Connect with us

Economy

DAX nadal spada – Nordex przyjmuje zamówienia z Hiszpanii – Bitcoin odzyskuje – BASF może chcieć zrezygnować z udziałów Solenis – Udział AUTO1 w MDAX powinien wzrosnąć – Koncentracja na BMW, Prosus | Wiadomość

Published

on

Niemiecki rynek akcji spadł w czwartek.

Dax Otworzył się ze skromnym 0,07 procent na 15591,54 i teraz przesuwa się głębiej w czerwień. Spada poniżej 15 500 punktów. Takedax Otworzył się o 0,17 procent, osiągając 3 369,14 punktów i obecnie również znajduje się na wyraźnym minusie.

Po wtorkowym rekordowym poziomie 15 685 punktów, zdaniem ekspertów, nie znaleziono jeszcze nowych nabywców. Uczestnicy rynku mówią, że niepewność co do dalszej drogi Stanów ZjednoczonychPolityka pieniężna To stawia niemiecki indeks benchmarkowy pod presją. Ponadto wielu graczy na rynku jest nieobecnych, ponieważ w niektórych krajach związkowych obchodzone jest Boże Ciało.

Po południu, dane ADP o prywatnym zatrudnieniu i tygodniowe wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych są interesującymi datami w kalendarzu. Jednak przed publikacją większość inwestorów nie chce podejmować żadnego znaczącego ryzyka, powiedział analityk Milan Ketkovic z firmy handlowej Axi dpa-AFX dpa-AFX.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Europejskie giełdy spadły w czwartek.

Eurostocki 50 Handel rozpoczął się prawie bez zmian na poziomie 4 088,95 punktu i wyraźnie nadaje się do następnego toru.

Giełdy amerykańskie poprzedniego wieczoru ledwo poczyniły postępy, a tym samym nie zapewniły znaczącego rozpędu. Nastrój firmy w Strefa euro W maju wyraźnie się rozjaśnił, jak pokazuje IHS Markit PMI. Wzrosło to do najwyższego poziomu od trzech lat, ale nie wpłynęło to zauważalnie na nastroje inwestorów.

W ciągu dnia, raport ADP o rynku pracy dla Stanów Zjednoczonych Ameryki jest kolejnym interesującym danym w programie. Na horyzoncie rysuje się także przyszłość amerykańskiego nadmiaru pieniędzy: Patrick Harker, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Filadelfii, wezwał do rozważenia złagodzenia środków stymulacyjnych.

READ  Kod identyfikacyjny badania koncepcyjnego: VW oferuje SUV-y z funkcjonalnością poziomu 4 wyłącznie na terenie Chin

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Giełdy amerykańskie zostały ostatecznie ograniczone w środę.

Dow Jones Sesja otworzyła się nieco mocniej, ale w trakcie sesji jedynie oscylowała wokół linii zerowej i ostatecznie zakończyła się marginalnym dodatkiem 0,07 proc. na poziomie 34 600,38 pkt. Kompozyt Nasdaq Tymczasowo poruszał się po czerwonym terenie po uruchomieniu nieco wyżej. Jednak, aby zadzwonić ostatni dzwonek, ponownie wykazał niewielki dodatkowy koszt 0,14 procent do 13.756,33 jednostek.

W czwartek w centrum uwagi inwestorów powinny znaleźć się tygodniowe dane o ubezpieczeniach na wypadek bezrobocia oraz raport z rynku pracy ADP. Dodatkowo, wpływ raportu ekonomicznego „Beżowej księgi” amerykańskiej Rezerwy Federalnej z poprzedniego wieczoru powinien nadal oddziaływać. Nie pozostawiało to wątpliwości co do presji inflacyjnej. „Skupiamy się na inflacji i bankach centralnych, a także na czasie cofnięcia się skupu papierów wartościowych” – powiedziała Dow Jones Newswires analityk inwestycyjny Carolyn Simmons z UBS Global Wealth Management.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Rynki w Azji nie znalazły w czwartek wspólnego trendu.

Japoński wiodący indeks Nikki Wzrósł o 0,39 procent do 29 058,11 punktów przed ostatnim dzwonkiem.

W Chinach kontynentalnych zamknięte تم Łódź szanghajska Spadł o 0,36 procent na 3584,21 metrach. Powiesić Seng Prace zakończyły się na poziomie 28966,03 punktów indeksowych, co oznacza spadek o 1,13 procent

Wskaźnik Caixin Services PMI był nieco gorszy od oczekiwań, ale nadal w przedziale ekspansywnym. Jednak apetyt inwestorów na ryzyko pozostał słaby wobec ważnych danych z USA, które w Azji będą dostępne dopiero długo po zamknięciu handlu.

Ostrożne pozytywne motywy na początku handlu pochodziły z wideokonferencji z udziałem chińskiego wicepremiera Liu He i sekretarza skarbu USA Janet Yellen Podkreślił wagę stosunków gospodarczych między obydwoma krajami.

READ  Gospodarka amerykańska w epoce Joe Bidena: Dlaczego Ameryka zależy od Europy

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne | rozrywka

Published

on

Meteorolog BBC wyrzucona z samolotu z powodu alergii córki na orzeszki ziemne |  rozrywka

Turbulenzen schon vor dem Abflug.

Georgie Palmer (49) ist Wettermoderatorin bei der BBC. Vorigen Dienstag wollte sie mit ihrer Familie von London aus in die Türkei fliegen. Doch schon vor dem Start flog sie direkt wieder aus dem Flieger.

Grund: Die Mama von zwei Töchtern hatte das Flugpersonal gebeten, eine Ansage zu machen. Es sollte alle Passagiere bitten, während des Fluges keine Erdnüsse zu essen – weil eine ihrer Töchter eine lebensbedrohliche Allergie hat. Das Personal weigerte sich. Also sprach Palmer die anderen Fluggäste auf eigene Faust an.

DAS gefiel dem Kapitän von „SunExpress“ gar nicht. Er weigerte sich, die Familie zu befördern und bat sie, das Flugzeug zu verlassen.

In der „Daily Mail“ erklärt Georgie Palmer die Krankheit ihrer Tochter: „Es handelt sich um ein flüchtiges Allergen. Selbst wenn Rosie nicht direkt mit einer Erdnuss in Kontakt gekommen wäre, hätte sie sterben können, wenn jemand an Bord eine davon gegessen hätte.“

Und weiter: „Die Art und Weise, wie wir behandelt wurden, war ekelhaft – niemand, der in diesem Flugzeug arbeitete, zeigte einen Funken Mitgefühl. Wir wurden aus dem Flugzeug geworfen – wegen des wütenden kleinen Kapitäns aus dem Cockpit.“

Als er erfahren habe, dass sie mit den anderen Passagieren sprach, habe er sie aus dem Cockpit heraus angeschrien.

Die Airline stellt den Fall anders dar. Nicht der Kapitän sei ausgerastet, sondern Georgia Palmer.

READ  Lepiej zamknąć beczkę „Reparacji Polska”

In einem Statement heißt es: „Aufgrund des aufdringlichen Verhaltens des Passagiers gegenüber den anderen Passagieren an Bord entschied der Kapitän, dass es am sichersten sei, wenn die Familie nicht reiste. Als dem Fluggast dies erklärt wurde, verhielt er sich aggressiv gegenüber unseren Besatzungsmitgliedern und versuchte, sich Zugang zum Cockpit zu verschaffen.“

Und weiter: „Um die Sicherheit unserer Besatzung und unserer Passagiere an Bord zu gewährleisten, können wir aggressives und widerspenstiges Verhalten auf unseren Flügen nicht tolerieren.“ Außerdem verweise die Airline darauf, dass Passagiere 48 Stunden um Voraus spezielle Gesundheitsprobleme mitteilen müssen. „In diesem Fall haben die Fluggäste keine solche Mitteilung gemacht“, so „SunExpress“.

Die Familie buchte kurzerhand ein Hotel am Flughafen und nahm am nächsten Tag einen „EasyJet“-Flug nach Dalaman – was sie zusätzliche 5000 Pfund (rund 5800 Euro) kostete.

Continue Reading

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Amerykańskie giełdy spadają pod koniec handlu - DAX zamyka się na minusie - Peloton ogłasza czerwone liczby - Salesforce przewyższa oczekiwania - Focus on Delivery Hero, BioNTech, Pfizer, DWS, Fielmann, Deutsche Post | biuletyn

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Trending