Connect with us

Top News

BERLIN: Państwowa administracja wyborcza chce odwołać się od wyborów

Published

on

BERLIN: Państwowa administracja wyborcza chce odwołać się od wyborów
Niemcy W Trybunale Konstytucyjnym

Stanowy regulator wyborczy chce odwołać się od wyborów w Berlinie

Stanowy regulator wyborczy chce odwołać się od wyborów w Berlinie

Po porażce wyborczej w stolicy państwowa kontrola wyborcza chce teraz odwołać się do Trybunału Konstytucyjnego w Berlinie. Stanowa urzędniczka wyborcza Petra Michelis powiedziała, że ​​naruszenia ordynacji wyborczej w obu okręgach wyborczych mogą wpłynąć na dystrybucję ordynacji.

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się lub wyświetlać Podigee i inne sieci społecznościowe, potrzebujemy Twojej zgody.

W dwóch berlińskich okręgach wyborczych doszło do naruszeń ordynacji wyborczej 26 września, co mogło wpłynąć na podział mandatów. Dlatego stanowa urzędniczka wyborcza Petra Michaels chce odwołać się do Trybunału Konstytucyjnego, gdzie może zarządzić częściowy reelekcję.

D.Stanowa administracja wyborcza chce odwołać się do berlińskiego Trybunału Konstytucyjnego od wyników wyborów z 26 września do Izby Reprezentantów. Stanowa urzędniczka wyborcza Petra Michelis poinformowała w czwartek na posiedzeniu Komisji Wyborczej, że w obu okręgach wyborczych doszło do naruszeń ordynacji wyborczej, która dotyczyła podziału ordynacji.

Wybory można teraz ponownie przeprowadzić w obu okręgach. Sąd Konstytucyjny powinien to rozstrzygnąć po zbadaniu wydarzeń.

Sprzeciw dotyczy tomu szóstego w hrabstwie Charlottenburg-Wilmerstorf i tomu pierwszego w hrabstwie Murson-Hellerstorf. Tam różnica między pierwszym a drugim miejscem jest bardzo mała, a pierwsze głosowanie jest stanowcze, jeśli chodzi o głosowanie bezpośrednie. „W takich przypadkach nadużycia mogły mieć wpływ na porządek” – powiedział Michaelis. Powołał się na przykład na tymczasowe zamknięcie lokali wyborczych z powodu nieprawidłowych kart do głosowania lub zaginięcia kart do głosowania.

Ogólnie rzecz biorąc, jak ogłosił Michaelis na posiedzeniu komisji, wystąpiły nieprawidłowości w wyborach do 207 Izby Reprezentantów w 207 z 257 lokali wyborczych. „To liczba, która powinna nas wszystkich przestraszyć i nękać” – powiedział. Z drugiej strony może powiedzieć, że wybory odbyły się w ponad 2000 lokalach wyborczych bez żadnych problemów.

Czytaj więcej

Po przejrzeniu wszystkich istotnych dokumentów ze wszystkich dzielnic Berlina, Michaelis przedstawił listę ze szczegółami tego, co poszło nie tak. Należą do nich opóźnienia w wysyłaniu kart do głosowania drogą pocztową, nieważne lub brakujące karty do głosowania, chwilowe przerwy w lokalach wyborczych w sklepach monopolowych czy długie kolejki przed lokalami wyborczymi. Kilkaset lokali wyborczych było otwartych dłużej niż zwykle. Wszystko to spowodowało złe światło dla Berlina w całym kraju.

W rezultacie Michaelis zrezygnował i został odwołany przez Senat pod koniec 14 października. Tak więc czwartek jest jej ostatnim dniem pracy w tej roli.

READ  Wojna na Ukrainie – Chasis: „Musimy znaleźć wyjście z uścisku” - Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  Berger świętuje z Partnerskimi Murami Społecznościowymi w Polsce - Regionalny Newmark - Aktualności
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Organizator mówi o 18 000 raverach w Berlinie

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Stacje kolejowe zamknięte w Lahore i Offenburgu po zagrożeniu bombowym - zakaz wkrótce zniesiony - Lahar
Continue Reading

Trending