Connect with us

Top News

Corona Actwell – RKI: Wydarzenie znów nabiera tempa – Polityka

Published

on

Urzędnicy ds. zdrowia w Niemczech zgłosili 985 nowych infekcji koronowych do Instytutu Roberta Kocha (RKI) w ciągu jednego dnia. Dla porównania: tydzień temu wartość wynosiła 808 infekcji. RKI oferuje siedmiodniowe wydarzenia w całym kraju jako 5.1. To nieco więcej niż w dniu poprzednim 4.9. Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech zgłoszono 48 zgonów.

RKI podaje liczbę ocalałych do 3 631 500. Liczba ofiar śmiertelnych z powodu potwierdzonej infekcji SARS-Cowie-2 wzrasta do 91 110. (07.07.2021)

Dzieci w wieku szkolnym domagają się szczepień w okresie wakacji

Federalna Konferencja Dzieci Szkół wezwała do szczepienia wszystkich młodych ludzi podczas wakacji letnich. „Szczepionki są kluczowym czynnikiem w bezpiecznym nauczaniu, zwłaszcza gdy szkoła zaczyna się po wakacjach” – powiedział sekretarz generalny Tario Scram. Sieć wydawnicza Niemcy. „Jest dla mnie jasne, że każdy uczeń w wieku od dwunastu lat powinien otrzymać ofertę szczepionek podczas wakacji letnich”. Pierwszą ofertę szczepionki na koronawirusa należy złożyć na początku wakacji, aby w najlepszym przypadku możliwe było drugie szczepienie pod koniec wakacji.

Wielu młodych ludzi chciało uchronić się przed wariantem delta wirusa, ale nie było w stanie przyjść na terminy szczepień, powiedział przedstawiciel studentów. „Uważam Ministerstwa Edukacji za Ministerstwa Zdrowia w tym procesie” – podkreślił. „Musisz teraz zebrać się jak najszybciej i podjąć odpowiednie działania”. Standard Vaccine Commission zaleca szczepienie młodych ludzi w wieku od dwunastu lat do grup ryzyka, ale generalnie nie wszystkim poniżej tego wieku. W rezultacie prawdopodobieństwo zaszczepienia się jest nieco niższe, powiedział Scram. Ale wciąż jest wielu młodych ludzi, którzy chcą się zaszczepić i mają trudności z umawianiem się na wizytę. (07.07.2021)

Do 25 000 widzów wraca wkrótce na boisko

Pomimo rosnącego wariantu delta wirusa koronowego, pod pewnymi warunkami możliwe są ponownie duże imprezy sportowe z udziałem 25 000 widzów. W niektórych przypadkach należy dopuścić większą liczbę uczestników, ponieważ wynika to z rezolucji grupy roboczej dotyczącej kluczowych wydarzeń dla głów państw we wtorek, która jest dostępna dla prasy niemieckiej. Bawaria chce ograniczyć się do ponad 20 000 odwiedzających. Według źródeł regionalnych formalna zgoda premiera nie jest wymagana. Jednak nowa zasada powinna zostać zmieniona na odpowiednie prawo stanowe.

Następujące zasady odnoszą się do „dużych wydarzeń sportowych o charakterze transnarodowym”: Uchwała stanowi, że jeśli jest więcej niż 5000 widzów, połowa maksymalnej liczby widzów może być dopuszczona na obiekt, ale ogólnie nie więcej niż 25 000 widzów. Bawaria chce zezwolić na maksymalnie 35 procent swojej maksymalnej pojemności. W przypadku niektórych ważnych wydarzeń (na przykład tak zwanych imprez tradycyjnych) kraje związkowe mogą również zezwalać na większą liczbę odwiedzających. (06.07.2021)

READ  Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?

Jeśli przegapisz terminy szczepień, Gretchman rozważa twarde podejście

Baden-Wர்டrttemberg chce zbadać bardziej rygorystyczne podejście do wygasania ważności szczepionki – tj. przeciwko osobom, które nie biorą udziału i nie odwołują zatwierdzonego terminu szczepienia koronowego. „To brak jedności i brak odpowiedzialności dla tych, którzy chcą się zaszczepić” – powiedział we wtorek w Stuttgarcie premier Winfried Gretchmann (Zieloni).

Wysiłek stworzenia podstawy prawnej wyroku jest ogromny. Powinno się tym zająć rząd federalny, powiedział Gretchman. Jednak rząd federalny już wypowiedział się przeciwko takim ograniczeniom. Według rzeczniczki Seaberta, rząd federalny nie planuje nakładać grzywien na nominacje, które nie zostaną odwołane.

Według Gretchmana rząd Badenii-Wirtembergii chce teraz sprawdzić, czy termin szczepień nie odpowiada za koszty – zwłaszcza jeśli ma zostać zniszczona szczepionka przeciwko koronawirusowi. Baden-Wர்டrttemberg Minister Zdrowia Manne Lucha (Zieloni) mówił o dwóch do pięciu procent ludzi, którzy po prostu nie pojawili się na drugą wizytę w sprawie szczepień w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Przez weekend odbyła się dyskusja na temat kar za nieodebrane terminy szczepień. Za grzywnami opowiedzieli się m.in. minister zdrowia Bawarii Klaus Holtzek (CSU) i przewodniczący Niemieckiego Czerwonego Krzyża Mario S )za (CDU) w Berlinie. Rzecznik Federalnego Ministerstwa Zdrowia powiedział, że nie ma dowodów na to, że była to impreza masowa. Cornelia Pets, psycholog i doradca prezydenta, również wypowiedziała się przeciwko sankcjom. Na razie reszta i tak się waha, powiedział stacji radiowej Byrne 2, mówiąc, że „karzemy tych, którzy unikają drugiej szczepionki” nie jest dobrą zachętą. Zamiast tego Pitch zasugerował, że ludzie powinni mieć swobodę wyboru drugiej daty szczepienia. (06.07.2021)

FFP2 nie jest obowiązkowe – Berlińczycy mogą robić zakupy z prostą maską chirurgiczną

Senat Berlina zgodził się na dalsze złagodzenie ograniczeń dotyczących korony. Są przede wszystkim zaniepokojeni potrzebą masek, ograniczeniami w kontaktach i wydarzeniami i powinni złożyć wniosek od soboty 10 lipca, jak ogłosił we wtorek senator ds. zdrowia Tilak Kalesi (SPD).

READ  Wypadek na końcu korka: perkusista zginął na A1 w pobliżu odcinka | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia

W przyszłości podczas zakupów wystarczy zwykła maska ​​chirurgiczna. Usunięto obowiązek noszenia maski FFP2. Dotyczy to również różnych obszarów, w których potrzebna jest maska. Wyjątek: w przypadku transportu publicznego, takiego jak autobusy i pociągi oraz usług intymnych, takich jak fryzjer, nadal należy nosić maskę FFP2.

Ponadto nie ma już ograniczeń komunikacyjnych w pomieszczeniach w przypadku prywatnych spotkań – nie ma już ustalonego górnego limitu. Do tej pory maksymalnie dziesięć osób z maksymalnie pięciu gospodarstw domowych mogło spotkać się w pomieszczeniu w prywatnym otoczeniu. Własne dzieci do 14 roku życia oraz w pełni zaszczepione i wyleczone nie są liczone. Prywatne spotkania na świeżym powietrzu były już dwa tygodnie temu zrelaksowane. Przewidziane są wskazówki dla maksymalnie 100 osób.

Imprezy w zamkniętych salach będą dozwolone w Berlinie od 10 lipca, do 1000 osób na raz, zamiast dotychczasowych 500. Jeśli chodzi o koncepcje wentylacji mechanicznej i higieny, możliwe jest nawet 2000 uczestników. Zgodnie z uchwałą Senatu ponownie możliwe są plenerowe imprezy taneczne do 1000 osób na raz; Są zablokowane w środku. Nie ma obowiązku umawiania się na wycieczki, wycieczki po mieście, rejsy statkiem i porównywalne wycieczki. (06.07.2021)

Praca dorywcza jak od początku kryzysu

Liczba pracowników krótkoterminowych w Niemczech spadła do najniższego poziomu od początku kryzysu koronowego w czerwcu. Jest to spadek z 2,3 do 1,5 miliona osób, co czyni Ibo najniższym poziomem od lutego 2020 r. W czerwcu 4,5 proc. propracowników nadal pracowało krótkoterminowo, w porównaniu z 6,8 proc. w poprzednim miesiącu. „Liczby gwałtownie spadły, szczególnie na obszarach, gdzie operacje koronowe zelżały” – powiedział ekspert badania Ipoh Stephen Sauer. Ekonomiści monachijscy oceniają liczby na podstawie ankiety biznesowej i danych Federalnej Agencji Zatrudnienia.

W związku z tym liczba osób podejmujących pracę krótkoterminową w sektorze hotelarskim wyniosła w maju 520 000, w porównaniu z zaledwie 331 000 w czerwcu. Jednak Ipoh wyjaśnił, że nadal stanowi około jednej trzeciej personelu. W handlu detalicznym liczba pracowników krótkoterminowych spadła z 226 tys. do 104 tys. – nadal 4,2 proc. W przemyśle 3,7 proc. pracowników jest zatrudnionych krótkoterminowo, czyli 257 tys., a 0,6 proc. w budownictwie.

Z kolei zamówienia z niemieckiego przemysłu spadły gwałtownie w maju po pierwszym lokaucie w 2020 r.: według Federalnego Ministerstwa Gospodarki wzrost o 3,7 procent w porównaniu z kwietniem. Nowy biznes upadł po raz pierwszy w tym roku. Z kolei ekonomiści spodziewali się wzrostu o 1,0 proc. Wiceprezes powiedział, że przyczyną spadku mogą być również braki materialne. Powiedział Thomas Kitzel, główny ekonomista banku. „Branża wciąż ma dobre kwartały, ale specjalne potrzeby powoli się kończą”. Infekcja może prowadzić do normalizacji.

READ  MV powtarza się po Whitsonie w wielu szkołach z przedmiotów regularnych | NDR.de - Nowości

„Ogólnie rzecz biorąc, napływające zamówienia są powyżej poziomu sprzed kryzysu” – podało ministerstwo. Zmierzone w lutym 2020 r., na miesiąc przed rozpoczęciem kontroli po epidemii korony, zamówienia wzrosły o 6,2 proc. Stanowią one wzrost o 54,3 procent w porównaniu z miesiącem blokady w maju 2020 r.

Od początku 2021 roku niemiecka gospodarka skurczyła się o 1,8 proc. W zakończonym kwartale gospodarka prawdopodobnie odbije się znacznie po otwarciu i luzowaniu koniunktury. Tego lata ekonomiści spodziewają się również znacznego wzrostu, a przerwy w dostawach, na przykład produktów wstępnych, spowalniają wiele firm przemysłowych. (06.07.2021)

RKI ma na celu ponad 85 procent szczepień

W walce z różnorodnością delta Instytut Roberta Kocha (RKI) szacuje, że co najmniej 85 procent osób w wieku od 12 do 59 lat i 90 procent seniorów w wieku powyżej 60 lat powinno być w pełni zaszczepionych. „Jeśli ten przydział szczepionek zostanie osiągnięty w odpowiednim czasie, wyraźna czwarta fala w nadchodzącej jesieni/zimie jest mało prawdopodobna”, mówi badanie opublikowane w poniedziałek. Niemniej jednak ludzie muszą nadal przestrzegać podstawowych zasad ochrony zdrowia. Może być również konieczne ograniczenie kontaktu „do pewnego stopnia” w miarę wzrostu liczby infekcji.

RKI jest ostrożnie przekonana, że ​​cele szczepień rzeczywiście można osiągnąć. W ankiecie przeprowadzonej wśród obywateli od połowy maja do początku czerwca określono preferencje dotyczące szczepień, które „wydaje się, że osiągnęły docelowe wskaźniki szczepień określone w próbie”. Jak dotąd, według oficjalnych danych, 56,5 proc. osób w Niemczech otrzymało pierwszą szczepionkę, a 38,9 proc. zostało zaszczepionych w pełni.

Kanclerz Angela Merkel i minister zdrowia Jens Spann (obaj CDU) podkreślili znaczenie szczepionek w świetle szybko rozprzestrzeniającego się wariantu delta koronawirusa. Merkel ostrzegła uczestników ostatnich regularnych dyskusji kierownictwa CDU przed letnią przerwą w Berlinie w poniedziałek, według niemieckiej organizacji prasowej. Jesienią szczególnie narażone są dzieci bez opieki.(05.07.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  MV powtarza się po Whitsonie w wielu szkołach z przedmiotów regularnych | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Niezależny Adwokat Markin Vysek: Rzecznik Praw Obywatelskich – komentarz -

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Niezależny Adwokat Markin Vysek: Rzecznik Praw Obywatelskich – komentarz -
Continue Reading

Trending