Connect with us

entertainment

Co łączy gastronomię i kryminalistykę

Published

on

Co łączy gastronomię i kryminalistykę



Po udanej premierze „Tatortspuren” zorganizowanej przez Zollernalb-Klinikum i zaprezentowanej przez ZOLLERN-ALB-KURIER w 2018 r. odbędzie się już 17 listopada.

Pod kierownictwem Saskii Naumann, autorki bestsellerów Romy Hausmann, byłego analityka wydziału zabójstw z Bremy Axela Petermanna i profesora dr. Silke Graber, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej w Genewie/Lozannie. Lady Diana i Jaser Arafat trafili po śmierci do jej instytutu. Z wyprzedzeniem rozmawialiśmy z Austrian o jej wyjątkowej pracy.



Jak i dlaczego został pan patologiem sądowym?


Pan Dr. Zbieracz jedwabiu: Tak naprawdę pochodzę z zupełnie innego rejonu. Byłem w Federalnej Szkole Zawodów Ekonomicznych. Coś w rodzaju szkoły zarządzania hotelem. Po ukończeniu szkoły średniej pojawiły się wskazówki dotyczące kariery. Wtedy okazało się, że powinnam zostać pielęgniarką, lekarzem lub policjantem. Na początku chciałem wstąpić do policji, ale mama poradziła mi, żebym najpierw studiował medycynę. Jednak moje wcześniejsze szkolenie przyniosło mi korzyści, ponieważ mogłem finansować studia z pracy w niepełnym wymiarze godzin w branży gastronomicznej. Pod koniec studiów zawsze byłam zawiedziona częścią praktyczną z każdego przedmiotu – z chirurgii i neuronauki. Zawsze czegoś brakowało. Potem był staż w medycynie sądowej. Wtedy pomyślałem: „Wow! To jest dokładnie to, co chcę robić”.



Dlaczego?


Nareszcie znalazłam pracę, w której lekarz zajmuje się nie tylko jednym narządem czy chorobą, ale wszystkim od początku do końca. Tam też jest policja, wchodzisz na miejsce i tam szukasz informacji. To dobre połączenie policyjnego śledztwa i medycyny, które nigdy się nie nudzi. Możesz zostać wezwany na miejsce zbrodni w środku nocy i nigdy nie wiesz, czego się spodziewać. Najbardziej zszokowało mnie w tej klinice to, że leczenie było również uzależnione od ubezpieczenia pacjenta. Kiedy umierasz, nikt nie patrzy na cenę: wszyscy są traktowani tak samo.

READ  Polska reakcja na „zieloną granicę”



Czy Twój obraz człowieczeństwa lub Twój stosunek do życia i śmierci zmienił się poprzez codzienne spotkanie z ludzką otchłanią i śmiercią?

Nieprawdziwy. Możesz także wiele zobaczyć i usłyszeć, rozmawiając z ludźmi z branży hotelarskiej. W barze można usłyszeć wiele ciekawych, ale i złych historii życiowych, które można znaleźć również w kryminalistyce. Zawsze lubiłem słuchać tych historii. Nawet gdy przyjrzymy się żyjącym ludziom, którzy opowiadają nam swoje historie, niektórzy zmarli radzili sobie lepiej niż żywi.

Czy nadal boisz się śmierci, gdy śmierć jest częścią codziennego życia?

Nie przed śmiercią. zanim umrze. To zależy od tego „jak”: jeśli ktoś nagle zginie w wypadku, na przykład, oczywiście zawsze jest to trudniejsze dla bliskich, ale wolałbym wiedzieć, że masz tylko miesiąc lub dwa życia i że musisz radzić sobie z.



Podczas gdy ty i Axel Petermann stoicie po stronie naukowej, Romy Hausmann zajmuje się fikcyjnym terytorium w „Tatortspuren”. Czy nadal możesz samodzielnie oglądać lub czytać kryminały bez konieczności ciągłego używania korektora?

Mogę czytać kryminały, bo po prostu kocham czytać. Nawet jeśli treść jest często błędna. Ale kiedy czytam, mam więcej cierpliwości niż podczas oglądania telewizji. Ale ogólnie rzadko oglądam telewizję.



A formuły prawdziwej zbrodni?

Również mniej. Zawsze mnie to denerwuje, gdy widzę, jakie bzdury wyprawiają. Ponieważ większość przypadków, których nie można rozwiązać, nie zostaje rozwiązana z powodu niewłaściwej obsługi. Nie możesz później nic zmienić, jeśli coś poszło nie tak na początku.



Są światowymi liderami w swojej dziedzinie, a także działają na arenie międzynarodowej. Jak wygląda ta praca?

Jako Szwajcarzy jesteśmy bezstronni i często wymagana jest druga opinia. Politycy, którzy zginęli w szczególności, często trafiają do nas – albo w całości, albo w poszczególnych częściach. Spośród znanych spraw, w których nie byłem sobą, a które zostały otwarte w naszym instytucie, była to pani Diana lub Jaser Arafat. Byłem w trakcie ekshumacji członków załogi katastrofy smoleńskiej w 2010 roku, w której zginął między innymi prezydent Polski Lech Kaczyński. Po latach mieliśmy przeprowadzić drugą sekcję zwłok, która wykazała, że ​​pierwsza sekcja zwłok przeprowadzona w tym czasie w Rosji była błędna.

READ  Ciężarówka pełna datków: Gustav Schaefer i David Friedrich pomagają uchodźcom na polskiej granicy



Prawdziwy gatunek kryminalny jest obecnie bardzo popularny: co sądzisz o atrakcyjności nerdów?

Myślę, że urok geeków zawsze tam był. Ogólny trend dotyczy teraz prawdziwych historii, w których wcześniej było więcej fikcji. Ale ludzie zawsze szukali tego, co apokaliptyczne.



Twój zespół pracuje prawie wyłącznie z kobietami: czy to przypadek, czy też medycyna sądowa to ogólnie branża kobieca?

Generalnie jest to branża kobieca. Ale jeśli spojrzysz: w naszej szkole medycznej 70 procent to kobiety. Cała medycyna jest w trakcie feminizacji, a medycyna sądowa w szczególności.



jaki jest powód?

Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że kryminalistyka wymaga dużej ostrożności i cierpliwości. Istnieją badania, które pokazują, że mężczyźni są bardziej zadowoleni z efektu niż kobiety. Są bardziej pewni siebie i częściej wracają, aby sprawdzić, czy coś jest w porządku.



Wydarzenie nosi tytuł „Zbrodnia prawie doskonała” – czy istnieje zbrodnia doskonała?

O tak! Zbrodnia doskonała to taka, z której nie zdajesz sobie sprawy. Nie można zatem udowodnić, że „wypadek” był przestępstwem. Mówią, że jeśli chcesz się kogoś pozbyć, zabierz go na górską wycieczkę…


Przedpremierowe wydanie Crime Scene Traces – The Near-Perfect Crime rozpocznie się 13 marca. Bilety są dostępne w biurach ZOLLERN-ALB-KURIER. Abonenci ZAK otrzymują go w specjalnej cenie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Published

on

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Trzecia rocznica śmierci
Wspomniał Jana Hana wzruszającymi słowami

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Minęły trzy lata od śmierci nadawcy Jan Han na raka. Ta wiadomość dla wielu jest zaskoczeniem. „Wiele osób nadal nosi to w sercach” – wspomina w rocznicę jego śmierci była koleżanka Hahna, Vanessa Blumhagen, prezenterka telewizyjna.

Minęły trzy lata, odkąd Gan Han został zabrany tak wcześnie, w wieku 47 lat. Prezenter programu „Guten Morgen Deutschland” na antenie RTL zmarł w wyniku powikłań związanych z chorobą nowotworową 4 maja 2021 roku. Dla wielu wiadomość o jego śmierci przyszła zupełnie niespodziewanie. Minęła trzecia rocznica jego śmierci, a jego była koleżanka Vanessa Blumhagen, z którą widziano go w telewizji Sat.1 Breakfast TV, zanim przeniósł się do RTL, wspomina go wzruszającymi słowami.

„Trzy lata… Och, Jan!” – pisze 46-latek o starym czarno-białym zdjęciu z kogutem. Blumhagen wyjaśnia również w swoim poście, że czasami, gdy nie śpi, wszystkie wspomnienia do niej wracają. „Nasze randki na późne śniadanie w Berlinie. «Dziś zapłacę!» «Ale następnym razem zapłacę jeszcze raz!» I ciągle widzę twój uśmiech”.

Ekspertka od gwiazd wyjaśnia także znaczenie zdjęcia, które zamieściła na swoim koncie, które ma około 210 000 obserwujących: „Kiedy spotkaliśmy się na powyższym zdjęciu, powiedziałeś mi, że znowu będziesz ojcem. Co za cudowna chwila! Wszystko było takie proste.” Bardzo ładny. Pełen pewności siebie jak zawsze u Ciebie.” Fakt, że tak wiele osób nadal nosi w swoich sercach prezentera, jest czymś „Jestem pewien, że kochasz gdziekolwiek teraz jesteś” – kontynuuje Blumhagen. „Ja też noszę Cię ze sobą, naszymi naszymi wspomnienia.”

Wielu użytkowników Instagrama było równie zasmuconych postem i złożyło kondolencje w komentarzach. „Tak bardzo mu brakowało” – napisała moderatorka Jennifer Knabel w poście swojego kolegi.

„Zawsze cierpliwie słuchałem”

Blomhagen wspomina także Hahna w rocznicę jego śmierci w 2023 r. Za wspólne wspomnienia Napisała wówczas między innymi: „Chcę się z Tobą skontaktować, kiedy nie wiem, co robić, bo ta branża jest taka szalona. Zawsze mnie tak cierpliwie słuchałaś. Dawałaś mi rady. Zawsze pytałaś. jak się mam.” Nieważne, jak głupie to wszystko było, zawsze się śmialiśmy. […] Oj, Janku, tęsknię. zawsze. I coraz więcej.”

W latach 2005–2016 Jan Hahn występował w telewizji Sat.1 Breakfast Television, gdzie Blumhagen od lat jest ekspertem ds. społeczności. Od 2017 roku Hahn reżyseruje program „Guten Morgen Deutschland” w telewizji RTL. Hahn był ojcem trójki dzieci. W 2019 roku urodziła się jego najmłodsza córka.

READ  Polska reakcja na „zieloną granicę”
Continue Reading

entertainment

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Published

on

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Podczas czterodniowego pobytu w Bottrop Maga i Juliusz Cwieluch badają górnictwo i uzyskują informacje od Ruhrkohle AG i władz miejskich. Dziennikarzom towarzyszy Rainer Schwegmann, pierwszy szef straży honorowej Prosper Haeniel.

Bottrop. Rzecznik prasowy miasta Bottrop, Andreas Plaskin, powitał ich dziś (26 sierpnia) w ratuszu i wyjaśnił procedury obowiązujące w mieście w procesie zamykania kopalń. W trakcie rozmowy wyjaśniono pytania dotyczące przygotowań do zamknięcia kopalni oraz sposobów radzenia sobie z utraconymi miejscami pracy. Pytali także o sposób radzenia sobie ze szkodami w górach i ich finansowanie, a także informowali o problemach w Polsce. Projekt InnovationCity po raz kolejny spotkał się z dużym zainteresowaniem.
Z rozmowy wynika, że ​​Bottrop jest pionierem idei rozwoju od „starego miasta energetycznego” do „miasta nowej energii” i dlatego zawsze cieszy się zainteresowaniem z zagranicy.

Chcesz obserwować ten profil?

Nie przegap najnowszych treści z tego profilu: Zaloguj się, aby otrzymywać nowe treści z profili i lokalizacji na swoim koncie Spersonalizowany kanał podążać.

132 Obserwuj ten profil

READ  Kolumna Nic nowego: ostatni wywiad z Mauricem Sendakiem - Kultura
Continue Reading

entertainment

Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego

Published

on

Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego
Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego
Continue Reading

Trending