Connect with us

Economy

Ekstremalne wahania cen: Jim Cramer z urokiem GameStop i krótkich sprzedawców AMC: nie zadzieraj z WallStreetBets | Wiadomość

Published

on

Akcje GameStop i AMC Entertainment ponownie wzrosły
WallStreetBets znów ma do czynienia z krótkimi sprzedawcami
Cramer znajduje jasne słowa dla krótkich sprzedawców dwóch akcjiسهم

Tytuły GameStop i AMC były już w centrum uwagi inwestorów na początku tego roku ze względu na gwałtowne wzrosty cen. Za pośrednictwem forum Reddit’s WallStreetBets kilku prywatnych inwestorów zgodziło się kupić udziały w dwóch mocno krótkich firmach, aby zmusić fundusze hedgingowe do rezygnacji z krótkiej sprzedaży – i to z wielkim sukcesem. W bardzo krótkim czasie papiery dwóch firm, których śmierć została ogłoszona, wzniosły się na niesamowite wyżyny.

„Z myślenia”

Nawet jeśli szum wokół tak zwanych akcji memów nieco osłabnie, członkowie WallStreetBets nadal obserwują swoje skarby sokolimi oczami i nadal utrudniają życie krótkim sprzedawcom. Ten niedawno zaprosił na scenę eksperta giełdowego Jima Cramera. Znalazł jasne słowa do krótkich sprzedawców akcji GameStop i AMC Entertainment: „Każdy, kto sprzedaje AMC lub GameStop, jest szalony”, powiedział Kramer w swoim programie CNBC „Mad Money”.

Akcje GameStop i AMC poszybowały w górę

Tłem tego jest szybki, ponowny wzrost dwóch kursów akcji: akcje GameStop wzrosły łącznie o 38,34 procent w ciągu ostatnich pięciu dni notowań, podczas gdy akcje AMC Entertainment wzrosły o 134,21 procent w tym samym okresie (stan na: czerwiec 1, 2021 zamknij).

Podstawy są nie na temat

Cramer wykorzystał ten ostatni wzrost, aby podkreślić, że sprzedawcy, którzy polegają na krótkich zapasach, aby powrócić ze swoich szczytów, powinni pożegnać się z tym marzeniem. Chociaż prawdą jest, że podstawy akcji memów nie mają nic wspólnego z nadmiernymi cenami akcji, i dlatego akcje wydają się dobrze sprzedawać na papierze, w rzeczywistości tak nie jest. Powód: „WallStreetBets są zbyt potężne. Próba postawienia na nie teraz da im więcej amunicji”.

READ  Południowokoreańskie czołgi bojowe: Polska ignoruje Niemcy w handlu bronią

Cramer powiedział, że jeśli niektórzy uczestnicy rynku dadzą się pokusić o skrócenie GME lub AMC, stanie się to samo, co w styczniu – osoba zostanie przedstawiona jako „idiota”. WallStreetBets w końcu będzie działać z idealnych powodów, a nie dlatego, że działają na swoich podstawach, więc nie dbają o ceny akcji: „Nigdy nie widziałem czegoś takiego: grupy kupujących, którzy nie dbają o cenę. faceci nie mają nieograniczonej siły ognia, ale mają siłę ognia. Wystarczy, aby w każdej chwili zrobić krótki uścisk. [Leerverkufer] Postanowili postawić przeciwko temu „, powiedział Kramer. Członkowie WallStreetBets nie mieliby wewnętrznej wiedzy i dlatego zatrzymaliby swoje akcje. Po prostu chcieli obu firm i byliby gotowi zrobić wszystko, aby chronić je przed krótkimi sprzedawcami.

Krótcy sprzedawcy powinni „poświęcić trochę czasu”

Dyrektor CNBC zasugerował więc uczestnikom rynku chcącym sprzedać swoje papiery GME lub AMC: „Poświęć trochę czasu, idź do kina, zrób coś ciekawego, [ ]Obejrzyj trochę Netflixa, zabierz się do pracy, ale przestań sprzedawać ich tytuły AMC. I zobacz, co się stanie. To samo widzimy na GameStop. „Ponieważ jest przekonany, że akcje mojej firmy przemytniczej mogą z pewnością wzrosnąć, jeśli inwestorzy WallStreetBets ponownie zobaczą swoje skarby w tarapatach.

Cramers Tipps fr WallStreetBets-Społeczność

Jednak dzięki rajdom giełdowym użytkownicy Reddita mają teraz wystarczającą siłę ognia, aby zająć się problemami innych firm. Cramer miał tutaj gotowe trzy akcje, które również były znacząco krótkie, ale jego zdaniem miałyby duży potencjał, a mianowicie Beyond Meat, Ford i Roblox. Zobaczymy, czy społeczność WallStreetBets zareaguje na sugestie Cramera.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o GameStop Corp.

Źródła obrazu: JStone/Shutterstock.com, JIM WATSON/AFP przez Getty Images

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Wycofano popularne dania mięsne z Lidla i Kauflandu – dotyczy to sześciu partii

Published

on

Wycofano popularne dania mięsne z Lidla i Kauflandu – dotyczy to sześciu partii
 1. tz
 2. konsument

Naciska

W Lidlu i Kauflandzie trwa pilna akcja wycofania: W produkcie z kurczaka znajduje się niewymieniony składnik. Dla niektórych osób może to być niebezpieczne.

Kassel – Kiedy wszystko idzie szybko, jest to idealny posiłek: na wynos. Wystarczy krótko podgrzać w kuchence mikrofalowej i zdrowy lunch lub kolacja jest gotowa do spożycia. Nie należy jednak sięgać po dania gotowe zbyt często. Mogą spowodować znaczne szkody dla zdrowia. Obecnie istnieje również ryzyko dla zdrowia związane z gotowym posiłkiem Lidla I Kaufland – Ale z innego powodu. Dzieje się coś wielkiego On pamięta.

Wycofanie posiłków gotowych z Lidla i Kauflandu – zanieczyszczenie rozdrobnionym kurczakiem

Dotyczy to dania „Pasy z kurczaka w sosie kremowo-grzybowym z makaronem spiralnym” w opakowaniu 400 gram. Producentem jest „Allgäu Fresh Foods”. Wycofanie dotyczy sześciu partii z datami przydatności do spożycia 27.07.24, 01.08.24 i 30.07.24. Jak wynika z informacji prasowej producenta, powodem wycofania produktu jest możliwe zanieczyszczenie produktu sezamem.

Plasterki kurczaka w kremowym sosie grzybowym z makaronem spiralnym
400 gramów
Algoi na świeżą żywność
27.07.24, 01.08.24, 30.07.24
K219193, K219194, K219195, K226282, K226281, K232681

Dlatego możliwe jest, że sezam przedostał się do filetów z kurczaka podczas procesu produkcyjnego u głównego dostawcy. Nieoznakowany składnik może być niebezpieczny dla osób uczulonych na sezam. Na to sezam Niemieckie Towarzystwo Alergii i Astmy Jeden z 14 głównych alergenów – dlatego musi być „wyraźnie oznakowany” na żywności.

Przypomnijmy w Lidlu i Kauflandzie: Nienazwany składnik może wywołać wstrząs anafilaktyczny

Reakcja alergiczna na sezam może objawiać się różnymi objawami. Jak podaje portal, są to m.in wrażliwośćberatung.de Nudności, wymioty, biegunka, wysypka skórna, ból brzucha, kaszel, chrypka, swędzenie gardła i jamy ustnej oraz zaczerwienienie i obrzęk twarzy. Ale istnieje również ryzyko wstrząsu anafilaktycznego, który objawia się problemami z oddychaniem, omdleniami, przyspieszonym biciem serca, a nawet zatrzymaniem akcji serca. Ból brzucha i wymioty są również obecnym ryzykiem podczas przyjmowania bazylii Rewe.

READ  Cena Bitcoin spada poniżej 38 000 $
Filety z kurczaka objęte wycofaniem sprzedawano w sklepach Lidl i Kaufland. © Algoi Fresh Foods

Klienci, którzy zakupili skażony gotowy posiłek, proszeni są o niespożywanie go i wyrzucenie go lub zwrot na rynek. Produkt sprzedawany był w sklepach spożywczych na terenie całych Niemiec w Lidlu i Kauflandzie. Cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu. Jednak osoby, które nie są uczulone na sezam, mogą bez wahania zjeść rozdrobnionego kurczaka.

Obecnie przeprowadzane jest pilne wycofanie kolejnego gotowego posiłku: Zdecydowanie nie zaleca się spożywania makaronu instant ze względu na ryzyko zatrucia. (rr)

Continue Reading

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  Południowokoreańskie czołgi bojowe: Polska ignoruje Niemcy w handlu bronią

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Economy

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Published

on

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Stan na: 17 czerwca 2024 r. o godzinie 9:01

Czy klienci fast foodów wkrótce zamówią burgery od robota? Po okresie próbnym amerykańska sieć restauracji McDonald’s chce teraz zrobić kolejny krok. Konkurenci również eksperymentują z tą technologią.

Coraz częściej w systemie cateringowym testowane jest zastosowanie sztucznej inteligencji (AI). Sieć fast foodów McDonald’s od około dwóch lat testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji przy zamówieniach w ponad 100 lokalizacjach. Jak poinformowała w weekend publikacja branżowa Restaurant Business, powołując się na list do restauracji, okres próbny zostanie zakończony.

McDonald’s dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​posunięcie przetestowane z firmą komputerową IBM to nie koniec. Po wypróbowaniu testu amerykańska grupa potwierdziła „Restaurant Business”, że jesteśmy przekonani, „że rozwiązanie do zamawiania głosowego typu drive-thru będzie częścią przyszłości naszych restauracji”.

Słownictwo jest do opanowania

McDonald’s chce wdrożyć rozwiązanie technologiczne do końca roku. Modele językowe AI coraz lepiej radzą sobie z rozmowami z ludźmi.

Rozpoznawanie mowy jest szczególnie przydatne w przypadku żądań w systemie cateringowym, gdzie można kontrolować dobór słów. Tak zwana generatywna sztuczna inteligencja – taka jak ta stosowana w chatbocie ChatGPT – potrafi już formułować zdania na poziomie językowym człowieka.

W grudniu McDonald’s zgodził się na współpracę z Google skupioną na wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji, choć szczegóły umowy nie są jeszcze znane. Konkurenci, tacy jak sieci fast foodów Wendy’s i Carl’s Jr., już eksperymentują z automatycznym przyjmowaniem zamówień ustnych.

READ  Ceny ropy znacznie spadają na początku tygodnia
Continue Reading

Trending