”. WallStreetBets w końcu będzie działać z idealnych powodów, a nie dlatego, że działają na swoich podstawach, więc nie dbają o ceny akcji: „Nigdy nie widziałem czegoś takiego: grupy kupujących, którzy nie dbają o cenę. faceci nie mają nieograniczonej siły ognia, ale mają siłę ognia. Wystarczy, aby w każdej chwili zrobić krótki uścisk. [Leerverkufer] Postanowili postawić przeciwko temu “, powiedział Kramer. Członkowie WallStreetBets nie mieliby wewnętrznej wiedzy i dlatego zatrzymaliby swoje akcje. Po prostu chcieli obu firm i byliby gotowi zrobić wszystko, aby chronić je przed krótkimi sprzedawcami.

Krótcy sprzedawcy powinni „poświęcić trochę czasu”

Dyrektor CNBC zasugerował więc uczestnikom rynku chcącym sprzedać swoje papiery GME lub AMC: „Poświęć trochę czasu, idź do kina, zrób coś ciekawego, [ ]Obejrzyj trochę Netflixa, zabierz się do pracy, ale przestań sprzedawać ich tytuły AMC. I zobacz, co się stanie. To samo widzimy na GameStop. „Ponieważ jest przekonany, że akcje mojej firmy przemytniczej mogą z pewnością wzrosnąć, jeśli inwestorzy WallStreetBets ponownie zobaczą swoje skarby w tarapatach.

Cramers Tipps fr WallStreetBets-Społeczność

Jednak dzięki rajdom giełdowym użytkownicy Reddita mają teraz wystarczającą siłę ognia, aby zająć się problemami innych firm. Cramer miał tutaj gotowe trzy akcje, które również były znacząco krótkie, ale jego zdaniem miałyby duży potencjał, a mianowicie Beyond Meat, Ford i Roblox. Zobaczymy, czy społeczność WallStreetBets zareaguje na sugestie Cramera.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o GameStop Corp.

Źródła obrazu: JStone/Shutterstock.com, JIM WATSON/AFP przez Getty Images