Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

DAX nadal spada – Nordex przyjmuje zamówienia z Hiszpanii – Bitcoin odzyskuje – BASF może chcieć zrezygnować z udziałów Solenis – Udział AUTO1 w MDAX powinien wzrosnąć – Koncentracja na BMW, Prosus | Wiadomość

Niemiecki rynek akcji spadł w czwartek.

Dax Otworzył się ze skromnym 0,07 procent na 15591,54 i teraz przesuwa się głębiej w czerwień. Spada poniżej 15 500 punktów. Takedax Otworzył się o 0,17 procent, osiągając 3 369,14 punktów i obecnie również znajduje się na wyraźnym minusie.

Po wtorkowym rekordowym poziomie 15 685 punktów, zdaniem ekspertów, nie znaleziono jeszcze nowych nabywców. Uczestnicy rynku mówią, że niepewność co do dalszej drogi Stanów ZjednoczonychPolityka pieniężna To stawia niemiecki indeks benchmarkowy pod presją. Ponadto wielu graczy na rynku jest nieobecnych, ponieważ w niektórych krajach związkowych obchodzone jest Boże Ciało.

Po południu, dane ADP o prywatnym zatrudnieniu i tygodniowe wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych są interesującymi datami w kalendarzu. Jednak przed publikacją większość inwestorów nie chce podejmować żadnego znaczącego ryzyka, powiedział analityk Milan Ketkovic z firmy handlowej Axi dpa-AFX dpa-AFX.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Europejskie giełdy spadły w czwartek.

Eurostocki 50 Handel rozpoczął się prawie bez zmian na poziomie 4 088,95 punktu i wyraźnie nadaje się do następnego toru.

Giełdy amerykańskie poprzedniego wieczoru ledwo poczyniły postępy, a tym samym nie zapewniły znaczącego rozpędu. Nastrój firmy w Strefa euro W maju wyraźnie się rozjaśnił, jak pokazuje IHS Markit PMI. Wzrosło to do najwyższego poziomu od trzech lat, ale nie wpłynęło to zauważalnie na nastroje inwestorów.

W ciągu dnia, raport ADP o rynku pracy dla Stanów Zjednoczonych Ameryki jest kolejnym interesującym danym w programie. Na horyzoncie rysuje się także przyszłość amerykańskiego nadmiaru pieniędzy: Patrick Harker, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Filadelfii, wezwał do rozważenia złagodzenia środków stymulacyjnych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Giełdy amerykańskie zostały ostatecznie ograniczone w środę.

READ  Tooru: Teraz Unia Europejska jest atakowana

Dow Jones Sesja otworzyła się nieco mocniej, ale w trakcie sesji jedynie oscylowała wokół linii zerowej i ostatecznie zakończyła się marginalnym dodatkiem 0,07 proc. na poziomie 34 600,38 pkt. Kompozyt Nasdaq Tymczasowo poruszał się po czerwonym terenie po uruchomieniu nieco wyżej. Jednak, aby zadzwonić ostatni dzwonek, ponownie wykazał niewielki dodatkowy koszt 0,14 procent do 13.756,33 jednostek.

W czwartek w centrum uwagi inwestorów powinny znaleźć się tygodniowe dane o ubezpieczeniach na wypadek bezrobocia oraz raport z rynku pracy ADP. Dodatkowo, wpływ raportu ekonomicznego „Beżowej księgi” amerykańskiej Rezerwy Federalnej z poprzedniego wieczoru powinien nadal oddziaływać. Nie pozostawiało to wątpliwości co do presji inflacyjnej. „Skupiamy się na inflacji i bankach centralnych, a także na czasie cofnięcia się skupu papierów wartościowych” – powiedziała Dow Jones Newswires analityk inwestycyjny Carolyn Simmons z UBS Global Wealth Management.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Rynki w Azji nie znalazły w czwartek wspólnego trendu.

Japoński wiodący indeks Nikki Wzrósł o 0,39 procent do 29 058,11 punktów przed ostatnim dzwonkiem.

W Chinach kontynentalnych zamknięte تم Łódź szanghajska Spadł o 0,36 procent na 3584,21 metrach. Powiesić Seng Prace zakończyły się na poziomie 28966,03 punktów indeksowych, co oznacza spadek o 1,13 procent

Wskaźnik Caixin Services PMI był nieco gorszy od oczekiwań, ale nadal w przedziale ekspansywnym. Jednak apetyt inwestorów na ryzyko pozostał słaby wobec ważnych danych z USA, które w Azji będą dostępne dopiero długo po zamknięciu handlu.

Ostrożne pozytywne motywy na początku handlu pochodziły z wideokonferencji z udziałem chińskiego wicepremiera Liu He i sekretarza skarbu USA Janet Yellen Podkreślił wagę stosunków gospodarczych między obydwoma krajami.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

READ  Straty cenowe: analityk Wells Fargo: „Trzy główne obawy” dla akcji Tesli | Wiadomość