Connect with us

Top News

Odkrycie bomby w Geretsried – do tej pory znane

Published

on

  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Geretsried-Wolfratshausen
  4. Geretsread

Stworzone przez: Zaktualizowano:

włącznie z: Doris Schmidt, Dominik Stalin

Policja i strażacy są w pogotowiu. © Sabine Hermsdorf-Hiss

Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona w Geretsried. Zostało to zgłoszone przez Komendę Główną Policji w Górnej Bawarii. Wokół stadionu wzniesiono mur ochronny.

Zaktualizowano 2 sierpnia, 16:12: Ogłoszono, że ewakuacja miasta dobiegła końca. W strefie bezpieczeństwa nie ma ludzi. Ekspert od rozbiórki może rozpocząć pracę i to już niedługo.

Zaktualizowano od 2 sierpnia, 15:50: Miasto stworzyło centralny punkt kontaktowy w salach rady. Według BRK w salach zborowych przebywa około 40 ewakuowanych, a liczba ta rośnie wraz z postępującą eksmisją.

Siedzi tam kilka starszych osób, ale dwie rodziny z pięciorgiem dzieci skupiają się przy ciastkach i misiach z pomponami.

Zaktualizowano z 2 sierpnia, 15:01: Miasto Geretsried opublikowało zdjęcie strefy bezpieczeństwa na swojej stronie na Facebooku. Obecnie trwa ewakuacja. Dopiero po opuszczeniu terenu przez wszystkich mieszkańców ekspert od robót budowlanych może rozpocząć pracę.

Plan ewakuacji po odkryciu bomby w Geretsried
Miejsce ewakuacji w Geretsried. Mieszkańcy obszarów oznaczonych na czerwono powinni ewakuować swoje domy. Bomba została znaleziona na placu budowy we wtorek rano. © Miasto Geretsried

Zaktualizowano z 2 sierpnia, 14:36: Burmistrz Michael Mueller uczestniczył w odprawie w remizie strażackiej. Odkrycie bomby było już dla niego trzecim wypędzeniem jako szefa ratusza. Nie mógł już zliczyć, ilu ludzi zauważył już w swoim życiu. „Tymczasem mieszkańcy Geretsried są do tego przyzwyczajeni” – mówi Müller. Zaświadcza również, że służby ratunkowe są rutynowe.

Odkrycie bomby w Geretsried: przybył THW – trwa ewakuacja

Zaktualizowano od 2 sierpnia, 14:25: Przybyło THW. W ewakuację zaangażowanych jest obecnie około 150 służb ratunkowych z różnych organizacji. Rzecznik miasta Thomas Loibil powiedział, że operacja przebiega dobrze. „Udało nam się już uporać z dwiema piątymi dotkniętego obszaru – i mamy nadzieję, że mieszkańcy będą nadal współpracować”. W biurach rady utworzono centralny punkt kontaktowy dla tych, którzy nie mogą zostać z przyjaciółmi lub krewnymi. . Ci, którzy nie są wystarczająco mobilni, aby opuścić obszar objęty ochroną, są dowożeni do urzędów miejskich autobusem zorganizowanym przez miasto.

READ  Hilton by Hilton podpisał kontrakt z dwoma hotelami w Polsce

Obecnie nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy ludzie będą mogli ponownie wejść do swoich domów. Zależy to od tego, jak przebiega wyładowanie i jak szybko można rozbroić ładunek wybuchowy.

Zaktualizowano 2 sierpnia, 13:05: Do Geredsried skierowano 40 oddziałów policji z Monachium i Wolfratshausen oraz posiłki z Weilheim. Ponadto zmieniono promień ochrony: ewakuowano tylko 1800 osób.

Odkrycie bomby w Geretsried: Kwarantanna w szkole podstawowej ewakuowana z powodu infekcji koronowej

Ewakuacja rozpocznie się, gdy tylko siły policyjne zostaną uzupełnione. Miasto Geretsried radzi ofiarom, aby udały się do przyjaciół. Istnieje również centralny punkt zbiórki w ogrodzie Izb Rady i Muzeum Miejskiego. Pozytywne przypadki koronacji i osoby poddane kwarantannie są przetrzymywane w Szkole Podstawowej w Isardham. W tym miejscu bomba ma zostać rozbrojona.

Rzecznik Thomas Loebhill z kartą ewakuacyjną.
Rzecznik Thomas Loebhill z kartą ewakuacyjną. © Sabine Hermsdorf-Hiss

Zaktualizowano z 2 sierpnia, 12:43: Według Thomasa Loibla, rzecznika miasta Geretsried, bomba miała siłę wybuchu 37 kilogramów. Jest łatwo dostępny i znajduje się na terenie prywatnym Najnowsza bomba została odkryta w 2021 r..

Odkrycie bomby w Geretsried: 1800 do ewakuacji

Podczas prywatnej budowy przeprowadzono bardzo staranne i ukierunkowane poszukiwania materiałów wybuchowych, ponieważ w przeszłości wielokrotnie znajdowano je w okolicy.

Nici zbiegają się w północnej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Geretsried.
Nici zbiegają się w północnej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Geretsried. © Sabine Hermsdorf-Hiss

Ewakuacja już się rozpoczęła i około 5000 osób ma zostać doprowadzonych do bezpieczeństwa. Duża liczba oddziałów prewencji została skierowana do Geretsried i udaje się od drzwi do drzwi. Jednocześnie ludzie są informowani za pośrednictwem ogłoszeń, radia i innych mediów.

Znajdź więcej aktualnych wiadomości z okolic Wolfratshausen Merkur.de/Wolfratshausen.

Pierwotne powiadomienie z dnia 2 sierpnia 2022 r.:

Geretsried – We wtorek rano w dzielnicy Gartenberg w Geretsried znaleziono amunicję z okresu I wojny światowej. Na placu budowy przy Rotkehlchenweg 6 pracownicy znaleźli bombę, która według wstępnych szacunków komendy policji Oberbayern Süd ważyła około 75 kilogramów.

Policja otoczyła kordonem obszar wokół Rotkelsenweg.
Policja otoczyła kordonem obszar wokół Rotkelsenweg. © Sabine Hermsdorf-Hiss

Bomba znaleziona w Geretsried – Ustawiono bariery drogowe i strefę bezpieczeństwa

Według komendy policji w Górnej Bawarii policja utworzyła wokół terenu około 300 metrów, który jest w całości mieszkalny. W okolicy ustawiono również blokady ruchu, a eksperci ze Służby Rozbrojeniowej zdążyli już zorientować się w sytuacji. W przeszłości dyżurny Sebastian Brown pełnił służbę, gdy w mieście znaleziono bomby. dst/nej

READ  Naprawiono obrażenia od ciepła A1 w polu deszczowym i Sharpeets | NDR.de - Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

IG Metall nalega na wyższe płace

Published

on

Reklama w telewizji Kryzys energetyczny

IG Metall nalega na wyższe pensje – i zyskuje niezwykły wzrost

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Źródło: pa/dpa/Britta Pedersen

Związek IG Metall odrzuca apel związku pracodawców o rundę zerową. Szef szefa natomiast nie widzi możliwości podwyżki. Wygląda na to, że zaplanowano starcie. Pracownicy otrzymują teraz wsparcie z nieznanych miejsc.

jestemW przemyśle metalowym i elektroenergetycznym szykuje się gwałtowny konflikt płacowy pośród kryzysu energetycznego. Prezes All-Metal Stephen Wolf nie pogodził się z podwyżkami płac i wezwał do rundy zerowej. „Jeśli jesienią wystąpi niedobór gazu, trafi on od razu do naszej rundy negocjacji zbiorowych” – powiedział Wolf w wywiadzie dla WELT AM SONNTAG. Wtedy firmy z sektora metalowego i energetycznego nie mogą być obciążone podwyżką płac.

Pracownicy będą musieli radzić sobie z rosnącymi cenami bez podwyżki. Ponadto należy zapobiegać cyklowi płacowo-cenowemu. „Zagrożone eksplozje cen to drugi argument przeciwko wyższym płacom” – powiedział Wolff.

Z drugiej strony związek IG Metall domaga się ośmiu procent wyższych płac. „Pełne podwyżki cen są obciążeniem dla pracowników – w przeciwieństwie do firm nie mogą ich przenieść” – odpowiedział szef IG Metall, Jörg Hoffmann, zapytany przez WELT AM SONNTAG. Nie czas więc na umiarkowanie w polityce rokowań zbiorowych. Negocjacje mają się rozpocząć we wrześniu, do końca których wygasną również taryfy w sektorach metalowym i energetycznym.

Przeczytaj więcej o dostawach gazu i energii

Z kolei Wolf mocno krytykuje oczekiwania związku: „Potrzeba jest kompletnie przestarzała i pokazuje pewną światowość”. Po pierwsze, należy zapewnić ciągłość istnienia firmy. Szef General Metals ostrzega przed falą bankructw w branży w przypadku niedoboru gazu: „Jeśli pojawią się masowe ograniczenia, zostaną utracone setki tysięcy miejsc pracy”.

Czytaj

Reklama Euro Jackpot online

Wiele firm z jego branży już zostało dotkniętych: „Mamy bardzo wysokie koszty materiałów, ogromne wzrosty cen energii elektrycznej i gazu, zakłócenia w łańcuchu dostaw, niedobory półprzewodników. Warunki strukturalne są już tak trudne, że nie wyobrażam sobie, aby te firmy były w stanie przetrwać niedobór gazu” – powiedział Wolff. W tym przypadku spodziewa się ogromnej fali bankructw: „Wtedy je sprowadź. Praca krótkoterminowa Nic, wtedy prace znikną”.

Niesamowita akceptacja

Hoffman, związkowiec, nie zgodził się z tą oceną. „Większość firm radzi sobie teraz dobrze” – powiedział. „Gospodarka potrzebuje rosnących dochodów i konsumpcji, które są jak najbardziej zrównoważone jako egzystencjalny filar”. Każdy, kto nadużywa wojny i kryzysu energetycznego na Ukrainie, aby przeforsować redystrybucję kosztem obywateli, niszczy spójność społeczną.

Pracownicy otrzymują nadzwyczajne wsparcie ze strony związków zawodowych: Ani firmy, ani rząd nie mogą powstrzymać ogromnych podwyżek cen obciążających pracowników, powiedział szef komisji pracy i spraw społecznych Bundestagu, CDU, Mark Piataks. Jednak jego żądanie: „Brzemię należy rozłożyć na wszystkie barki”. Oprócz pomocy rządowej dla obywateli, pracodawcy muszą również angażować się i znajdować rozsądne kompromisy ze związkami zawodowymi. „Przy obecnym poziomie inflacji rundy zerowe nie są rozwiązaniem” – powiedział Biadacz.

Jessica Dotty, rzeczniczka lewicy ds. polityki rynku pracy, skrytykowała apel o rundę zerową jako „absolutnie żartobliwy”. Rosnące koszty utrzymania muszą być również zrekompensowane wyższymi zarobkami. „Zamiast wykrwawiać pracowników, pracodawcy powinni współpracować z ministrem finansów Lindnerem i ministrem gospodarki Habeckiem, aby poprosić tych, którzy skorzystali na kryzysie, aby w końcu zapłacili” – domagała się Tati.

Czytaj

Minister finansów Christian Lindner (FDP, centrum), byli kanclerz Angela Merkel i Helmut Kohl (obaj CDU)

Chociaż prezes Gesamtmetall, Wolff, opowiada się za ulgą państwową, odrzuca nadmierny podatek od zysków, aby sfinansować te środki. „Zbyt duże odcinanie od tych, którzy wciąż dobrze zarabiają, to zła droga” – powiedział. „Zgadzam się z opinią kanclerza Scholza, że ​​jednorazowa płatność bez podatków i składek na ubezpieczenie społeczne to właściwy sposób na zwolnienie pracowników”. Wolff nie wzywa do rozbudowy elektrowni jądrowych, aby zapobiec lub zmniejszyć niedobory gazu. Ale trzeba zbudować nowe zakłady.

Centrum powinno również znowelizować rozporządzenie w sprawie miejsc pracy, aby umożliwić firmom obniżenie temperatury w biurach poniżej 20 stopni. „Możesz pracować więcej ze swetrem w 18 stopniach” – powiedział Wolf. „Nie zamarza się przy 18 stopniach. Są na tym świecie ludzie, którzy zimą muszą znosić zupełnie inne temperatury.

Tutaj możesz znaleźć treści stron trzecich

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Wszystko na akcjach” to codzienna giełda redakcji WELT Business. Z naszymi dziennikarzami finansowymi codziennie od 7 rano. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast Spotify, Podcasty Apple, Muzyka Amazon I Zwiastun. lub bezpośrednio kanał RSS.

READ  Po śmierci 24-latka: Policja aresztuje byłych partnerów NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

SGP2: Norik Blodhorn startuje w Cardiff zamiast Polski / Speedway U21 World Championship

Published

on

Dzień po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii, drugi finałowy wyścig SGP2, Mistrzostwa Świata U21, odbędzie się na Cardiff’s Principality Stadium – z Niemcem Norikiem Blodhornem.

Noric Blodhorn został nominowany w krótkim czasie do niedzielnego wyścigu SGP2 w Cardiff. Po nieudanej wiosennej rundzie finałowej, zemdleniu po przyznaniu dzikich kart i nominacji tylko jako rezerwowy, Blodhorn wszedł do składu – Polak Viktor Przyzemski odwołał swój start w krótkim czasie. Drugi rezerwowy Keinan Reve nie zdąży do Cardiff na czas, a Blodhorn wejdzie jako trzeci rezerwowy, a Brit Tom Brennan już zastąpił Finna Timi Salonena.

Bladorn, który po sobotnim finale mistrzostw drużynowych na niemieckich Speedway Masters w Detaro w piątek rozważał ściganie się za granicą dla swojego klubu Landshut w polskiej lidze, musiał w krótkim czasie zmienić swoje plany. Nominacja Blödorna na polu SGP2 nie była problemem dla Devils, ponieważ wyścig w Groznym został przełożony tydzień wcześniej z powodu złej pogody. Ponieważ Noric nadal jeździł w brytyjskiej lidze dla Belle Vue Aces w Manchesterze od tego roku, Północnoniemiecki również zaparkował swoje silniki w Anglii, ułatwiając logistykę jemu i jego zespołowi.

Wyścig SGP2 z Cardiff będzie transmitowany na żywo w Eurosport Player od 13.55 w niedzielę, za opłatą.

Status po 1 z 3 wyścigów:

1. Mateusz Cierniak (PL), 20 punktów mistrzowskich
2. Franciszek Cust (LV), 18
3. Petr Chlupac (CZ), 16
4. John Quech (CZ), 14
5. Timi Salonen (FIN), 12
6. Jonas Knudsen (Dania), 11
7. Jakub Miskowiak (PL), 10
8.Benjamin Basso (Dania), 9
9. Victor Lampard (PL), 8
10. Mateusz Świdnicki (PL), 7 miejsce
11. Kasper Henriksen (S), 6
12. Gustaw Gran (S), 5
13. Kevin Jull Pedersen (DK), 4. miejsce
14. Selena Liebman (T), 3. miejsce
15. Daniel Klima (CZ), 2. miejsce
16. Bruno Belen (CZ), 1. miejsce

READ  Po śmierci 24-latka: Policja aresztuje byłych partnerów NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia

Continue Reading

Top News

Protesty klimatyczne: demonstracje i blokady w Hamburgu NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 13.08.2022 16:24

Większe zaangażowanie w ochronę klimatu – na obozie klimatycznym w hamburskim Volkspark od wielu dni domagają się aktywiści. Setki ludzi wyszły w sobotę na ulice na demonstracje. Ale były przeszkody.

Podczas oblężenia mostu Kattwyk doszło do starć między odzianą na biało policją a aktywistami. Oficerowie użyli gazu pieprzowego, pałek i armatek wodnych, raniąc kilka osób. Według policji aktywiści jako pierwszy użyli gazu pieprzowego.

Wcześniej około 30 aktywistów zablokowało oba pasy mostu Kohlbrandta, klaszcząc w przewróconej i zatopionej wannie. Policja przybyła z ciężkim sprzętem i przecięła czołg, aby spróbować rozwiązać zaklejone ręce.

Audio: Protesty klimatyczne: blokady w Hamburgu (1 min)

Kilkuset demonstrantów wcześniej zablokowało linie kolejowe Zarządu Portu Hamburg w dzielnicy Hausbruch. Według policji podczas demonstracji uczestnicy nagle pobiegli do banku i usiedli na torze. Jak ogłosiła organizacja „Ende Gelände”, chcieli zamknąć „jedyne połączenie kolejowe z terminalami kontenerowymi w porcie w Hamburgu”.

Od centralnego rajdu do innych dem

Podczas marszu protestacyjnego zarejestrowanego rano setki demonstrantów przeszło z Volkspark w kierunku centrum miasta. Bardzo chcieli pojechać do LPHarmony w Hafencity. Po tymczasowym wiecu na stacji kolejowej Altoona setki ludzi przeniosło się na inne pokazy. W innych dzielnicach na południe od Hamburga, na przykład w Heimfeld i Wilhelmsburgu, później uruchomiono nowe wyciągi, każda z kilkuset uczestnikami.

filmy

Działacze klimatyczni przemieszczają się przez Hamburg.  © NDR Zdjęcie: Anna Rutter

1 minuta

Protestujący ruszają z Volkspark w kierunku Elbphilharmonie. Po południu planowany jest tam rajd. 1 minuta

A żądanie sprawiedliwości klimatycznej

Aktywistom zależy na sprawiedliwości klimatycznej. Na przykład krytykują wielkie koncerny naftowe i gazowe za czerpanie zysków z kryzysu. „Wzrost cen i inflacja paliw kopalnych narażają wielu ludzi na ryzyko ubóstwa, podczas gdy przemysł naftowy i gazowy przynosi miliardowe zyski” – powiedział rano rzecznik Ende Gelande.

READ  Polska: W ciągu dwóch tygodni 3200 osób próbowało nielegalnie przejechać przez Białoruś

Wielka demonstracja klimatyczna też w środę

Już w środę 1500 działaczy na rzecz klimatu demonstrowało w Hamburgu na rzecz większej sprawiedliwości klimatycznej i przeciwko planowanym przez rząd federalnym terminalom skroplonego gazu ziemnego. Kilku uczestników zapaliło garnek do palenia, ale poza tym było cicho, powiedziała policja, dodając, że był z dużą grupą na pokazie.

Obóz klimatyczny rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do poniedziałku. To tydzień działań koalicyjnych lewicowych i klimatycznych grup politycznych.

Więcej informacji

Aktywiści klimatyczni protestują w hamburskim Landungsbrücken.  © NDR Zdjęcie: Finn Kessler

Kolejna akcja uczestników obozu protestacyjnego: około 1500 osób demonstrowało przeciwko większej ochronie klimatu i stosowaniu skroplonego gazu ziemnego. (08.10.2022) Również

Po grupie akcji protestacyjnych "Zniszczenie Bunt Niemcy" Fontanna w Hamburgu jest zielona.  © Zagłada Rebelia Niemcy

Woda w niektórych źródłach świeci jasnozielono. To protest grupy o nazwie Extinction Rebellion. (08.10.2022) Również

Na fasadzie Elphilharmonie wiszą transparenty niesione przez działaczy na rzecz klimatu.  © Daniel Bockvold/dpa

Tuż przed rozpoczęciem obozu antyklimatycznego w Hamburgu aktywiści nosili transparenty w Elphilharmonie. (08.03.2022) Również

Rower stoi na zalanym targu rybnym w Hamburgu podczas sztormu, gdy Łaba wylewa.  © Image Alliance / dpa Zdjęcie: Daniel Bockvold

Szczególnie młodzi ludzie w Hamburgu postrzegają zmiany klimatyczne jako problem. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez Helmholtz Center Hirian. (07/01/2022) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Prąd | 13.08.2022 | 15:00

Logo NTR
Continue Reading

Trending