Connect with us

entertainment

Dlatego królowa rocka zamieszkała w Szwajcarii

Published

on

Dlatego królowa rocka zamieszkała w Szwajcarii
  1. Strona główna
  2. świat

kreatura:

z: Kay Hartwig

Tina Turner urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Ale od lat 90. mieszka w Szwajcarii. Składały się na to bardzo różne przyczyny.

MONACHIUM / ZURYCH – Tina Turner wypełniła największe stadiony świata. Miliony fanów wiwatowały na widok silnej kobiety z lwią grzywą, która kroczyła po wybiegach w szpilkach i lekko krótkiej skórzanej spódniczce. Większość z nich była w stanie śpiewać do piosenek takich jak „The Best” czy „What’s Love Got To Do It?” lub „Prywatny tancerz”. Tina Turner zmarła 24 maja po długiej chorobie.

Tina Turner mieszkała w Szwajcarii nad Jeziorem Zuryskim – ze swoim niemieckim mężem, Erwinem Bachem

Ale kim była ta ikona rocka? Pomimo swojej światowej sławy została wciągnięta na wygnanie do Europy. Szwajcaria stała się jej przybranym krajem. Turner osiedliła się tam ze swoim niemieckim partnerem Erwinem Bachem, z którym wcześniej przez kilka lat mieszkała w jego rodzinnej Kolonii. Według doniesień medialnych, para mieszka w Küsnacht w Szwajcarii od 1994 roku. Bach i Turner, którzy poślubili swojego męża dopiero w 2013 roku, po tym jak kilka razy się oświadczył, początkowo wynajmowali dom nad Jeziorem Zuryskim.

początek 2022 r Obaj kupili nieruchomość o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, który również znajduje się bezpośrednio nad jeziorem. Turner i jej mąż nazwali swój nowy dom, 100-letnią wiejską posiadłość, na cześć rdzennych amerykańskich przodków piosenkarki, „Algonquin”. Urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a później została obywatelką Szwajcarii. W grudniu 2021 roku otrzymała również tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Bernie za „wyjątkową pracę w życiu muzycznym i artystycznym”.

Gwiazda rocka Tina Turner pozuje nad Jeziorem Zuryskim. Urodziła się w Stanach Zjednoczonych, mieszka w Szwajcarii. © Ul./dpa

Tina Turner została przyciągnięta przez szwajcarskie podatki – ale inni też skorzystali

Ale dlaczego światowej sławy piosenkarka wybrała Szwajcarię na swój nowy dom? W odosobnieniu nad Jeziorem Zuryskim Tina Turner musi mieć prywatność – z dala od fanów i prasy. Jednak względy podatkowe również odegrały pewną rolę. Turner zarabia miliony na swojej muzyce. Niskie podatki w Szwajcarii z pewnością pomogły chronić ich bogactwo.

READ  Mały Nick opowiada o szczęściu: z pomysłowością w dzieciństwie

Potwierdza to również fakt, że rdzenna Amerykanka zrzekła się obywatelstwa swojego kraju urodzenia w 2013 roku. Jej ówczesna rzeczniczka powiedziała szwajcarskiemu portalowi internetowemu, że decyzja została podjęta z powodu zaostrzenia przez władze USA przepisów dotyczących opodatkowania Amerykanów mieszkających za granicą .

Jednak inni w Szwajcarii również skorzystali z obecności Turnera. Zakup wspomnianej nieruchomości nad Jeziorem Zuryskim przyniósł gminie Stafa w kantonie Zurych prawdziwą gratkę. Dzięki zakupowi nieruchomości wpływy z podatku od dochodów z nieruchomości wzrosły na tyle, że można obniżyć podatki ogólne. Mieszkańcy Stafy musieli być zadowoleni. (X)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Skarb – Rodzina to obcy kraj – film 2024

Published

on

Skarb – Rodzina to obcy kraj – film 2024

Skarb – rodzina to obcy kraj



chciałbym zobaczyć

Napisz krytykę

spis treści

Odnosząca sukcesy nowojorska bizneswoman Ruth (Lena Dunham) postanawia udać się do Polski, aby zmierzyć się z przeszłością swojej rodziny, która cudem uniknęła morderstwa z rąk nazistów. Towarzyszy jej ojciec Edek (Stephen Fry), który opiekuje się nią i wspiera ją w trudnej podróży w przeszłość. On sam podjął decyzję o opuszczeniu Polski na zawsze, ledwo przeżywszy Holokaust. Rozpocznij podróż do siebie i do siebie.

Na podstawie powieści „Zbyt wielu mężczyzn” Lily Britt.

Krytyka ze strony redakcji FILMSTARTS

Od dziesięcioleci niemieckie społeczeństwo, a co za tym idzie, niemieckie kino, pozostają w konflikcie ze swoją przeszłością – zwłaszcza oczywiście z III Rzeszą i Holokaustem. Trudno zliczyć, ile filmów o tej tematyce. Dyskusyjne jest jednak, czy ten sposób rozliczenia z przeszłością rzeczywiście przyniósł pozytywne skutki, jest dyskusyjne, zwłaszcza w świetle odrodzenia się antysemityzmu w ostatnich miesiącach. Inną wariacją na ten temat jest sentymentalny film drogi „Skarb”, który przedstawia ocalałego z Holokaustu i jego amerykańską córkę powracających do polskiej ojczyzny. Na podstawie autobiograficznej powieści australijskiej dziennikarki Lily Britt Julia von Heyns reżyseruje jeden z tych filmów, który często określa się jako „ważny”, ale jednocześnie stroni od artystycznego ryzyka.

Przeczytaj całą recenzję

To również może Cię zainteresować

Aktorki i aktorzy

zdjęcia

  • Zdjęcia skarbów - Rodzina to obcy kraj

  • Zdjęcia skarbów - Rodzina to obcy kraj

Więcej szczegółów

Kraje produkujące

Niemcy,
Stany Zjednoczone Ameryki,
Francja,
Polska

Pożyczający
Film Amoda

Rok produkcji
2024

Typ filmu
Ruchome obrazki

przydatna informacja

budżet

Języki

język angielski

Koordynacja produkcji


Koordynacja kolorów
kolor

Format audio

Zrównoważone wymiary

Numer wizy

Podobne filmy

READ  Ulrich Tokur krytykuje ARD za zmniejszenie wydatków na Tatort
Continue Reading

entertainment

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Published

on

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Trzecia rocznica śmierci
Wspomniał Jana Hana wzruszającymi słowami

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Minęły trzy lata od śmierci nadawcy Jan Han na raka. Ta wiadomość dla wielu jest zaskoczeniem. „Wiele osób nadal nosi to w sercach” – wspomina w rocznicę jego śmierci była koleżanka Hahna, Vanessa Blumhagen, prezenterka telewizyjna.

Minęły trzy lata, odkąd Gan Han został zabrany tak wcześnie, w wieku 47 lat. Prezenter programu „Guten Morgen Deutschland” na antenie RTL zmarł w wyniku powikłań związanych z chorobą nowotworową 4 maja 2021 roku. Dla wielu wiadomość o jego śmierci przyszła zupełnie niespodziewanie. Minęła trzecia rocznica jego śmierci, a jego była koleżanka Vanessa Blumhagen, z którą widziano go w telewizji Sat.1 Breakfast TV, zanim przeniósł się do RTL, wspomina go wzruszającymi słowami.

„Trzy lata… Och, Jan!” – pisze 46-latek o starym czarno-białym zdjęciu z kogutem. Blumhagen wyjaśnia również w swoim poście, że czasami, gdy nie śpi, wszystkie wspomnienia do niej wracają. „Nasze randki na późne śniadanie w Berlinie. «Dziś zapłacę!» «Ale następnym razem zapłacę jeszcze raz!» I ciągle widzę twój uśmiech”.

Ekspertka od gwiazd wyjaśnia także znaczenie zdjęcia, które zamieściła na swoim koncie, które ma około 210 000 obserwujących: „Kiedy spotkaliśmy się na powyższym zdjęciu, powiedziałeś mi, że znowu będziesz ojcem. Co za cudowna chwila! Wszystko było takie proste.” Bardzo ładny. Pełen pewności siebie jak zawsze u Ciebie.” Fakt, że tak wiele osób nadal nosi w swoich sercach prezentera, jest czymś „Jestem pewien, że kochasz gdziekolwiek teraz jesteś” – kontynuuje Blumhagen. „Ja też noszę Cię ze sobą, naszymi naszymi wspomnienia.”

Wielu użytkowników Instagrama było równie zasmuconych postem i złożyło kondolencje w komentarzach. „Tak bardzo mu brakowało” – napisała moderatorka Jennifer Knabel w poście swojego kolegi.

„Zawsze cierpliwie słuchałem”

Blomhagen wspomina także Hahna w rocznicę jego śmierci w 2023 r. Za wspólne wspomnienia Napisała wówczas między innymi: „Chcę się z Tobą skontaktować, kiedy nie wiem, co robić, bo ta branża jest taka szalona. Zawsze mnie tak cierpliwie słuchałaś. Dawałaś mi rady. Zawsze pytałaś. jak się mam.” Nieważne, jak głupie to wszystko było, zawsze się śmialiśmy. […] Oj, Janku, tęsknię. zawsze. I coraz więcej.”

W latach 2005–2016 Jan Hahn występował w telewizji Sat.1 Breakfast Television, gdzie Blumhagen od lat jest ekspertem ds. społeczności. Od 2017 roku Hahn reżyseruje program „Guten Morgen Deutschland” w telewizji RTL. Hahn był ojcem trójki dzieci. W 2019 roku urodziła się jego najmłodsza córka.

READ  Na koncert z Jeanem Lisickim 12 sierpnia, część 1
Continue Reading

entertainment

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Published

on

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Podczas czterodniowego pobytu w Bottrop Maga i Juliusz Cwieluch badają górnictwo i uzyskują informacje od Ruhrkohle AG i władz miejskich. Dziennikarzom towarzyszy Rainer Schwegmann, pierwszy szef straży honorowej Prosper Haeniel.

Bottrop. Rzecznik prasowy miasta Bottrop, Andreas Plaskin, powitał ich dziś (26 sierpnia) w ratuszu i wyjaśnił procedury obowiązujące w mieście w procesie zamykania kopalń. W trakcie rozmowy wyjaśniono pytania dotyczące przygotowań do zamknięcia kopalni oraz sposobów radzenia sobie z utraconymi miejscami pracy. Pytali także o sposób radzenia sobie ze szkodami w górach i ich finansowanie, a także informowali o problemach w Polsce. Projekt InnovationCity po raz kolejny spotkał się z dużym zainteresowaniem.
Z rozmowy wynika, że ​​Bottrop jest pionierem idei rozwoju od „starego miasta energetycznego” do „miasta nowej energii” i dlatego zawsze cieszy się zainteresowaniem z zagranicy.

Chcesz obserwować ten profil?

Nie przegap najnowszych treści z tego profilu: Zaloguj się, aby otrzymywać nowe treści z profili i lokalizacji na swoim koncie Spersonalizowany kanał podążać.

132 Obserwuj ten profil

READ  GZSZ: RTL pokazują pogrzeb Gernera
Continue Reading

Trending