Connect with us

Top News

Corona: Carl Lauterbach powinien zostać ukarany grzywną za spory

Published

on

Czy spotkanie nie jest zarezerwowane? Polityk socjaldemokratów Carl Lotterbach W rozmowie z WDR poprosił o szczepienie. Biorąc pod uwagę niedobór szczepionek i napięte terminy szczepień, „nakładanie grzywien powinno być powszechne”: „Osoby, które pozwalają na skrócenie terminów szczepień bez anulowania wypowiedzenia, uszkodzą kampanię szczepionkową, a czasem ją wyrzucą” – powiedział Lotterbach.

Mario Saja, prezes Berlińskiego Czerwonego Krzyża (DRK), również opowiedział się za grzywną. Soja zasugerowała, że ​​każdy, kto nie umówił się na drugie szczepienie w jednym z punktów szczepień, może zostać ukarany grzywną w wysokości od 25 do 30 euro. W rozmowie z RBB Z przodu. Jest to dość powszechna praktyka wśród lekarzy rodzinnych.

Niestety od kilku tygodni obserwujemy, że większość osób nie anuluje rejestracji pomimo wizyty w punktach szczepień. Nie dotyczy to tych, którzy chcą szybko umówić się na spotkanie ”- powiedział lider DRK. Tymczasem według niego od pięciu do dziesięciu procent spotkań nie jest dotrzymywanych.

Berlińskie Centra Szczepień: do 20 procent wizyt jest anulowanych lub przełożonych

Wiele ośrodków szczepień jest obecnie podupadających, a wiele wizyt jest odwoływanych lub przekładanych. W ostatnich tygodniach Senat ogłosił, że 20 proc. wizyt w ośrodkach szczepień w Berlinie zostało odwołanych lub przełożonych na prośbę redakcji. Kolejne 2% zaszczepionych nie zostało jeszcze zaszczepionych. Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Ogólnych zgłaszało coraz więcej w ciągu ostatnich kilku dni Wizyty na szczepienia w Niemczech odwołane.

Zieloni i FDP W ciągu ostatnich kilku dni wezwał rząd federalny do podjęcia środków zaradczych poprzez zachęty i edukację. „W celu zwalczania rozprzestrzeniania się wariantu delta musimy poczynić szybkie postępy w zakresie szczepień” – powiedziała Christine Ashenberg-Dagnus, rzeczniczka niemieckiej sieci redakcyjnej parlamentarnej grupy politycznej FDP. Zasugerował metody nagradzania, na przykład, aby zapobiec zmęczeniu po szczepieniu.

Zieloni wezwali do promowania szczepionek za pomocą szerokiej gamy opcji szczepień. „Jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się wariantu delta, potrzebujemy teraz jasnej strategii na drugą połowę tego roku” – powiedziała Cordula Schulz-Ashe, rzeczniczka Zielonego Komitetu Parlamentarnego ds. Utrzymania Pielęgniarstwa.

READ  Korona w MV: 585 nowych infekcji, cztery kolejne zgony | NDR.de - Nowości

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Wyrok ETPC: Polacy powinni wypłacać odszkodowanie zwolnionym sędziom
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Corona Current: Wydarzenie znacznie spada - Polityka Poli

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  ETS: Polska powinna natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Troi
Continue Reading

Trending