Connect with us

entertainment

Dorothy Unscathed: „Nie żałuję jednego kawałka”

Published

on

Pani Unscathed, rozstanie powinno było być poprzedzone nieporozumieniem między panią a nowym reżyserem teatralnym Danielem Morgenrothem. Czy to prawda?

I.

Od 2013 roku prowadzę Zittauer Schauspiel. Myślałeś, że zostaniesz w Zittauer przez osiem lat?

Nie liczyłem lat, moim celem było marzenie marzeń i osiąganie celów.

Czy nadal są cele, których nie osiągnąłeś osiem lat temu?

Jest wiele rzeczy, które chciałbym osiągnąć. Polscy sąsiedzi z pogranicza muszą jechać półtorej godziny, żeby dojechać do najbliższego teatru. Droga do Zittau jest znacznie krótsza. Wielkim marzeniem było zintensyfikowanie działalności transgranicznej i stanie się sceną dla publiczności z trzech krajów. Dzięki współpracy z naszymi czeskimi i polskimi partnerami to marzenie w pewnym stopniu się spełniło. Na przykład chcieliśmy pokazać bajkę świąteczną w dwóch językach i pokazać ją przez tydzień po polsku. Teraz robimy ten krok w rozdziale Oliviera Garofalo „To było to, czego nie było”. Spektakl porusza temat przemocy domowej wobec dzieci, problemu zaostrzonego przez pandemię i jednocześnie na nim skoncentrowanego. Utwór po raz pierwszy pokazano w Polsce w maju, po premierze w Zittau w lutym 2020 roku. Tymczasem w Bogatni odbył się kolejny występ pedagogów. W polskich szkołach zostanie wprowadzony od września.

Dlaczego to nie zadziałało wcześniej z bajką bożonarodzeniową?

Pokazy bajek zawsze były dobrze obecne. Kilka koncertów po polsku oznaczało, że będziemy grać mniej koncertów po niemiecku. Nie chcieliśmy tego. Poświęcenie większej ilości czasu na bajkę kosztowałoby nas inną produkcję. To też nie było rozwiązanie.

Poza „to nie to”, prawdopodobnie żaden inny kawałek twojego czasu nie zostanie zabrany. Niektóre utwory zostały wykonane tylko raz. Jak widzisz tę decyzję?

Teatr, który zawsze łazi z głodu, nie działa na śmietniku. Utwory zostały ukończone i wprowadzone na premierę stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Nie wolno nam zapominać, że źródła utrzymania zależą również od produkcji. Nie muszę rozumieć tej Zittau tabula rasa.

READ  Harry i Meghan udostępniają nowe zdjęcie Archiego

Wraz ze zmianą dyrekcji sceny nie ma zmian w obsadzie. Wcześniej tak nie było. dlaczego teraz?

W firmie obowiązuje umowa, że ​​podczas pracy na krótki czas nie można przedłużać żadnych umów.

Wskazał. Czerwony: Krótkoterminowa umowa o pracę wygasa pod koniec lipca.

Jak podsumowuje Pan osiem lat bycia reżyserem teatralnym w Zittau?

Po pierwszym roku mieliśmy rosnącą liczbę widzów, osiągnęliśmy rekordową frekwencję w Waldbühne i byliśmy w stanie podwoić dochody w porównaniu do wydatków, a obłożenie było imponujące. Z artystycznego punktu widzenia: W Niemczech wystawiliśmy wiele prawykonań i premier światowych. Zewnętrzne postrzeganie teatru Zittau jest surowe i nowoczesne.

Odtworzono zbyt wiele niedawnych utworów, nieznanych niektórym widzom. Czy publiczność Zittau nie jest tak otwarta, jak często się to mówi?

Jeśli zależy to od liczby zwiedzających, publiczność jest otwarta. Oczywiście część publiczności woli oglądać komedie czy bajki. Inni chcą doświadczyć teatru intelektualnego. Myślę, że każdy miał coś dla siebie. Są też kawałki, które nie były zbyt dobre do uchwycenia. Tak więc „palący/niepalący” nie mieli poczucia humoru, jakie mieli widzowie teatru Zittau. Ale nie żałuję, że wybrałem jeden do cięcia.

Kilka udanych filmów, takich jak „Honig im Kopf” czy „Bardzo najlepsi przyjaciele”, zostało ostatnio pokazanych na scenie w niemieckich teatrach. Dlaczego nie w Zittau?

Świadomie nie chcieliśmy wskakiwać na drogę do sukcesu. Nie możesz ciągle czegoś kopiować. Zależało mi na tym, żeby odnieść sukces, ale wciąż wyjątkowy. Do teatru przywieźliśmy też filmy. Najlepszym przykładem jest Jungle Theatre oparty na filmach Bud Spencer i Terence Hill.

Jak udało ci się zamienić te kultowe filmy w sztuki?

Zabrakło nam regionalnych legend bohaterów. „Zorro” czy „Robin Hood” to wspaniałe przygody, ale wszystkie zostały rozegrane w Jonsdorfie. Chcieliśmy dalej rozpieszczać publiczność czymś nowym i zaskakującym. Teatr potrzebuje publiczności w Waldbühne. Myśleliśmy na przykład o zrobieniu „Piotrusia Pana” lub „W 80 dni dookoła świata”, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Buda Spencera i Terence’a Hilla. Uzyskanie praw nie było łatwe. Negocjowaliśmy tam iz powrotem z spadkobierczynią firmy produkcyjnej i ostatecznie spotkaliśmy się w środku.

READ  „Tak ciężko walczyliśmy”: lekarka Diany (36 l.) w ostatnich godzinach życia – członkowie rodziny królewskiej

Który utwór wspominasz najbardziej czule?

Jednym z moich ulubionych był Alois Nebel. Ten kawałek miał tak dużo skupionej energii i emocji, że był dla mnie zaskoczeniem. Wspaniale jest być zaskoczonym. Historia, która najbardziej mnie poruszyła, to „Am Boden”. Rzadko mam taką łatkę pod skórą.

Czy są jakieś elementy, które chciałbyś osiągnąć, ale z jakiegoś powodu nie zostały pokazane?

Tak, jest komplet kawałków. Niektórzy zostali w basenie. Jest wiele powodów. Nie jest mi smutno, że zrobiliśmy dla niego inne sztuki.

Czego życzysz sobie w przyszłości Teatru Zitau?

Chciałbym zobaczyć wiele świetnych projektów dla personelu, wiele wspaniałych ról i bezpieczeństwa dla aktorów oraz wspaniałe doświadczenia teatralne w przyszłości dla publiczności.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Charlene z Monako: „Gra w oczekiwanie”: niszczycielskie wieści

Published

on

Charlene von Monaco musi zostać w RPA do końca października

Zaledwie dwa tygodnie później w wywiadzie bardziej szczegółowo na temat Przyczyny ich choroby 43-latek znów się odezwał. Według amerykańskiego „people.com” Charlene powiedziała „South African Radio 702”, co oznacza dla niej długa rozłąka z bliskimi – i że będzie musiała długo czekać na lot powrotny. Nie spodziewaj się powrotu do Monako do końca października. Dewastująca perspektywa, do tego czasu zostały jeszcze trzy miesiące!

Ale księżniczka jest odważna: „Nie mogę wymusić lekarstwa, więc utknęłam w RPA do końca października” – mówi. Jest to „gra w oczekiwanie”. Kolejny proces jest w toku, ale wydaje się, że jest w porządku.

Wideo: W dziesiątą rocznicę ślubu – romantyczna historia miłosna Alberta i Charlene.

Ciężkie czasy dla księżniczki

Jednak niespodziewanie długi pobyt w RPA nie jest dla niej łatwy. Czas być daleko od rodziny i dzieci „Trudne” miesiące to zrobił. „To najdłuższy czas, kiedy byłam poza Europą i moimi dziećmi” – wyjaśnia księżniczka. Często kontaktujesz się z nimi przez Facetime. „Oni też tu byli, przyjechali do Natal i wrócą po operacji” – powiedziała radośnie Charlene von Monaco. Według „people.com” Albert i dzieci planują wyjazd do RPA pod koniec sierpnia, jeśli pozwoli na to sytuacja polityczna. I tak były pływak powtórzył ponownie: “Jak powiedziałem, to jest gra na czekanie. Nie mogę przewidzieć, jak przebiegnie proces zdrowienia. Ale tak, jest mi bardzo smutno, że nie mogę być tego lata z moimi dziećmi w Europie. “

Witaj mamo, jesteśmy tutaj! W poniższym filmie wybrali się na safari ze swoimi uroczymi bliźniakami.

READ  Letnie Igrzyska RTL: „Gdzie jest Burdicky?” - Kultowa blondynka gubi się w zawodach kajakowych
Continue Reading

entertainment

Bitwa o twierdzę brzeską: dlatego Niemcy nie mogli pokonać Sowietów

Published

on

II wojna światowa
Bitwa o Twierdzę Brzeską – dlaczego Niemcy nie potrafili pokonać Sowietów

Bohaterski obraz przedstawia sowiecki kontratak z izby chorych na dziedziniec.

© Commons

Podczas ataku na Związek Radziecki Niemcy musieli zdobyć twierdzę brzeską. Już w pierwszych dniach stało się jasne, jaki gwałtowny opór mogą zaoferować rzekomo „metaludzie”.

Twierdza Brzeska, obecnie znajdująca się na zachodniej granicy Białorusi, kilkakrotnie walczyła podczas II wojny światowej. W 1941 r. twierdzę zajęły wojska sowieckie. Z powodu notorycznego porozumienia między ZSRR a Niemcami po upadku polskiego ruchu oporu został przekazany Armii Czerwonej. Jednak, jak wiadomo, pakt Hitlera i Stalina nie był początkiem pokojowego współistnienia; Odłożył tylko atak Hitlera na głównego wroga na Wschodzie.

Kiedy Wehrmacht rozpoczynał operację Barbarossa w czerwcu 1941 roku, stara twierdza z XIX wieku była jednym z pierwszych celów. Na pierwszy rzut oka szturm na twierdzę przez niemiecką 45. Dywizję Piechoty nie miał szczególnego znaczenia dla kampanii. Dopiero później, a w niektórych przypadkach dopiero po wojnie, można było zobaczyć, dlaczego Niemcy nie potrafili obalić Sowietów pomimo lekkomyślnego ataku.

przestarzały obiekt

Sam zamek był już stary w czasie I wojny światowej. W 1941 r. większość budynków wykorzystywana była wyłącznie jako magazyny. Pozostało jednak miejsce u zbiegu dwóch rzek – Bugu Zachodniego i Mukhavets. Ukształtowanie terenu utrudnia rozstawienie czołgów. Schrony i mury fortu zostały zaprojektowane na potrzeby działań wojennych w XIX wieku, ale nadal zapewniały ochronę obrońcom.

Niemcy rywalizowali z co najmniej 15 000 mężczyzn, a Sowieci mieli około 9 000 do 11 000 mężczyzn stacjonujących wokół twierdzy, a także straż graniczną i setki członków rodziny.

Niemcy przygotowują się do ataku artyleryjskiego. Na jego rozkaz część garnizonu wyrwała się z zamku. W teorii była to decyzja słuszna, w praktyce zła – bez twierdzy jedyne słabo uzbrojone siły zostały otoczone przez Niemców. Naruszono również teren twierdzy, ale już pierwszego dnia walk obrońcom udało się odeprzeć osiem niemieckich ataków.

W nocy 23 czerwca Niemcy wycofali się z twierdzy, by ponownie ostrzeliwać ich z artylerii. Prawie 2000 Sowietów przyjęło następną ofertę pójścia do niewoli. Pozostałe siły mocno przejęły kontrolę nad częściami twierdzy.

Silny opór wokół fortu wschodniego

Dowódca 45. Dywizji Piechoty gen. dyw. Fritz Schleiber tak pisał o walce o wschodnią twierdzę: „Tu nie można było posuwać się tylko piechotą, bo świetnie zorganizowany ostrzał karabinów i karabinów maszynowych z głębokich stanowisk armat i podkowy w forma obu zbliżyła się, było tylko jedno rozwiązanie: zmuszenie Sowietów do poddania się przez głód i pragnienie”. Opór we wschodniej twierdzy mógł zostać przełamany dopiero, gdy niemieccy pionierzy zdetonowali minę pod tą częścią twierdzy. Niemiecki ksiądz Rudolf Gschopf: „Stopniowo w upartych bitwach udawało nam się zajmować jedno stanowisko obronne za drugim. Garnizon tak zwanego „domu oficerskiego” na centralnej wyspie już nie istniał, z wyjątkiem samego budynku … Opór trwała, dopóki ściany budynku nie zostały zniszczone i spłaszczone przez silniejsze wybuchy”.

Bitwa żołnierzy Armii Czerwonej połączyła siły niemieckie, ale nie miała żadnych implikacji strategicznych. Pierwszej nocy Niemcy mogli korzystać z ważnych dróg i linii kolejowych. Jednak problem, że niemiecka ofensywa ostatecznie się nie powiodła, był już tutaj widoczny. Wola oporu zwykłego żołnierza sowieckiego trwała nadal w beznadziejnej sytuacji, ponieważ pozostali przeciwnicy poddaliby się i walki trwałyby do końca. Iluzja „podludzi” eksplodowała na początku kampanii. Generał porucznik Schleiber zauważył, że „Rosjanie w Brześciu Litewskim walczyli zaciekle i uparcie. Pokazali doskonałe wyszkolenie piechoty i wykazali się niezwykłą gotowością do walki”. Oficjalny opór załamał się 30 czerwca. Obrońcy powstrzymywali Niemców przez ponad tydzień.

duży opór

Ogólnie obraz wyglądał inaczej: Wehrmacht posuwał się bardzo szybko, z powodu chaosu i braku organizacji nie było spójnej obrony z tyłu. Niemcy schrzanili swoje zwycięstwa i niezliczonych więźniów. Ale już pierwsze spotkanie w Brześciu mogło im pokazać, jak uparta jest obrona kraju i ile strat będzie kosztować jej dalszy postęp. Ówczesny chaos zatopił to, co później stało się największą radziecką legendą wojny. Bo nawet po oficjalnym zakończeniu walk nie wszyscy żołnierze poddali się. Walki trwały dalej w labiryncie piwnic i korytarzy pod zamkiem. Poszczególne grupy przeżyły ponad 30 dni bez zapasów i jedzenia, nawet bez wody. Ich walka przez długi czas przeszła niezauważona, dopiero gdy akta 45. Dywizji Piechoty wpadły w ręce Armii Czerwonej, zauważono, że zachodnia granica nie zawaliła się jak domek z kart. Kiedy natarcie Armii Czerwonej ponownie dotarło do Brześcia, odnaleziono ostatnie heroiczne litery obrońców wyryte w ścianach piwnic.

„Umrzemy, ale nie opuścimy zamku”.

„Umieram, ale się nie poddam. Żegnaj ojczyzno”.

Narodziny sowieckiej legendy

Nie tylko relacjonując desperacki upadek sił sowieckich latem 1941 r., Los stał się centralną bohaterską historią dla Sowietów i został wzmocniony, by bronić twierdzy przez kilka miesięcy. Śmiała możliwość, bo zamek faktycznie upadł po ośmiu dniach i nic się nie zmieniło, tylko dlatego, że niektórzy żołnierze byli uparci w bunkrze. Podobnie jak literatura towarzysza Niemców, ale także literatura aliantów zachodnich, sowieccy pisarze lat 50. nie pozwolili jej zatrzymać z powodu braku źródeł. Twórcza wyobraźnia pomogła wypełnić luki, więc opór został przedstawiony w 3D.

Walka o zamek Konstantina Simono („Żyjący i umarli”) osiągnęła poziom światowej literatury i została sfilmowana w 2010 roku w filmie „Burza na Twierdzę Brzeską”. Film oferuje sceny akcji i niespodzianki, które trzeba zobaczyć z mieszanką przedwojennego życia na zamku i prześladowań z czasów stalinowskich. Od tego czasu nieruchome obrazy z filmu wielokrotnie pojawiały się w sporach jako fałszywe obrazy okrucieństw.

Po zakończeniu walk twierdzę zajął 307. batalion policji niemieckiej. W ciągu 14 dni zginęło 4000 żydowskich mężczyzn oraz około 400 komunistów i sowieckich urzędników.

Przeczytaj także:

Bitwa pod Dubnem – Armia Czerwona chciała zatrzymać niemiecką ofensywę z 3000 czołgów

Dom Pawłowa – Jak sierżant niemieckiej drużyny był przetrzymywany przez sześćdziesiąt dni

Próba ratowania żołnierzy Wehrmachtu pod Stalingradem nie powiodła się

Rżew 1942 – Dlaczego dawno zapomniano o „młynek do mięsa” na froncie wschodnim?

Kłopoty z rosyjskim filmem wojennym: Bohaterskie czyny nie istniały

READ  Who Killed Sarah: Kiedy sezon 3 ukaże się w serwisie Netflix?
Continue Reading

entertainment

Olimpia wioślarstwo 2021: harmonogram, transmisja, telewizja – wszystkie informacje o wioślarstwie w Olimpii 2021

Published

on


Olimpia 2021 w lubić Idzie pełną parą i konkurencja też wioślarze Ja zacząłem.

Oto informacje o przemiana i telewizja i Strumieńi miejscei Zawodyi rozkład jazdy i stan.

Rowing Olympia 2021: daty najważniejszych zawodów

Szybki rzut oka na ostatnie biegi wioślarzy:

 • czwartek 29 lipca 2021: dwóch wioślarzy bez pilotów, dwóch lekkich wioślarzy od 02.18
 • piątek 30 lipca 2021: pierwsza, ósma o 2:33 w nocy

Rowing Olympia 2021: Kto będzie transmitował zawody?

W Niemczech dzielą ARD i ZDF Zawody wioślarstwa radiowego. a Transmisja na żywo 24 godziny każdy كل środkowy- lub ZDF MediaTek można uzyskać dostęp.

ten Czasy emisji tutaj w Przegląd:

 • czwartek 29 lipca 2021 Od 02.18 w ARD
 • piątek 30 lipca 2021 Od 02.33 rano w ZDF

Transfer wioślarstwa w Olimpii 2021: różnica czasu i czasu w Japonii

Kim jest Wioślarstwo w Olimpia 2021 Chcesz zobaczyć, czasami musisz zaakceptować, w środku noc do rozważenia. Japonia wyprzedza o siedem godzin czas niemiecki. Jeśli u nas jest 12 w południe, w Tokio jest już 19. Zaczyna się w dni pełne wrażeńful przemiana Już w środku nocy, inaczej można je zobaczyć Zawody Albo wcześnie, w południe, albo wczesnym wieczorem. Przenosić kanał TV W Japonii kończy się o 17:00.

Darmowa telewizja, ARD, ZDF, transmisja na żywo: gdzie będą transmitowane Igrzyska Olimpijskie 2021?

Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się w sobotę 24 lipca 2021 r. Oprócz transmisji telewizyjnej można również śledzić zmagania online: W Transmisja na żywo ARD lub W transmisji na żywo ZDF.

W kolejnych dniach i później czasy Przenosić ZDF i ARD ten Igrzyska Olimpijskie w telewizji:

 • 29.07.2021: 00.50 do 17.00 – ARD
 • 30.07.2021: 01.10 do 17.00 – ZDF
 • 31.07.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
 • 01.08.2021: 01.15 do 17.00 – ZDF
 • 02.08.2021: 02.10 do 17.00 – ARD
 • 03.08.2021: 01.35 do 17.00 – ZDF
 • 04.08.2021: 00.55 do 17.00 – ARD
 • 05.08.2021: 00.45 do 17.00 – ZDF
 • 06.08.2021: 01.05 do 17.00 – ARD
 • 07.08.2021: 23.45 do 17.00 – ZDF
 • 08.08.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
READ  Kim Gloss przesyła świąteczne pozdrowienia z Bootstrip

Wioślarstwo na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio: aktualne wyniki

ten 8. Niemcy ma srebrny medal Wygrał, ale przegapił swojego wielkiego gola. Po trzech z rzędu tytułach mistrza świata, jacht pokazowy Niemieckiego Związku Wioślarskiego musiał przyznać się do porażki z Teamem Nowej Zelandii w finale na Sea Forest Waterway. Na trzecim miejscu uplasowała się Wielka Brytania. Tak więc ósma wciąż czeka na swój pierwszy złoty medal od Letnich Igrzysk 2012 w Londynie. Pięć lat temu w Rio również sięgnąłem po srebrny medal.

Dzień po jego nagłej śmierci w półfinale Jeden wioślarz Oliver Zeidler wygrał finał z. 25-latek pokonał Włocha Gennaro Di Mauro i Kanadyjczyka Trevora Jonesa. Mieszkający w Ingolstadt człowiek, który zgłosił się do konkursu jako złoty kandydat, zakończył Letnie Igrzyska na siódmym miejscu. Przy znacznie słabszych wiatrach i mniejszych falach Zeidler jest znacznie lepszy na drodze wodnej Sea Forest niż około 24 godziny wcześniej.

Continue Reading

Trending