Connect with us

Top News

Bawaria, Berlin i Charland: Lander ułatwia wymagania dotyczące masek w szkołach

Published

on

Stan na: 29.09.2021 19:35

Maski były ostatnio standardowym dodatkiem w klasie, ale w niektórych krajach związkowych to się wkrótce zmieni. Eliminuje potrzebę masek w Bawarii, Berlinie i Charland. Inne kraje związkowe badają podobne środki.

W niektórych landach uczniowie nie muszą w najbliższym czasie nosić masek na zajęciach. Na przykład w Bawarii premier Marcus Soder ogłosił w przyszłym tygodniu, że nie będzie potrzeby noszenia maski w pierwszej klasie. Od tego piątku nie będzie potrzeby noszenia masek w szkołach – salach lekcyjnych i wszystkich innych obszarach Charland – powiedziała minister edukacji Christine Streisht-Clivewood. W berlińskich szkołach wymóg maski zostanie usunięty od poniedziałku do szóstej klasy.

Rząd kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii chce w przyszłym tygodniu wyjaśnić, jak po przerwie jesiennej utrzyma się potrzeba lekcji i masek. Rzecznik rządu powiedział, że w Badenii-Wirtembergii szkoły na placu rozważają zaprzestanie używania masek.

To od rządu zależy zmniejszenie zapotrzebowania na maski

Z punktu widzenia rządu federalnego kraje związkowe są odpowiedzialne za zaspokajanie potrzeb związanych z koroną w oparciu o potrzebę noszenia maski w klasie. Rzecznik rządu Stephen Seibert powiedział, że noszenie maski może podlegać względom bezpieczeństwa i zdrowia w szkołach. Design to sprawa krajów związkowych. Seibert wyjaśnił, że noszenie masek może być rozsądniejszym posunięciem. Ogólnie ważne jest monitorowanie liczby zakażeń i postępów szczepień u dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Związek Miast Niemieckich opowiedział się za wyższymi zasadami dostępu do korony tylko dla osób zaszczepionych i leczonych w ośrodkach wypoczynkowych jesienią i zimą. Burkard Jung, przewodniczący rady miejskiej agencji informacyjnej DPA, powiedział: „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zaszczepić więcej osób i zwiększyć wskaźnik szczepień.

Jung przeciwko zamykaniu żłobków i szkół

Wiele krajów związkowych wprowadziło zasadę 2G jako opcję dla organizatorów – oprócz ogólnego modelu 3G, czyli dostępu tylko do określonych przestrzeni wewnętrznych dla osób zaszczepionych, wyleczonych i przebadanych. Na przykład kina, kluby i studia fitness potrzebują regulacji 2G, powiedział Jung, przewodniczący rady miejskiej, który jest burmistrzem Lipska. Zmniejszy to ryzyko infekcji u dzieci, których nie można zaszczepić przed ukończeniem dwunastego roku życia. „Powinniśmy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń koronowych jesienią i zimą, zwłaszcza wśród osób, które nie zostały zaszczepione. Ale z pewnością nie chcemy, aby ponownie zamykano szkoły i żłobki”.

READ  Wybory do Bundestagu: głosowanie w Unii spada do historycznie najgorszej wartości

Rada miejska zażądała zasad 2G dla niektórych pracowników. „Cieszymy się, że pracodawcy, którzy kwestionują status szczepionki, mogą wykonywać kluczowe zawody, które są szczególnie podatne na zagrożenia” – powiedział polityk SPD. Ale miasta poszły o krok dalej. „Oczekujemy, że pracownicy sektora edukacji będą szczepić się na przykład w ośrodkach opieki dziennej, szkołach i grupach mieszkalnych, ale także w szpitalach i domach opieki”. Jung powiedział, że kraje związkowe powinny uczynić 2G warunkiem wstępnym zatrudniania pracowników.

Lotterback przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Tymczasem ekspert ds. zdrowia SPD Carl Lauterbach odrzucił obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli, edukatorów i personelu pielęgniarskiego. Na przykład przemawiał w „New Osnoprocker Jeetung” przeciwko prośbie Thomasa Fishbacka, prezesa Pediatrics. Lauterbach powiedział, że wskaźnik szczepień wśród nauczycieli i personelu żłobków jest bardzo wysoki. „Według moich obserwacji i szacunków jest to ponad 90 procent”.

Odnosząc się do obowiązkowych szczepień w szpitalach, Lauterbach powiedział: „I nie widzę powodu, aby wprowadzać obowiązkowe szczepienia dla lekarzy i pielęgniarek, ponieważ mamy wysoki wskaźnik szczepień w branży opieki zdrowotnej”. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), 64,3 procent (53,4 miliona) całej populacji w Niemczech jest obecnie w pełni zaszczepionych, a 67,9 procent (56,5 miliona) otrzymało przynajmniej jedną szczepionkę. Prawie trzy czwarte dorosłych (74,9 procent) jest w pełni zaszczepionych, a jedna trzecia (33,7 procent) dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE - polityka
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE - polityka

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Nowy hotspot dla uchodźców w Niemczech: 10 000 czeka w „polskiej dżungli”
Continue Reading

Trending