Connect with us

Top News

Afrykański pomór świń: roślina kontaktowa ujemna | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Status: 05.07.2022 14:37

Westchnienie ulgi w Emsland: Po wybuchu afrykańskiego pomoru świń na farmie w Emspuren próbki zwierząt z innej farmy w Freren są negatywne.

Ministerstwo Rolnictwa Dolnej Saksonii ogłosiło we wtorek wyniki próbek zbadanych przez Krajowy Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności (LAVES). „To daje nam pewność, że mamy do czynienia z odosobnionym przypadkiem w Emsperen” – powiedziała minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast. Według Ministerstwa Rolnictwa wszystkie 1800 tłustych świń na farmie we Freeran nadal musi zostać zabite, ponieważ pomimo negatywnych próbek nie można wykluczyć „z absolutną pewnością”, że wśród zwierząt na farmie występują infekcje. W centrum zainteresowania znalazła się ferma rzeźna w Freren, odległa o 20 kilometrów, ponieważ otrzymała prosięta z dotkniętej chorobą fermy w Emsbrunn.

Ministerstwo bada pochodzenie patogenu

Według ministerstwa nadal nie jest jasne, skąd pochodził patogen. „Nie mamy tropów, wszystko jest badane” – kontynuował Otte-Kinast. W związku z tym minister zwołał we wtorek „Państwowy Komitet Sterujący ds. Chorób Zwierząt”, w którym oprócz właściwych władz reprezentowane są wszystkie zainteresowane stowarzyszenia i instytucje. Z jednej strony Państwowy Komitet Sterujący ułatwia wymianę informacji między różnymi podmiotami na szczeblu państwowym oraz koordynację krajowych środków kontroli epidemii lub jej skutków.

Strefa bezpieczeństwa nadal istnieje

Wokół zagrożonej firmy w Emsbüren w promieniu około trzech kilometrów ciągnie się tak zwana strefa bezpieczeństwa. Dziesięciokilometrowy promień wokół firmy jest uważany za strefę monitorowania. Jeśli chodzi o okręg, świnie muszą być zamknięte, a transport i transport świń w obu obszarach objętych ograniczeniami jest zabroniony. „Inwentarz żywy, mięso i produkty mięsne, a także gnojowica, w tym obornik i ściółka, nie mogą być sprowadzane z zapasów w tej strefie” – powiedział. W niektórych przypadkach w strefie bezpieczeństwa obowiązują bardziej rygorystyczne zasady.

Powiat wydaje również zarządzenie ogólne

Weterynarze regularnie pobierają próbki w celu wykrycia dalszych infekcji ASF. W sumie 250 hodowców trzody chlewnej z około 200 000 zwierząt zostało dotkniętych – niektóre gospodarstwa znajdują się w dzielnicy Bentheim. We wtorek wydał również rozkaz publiczny – z Odpowiednie środki w celu ochrony ich firm.

Niepewność wśród hodowców trzody chlewnej w regionie

Wybuch zaszokował hodowców świń w okolicy. „Wielu jest zszokowanych i nie wie, czego się spodziewać”, mówi Georg Meiners, NDR w Dolnej Saksonii, z mieszkańców Emsland. Ogólnie istnieje duża niepewność. Wielu rolników uważa, że ​​jest to odosobniony przypadek – że wirusa można powstrzymać poprzez zabicie wszystkich tamtejszych świń. – Radzę wszystkim firmom ściślej przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa – powiedział minister rolnictwa. „Firmy wiedzą, co robić i jak chronić swoją stajnię przed osobami z zewnątrz”. Wierzą, że jeśli wszyscy będą przestrzegać zasad, ta jedna firma przetrwa.

Więcej informacji

Robotnicy zajmujący się utrzymaniem dróg wkładają dzika do worka na zwłoki.  © Obraz Sojusz/dpa |  Nicholas Armor Zdjęcie: Nicholas Armor

Z punktu widzenia myśliwych państwowych po wybuchu epidemii na fermie świń w Emsland konieczna jest wzmożona czujność. Dalej

Halter zaobserwował objawy u świń hodowlanych

Według ich własnych raportów, potwierdzenie sprawy ASF było szokiem dla rodziny poszkodowanej firmy. W niedzielę zabito wszystkie 280 świń i około 1500 prosiąt, a ich tusze musiały zostać zniszczone. Właścicielka zauważyła ślady hodowli świń w zeszłym tygodniu, tzw. weterynarz hodowlany. Podejrzewając afrykański pomór świń, wysłał próbki do Państwowego Urzędu Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności (LAVES), które potwierdziły podejrzenia. Instytut Friedricha Loefflera (FLI), który jest odpowiedzialny za choroby zwierząt, potwierdził odkrycie w sobotę rano.

filmy

George Meiners, prezes Landvolk Emsland, w wywiadzie dla Skpe.  © N.T.R

1 minuta

W Emsland potwierdzono przypadek afrykańskiego pomoru świń. George Meiners kładzie nacisk na pokój i jedność. (07.03.2022) 1 min

Przemysł wierzy w szczepienia, związki wzywają do zakończenia hodowli przemysłowej

Stowarzyszenie agrobiznesu AEF uważa, że ​​wybuch epidemii w Emsland pozostaje odosobnionym przypadkiem i zaapelował do polityków o dostarczenie szczepionki przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń. Z drugiej strony, organizacja ekologiczna Greenpeace i Animal Welfare Society wzywają do ponownego przemyślenia hodowli zwierząt. Ich zdaniem podstawowym problemem jest wysokie zagęszczenie zwierząt w regionie. Infekcje nie mogą być tam kontrolowane.

READ  Rola Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w polskich orzeczeniach

ASF został po raz pierwszy wykryty w Niemczech w 2020 r.

Pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń w Niemczech został potwierdzony 10 września 2020 r. u dzika w Brandenburgii. Od tego czasu ogniska wykryto w Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Saksonii. W połowie lipca ubiegłego roku świńska grypa po raz pierwszy w tym kraju rozprzestrzeniła się na świnie domowe – ponownie na zwierzęta hodowlane w Brandenburgii.

Nie ma szczepionki ani leczenia dla świń

ASF jest zakaźną chorobą wirusową świń domowych i dzikich, która prawie zawsze jest śmiertelna i nieuleczalna. Obecnie nie ma możliwości ochrony świń za pomocą szczepień zapobiegawczych. Choroba przenosi się ze zwierząt na zwierzęta bezpośrednio lub pośrednio z ludzi na inne obszary poprzez skażone przedmioty, takie jak odzież, buty i żywność. Afrykański pomór świń jest nieszkodliwy dla ludzi i innych zwierząt.

Więcej informacji

Zdjęcie w aktach: Till Backhaus, Minister Rolnictwa Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  ©Zrzut ekranu

Minister rolnictwa Meklemburgii-Pomorza Przedniego wezwał myśliwych do dalszego polowania na dziki. (07.03.2022) Również

Ogrodzenie z drutu zapobiegające rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF) jest wjeżdżane do hali wózkiem widłowym.  © dpa Zdjęcie: Philipp Schulze

Rotenburg, Stadt i Werden podpisały kontrakty na ogrodzenia ochronne z Cuxhaven i Osterholz. (01/28/2022) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Regionalny Osnabrück | 05.07.2022 | 15:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

IG Metall nalega na wyższe płace

Published

on

Reklama w telewizji Kryzys energetyczny

IG Metall nalega na wyższe pensje – i zyskuje niezwykły wzrost

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Źródło: pa/dpa/Britta Pedersen

Związek IG Metall odrzuca apel związku pracodawców o rundę zerową. Szef szefa natomiast nie widzi możliwości podwyżki. Wygląda na to, że zaplanowano starcie. Pracownicy otrzymują teraz wsparcie z nieznanych miejsc.

jestemW przemyśle metalowym i elektroenergetycznym szykuje się gwałtowny konflikt płacowy pośród kryzysu energetycznego. Prezes All-Metal Stephen Wolf nie pogodził się z podwyżkami płac i wezwał do rundy zerowej. „Jeśli jesienią wystąpi niedobór gazu, trafi on od razu do naszej rundy negocjacji zbiorowych” – powiedział Wolf w wywiadzie dla WELT AM SONNTAG. Wtedy firmy z sektora metalowego i energetycznego nie mogą być obciążone podwyżką płac.

Pracownicy będą musieli radzić sobie z rosnącymi cenami bez podwyżki. Ponadto należy zapobiegać cyklowi płacowo-cenowemu. „Zagrożone eksplozje cen to drugi argument przeciwko wyższym płacom” – powiedział Wolff.

Z drugiej strony związek IG Metall domaga się ośmiu procent wyższych płac. „Pełne podwyżki cen są obciążeniem dla pracowników – w przeciwieństwie do firm nie mogą ich przenieść” – odpowiedział szef IG Metall, Jörg Hoffmann, zapytany przez WELT AM SONNTAG. Nie czas więc na umiarkowanie w polityce rokowań zbiorowych. Negocjacje mają się rozpocząć we wrześniu, do końca których wygasną również taryfy w sektorach metalowym i energetycznym.

Przeczytaj więcej o dostawach gazu i energii

Z kolei Wolf mocno krytykuje oczekiwania związku: „Potrzeba jest kompletnie przestarzała i pokazuje pewną światowość”. Po pierwsze, należy zapewnić ciągłość istnienia firmy. Szef General Metals ostrzega przed falą bankructw w branży w przypadku niedoboru gazu: „Jeśli pojawią się masowe ograniczenia, zostaną utracone setki tysięcy miejsc pracy”.

Czytaj

Reklama Euro Jackpot online

Wiele firm z jego branży już zostało dotkniętych: „Mamy bardzo wysokie koszty materiałów, ogromne wzrosty cen energii elektrycznej i gazu, zakłócenia w łańcuchu dostaw, niedobory półprzewodników. Warunki strukturalne są już tak trudne, że nie wyobrażam sobie, aby te firmy były w stanie przetrwać niedobór gazu” – powiedział Wolff. W tym przypadku spodziewa się ogromnej fali bankructw: „Wtedy je sprowadź. Praca krótkoterminowa Nic, wtedy prace znikną”.

Niesamowita akceptacja

Hoffman, związkowiec, nie zgodził się z tą oceną. „Większość firm radzi sobie teraz dobrze” – powiedział. „Gospodarka potrzebuje rosnących dochodów i konsumpcji, które są jak najbardziej zrównoważone jako egzystencjalny filar”. Każdy, kto nadużywa wojny i kryzysu energetycznego na Ukrainie, aby przeforsować redystrybucję kosztem obywateli, niszczy spójność społeczną.

Pracownicy otrzymują nadzwyczajne wsparcie ze strony związków zawodowych: Ani firmy, ani rząd nie mogą powstrzymać ogromnych podwyżek cen obciążających pracowników, powiedział szef komisji pracy i spraw społecznych Bundestagu, CDU, Mark Piataks. Jednak jego żądanie: „Brzemię należy rozłożyć na wszystkie barki”. Oprócz pomocy rządowej dla obywateli, pracodawcy muszą również angażować się i znajdować rozsądne kompromisy ze związkami zawodowymi. „Przy obecnym poziomie inflacji rundy zerowe nie są rozwiązaniem” – powiedział Biadacz.

Jessica Dotty, rzeczniczka lewicy ds. polityki rynku pracy, skrytykowała apel o rundę zerową jako „absolutnie żartobliwy”. Rosnące koszty utrzymania muszą być również zrekompensowane wyższymi zarobkami. „Zamiast wykrwawiać pracowników, pracodawcy powinni współpracować z ministrem finansów Lindnerem i ministrem gospodarki Habeckiem, aby poprosić tych, którzy skorzystali na kryzysie, aby w końcu zapłacili” – domagała się Tati.

Czytaj

Minister finansów Christian Lindner (FDP, centrum), byli kanclerz Angela Merkel i Helmut Kohl (obaj CDU)

Chociaż prezes Gesamtmetall, Wolff, opowiada się za ulgą państwową, odrzuca nadmierny podatek od zysków, aby sfinansować te środki. „Zbyt duże odcinanie od tych, którzy wciąż dobrze zarabiają, to zła droga” – powiedział. „Zgadzam się z opinią kanclerza Scholza, że ​​jednorazowa płatność bez podatków i składek na ubezpieczenie społeczne to właściwy sposób na zwolnienie pracowników”. Wolff nie wzywa do rozbudowy elektrowni jądrowych, aby zapobiec lub zmniejszyć niedobory gazu. Ale trzeba zbudować nowe zakłady.

Centrum powinno również znowelizować rozporządzenie w sprawie miejsc pracy, aby umożliwić firmom obniżenie temperatury w biurach poniżej 20 stopni. „Możesz pracować więcej ze swetrem w 18 stopniach” – powiedział Wolf. „Nie zamarza się przy 18 stopniach. Są na tym świecie ludzie, którzy zimą muszą znosić zupełnie inne temperatury.

Tutaj możesz znaleźć treści stron trzecich

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Wszystko na akcjach” to codzienna giełda redakcji WELT Business. Z naszymi dziennikarzami finansowymi codziennie od 7 rano. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast Spotify, Podcasty Apple, Muzyka Amazon I Zwiastun. lub bezpośrednio kanał RSS.

READ  Shirley L. Śmierć Kapadocji, Polska, Ohio
Continue Reading

Top News

SGP2: Norik Blodhorn startuje w Cardiff zamiast Polski / Speedway U21 World Championship

Published

on

Dzień po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii, drugi finałowy wyścig SGP2, Mistrzostwa Świata U21, odbędzie się na Cardiff’s Principality Stadium – z Niemcem Norikiem Blodhornem.

Noric Blodhorn został nominowany w krótkim czasie do niedzielnego wyścigu SGP2 w Cardiff. Po nieudanej wiosennej rundzie finałowej, zemdleniu po przyznaniu dzikich kart i nominacji tylko jako rezerwowy, Blodhorn wszedł do składu – Polak Viktor Przyzemski odwołał swój start w krótkim czasie. Drugi rezerwowy Keinan Reve nie zdąży do Cardiff na czas, a Blodhorn wejdzie jako trzeci rezerwowy, a Brit Tom Brennan już zastąpił Finna Timi Salonena.

Bladorn, który po sobotnim finale mistrzostw drużynowych na niemieckich Speedway Masters w Detaro w piątek rozważał ściganie się za granicą dla swojego klubu Landshut w polskiej lidze, musiał w krótkim czasie zmienić swoje plany. Nominacja Blödorna na polu SGP2 nie była problemem dla Devils, ponieważ wyścig w Groznym został przełożony tydzień wcześniej z powodu złej pogody. Ponieważ Noric nadal jeździł w brytyjskiej lidze dla Belle Vue Aces w Manchesterze od tego roku, Północnoniemiecki również zaparkował swoje silniki w Anglii, ułatwiając logistykę jemu i jego zespołowi.

Wyścig SGP2 z Cardiff będzie transmitowany na żywo w Eurosport Player od 13.55 w niedzielę, za opłatą.

Status po 1 z 3 wyścigów:

1. Mateusz Cierniak (PL), 20 punktów mistrzowskich
2. Franciszek Cust (LV), 18
3. Petr Chlupac (CZ), 16
4. John Quech (CZ), 14
5. Timi Salonen (FIN), 12
6. Jonas Knudsen (Dania), 11
7. Jakub Miskowiak (PL), 10
8.Benjamin Basso (Dania), 9
9. Victor Lampard (PL), 8
10. Mateusz Świdnicki (PL), 7 miejsce
11. Kasper Henriksen (S), 6
12. Gustaw Gran (S), 5
13. Kevin Jull Pedersen (DK), 4. miejsce
14. Selena Liebman (T), 3. miejsce
15. Daniel Klima (CZ), 2. miejsce
16. Bruno Belen (CZ), 1. miejsce

READ  Dramat Schlachtensee - Pływak walczy o życie

Continue Reading

Top News

Protesty klimatyczne: demonstracje i blokady w Hamburgu NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 13.08.2022 16:24

Większe zaangażowanie w ochronę klimatu – na obozie klimatycznym w hamburskim Volkspark od wielu dni domagają się aktywiści. Setki ludzi wyszły w sobotę na ulice na demonstracje. Ale były przeszkody.

Podczas oblężenia mostu Kattwyk doszło do starć między odzianą na biało policją a aktywistami. Oficerowie użyli gazu pieprzowego, pałek i armatek wodnych, raniąc kilka osób. Według policji aktywiści jako pierwszy użyli gazu pieprzowego.

Wcześniej około 30 aktywistów zablokowało oba pasy mostu Kohlbrandta, klaszcząc w przewróconej i zatopionej wannie. Policja przybyła z ciężkim sprzętem i przecięła czołg, aby spróbować rozwiązać zaklejone ręce.

Audio: Protesty klimatyczne: blokady w Hamburgu (1 min)

Kilkuset demonstrantów wcześniej zablokowało linie kolejowe Zarządu Portu Hamburg w dzielnicy Hausbruch. Według policji podczas demonstracji uczestnicy nagle pobiegli do banku i usiedli na torze. Jak ogłosiła organizacja „Ende Gelände”, chcieli zamknąć „jedyne połączenie kolejowe z terminalami kontenerowymi w porcie w Hamburgu”.

Od centralnego rajdu do innych dem

Podczas marszu protestacyjnego zarejestrowanego rano setki demonstrantów przeszło z Volkspark w kierunku centrum miasta. Bardzo chcieli pojechać do LPHarmony w Hafencity. Po tymczasowym wiecu na stacji kolejowej Altoona setki ludzi przeniosło się na inne pokazy. W innych dzielnicach na południe od Hamburga, na przykład w Heimfeld i Wilhelmsburgu, później uruchomiono nowe wyciągi, każda z kilkuset uczestnikami.

filmy

Działacze klimatyczni przemieszczają się przez Hamburg.  © NDR Zdjęcie: Anna Rutter

1 minuta

Protestujący ruszają z Volkspark w kierunku Elbphilharmonie. Po południu planowany jest tam rajd. 1 minuta

A żądanie sprawiedliwości klimatycznej

Aktywistom zależy na sprawiedliwości klimatycznej. Na przykład krytykują wielkie koncerny naftowe i gazowe za czerpanie zysków z kryzysu. „Wzrost cen i inflacja paliw kopalnych narażają wielu ludzi na ryzyko ubóstwa, podczas gdy przemysł naftowy i gazowy przynosi miliardowe zyski” – powiedział rano rzecznik Ende Gelande.

READ  Dramat Schlachtensee - Pływak walczy o życie

Wielka demonstracja klimatyczna też w środę

Już w środę 1500 działaczy na rzecz klimatu demonstrowało w Hamburgu na rzecz większej sprawiedliwości klimatycznej i przeciwko planowanym przez rząd federalnym terminalom skroplonego gazu ziemnego. Kilku uczestników zapaliło garnek do palenia, ale poza tym było cicho, powiedziała policja, dodając, że był z dużą grupą na pokazie.

Obóz klimatyczny rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do poniedziałku. To tydzień działań koalicyjnych lewicowych i klimatycznych grup politycznych.

Więcej informacji

Aktywiści klimatyczni protestują w hamburskim Landungsbrücken.  © NDR Zdjęcie: Finn Kessler

Kolejna akcja uczestników obozu protestacyjnego: około 1500 osób demonstrowało przeciwko większej ochronie klimatu i stosowaniu skroplonego gazu ziemnego. (08.10.2022) Również

Po grupie akcji protestacyjnych "Zniszczenie Bunt Niemcy" Fontanna w Hamburgu jest zielona.  © Zagłada Rebelia Niemcy

Woda w niektórych źródłach świeci jasnozielono. To protest grupy o nazwie Extinction Rebellion. (08.10.2022) Również

Na fasadzie Elphilharmonie wiszą transparenty niesione przez działaczy na rzecz klimatu.  © Daniel Bockvold/dpa

Tuż przed rozpoczęciem obozu antyklimatycznego w Hamburgu aktywiści nosili transparenty w Elphilharmonie. (08.03.2022) Również

Rower stoi na zalanym targu rybnym w Hamburgu podczas sztormu, gdy Łaba wylewa.  © Image Alliance / dpa Zdjęcie: Daniel Bockvold

Szczególnie młodzi ludzie w Hamburgu postrzegają zmiany klimatyczne jako problem. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez Helmholtz Center Hirian. (07/01/2022) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Prąd | 13.08.2022 | 15:00

Logo NTR
Continue Reading

Trending